• Romantický

Jonghahamyeon urineun (2019) (seriál)

Jsem naštvanej. Děj posledních tří epizod vymýšlel nějakej blbec, s velmi naivní představou o fungování vztahu. Charakter kamaráda, kterej se furt cpal hlavní hrdince do života, přestože ho nikdy nechtěla, byl extrémně otravný. Do toho z prstu vycucaný zvrat v jednání hlavní hrdinky a úplný konec, který mě vytočil (přestože to mohlo dopadnout i hůř). Jsem naštvanej, protože ústřední dvojice měla chemii, vůbec nebyli špatní a myšlenka alarmu, který zazvoní, když je v okruhu 10. metrů někdo, kdo vás má rád, byla velmi zajímavě propracovaná a unikátní už i tím, že tento prvek finálně ovlivňuje a mění chování celé společnosti (ne vždy pozitivně - lidé místo o klasickém vyznání lásky hovoří o zazvonění na Love Alarm, což by ještě šlo, ale celebrity sbírají počty zvonění a někteří lidé si nezvonění na svém mobilu berou příliš osobně). Velmi dobré. Akorát to na konci pokašlali. ■ Edit: Wikipedie i AsianWiki zmiňují sezónu 2. Ta by mohla zachránit dojem.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Zamyšlení s velkým odstupem: Pamatujete na Krvavou svatbu? Hromada lidí byla z onoho zvratu úplně nadšená. To, co se stalo SPOILER s Daenerys, bylo v podstatě to samé, jen pychologičtější. Protože to ale nebyla krvavá šokující záležitost, nýbrž psychologická záležitost, měla hromada lidí problém to akceptovat. Což si myslím, že není vůči seriálu fér, protože takovéto psychologické zvraty mohou nastat stejně často jako Krvavá svatba.

Každý den – dobrý den (2018)

Tyckine, děkuju za upozornění na tento film a tvůj komentář! Kiki Kirin velmi obdivuji a tento film byl pro ni jako stvořený! Je neuvěřitelná škoda, že to byl její předposlední film (jediné, co utěší, je, že toho zahrála spoustu a viděl jsem jen nepatrný zlomek). ■ Na dvě mladé herečky se doopravdy dívat dalo (mám pocit, že Mikako Tabe ve tváři trochu přibrala a už zase vypadá dobře). ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=YmqnjuQv9ds

Zabíjení (2018)

Zabití. Extrémně sugestivní, experimentální. Místy až neprofesionálně působící ruční kamera podtrhuje celkový dojem. Otázkou je, nakolik je film dobrý. Pokud ho mám hodnotit subjektivníma nejaponskýma očima, pak si myslím, že je velmi realistický, tudíž i dobrý. Nemusí se to ale každému líbit a ani já si nejsem jistý. ■ Dívám se na osobnost režiséra a zjišťuji, že divoká kamera, experimentování a underground jsou pro něj typické. Pokud jsem měl neurčitý pocit, že mi jeho práce připomíná některé starší experimentální české filmy, pak to taky nebylo zcela mimo.

Tonde Saitama (2019)

Blbost v nejčistším slova smyslu. Alternativní Japonsko, ve kterém jsou lidé rozděleni podle místa narození a Saitama má takovou pověst, že jsou její obyvatelé do Tokya pouštěni jen s vízem a kdo ho nemá, je elektrošokován a vypovězen za hranice do blátivého a zuboženého života. Legenda ve filmu. Provedení nejdekadentnější možné. Postavy jako by ožily z mangy - tolik volánků, speciálnich účesů, plastikových dolních čelistí, vyžehlených obličejů a uletěného chování se hned tak nevidí. Což svým způsobem hodnotím dost vysoko.

Ocenění (2013) (studentský film)

Na studentský film dost dobré!

Parazit (2019)

Tento režisér si rád hraje. Jeho The Host byl ve více věcech WTF, Artic Journal byl ve více ohledech nepřehledný a nevysvětlený. V Parasite si Pon Joon-ho hrál na Tarantina a jemněji okořenil vším, co dělal dříve. Což vzhledem k faktu, že korejská mentalita dovede být tarantinovská, není až tak úplně od věci. Kdybych měl něco vytknout, tak, že to občas příliš hrál na náhodu a na jistotu, že divák nebude schopen film analyzovat a pouze v ohromení vysloví: “Oóóó”. Myslím, že by se nic nestalo, kdyby film vypálil maličko “klišoidněji”. Pon Joon-ho mohl maličko scénáristicky zvolnit a nechat diváka dýchat. Finálně lidé mohou na konci cítit zmatenost (u mě má režisér i smůlu, že pro mě střídání žanrů není nic až tak nového, takže neohromilo). Nicméně technicky je film brilantní, herecky jsem měl občas pocit, že sleduju divadlo a oceňuju, že když už se do toho režisér pustil takhle, byl důsledný v tom, co dělal. P.S. Nevěřím uváděnému žánru filmu na ČSFD, zásadně ho nesleduji, takže jsem nepředpokládal, že by mělo jít o komedii. Což ani nejde.

Hotel delluna (2019) (seriál)

Přidávám se k lidem tvrdícím, že sestry Hongovy dovedou psát výborné příběhy. Hotel Del Luna nemá slabá místa a kupodivu vyzní nově a jinak. Majitelka hotelu je velmi plastická silná postava a ke konci jsem občas přestával sledovat titulky a zaměřoval se na spektrum výrazů její tváře. Viděl jsem ji v Scarlet Heart a tady nesmírně potěšila, o kolik je lepší (samozřejmě se mi také líbilo množství outfitů, které v průběhu seriálu ukáže). Celkově lepší, než Goblin. OST https://www.youtube.com/watch?v=Dtu5yGDttCw

Kingudamu (2019)

"To je blbý, to se bude líbit!" ■ Divné, že se film odehrává v Číně a mluví se japonsky, nicméně, je to podle japonské mangy, takže ok. Některé postavy mají nereálnou sílu, ale je to podle japonské mangy, takže ok. Nedá se říci, že je to špatný film - dobře vypadá, je jednoduchý, efektní a dívat se na Masami Nagasawu, jak se ohání mečem, není zlé. Nikterak silný počin, ale to asi ani nebyl cíl. Pokud večer není jiného co dělat, může být. ■ P.S. Generál Li Xin byl skutečnou postavou z konce Období válčících států, ale jestli prožíval zovna tohle, bych si nevsadil.