macour

okres Plzeň

Skype: macour2

<< předchozí 1 2
    • 11.7.2018  17:01

Tento film jsem včera zase po dlouhé době shlédl v tv. Je obrázkem toho, co se dělo v socialistickém Československu. Říkávalo se tehdy, kdo šetří, má za tři a kdo krade, má za devět. Takže ve všech sférách se toto praktikovalo...Spíše jsem se těšil na herecké obsazení, které se povedlo. Nejlepší výkony Bartošky, Vinkláře, Lohniského i dalších mne opět pobavily...Dávám tři hvězdy, ale v té době byly natočeny i lepší filmy...

• 30.7.2014  20:04
    Alles Gute (2009)

Členové divadla Sklep Šteindler a Vávra (ale i další Sklepáci) jsou stále ke koukání. Ať už v těchto scénkách nebo i v dalších akcích - Krkonošské pohádky, Výlet na Karlštejn, Na brigádě, dále jejich cestopisné pořady po různých zemích, nebo i Vávrovy toulky po architektuře našich měst... A nesmím zapomenout na divadelní představení Mlýny... Prostě u mne mají za pět (hvězd).

• 27.6.2014  20:31

Tento film jsem viděl poprvé v roce 1976 v kině v Nýrsku, kde jsem byl na vojně. Tenkrát mi jeho obsah mnoho neříkal, jen jsem si pamatoval nejvíce výkony herců - R. Skamene, Č. Řandy, V. Lohniského, Romana Wilhelmiho (tohoto polského herce ze seriálu Čtyři z tanku a pes) a dalších. Děj filmu jsem si připomněl až téměř po 20 letech, kdy jsem pracoval jako číšník několik let v jednom velkém plzeňském hotelu a mnoho situací z filmu jsem zažil v jeho zdech. Je i zajímavé porovnat, jaké vztahy mezi hosty a číšníky byly tenkrát a jaké panují dnes. Některé situace nejsou ve filmu vymyšlené, protože co host, to jiná povaha. A tak po letech mám tento film ve své dvd filmotéce a občas si ho pouštím. Stojí za podívání a dávám čtyři hvězdy.

• 12.6.2014  13:30

Úžasný film, s dějem, který mne vtáhl do příběhu od začátku až do konce. Vychutnal jsem si i krásné exteriéry a ve spojení s nádhernou hudbou a excelentními výkony herců jsem byl na konci naplněn diváckým nesmazatelným zážitkem. Leonardo Di Caprio je pan herec. Takže dávám pět hvězdiček.

• 11.6.2014  18:41

Klasické béčko. Hlavně mnoho temných scén, kdy se neví, kdo se s kým pere, zbytečné švenkování kamery. A divný, až rozpačitý závěr filmu. Dívat se na dalo, ale čekal jsem víc. Možná v kině byl snímek atraktivní pro dnešní děti jako střílečka, ale skalní fanoušek scifi si na tom vyláme všechny vetřelčí zuby... Takže za 2 hvězdičky.

• 3.3.2014  21:58

Tento film si doma pouštíme stále dokola... Viděl jsem jej snad asi 20x, ale stále si vychutnávám oblíbené hlášky typu: ..."víte, já čtu denní tisk," ..."to ti chválím, ale do práce se chodí hned na první pokus ..." ,"i kdybyste mne rozkrájeli na takovéhle nudličky, stejně mne do té školy nedostanete," "...jé ahoj tati, tady máš školní řád ..." ,"...náhodou jsem řekl číňan... (nebudu zde opakovat ostatní známé hlášky), no prostě kultovní komedie s úžasnou paletou vynikajících herců. Kdo zažil tato 70. léta, ví, že je to opravdu ze života, který tenkrát takhle probíhal...

• 9.8.2013  16:42
    Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (video kompilace) (1995)

Jako fanoušek scifi dávám tomuto filmu (a i většině dílů Akt X) to nejlepší hodnocení. Některé epizody seriálu spojené do filmů jsou opravdu dobrá podívaná (namátkou např. Tunguzka, Piper Maru nebo Syzygy). Nyní běží seriál v tv a jsem zvědav, jak to na konci s Mulderem a Scullyovou dopadne...

• 13.7.2013  18:44

Klasický, sovětský (kultovní) scifi film, podle románu Alexandra Běljajeva, má svoji dějovou kvalitu a na rozdíl od dnešních, většinou amerických scifi, plných střílení mimozemšťanů a děsivých katastrofických vizí, tento snímek nese dobové poselství - zneužití vynálezu proti lidstvu. Film jsem viděl kdysi v kině jako kluk a jsem moc rád, že se vydávají dvd s těmito na svoji dobu kvalitními díly.

