Riddick77

doktorand na FHS UK & New Orleans Saints Fan

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 23.5.2020  20:18
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Lepší věc Netflix nevyprodukoval a pochybuji, že se tak někdy stane. Dokonalost. 10/10!

• 20.2.2020  09:10
    1917 (2019)

Epický válečný opus 1917 bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co se v žánru válečných filmů v poslední době urodilo. Technicky dokonalá stránka filmu sice vybízí k tomu, že vizuál zašlape obsah do země, ale naštěstí se tak neděje. Obě složky se skvěle doplňují a vzájemně umocňují. Příběh možná působí lineárně a nekomplikovaně, leč to nijak nesnižuje výpovědní hodnotu snímku. I v relativně jednoduchém schématu dokáže Mendes brilantně ukázat, že za některé hodnoty se vyplatí bojovat a riskovat život. Tohle poselství o hrůzách války, hrdinství a snaze za žádnou cenu neuhnout z vytyčené cesty má větší srdce, než by se mohlo na první dobrou zdát. Pakliže do kina nevyrazíte, minete jednu z největších událostí letošní sezóny. Recenze zde.

• 13.2.2020  17:52

Jeff Wadlow potvrdil pověst tvůrce, jenž horory a thrillery prostě neumí. Na jeho obranu nutno přiznat, že měl k ruce vykastrovaný scénář, podprůměrné herce, žánru nedopovídající rating a hrozivě poddimenzovaný rozpočet (7 milionů dolarů). Zcela vážně jsem si chvílemi říkal, že mě někdo unesl, odvezl na Fantasy Island a sledováním promítaného filmu mě nutí prožívat si moji nejhorší noční můru. Největší obětí tak bezpochyby je platící divák.

• 14.12.2019  18:20

Moc horších spektáklů jsem letos neviděl. Bay natočil srágoru, která by nefungovala před 15 lety, natož dnes. Za těch 40 minut zpomalovaček bych mu nejradši jednu vypálil a jestli někdo chce tvrdit, že to má fungující scénář, měl by přestat hulit. Usnul jsem u toho, dvakrát. 2/10.

• 6.12.2019  18:28

Jumanji: Další level můžeme směle zařadit k pokračováním, která skutečně mají kvalitu a smysl, přičemž do puntíku plní tvůrčí záměr, tedy v tomto případě pobavit, rozesmát a nenudit. Ano, studio přitvrdilo a rozpočet očividně narostl, což rezultuje v epičtější a velkolepější akční scény, ale hlavní devízou Kasdanova bijáku jsou sympatické postavy, jež se pořád mají kam vyvíjet a čím překvapovat. Nosný koncept avatarů se opětovně osvědčil, i když bylo nutné příběh obohatit o nové charaktery. Těžko soudit, jak dlouho bude tohle schéma fungovat. Závěr filmu napovídá, že tvůrci si nechávají dvířka k dalšímu dílu otevřená, leč byla by obrovská škoda, kdyby série zkostnatěla a upadla do fáze mechanické recyklace. Recenze zde.

• 20.11.2019  08:53

Režisér Tim Miller pod bedlivým dohledem Jamese Camerona oživil a zrestartoval léta uvadající terminátoří svět, když naservíroval filmovým fanouškům přesně to, po čem dlouho volali. Přímočarou, dynamickou a technicky nadprůměrně zvládnutou akční jízdu bez zbytečných časových paradoxů, alternativních realit a dalších nefunkčních kudrlinek, v níž vyjma povedené akce baví i solidně napsané charaktery, šťavnaté a vtipné dialogy a sympatické herecké výkony. Millerův Temný osud sice nepřináší žádnou revoluci, leč umně kombinuje zavedené vzorce a schémata s technologickými inovacemi a moderním přístupem k látce, což bohatě stačí. Za mě velká spokojenost, tudíž upalujte do kina a podpořte Arnolda a Lindu. Pravděpodobně je vidíte v těchto rolích na velkém plátně naposledy. Recenze zde.

• 5.11.2019  19:10
    Le Mans '66 (2019)

Adept na film roku 2019!

• 5.10.2019  20:58
    Joker (2019)

Todd Phillips natočil hlubokou intimní sondu do duše psychicky narušeného člověka, s nímž se život zrovna nemazlí, přičemž ji jemně zarámoval do komiksových reálií. Nenechal se však strhnout klasickým přístupem k látce, ale zaměřil většinu pozornosti na psychický rozklad celoživotně nešťastného a přehlíženého jedince, jemuž odosobnělý a šedivý každodenní svět dává jednu facku za druhou. Ve chvíli, kdy se Joaquin Phoenix poprvé nezamýšleně rozesměje, musí vám být jasné, že bolest kumulující se uvnitř jednou nasměruje ven. Zejména díky excelentnímu hereckému výkonu Phoenixe se Phillipsův Joker zavrtá hluboko do hlav fanoušků a zůstane v nich hodně dlouho. Na druhou stranu nejde z hlediska scénáře o žádný zázrak. Joker není nijak sofistikovaný film a z hlediska uchopení proměny psychicky nemocného člověka v chaos milujícího padoucha nepřináší nic nového. V takřka všech parametrech nadstandardní, zručně natočené a výborně zahrané psychologické drama ano! Událost roku dozajista ne. Recenze zde.

