DoubleJo

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.4.2019  11:14
    Zlom (2019)

Typická americká kresťanská propaganda. Drísty o bohu sa sypú počas celej stopáže, modlitby sú účinnejšie ako medicína a keď sa budete extra kvalitne modliť, privediete k životu aj mŕtveho. Ak neveríte v bradatého dedka v oblakoch, tomuto filmu sa zďaleka vyhnite, inak zbytočne zabijete 116 minút. A ak to chcete vidieť, lebo ste fanúšikom Luka Cagea, tak ten sa tam objaví dokopy na 10 minút. Totálna strata času. EDIT: Arsenal83 nejde prežiť, že niekto tu vyjadrí svoj názor na túto sračku. A nie, nepozeral som to dobrovoľne, pozeral som to, lebo mi za to zaplatili. A vraj kresťania odpúšťajú.

• 31.1.2019  13:46

Legenda o Artušovi zasadená do moderného Anglicka. Nebolo to zlé, skôr priemerné, ale našlo sa tam zopár vtipov. Cieľová skupina divákov sú decká od 10 do 15 rokov.

• 9.8.2018  09:28

Čakal som najväčšie a najdlhšie akčné scény zo všetkých komiksových filmov, dostal som nudné Thanosove výlety po galaxii a jeho emocionálne výlevy. Toto má byť zavŕšenie všetkých tých marveloviek? Nuda a obrovské sklamanie.

• 3.7.2018  18:17

Ak máte radi malé hudobné filmy typu Once alebo Begin Again, tak tento kúsok je rozhodne pre vás. S láskou natočený jednoduchý príbeh otca a dcéry, so skvelou muzikou a výbornými textami. Hlavná predstaviteľka Kiersey Clemons má úžasný hlas a ja tie jej piesne neviem dostať z hlavy ani za nič. Z tohto filmu priam srší láska k filmárčine a muzike. Rozhodne nie na jedno pozrietie.

• 1.3.2016  15:03
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Chris Rock bol už druhýkrát tá najhoršia voľba, ani raz som sa nezasmial a jeho hlas je čistý ear-rape. Potešila Alicia a Brie Larson je tiež veľká sympaťáčka.

• 25.10.2015  10:55
    V hlavě (2015)

Slabšiu pixarovku som asi ešte nevidel. Snaží sa to byť sofistikované, ale hlúpym chybám sa nevyhne. A je jedno, že to je pre decká, keď už niečo robím, tak si dám záležať. (Jedna za všetky: Ako si môže pamätať vlastné spomienky z pohľadu tretej osoby?) Pousmial som sa iba raz, Sadness mi liezla neskutočne na nervy a celé mi to prišlo ako prvoplánové rozosmutnenie divákov, len aby to rýchlo na konci zachránili. Prečo sa tento film tak vychvaľuje, netuším.

• 23.8.2015  12:47

Hneď prvá scéna je tak strašne digitálna, až ma rozosmiala a bál som sa, čo ma bude čakať ďalej. Zistil som ale, že ma už osudy Avengerov až tak veľmi netrápia, lebo je to stále o tom istom. Pre mňa boli naozaj jediným ťahákom práve postavy, ktoré sú všeobecne najmenej obľúbené. Nebyť Black Widow a Hawkeya, z ktorého spravili konečne celistvejšiu postavu, asi by ma to až tak nebavilo. Marvelovské rozprávky bez logiky sú síce relatívne zábavné a občas vtipné, ale tých trápnejších momentov začína byť čoraz viac. Mám pocit, že celý Marvel sa začína riadiť heslom "kvantita, nie kvalita", aj keď fanúšikom je to asi jedno.

• 12.7.2015  12:00

Najlepší blockbuster leta my ass! Nebolo to ani zábavné ani vtipné, po všetkých tých CGI Godzillách, Kaiju a neviem ešte akých príšer boli CGI dinosaury obyčajné a nie príliš zaujímavé. Recyklácia všetkého, čo tu už bolo, ale Jurassic Park je značka a preto ide hlavne o prachy. Jediné, čo prekvapilo, bolo pomerne veľa smrtí vedľajších postáv.

