Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Hoci hlavna postava ma byt realny praktik, pripada ako dedinsky buran, a tak sa aj sprava. Dal som to po 6 diel. Genericky pseudopribeh, plytky tak, ze ho asi improviovali priamo na mieste. Uveritelne postavy sa daju spocitat na prstoch dlhorocneho pracovnika na cirkularke.

Kosmonaut z Čech (2024)

No, nie som nijak nadšený ak je sci-fi zložka úplne zbytočná kulisa. Problematická je postava vesmírneho pavúka. Tá plochosť celého počinu je celkom dobre vysvetlená v jednej zo zaujímavostí filmu - autorom predlohy: „Původně to byl jen vtípek o americkém astronautovi, který uváznul na oběžné dráze a jemuž najednou zavolá jeho žena žádající o rozvod.“. Hoci to potom prerobil na román, a niektoré pavúkove múdrosti sa môžu javiť ako trefné, je to málo.

Mladá dáma (2024)

Miestami až horror, keď človek uváži že je to rozprávka. A tak trocha skoro Riddick 3 v ženskom prevedení.

Červená královna (2024) (seriál)

Hrozna primitivna europska sracka. Sam od seba by som to nedopozeral.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Prehliadka starý fígľov so starými hercami bez iskry v oku. Nič proti béčkovému preháňaniu v akčných scénách ale toto bolo moc antifyzikálne.

Aftersun (2022)

Z vysokého hodnotenia a ocenení sa dá vytušiť, že film bude obsahovať množstvo filmových umeleckých klišé. Je to tak a je ich požehnane.  Príbeh je fragmentom - nákladným spracovaním spomienky dcéry na otca v čase, kedy mať dobrý vzťah otca a dcéry je pomerne jednoduché. Otec zomrel veľmi skoro a ich vzťah nebol preverený pubertou. A tak je celý príbeh len jednou idealizovanou fotografiou, ktorá je vo svojej podstate banálna, neprenosná a má hodnotu len pre režisérku filmu.

Krev a zlato (2023)

S rychloposuvom to šlo. Nemci fašistov hrať vedia, presnejšie výprava bola zvládnutá. Nemecký Maštalír ako aj zbytok hercov už stál za starú bačkoru. Snáď okrem Marie Hacke, ktorá vytŕčala z davu. Žiaľ, ako sa od nemcov dá očakávať - žiadny nadhľad, žiadny humor. Suché. Mega suché. Nudné. Žiadna tarantinovka alebo ak - tak tarantinovka ako ju pochopili nemci. Vyzerá to ako nemecká samoobhajujúca sa "pravdivá" odpoveď na filmy typu Sisu.

Reality (2023)

Reality Winner zverejnila informacie o tom, ze ruski fasisti manipuluju US volby. Rovnako ako manipulovali volby inde, ci Brexit. Zverejnila informaciu ktora nemala byt tajna, a nezvladala US medialny vyplach ktory vyzeral, ako by US media ovladala ruka propaganda. V zlych casoch, kedy US je krajinou, ktora dokaze vyprodukovat len takych kandidatov na prezidenta ako je nekonecny blbecek Trump a geront, kedy sa utajuju informacie ktore nemaju byt tajne - sa nemozno cudovat strate dovery obyvatelstva vladam. Ludi s nizsim IQ to nebude bavit, lebo nepochopia ani to, ze ide o doslovne vyuzitie dialogov pocas vysluchu.

Stvořitel (2023)

Zbytocne antiamericka sračka, ktora nemala skutocny scenar, navlecena do sci-fi ezoteriky. Najviac luto mi bolo tej detskej asi herecky, ktora musela cedit emociu tam, kde ziadna nebola. Katastroficky pateticky zaver, ktory chcel zasa vycedit hektolitre emocii z prazdneho vemena nebotycne srala. Znoska nelogicnosti a komplexov autora filmu. A John Washington? OMG. Ako moze niekoho lucidneho napadnut obsadit tymto hercom taku postavu? Ist na toto do kina, sa asi zblaznim. Inak parada, ze ludia, ktori film po prave skritizuju mu daju 4 hviezdy. Ale dnes uz nic neprekvapuje.

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál)

Velmi pozeratelne - ked z toho nerobite vedu. Zaroven velmi idealizovane. Tolko tak velmi hodnych lidi pohromade proti horde tak zlejch fasistov - to sa nevidi. To, ze hlavna postava je aj v realite slepa a neherecka - je obdivuhodne.

Ovládací panel

Fanklub