joywork

hifi

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 29.1.2020  11:33
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Nejsem fanda seriálů. Za rok shlédnu dva,tři - dle doporučení přátel, či médií. Pokud jde o zahraniční seriály, byl jsem skoro vždy zklamán ředěním děje, aby se mohl natáhnout na co nejvíce dílů a naprosto nezvládnutým koncem, kde většinou není nic vysvětleno. Logicky se řeká na daší řadu, která je většinou o řád horší a stejně se nic nevyřeší a člověk má pocit promarněného času při sledování. Vyjímku tvoří právě zmiňovaný Messiah. Líbí se mi, že děj více vypovídá o nás všech ostatních, než o Mesiášovi samotném. Všichni jsme dnes přehlceni informacemi a nakaženi nedůvěřivostí v jakoukoliv událost a zprávu v obavě, že se jedná o podvrh či upravenou informaci jednou stranou sporu. V tomto názorově jasně rozděleném světe by příchod podobného spasitele znamenal jedno jediné - konflikt. Co se týče děje v seriálu - líbí se mi, že jednotlivé dějové linie pro mne byly dostatečně ukončeny, takže žádnou druhou řadu neočekávám a dle mého by byla jen ke škodě věci. Za mě jak po vizuální tak i dějové stránce naprostá spokojenost.

• 4.6.2018  07:42
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Dávám plný počet bodů jednak za to, že se tvůrcům podařilo lidi informovat o této tragédii, která by jinak zůstala známá hrstce pamětníků, jejíž řady se každý rok nezvětšují, ba přímo naopak. Tento dvojdílný film bude již navždy připomínat to hrůzné neštěstí a zároveň mnohé diváky nižších ročníků seznámí s realitou doby a systému, který tu v roce 1961 fungoval. Samotný druhý díl byl natočen s pietou a decentně, jaký masakr to byl ve skutečnosti by asi na televizní obrazovce nikdo vidět nechtěl.... Z výše uvedených důvodů je zcela zbytečné řešit nějaké nedostatky typu ne zcela věrného ostravského dialektu a podobných detailů. Já děkuju za tu předanou zprávu, obzory jsem si rozšířil pomocí dostupných webů a dalších informací. Jistě by se našlo mnohem více událostí, o kterých málokdo ví a stálo by je takto zpracovat.

• 31.10.2017  08:38
    STYX - Return to Paradise (koncert) (2000)

Jedná se o záznam z comebackového turné z roku 1996. Rozhádaní členové kapely překonali na určitou dobu názorové rozdíly a po 13 letech si střihli naprosto famózní sérii koncerů před mnoha set tisíci diváky. Bohužel již bez bubeníka Johna Panozza, který v roce 1996 (v průběhu tohoto turné) bohužel zemřel. Z tohoto záznamu koncertu však čiší skutečná radost z muziky, všichni zůčastnění hráči jsou v životní top formě, jak vizuelně, tak i hudebně. Co se týče výběru písní, tak všech 17 vybraných songů jsou naprostými hity kapely Styx, jedné z nejznámějších rockových formací USA. Všem milovníkům pompezního hard rocku doporučuji !

• 5.5.2017  14:51
    Naděje (1963)

Něco tak depresivního jsem už dlouho neviděl. Nevím, co tím autoři chtěli říci, ale musel to být nářez, přijít do kina a koukat v roce 1964 na příběh z ostravského povrchového dolu, kde hlavní roli ztvárńují alkoholik a prostitutka. Všude prach, rámus, alhohol a beznaděj.... Hlavní hrdinka přežívá v jednom z posledních domů z vystěhované vesnice, která musela ustoupit těžbě. Ten se nachází na okraji propasti - těžební jámy. Nad propastí balancují i oba hlavní "hrdinové" příběhu - hrozí smrtelný úraz,kriminál, léčebna.... Naději tam vidí opravdu jen kovaný a zapřísáhlý optimista a sluníčkář. Být v té době cenzorem, rozhodně bych to mezi lidi nepustil :-)

• 15.4.2017  10:57
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Já tuto mnisérii oceňuji velmi. Zdánlivě nedotažení či nedotažení závěru považuji za vydařen záměr zcela shodný s názvem seriálu. Spravedlnost neměří totiž každému stejně, či podle jeho zásluh. Někdy je slepá, někdy působí se zničujícími důsledky. Zde každý divák může podle svých měřítek dosadit míru viny jednotlivým postavám. Směju se kritikům, kteří vyčítají některým postavám nelogické chování, či příběhu nelogický děj. Jde jen o seriál, jehož scénář je nějak napsán a skutky nějak zaznamenány a v tomto úhlu pohledu je vše v pořádku. Podle mě s Pustinou nejlepší dílo poslední doby.