• 24.6.2015  10:31

Priznávam, že som pôvodnú trilógiu s Gibsonom nevidel, ale nezmení sa to ani po najnovšom Maxovi. Prvá tretina filmu je naozaj poriadne našlapaná, akcia strieda akciu, no od polovice začne dochádzať šťava a ledva sa dostane do konca. Je evidentné, že pre Millera bol scenár popri akcii, viziuáli a pekelných strojoch nepodstatný. Keď už scenáristi nevedeli, ako pokračovať v ceste, zrejme si povedali, že si z divákov vystrelia, hádam si to nik nevšimne, no a záver je ako z veľkej knihy klišé. Stále rozmýšľam, prečo sa film volá Mad Max, keďže Max je minimálne polovicu filmu druhoradá, ak nie treťoradá postava. Hardy so svojimi 10 vetami za celý film (ktoré sú navyše nadabované (zle) v postprodukcii, čo si nevšimne iba hluchý a slepý) nepredvádza nič výnimočné. Podľa mňa by bol oveľa výstižnejší názov - Furiosa: Max is tagging along. Každopádne, film je na 70%, ako jednorazovú oddychovku pokojne odporučím.

• 18.2.2015  10:54

Najinšpiratívnejší film minulého roku. Je to síce životopisný príbeh, no ani nie tak o samotnom Stephenovi Hawkingovi, ako skôr o vzťahu medzi ním a jeho prvou ženou Jane. Je podaný s takým citom, ľahkosťou a pritom vôbec sa nesnaží prvoplánovo útočiť na city, že som si ho hneď zamiloval. Stephena sledujem už dlhšie, ale ani ja som netušil, čím všetkých si musel prejsť a aké máme vlastne šťastie, že je ešte stále tu a stále odhaľuje nové záhady vesmíru. Felicity bola úžasná a 4 mesačná príprava Eddieho medzi pacientmi s ALS sa ukázala ako kľúčová, keď predviedol fenomenálny výkon a doslova sa stal Stephenom. Ako sám SW povedal: "I think Eddie Redmayne portrayed me very well, at times I thought he was me." Kúzelná hudba Johanna Johannssona len podfarbuje výnimočný životný príbeh dvoch výnimočných ľudí. P.S. Tí, čo tu fňukajú, že je tam málo fyziky a Hawkingových teórií by si mali uvedomiť, že je to adaptácia knihy, ktorú nenapísal SW, ale jeho žena Jane o ich spoločnom živote. Wake up people!

• 29.12.2014  10:51

Najväčšie sklamanie roku. Trailer láka na vypätú drámu, namiesto toho som dostal film, ktorý ide iba po povrchu a to poriadne pomaly. Časovými strihmi obchádza to zaujímavejšie a v mnohých scénach sa ani len nesnaží aspoň naznačiť, prečo postavy konajú, tak ako konajú. Nebyť faktu, že je to podľa skutočnej udalosti a "šokujúceho" záveru, film by toľko pozornosti zrejme nezískal. Carell a jeho kamenná tvár si rozhodne nezaslúžia ani len nomináciu na Glóbus.

• 26.10.2014  11:01
    Želvy Ninja (2014)

Od hollywoodskeho filmu pre deti a mládež rozhodne nemožno čakať, že sa bude riadiť logikou. Napriek najnovším CGI trikom a kope prachov, čo do toho vrazili, sa proste nechytá na starý dobrý kreslený seriál. A keď je producentom Bay, tak product placement musí sršať z každého záberu. Najviac som sa nasmial na modernom Shredderovi a.k.a. plechovom Predátorovi a Megan Fox je síce kus, ale inú rolu ako hlúpu sexi pipku jej neuverím, nie to ešte investigatívnu novinárku. A našli sa tam aj zo dva či tri vtipy.

• 15.9.2014  16:09
    Love song (2013)

John Carney je podľa mňa veľký frajer. Nielenže má cit pre pekné príbehy, ale hlavne pre krásnu muziku, ktorá ich dotvára. Once bol výnimočný film a s odstupom času k nemu pridávam aj Begin Again. Drží sa hesla "V jednoduchosti je krása" a stále to platí. Tie piesne neviem dostať z hlavy ani za nič a vlastne ani nechcem. Mark Ruffalo a Keira Knightley sú viac ako sympatickí, ale u mňa hrá prím parádna hudba, ktorá robí z celej snímky naozajstný zážitok. Tento film rozhodne nie je na jedno pozretie.