• 1.10.2019  12:31

Zatím poslední režijní a scenáristický zářez Petera Stricklanda zaujme nestandardním a osobitým přístupem k látce. Tohle náročné a dlouhé dílo o hrozbě konzumerismu a jakési vyprázdněnosti dnešní doby není pro každého a leckomu nemusí sednout právě kvůli absenci tvůrčích postupů běžných v mainstreamové produkci. Nazývat pak Takové krásné šaty hororem zřejmě není zcela přesné, neboť sama žánrová neuchopitelnost je jednou z charakteristik tohoto nesnadno zkousnutelného počinu, jehož asi nejlépe vystihuje termín "bizarní". Recenze zde.

• 1.10.2019  12:30
    Ad Astra (2019)

Suma sumárum, James Gray natočil solidní a řemeslně nadstandardní vesmírnou sci-fi s přísným důrazem na hlavní postavu, která při dvouhodinové stopáži nenudí, vizuálně uchvacuje a herecky baví. Nečekejte však nic převratného a připravte se, že tempo bude relativně pomalé a víc než na efektní výbuchy se zde hraje na intenzivní emoce. Objevné poselství, jež by vás stimulovalo k přemýšlení a celonočním diskuzím, též není součástí balení. Recenze zde.

• 1.10.2019  12:28

John Rambo si užívá zaslouženého odpočinku na rodné farmě, ale zlu a krutosti prostě nemá ani v pokročilém věku šanci uniknout. Bohužel, hledání záminky pro rozpoutání dalšího pekla trvá zoufale dlouho a navíc se skládá z těch nejohranějších kliše, která si lze představit. Sylvester Stallone sice pořád má charismatu na rozdávání a v určitých pasážích lze zahlédnout stín legendárního vietnamského veterána, ovšem celkově onen předlouhý a vlažný klid před bouří nestojí za závěrečnou krvavou lázeň. Není to úplný průšvih, avšak rozlučku si Rambo zasloužil o poznání důstojnější. Recenze zde.

• 17.3.2019  02:23

Make his fight on the hill in the early day // Constant chill deep inside // Shouting gun, on they run through the endless grey // On the fight, for they are right, yes, by who's to say? // For a hill men would kill, why? They do not know // Stiffened wounds test there their pride // Men of five, still alive through the raging glow // Gone insane from the pain that they surely know // For whom the bell tolls // Time marches on // For whom the bell tolls! Spokojenost, ac ocekavani byla obrovska. 8/10

• 12.3.2019  19:46

Obsahově velice slabá, otravně repetitivní a neúměrně dlouhá sonda do "kultury znásilnění", která opakovaně popisuje jednou popsané, aniž by byla schopna problematiku řádně a vhodně uchopit a zasadit do širšího rámce. Materiálu tak na 35 minut.

• 30.1.2019  14:57

Kyberpunkově vystajlovaná Lisbeth Salander v podání sympatické Claire Foy si tentokrát na nic nehraje a vcelku s klidem kašle na hlubší postihnutí hlavních charakterů či pečlivé a oduševnělé zkoumání vlastních neuróz, přičemž místo toho nám spolu s tvůrci servíruje solidní akcí napěchovaný a nadmíru zábavný špionážní thriller. Alvarez sice nenatočil tak ambiciózní snímek jako Fincher, ale určitě svižnější, dynamičtější a dost možná i zábavnější. Spokojenost. 7/10!

• 25.1.2019  09:36
    MovieZone Live Speciál (TV pořad) (2018)

Tihle dva sympaťáci prostě baví... Jen tak dál!

• 18.1.2019  09:28
    Creed II (2018)

Spolu s Predátorem největší zklamání roku 2018. A ano, na konci jsem se přistihl, že fandím Dragovi. 5/10!

• 17.1.2019  10:50

Můj letošní oscarový favorit! Bezprostřední, bez příkras i přehnané dramatizace, s vytříbenými dialogy, pevným vedením a dvěma exceletními hereckými výkony. Výborná věc, ke které se budu opakovaně a rád vracet. 10/10!