• 6.2.2017  10:40

Příjemná jednohubka na nedělní podvečer. Že bych uplně věřil, že ti dva by k sobě našli cestu, to mi nepřijde až tak pravděpodobné. Jak zde zmiňoval uživatel 6thSun - " pokud jste malinkatí, můžete mít MOŽNÁ u žen šanci, ale musíte být jednak hrozně cool a navíc disponovat tváří Jeana Dujardina." já bych ještě dodal, že musíte disponovat nejen jeho tváří, ale i jeho kontem.

• 14.12.2016  08:18
    Pustina (TV seriál) (2016)

Seriál jednoznačně stojí na depresivním vizuálu uhelných dolů v Krušných horách a atmosféře chátrající Pustiny. Po shlédnutí všech dílů musím nutně ubrat z hodnocení dějové linie příběhu, zpětně mi to přišlo, jako by to původně měl být 13 - ti dílný seriál, ale po po natočení došlo k rozhodnutí zkrátit to na 8 dílů. V jednotlivých dílech je totiž rozpracováno mnohem více dějových linek, které zůstávají nevyřešeny a zpětně působí jen jako dějová vycpávka. Také poslední díl je takový nějaký uspěchaný a rozuzlení nečekané, ke kterému nelze dojít nějakou dedukcí, ale působí zcela náhodně. Herecky se mi moc líbila Zuzana Stivínová, Petra špalková a Eliška Křenková, z mužských rolí Leoš Noha v roli detektiva a na první pohled nebezpečný a věrohodný Janek Gregor. Přes všechny výtky v porovnání s naši seriálovou tvorbou musím dát za plný počet bodů. Hořící keř ale dějově nad Pustinou jednoznačně vítězí.

• 25.11.2016  10:25
    Archiv (TV film) (2009)

Solidní a mrazivý příběh ani ne tak o vyrovnání se s předlistopadovou minulostí, ale o důležitosti smyslu odpuštění v našich životech. Dávám za 5.

• 25.11.2016  10:18
    Samotáři (2000)

Dnes již naprosto česká kultovní klasika.

• 14.11.2016  11:32

Na film jsem se těšil, protože jsem knihu četl a rovněž poslouchal zpracovanou jako audio knihu, kterou mohu plně doporučit. Namluvil ji Josef Vajda a mohu říci, že to je nejlépe namluvená audio kniha, kterou jsem kdy v životě slyšel. Tento herec a dabér namluvil všechny postavy, které rozlišoval mezi sebou intonací, zabarvením hlasu, přízvukem - no prostě koncert mluveného slova ! A ještě musím říct, že jde o neupravovanou, nezkracovanou verzi tištěné předlohy ! Nyní se vrátím k filmu samotnému. V tomto případě znalost knižní předlohy je pro mne takovým handicapem, že nejsem s to, akceptovat filmové zpracování příběhu. Zde nejde o to, že scénaristé vypustili jednu dějovou linii s templářským pokladem. Zde je prostě zásadním způsobem pozměněno vše, snad jen krom faktu, že kostelníkovi byl zatlučen do hlavy hřebík. Jednotlivé postavy se chovají jinak, dvě postavy jsou sloučeny do jedné, ti co v knize přežívají, ve filmu umírají a naopak a jiné postavy jednají zcela jinak oproti knižnímu vyprávění. Celý příběh ve filmu je i značně nepřehledný a pro mě nezajímavý. Nesedí mi ani herci vybraní do rolí typově. Suchánek jako estébák Raninec ? To snad není myšleno vážně. I z "Červeného kapitána", krerého hraje Kaiser, je vytvořen magor a narkoman - ptám se - proč? Takto bych mohl ve výtkách pokračovat do nekonečna. Pro mě největší zklamání letošního roku.