• 21.6.2011  19:41
    Den trifidů (TV seriál) (2009)

Kdysi jsem viděl původní zpracování tohoto románu z roku 1962 a byla to slátanina. Tento dvoudílný film z roku 2009 dopadl o poznání lépe. Jeho děj je posunut do dnešní doby a i když celkové zpracování odpovídá nízkorozpočtovým televizním možnostem, dalo se na to dívat. Ale kniha je holt kniha. Tak doporučuji nejdříve vidět film a pak si knihu přečíst a ne obráceně, aby divák nebyl zklamaný.

• 11.5.2011  21:29
    Šumná Plzeň (TV film) (2004)

Projížďka městem piva, šumnou Plzní se skvělým a erudovaným architektem Davidem Vávrou. Turistické zajímavosti mého rodného města v kostce. Jeden díl z poznávacího cyklu o městech České republiky.

• 11.5.2011  21:10
    Robot Emil (TV seriál) (1960)

Příhody robota Emila jsem viděl jako malé dítě a pamatuji si matně, že měl místo nosu skleněnou elektronku a když zmizel nějaký kovový předmět v jeho okolí, určitě jej zbaštil, neboť Emilovi velice chutnaly šroubky a veškeré kovové věcičky. Tento seriál by televize mohla dávat pro "pamětníky".

• 11.5.2011  20:21

Film natočený podle "skutečné události" popsané v knize Travise Waltona - The Walton Experience - vypráví o zážitku unesení do létajícího talíře. Je to sugestivní béčkový snímek, který je zajímavý hlavně svým závěrem, kdy se hrdina ocitne v mimozemské vesmírné lodi a je podrobován nejrůznějšímu zkoumání... Po opětovném návratu na Zemi mu to nikdo nevěří a je kvůli tomu i vyslýchán policií. Doufám, že existují i hodní mimozemšťané... Jako milovník scifi a Akt X dávám čtyři hvězdičky.

• 11.5.2011  18:31

Tento komediální snímek režiséra Petra Schulhoffa je hereckým koncertem Miloše Kopeckého jakožto herce Theodora Bergnera, kterému se jeho hrubiánské chování vůči okolí vrací stylem bumerangu. V mnoha groteskních situacích mu přihrává celá škála hereckých hvězd L. Peškem počínaje, přes F. Filipovského, S. Beneše a D. Veškrnovou konče. Mnoho hlášek z tohoto filmu koluje i mezi lidmi "... to si mám chleba posypat konvalinkama?" "...přinesla jsem Vám oříšky na nervy..." nebo "...líbá Tě tvá kočičkááá..." a "....bla bla bla....!" Prostě milovníkům českých klasických komedií mohu vřele doporučit.

• 27.4.2011  19:29
    Na kometě (1970)

Tento klasický "zemanovský" film určitě patří k tomu nejlepšímu, co Pan režisér natočil. Viděl jsem jej již několikrát jako malý kluk (řadím jej hned za Vynález zkázy) a nyní jej mám ve své filmové scifi sbírce a myslím, že na tehdejší dobu se povedly ohromující technické triky. Také herecké obsazení - F. Filipovský, Vl. Menšík, K. Effa a krásná Magda Vašáryová učinilo z tohoto filmu národní filmový skvost.

• 19.3.2011  19:01
    Psí kus (TV film) (2005)

Kdysi jsem viděl film Chundelatý pes a myslím, že byl o stupínek výše, než tato česká komedie. Srovnání, co se týká stejné myšlenky i rasy psa vyšlo lépe u cizího filmu. Určitě šlo příběh trochu více rozpracovat, neboť herecké obsazení R. Hrušínským, S. Stašovou, L. Šafránkovou, N. Konvalinkovou a M. Steinmaslovou dávalo základ si se scénářem lépe pohrát. Ale i přes to všechno byla komedie koukatelná a divák se zasmál.

• 10.3.2011  21:40

Na tento film jsem kdysi stál frontu na lístek, abych jej jako velký fanoušek scifi viděl a z filmu si bohužel dnes pamatuji pouze přetržené ruce androida... Tento film bych moc rád získal do své scifi filmotéky, protože se jedná o jeden z kultovních snímků té doby...

• 9.3.2011  14:05
    Tajemství Viléma Storitze (TV film) (1967)

TV film podle j. Verna Tajemství Viléma Storitze, pojednávající o neviditelnosti je napínavý a svým dějem dokáže diváka vtáhnout do příběhu o lásce.

• 7.3.2011  19:21

Kultovní sovětská scifi podle románu Alexandra Kazanceva. Tyto snímky mají své určité kouzlo poplatné době 60. let (viz např. film Člověk obojživelník). Dnes by se točily jistě pomocí počítačových animací a celkový efekt by vyzněl jinak. Sběratelský film pro fanoušky scifi.

• 7.3.2011  18:38

Válečná komedie v českém duchu a ve stylu francouzských filmů Velký flám a Sedmá rota. Příjemně jsem se bavil a známí herci odvedli dobré výkony.