• 13.12.2018  11:42
    Oni a Silvio (2018)

Popisek "životopisný" v případě téhle zbytečné a obsahově vyprázdněné vyhoněniny pobavil. Po hříchu to však byl jediný zábavný moment, neboť obecně snímek nefunguje v žádné z myslitelných rovin či kategorií. Alespoň pokud to berete tak, že film jako médium má člověka (jakkoliv) obohatit. Bohužel, Sorrentinův poslední kousek mi spíše něco vzal. 1/10 (za scény s manželkou).

• 29.11.2018  21:27
    Oklamaný (2017)

Nejvíce vypovídající je, že všichni primárně chválí podmanivý vizuál. Proč? Protože jinak je to totálně zbytečné a obsahově vykastrované. Ztráta času... ale pěkně nasnímaná :) 3/10!

• 5.11.2018  11:02
    Galveston (2018)

Potenciál dozajista nevyužit, avšak pořád se jedná o dialogově solidní, poctivě natočené a atmosférou nasáklé drama ze špinavého texaského venkova. Problém spočívá ve schematičnosti již posté recyklovaného motivu. Mélanie Laurent prostě nepřínáší látce a žánru žádnou přidanou hodnotu, tudíž snímek osciluje kolem lehoulinkého nadprůměru. A to zejména díky skvělému Fosterovi, uhrančivé Elle Fanning a několika výtečným scénám. 6/10!

• 1.11.2018  22:57

Čirá radost! Tohle není klasický životopis, ale přiznaná oslava jedné hudební legendy. A v tomto případě vše šlape dokonale. 9/10

• 26.10.2018  21:40

Robinova nepovedená exhibice.

• 11.10.2018  10:34

Bradley Cooper si pro svůj režijní debut vybral předělávku romantického hudebního dramatu Zrodila se hvězda, v němž se opětovně pokusil zachytit konflikt mezi slávou, úspěchem, závislostí, lidskou zranitelností a láskou. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů zejména v první polovině šlape jako hodinky, aby následně trošku zpomalil a vjel do předem vyjetých žánrových kolejí. Dramaticko-romantická linka je jistě předvídatelná, avšak těžko Cooperovi právě tohle vyčítat. Dokázal nesčetněkrát odvyprávěný příběh zabalit do atraktivního a svěžího balení, k čemuž mu dopomohl nejen evidentní cit pro režii zkombinovaný s všudypřítomným nadšením pro věc, ale rovněž dokonalý casting, minimálně dva výjimečné herecké výkony a nadupaný soundtrack. Lady Gaga je jako Ally naprosto famózní! Recenze zde.

• 2.10.2018  09:37

Emma Roberts je tu naprosto neodolatelná a jelikož mám pro její krásný úsměv velkou slabost, tak mě tahle předvídatelná romanťárna docela pobavila. 6/10!

• 19.9.2018  21:41

Shane Black udelal z nejstylovejsiho vesmirneho lovce beckovou poutovou atrakci, v niz, bohuzel, nema misto ani logika, natoz napeti ci dynamicka akce. Je mi lito, ze to rikam, ale snad to nevydela, protoze o naznacene pokracovani (WTF!!!!) vazne nestojim. 4/10!

• 16.7.2018  21:30
    Mrakodrap (2018)

5/10

• 21.6.2018  21:41

Nepříjemně nevyvážené, mírně zavádějící a stroze černobílé, leč forma poutavá a relativně solidně vypointované. Ale šokující či jakkoliv objevné v žádném případě. Trošku mi příjde, že tvůrce je hodně zhrzelý reformista, který poněkud zapomíná na vícevrstevnatost reality. 5/10 a zklamání, šeď a průměr.

• 2.6.2018  21:24

Překvapivě hodně dobré. 8/10

• 18.4.2018  10:31
    Foxtrot (2017)

Jedna či dvě scény nedělají film a hutné drama o vině, odpuštění, tradici a militarismu jako národní konstantě není přece výjimkou. Nejenže je Foxtrot neúměrně dlouhý a úvodní expozice délkou naprosto ubíjející, ale rovněž povětšinu času jen jemně klouže po povrchu, aby nakonec splašeně upaloval směrem k vytoužené katarzi. Ta se ale nedostaví, neboť chybí dynamika, energie, emoce a vypiplaný narativ. Vizuální pohrávání si s materiálem baví chvilku, pak začne spíše otravovat. A nezachrání to ani velbloud, který je jako symbol zdaleka nejzajímavějším aspektem. 4/10

• 13.4.2018  22:33
    Útěk (1972)

Až moc nesmyslných rozhodnutí, zkratek a nelogičností (zhruba tak jeden nesmysl na 20 minut). Nicméně tempo zběsilé, chemie ústřední dvojky dokonalá, hlavní ženská postava perfektně napsaná, nekorektní a krvavé dostatečně. 6/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30