• 8.11.2016  10:24
    Kolonie (2015)

Mám rád filmy inspirované skutečnými událostmi, v tomto případě té inspirace byla opravdu jen špetka. V podstatě bylo pravdivé jen to, že v Chile převzal moc Pinochet, který nechával likvidovat, zavírat a mučit své odpůrce a že kdesi skutečně stála Kolonie Dignidad, které šéfoval bývalý nacistický lékař. Atmosféra v tomto táboře byla opravdu tísnivá, ale všechno dost sráží nevěrohodný děj a naprosto nezvádnutý konec.Dvě a půl hvězdy.

• 8.11.2016  10:10
    Dvojníci (2016)

Hodně mě to nebavilo, děj pro mě naprosto nezáživný a předvítatelný. Herecké výkony velmi vlažné, krom Koháka a Sokola. Uživatelka sofiapetra se zde ve svém komentáři diví, jak mohou tito zmiňovaní ve filmu této kvality hrát, ale kdyby měli čekat jen na kvalitní role, tak si u nás ve filmu moc nezahrají.

• 29.10.2016  13:43
    Věž (TV film) (2012)

Dvoudílné akční drama ze socialistického NDR, na sklonku kariéry socialistického zřízení. První díl mě neskutečně nadchnul, v rámci jedné rodiny byla krásně ukázána zrůdnost tohoto systému, který drtil různým způsobem v tomto okruhu každého. Velice důležité připomínat si tuto atmosféru strachu a neustálého kličkování před systémem pro ty, kteří začínají trpět nostalgickým vzpomínáním na tyto doby. Po prvním díle, který byl nabitý akcí, kdy se pořád něco dělo, velmi zajímavě se vykreslovaly jednotlivé dějové linky postav a nabízelo se mnoho otázek, jak se děj bude vyvíjet, jsem se tešil na pokračování. To mě však poněkud zklamalo, děj se poněkud zacyklil, všichni zůčastnění se začali utápět v nerozhodnosti, nebyli ochotni něco řešit a tak nějak se nechali vláčet dobovými okolnostmi. Tak nějak to všichni (krom otce rodiny) víceméně s pár šrámy na duši bez ztráty kytičky doklepali až do pádu systému. Dovedl jsem si představit vyhrocenější a expresivnéjší střety, to se naplnilo jen z části při setkání syna - vojáka a matky - demonstrantky. Jako celek však hodnotím velmi vysoko, takový film u nás ještě nevznikl. Pár snímků reflektující tuto dobu vzniklo, krom Pout však vždy šlo o rádoby komedii.

• 21.10.2016  22:25

Vojenské filmy z období socialsmu mám rád, většinou se tam najde mnoho humorných scének. Tento snímek je však vyjímkou - několik hlášek se tu mihne, jinak ale těžkej podpůměr. Být na vojně a ještě v době volna nacvičovat na spartakiádu, tomu říkám pech!

• 21.10.2016  13:41
    Zírej, holube! (TV film) (1987)

Příšerný, dva body dávám jen za připomenutí té zvláštní doby, kdy jsem procházel jako vojín v Praze na hlavním nádraží z perónu na perón a zastavily mě 3 vojenské hlídky Členové těchto hlídek měli mimořádně zbytnělé ega, protože měli velké pravomoce a žádný (i vysoký) důstojník si před nimi nebyl jistý, neboť mohli konrolovat kohokoliv Tyto hlídky byly snady všude. Jakmile by někde na nádražío začal vrkat, jak to bylo znázorněno v tomto snímku, pravděpodobně by ho hned sebrali a Suchoše taky, za šikanu vojáka.

• 11.10.2016  08:47
    Mládí (2015)

Jako celek mne to až tolik neoslovilo, ale několik střípků si z tohoto filmu pamatuji. Tu vtipnou repliku, tu nádherný záběr kamery, nebo skvělou hudbu podbarvující obraz.

• 23.8.2016  13:59

Jsem nepoučitelný. Přetrpěl jsem Olympus Has Fallen a přesto koukám na jakoby pokračování - London Has Fallen. Je fascinující sledovat známé lokace v troskách a to je tak vše. Akční blbost, jako mnoho jiných.