• 6.3.2011  14:07

animovaná groteska pojednávající o technice za 30 let (natočeno r. 1968), která bude stejně poruchová jako vždy a se zajímavou pointou. Snímek je jedním z nemnoha animovaných filmů na téma scifi.

• 6.3.2011  13:56
    Krabi (1976)

Tento film podle scifi povídky Anatolije Dněprova - Krabi na ostrově pojednává o pokusu vyvinout bojového robota - zabijáka. Pokus se nakonec nepovede, protože krab - robot sežere sám sebe. Film je svým dějem oproti povídce velmi schematický, zřejmě kvůli své malé délce. Ale i přesto je zajímavý svým poselstvím zaměřeným proti zbrojení.

• 4.3.2011  20:08

Klasika mistra triků konce 50. let Karla Zemana. Film podle románu J. Verna, plný obdivuhodných vynálezů a techniky spojený hranými a animovanými scénami jsem jako malý kluk miloval. Viděl jsem jej snad už dvacetkrát, ale rád si jej pustím i po jedenadvacáté. Tento film byl i oceněn na EXPU 1958. Patří do světové klasiky.

• 4.3.2011  19:09
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Midsomer - báječné místo pro vrahy (i když je nakonec vždycky chytí) a hodně práce pro komisaře Barnabyho a jeho pomocníka... Konečně inteligentní seriál, kde se minimálně střílí a je třeba hodně přemýšlet, jak vypátrat vraha. Srovnatelné s komisařem Columbem. Hodně napětí a občas i úsměvné situace...

• 4.3.2011  18:34

Tento film jsem kdysi jako mladý viděl v kině. Tenkrát se mi líbil, ale již jsem se k němu nikdy nemohl vrátit, protože zapadl kamsi do filmových depozitářů. V dnešní době jej dávali v televizi, takže jsem si jej mohl konečně zopakovat a vychutnat. Je zajímavé, kolik takovýchto pěkných snímků zmizelo v archivech. A je dobře, že se po revoluci objevily opět na scéně. Doporučuji hlavně fanouškům scifi (ale i těm ostatním) jako jednu z kultovních záležitostí...

• 3.3.2011  17:16

Opět jsem dnes po dlouhé době viděl tento film a zase jsem se bavil. Pan Pitkin je skvělý jako zubař a také jako zdravotní sestřička je neodolatelný. Legrační situace v této komedii jsou jako vystřiženy z němých grotesek a také film má spád a hlavně konec dobrý - všechno dobré a to mají diváci rádi. Doporučuji!!!

• 2.3.2011  19:37

Dobrý film, jehož děj je založen na časové smyčce. Prostě se každý den od rána odehrává to samé. A když to víte, tak proč se nepokusit vylepšit svůj život... Skvělá scifi komedie, u níž se budete dobře bavit...

• 26.2.2011  18:31

Tento film stejně jako další filmy natočené Spielbergem i Kubrickem určitě zaujme hlavně skalní scifi fanoušky ale i ostatní diváky, kteří mají rádi tyto dva velikány filmového světa... Film jsem viděl již popáté a pokaždé mne zaujme něčím novým, co ve scénách objevím. Vřele doporučuji.

• 26.2.2011  17:00

Dnes jsem znovu viděl tento film /zhlédnutý asi už podesáté/ a zase jsem si vychutnal určité scény. Dobrodružství dvou pražských tramvajáků v podání J. Marvana a F. Filipovského, jak se snaží zbavit SA - manna, jehož roli zahrál E. Linkers /už jednou se zhostil této role ve filmu Vzpoura hraček/ se bude promítat určitě ještě za padesát let a lidé se budou bavit. Film je napínavý se spoustou honiček, groteskních situací a mohu jej vřele doporučit všem - nejen pamětníkům starých filmů.

• 11.2.2011  18:49
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Divadelní inscenace Hrdý Budžes - příběh malé školačky, která objevuje a komentuje svým způsobem dobu normalizace (při některých scénách jsem viděl na jejím místě sebe, neboť jsem tím také prošel) se v podání Báry Hrzánové opravdu povedla... Za našimi za vraty sedí prase...heleho už zase... Jako malá Helenka Součková byla opravdu přesvědčivá. Docela bych to rád viděl někdy v divadle naživo, musí to být zážitek. A proto Hrdý buď žes...

• 30.1.2011  19:25

Dávám dvě hvězdičky za umělecký výkon herců Landovského a Hanzlíka (též P. Štěpánka, Němce, Krampola a dalších vč. epizodní role V. Havla). Děj je málo výrazný, s dlouhými scénami, v nichž se takřka nic neděje. Na vojně jsme měli také takového "koňáka" s nižším IQ a mazáci nás taky proháněli, ale postavy ve filmu jsou místy velmi nevěrohodné. Film jsem si koupil hlavně kvůli pár záběrům v první povídce dnes již velmi změněných zákoutí Plzně. Stačilo jej vidět jednou.

<< předchozí 1 2