• Romantický

Hledá se táta (2020)

68 % bude tomuto filmu slušet víc, takže dávám 4* i když jsem původně zamýšlel jen 3. Jednoduchý příběh, ale uvěřitelně obsazený. Postavy v hlavních rolích dobré až vynikající.

Je3ui sarang (2015)

Trochu se zblázním a dám plný počet. Nic jsem o filmu nevěděl, nic jsem nečekal a vypálilo to velmi nečekaně a silně. Liu Yifei tu doopravdy předvedla zatím asi nejlepší životní herecký výkon. Docela mám chuť vidět ještě jednou. Trailer https://youtu.be/MlpdTAPshwo

Mulan (2020)

Neznám animovanou verzi od Disneyho, ale znám hranou čínskou verzi s Zhao Wei, která vypadá takhle https://youtu.be/M4OSxjVARC0 a nejvíc mě překvapilo, jak je aktuální verze jiná. Toto je pohádka. Bojové scény působí jako tanec - ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Naštěstí to má krásnou výpravu a krásnou Liu Yifei. Takže finálně 3*. Moje recenze: https://bit.ly/2F9OSiz

Archimedes no Taisen (2019)

Film o plánování a účelu bitevní lodi Yamato. Pouze 3* dávám, protože mi vysvětlení dané v závěru filmu nesedlo. Asi je hodně japonské, ale stejně. Na druhou stranu rozumím že jinak by nebylo o čem točit. Film samotný má náboj, zajímavost a drží diváka skoro celou dobu. Jen mi nesedl závěr. A nevěřím, že to tak doopravdy bylo.

Kakurijo no jadomeši (2018) (seriál)

Souhlas se Zízou: Pohodové, příjemné, repetitivnost vaření, přirozeně budované vztahy (přestože většina postav nejsou lidé, ale ayakashi), samostatná hlavní hrdinka, minikappa na úplném konci každé epizody. Koukatelné anime, klidně po kouskách.

Vojenská pilotka (2020)

"Rozbij klec a leť." Tvrdá anabáze ženy, která se jako vojenská pilotka helikoptéry postaví myšlení mužů a společnosti. Vlastně o tom celý film je. Ale stačí to. Velmi silné 4*. Zítra ukážu svým dcerám. ■ Ukázal jsem, výsledek: Mohou to vidět i dvanáctileté holčičky a vydrží až do konce. Jen asi budou v druhé polovině dost často vyžadovat kapesníky. ■ Trailer https://youtu.be/rtGIq9Xjnrw