• 23.8.2016  13:53

Film na jedno shlédnutí, jo člověk pořád nemůže koukat na intelektuální snímky .-) Jinak celkem akční blbost, jak mnoho jiných z tohoto žánru.

• 20.3.2016  15:32

Film, který jsem si po dlouhé době připoměl schlédnutím v březnu 2016 mě pobavil. Odhlédneme li od nepříliš zajímavé hlavní dějové linky, tak nám snímek nabízí několik vedlejších příběhů, který plně a celkem přesně líčí onu dobu. Je tu i zahrnuta opatrná kritika ekologického i politického charakteru. Takže při soustředěnejším sledování film úplně rozkvete. Z dnešního pohledu je to solidní památka na 80 - átá léta zahnívajícího socialismu.

• 10.2.2016  11:07

Dvě hvězdy dávám proto, neboť mi není 16 a film mi přijde hodně naivní. Takto zobrazené psychiatrické oddělení mohou vymyslet jen Američani. Chápu, že v USA, kde je většina lidí posedlá výkonem a kultem sexy těla, je může každý pupínek na nose a trocha stresu vehnat do náruče kosmetických salónů či lůžek u psychoterapeutů. Tato móda, jak je vidno se zabydluje již u puberťáků, protože, jak známo příklady dospělých táhnou. Nedivil bych se, kdyby po uvedení snímku do kin prudce stoupnul počet hospitalizovaných mladistvých. souhlas s komentářem zoe.x

• 10.2.2016  10:00

Na tento dokument je třeba nahlížet správnou optikou - není to ucelený příběh o růstu Patrika, ktarý by sledoval všechny jeho životní eskapády, vítězství a prohry. Je to tak trochu intmní vyprávění o tom, jak Patrik dospíval a jak si začal uvědomovat svojí "jinakost" v "bílé" rodině, kde mu matka zatajila, že má romské kořeny. V tom si myslím, tkví gró příběhu. Během natáčení máme možnosti např. být svědky i prvního setkání se s pravým otcem, výpovědi jaho kamarádů a bývalé přítelkyně o tom , jak k otázce svého původu přistupoval a celé to graduje návštěvou heho země prapředků - Indie. To vše má jeden důsledek : vyrovnání Rytmuse se sebou samým. Proto se v posledních letech tak zklidnil a částečně i vnitřně dozrál, za což svým dílem může i tento dokument. Otázkou je, zda je to materiál vhodný pro shlédnutí v kině. Jako dokument v TV naprosto v pohodě.

• 8.2.2016  12:24
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Opravdu hrozné, špatné herecké výkony, neustále stejní herci v podobných rolích na Nově na Primě i na ČT. A ta zápletka nepřesvědčivá, umělá,nepravděpodobná. Již sledovat nebudeme.

• 19.1.2016  14:31
    Brubaker (1980)

Tento snímek jsem viděl několikrát, výborné drama z vězeňského prostředí. Pokaždé držím Brubakerovi pěsti, aby uspěl a zlepšil ten zkorumpovaný systém ve vězení i mezi politiky. Postupem času však, jak stárnu, tak mi začíná vadit ten idealistický a naivní přístup Brubakera, který chce vše změnit najednou o 100%. Pokud nastoupím do nefungující organizace jako ředitel, změny musím prosazovat postupně a s rozvahou a myslet strategicky. Takto nepomohl ani vězňům a ani sobě, ve svém kádrovém materiálu měl jistě pěkný škraloup, že o podobné místo již v životě nezavadil. A to měl veliké štěstí, že vůbec neskončil také v dřevěné bedně na pozemku B5.

• 17.11.2015  12:37

Bezesporu zajímavý film, kde se občas směju, občas se obdivuju zajímavému zpracování, i ten psychologický rozměr snímku ujde.. ale ty nechutnosti mě odrovnaly, zajímaly by mě reakce pubertˇaček v kině. Shlédnuto na HBO GO.

• 14.11.2015  17:38
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Na seriál jsem se rád díval, za socialismu i dnes v roce 2015 se občas na nějaký díl z nostalgie podívám. Jelikož mě zajímá historie, tam jsem vždy rád zkoumal, co kterým dílem chtěla StB pomocí scénáře a herců lidem sdělit, jak si měli na určité společenské události vytvořít názor. Z tohoto pohledu se něco podařilo více, či méně a většinou byla pravda silně zkreslena dle linie tehdejší KSČ.Bylo by zajímavé, pokud by byl dnes seriál znovu natočen s příběhy zpracovanými tak, jak se doopravdy staly. ....

• 14.11.2015  10:00
    Pod zemí (2014)

Film si vychutnáte takovou měrou, jakou ve vás dřímá klaustrofobie. Pokud je u vás tento psychický blok řádně vyvinut, tak potom v tomto filmu zažijete přímo orgie nefalšované hrůzy. Hrdinové filmu totiž neustále sestupují do nitra země různými studnami a úzkými tunely po kostech zemřelých lidí. Chodby jsou žel ale podezřele čisté, žádná pavučina či krysa, což je trochu škoda. Věřím že by tito "účastníci zájezdu" byli psychicky v těchto místech zdeptáni natolik, že ty různé zjevení, co cestou spatřili, by produkovala v pohodě jen jejich psychika. Škoda toho slabšího závěru, jinak bych dal plný počet bodů.

• 25.10.2015  00:56

Toto dílo pro zapadá do pomyslného trojúhelníku filmů o beznaději a zmaru v našich končinách : Poupata, Díra u Hanušovic a nyní i Kobry a užovky. Popravdě řečeno se mi ten poslední líbí ze všech tří snímků nejméně. Filmu nemohu nic vytknout, výborní herci parádně ztvárnili své role, o tom žádná, ale je to tak skličující podívaná, že si říkám, zda je nutné takové filmy točit. O podobných tématech si raději shlédnu nějaký časosběrný dokument, nejlépe od paní Třeštíkové a to mi dá mnohem více. Filmu chybí nějaký přesah, něco navíc, co by mne přimělo naplno prožít ten příběh.

• 22.10.2015  10:34

Také jsem viděl poprvé původní film "A zori zděs tichije..." z roku 1972 asi před půl rokem, takže mohu celkem dobře porovnat original a remake z letošního roku. Mně se o kapánek líbila původní verze, ta práce s černobílým a barevným filmem, které odlišovala minulost od přítomnosti,postavy byly prokreslenější, atmosféra ponurejší a depresivnější, na čemž měla i podíl cca o hodinu delší stopáž filmu. Nové zpracování má pro mladší diváky svižnější tempo, dvakrát ruské lepé bojovnice spatříte i nahé, je tu opatrně zobrazeno zatýkání občanů ruskou NKVD. Pokud si dobře pamatuji, byl lehce změněn závěr filmu, v původní verzi (ač kýčovité a mnohokrát v různých snímcích spatřené scéně) se mi zamlžil zrak dojetím, což se mi u nové verze nestalo... .

• 22.10.2015  10:03
    Temné kouty (2015)

Tento snímek nebyl špatný, jen mi pořád v ději něco chybělo - by to zážitek , jako když v dobré restauraci dostanete nedochucené jídlo, chybí sůl i koření a i pomyslná třešnička na dortu. Člověk podvědomě porovnává ať chce nebo nechce se Zmizelou, což není dobré. Knihu jsem nečetl, nicméně cítím, že námět je kvalitní, ale film mne tolik nezasáhnul. Horší čtyřka.

• 18.8.2015  09:12

Dobré válečné drama o snajperce Ljudmile Pavličenko, o které jsem doposud neslyšel. Snímek trpí všemi klady a zápory ruského filmu, jsou tu vidět dobře natočené válečné scény, najdeme i silný příběh, ale rovněž cítíme duch propagandy. Je třeba ale přiznat, že přeci jen se o píď změnila doba a ve filmu vidíme třeba příslušníka NKVD, který ji ideově vedl a hlídal v USA, či scénu, kdy těžce raněnou Ljudu nutí k fotografování bez sebemenšího ohledu na její stav. Je třeba uvést že Ljuda je Ukrajinka, a tam se film jmenuje "Nezlomná" a bohužel naši distributoři přejali trochu zavádějící název "Bitva za Sevastopol". Nicméně kvituji, že nikde nejsou nesmyslně heroizující scény, což dodává filmu uvěřitelnost.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7