• 1.5.2014  15:54
    Dvojník (2013)

Dopozerať to do konca bolo utrpenie. Kvalitatívne o niekoľko tried horšie ako nedávny Enemy, pričom oba majú takmer rovnaký námet. Zatiaľ čo Enemy funguje skvele a ostane v hlave ešte dlho po dopozeraní, The Double je umelý, pseudo-noirový film s nesympatickými postavami, bez výraznejšej atmosféry či symbolov. Moss by mal ostať pri svojich komediálnych postavách, ktoré mu idú, namiesto písania takýchto brakov.

• 22.10.2013  10:34

Nebolo to akčné, ani vtipné, aj keď sa to tak tvárilo, ale zato pridlhé až príliš, s úplne zbytočnými scénami, ktoré len nudili. Ak z hlavného hrdinu urobia úplného trtka, tak to potom aj tak vyzerá. Ale aspoň konečne viem, že sa Verbinskemu mám vyhýbať na kilometre.

• 18.10.2013  16:04

Komédia to určite nie je, skôr s veľkým citom natočená komorná dráma. Občas úsmevná, v mnohých scénach dojímavá a to hlavne vďaka vynikajúcemu Michaelovi Caineovi, ktorému zdatne sekunduje mladá Clemence Poesy. Veľmi pekný príbeh o tom, ako nové priateľstvo pomôže zahojiť staré rany. Ten Nolan mal asi pravdu, že každý film potrebuje trochu Michaela Caina.

• 8.10.2013  23:17
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Možno sa zdá byť unáhlené hodnotiť po dvoch častiach, no pochybujem, že s pribúdajúcimi časťami stúpne na kvalite. Tak naivný seriál som už dávno nevidel, ale na druhej strane som sa pri ňom z chuti nasmial.

• 18.7.2013  11:38

Godzilla meets Transformers s vizuálom Iron mana. Dej nula bodov, nekonečné súboje začnú po chvíli nudiť, lebo sa iba opakujú dookola. Keby mal film iba hodinu a pol nič by tým nestratil.

• 26.6.2013  23:35
    Muž z oceli (2013)

Snyder opäť raz potrvdil, prečo je vizuálnym géniom s citom pre detail. Nolan s Goyerom mu ponúkli silný príbeh, ktorý chopil za pačesy a výsledkom je dielo, ktoré tu ešte nebolo a dovolím si tvrdiť, že dlho ešte ani nebude. Muž z ocele si dáva Thorov a Kapitánov na obed ako predjedlo, hlavný chod v podobe grilovaných Iron manov "zbaští" s chuťou a ešte mu aj ostane miesto na Avengerský dezert. Všetky marvelovské filmy pôsobia pri ňom ako rozprávky pre malé deti. DC comics stavili na tých správnych koňov na režisérskych dráhach a ja sa len môžem tešiť, aký bude ich ďalší počin. Sympaťák Henry Cavill je odteraz pre mňa jediným pravým superhrdinom z Kryptonu. Tento zážitok budem ešte dlho predýchavať.

• 22.6.2013  23:18
    Očista (2013)

Takto to vyzerá, keď sa niekto chytí nápadu, ktorý nevie zrealizovať. Samé klišé od začiatku do konca, dementné deti, hysterická manželka a čím väčšie nebezpečenstvo im hrozí, tým viac si ťukáte na čelo. Vidím, že Cersei má nos na brakové filmy.

• 22.6.2013  00:21
    Hannibal (TV seriál) (2013)

A tak sľubne ten seriál začal. Po tej nezmyselnej dostrihanej časti to išlo len dolu vodou, ako keby scenáristi sami nevedeli, čo sa stane v ďalšej epizóde. Chaotické, až sa v tých vraždách a spojeniach nedalo vyznať. Predposledné dve časti vyvolali nádej na dobré zakončenie, ale miesto toho prišlo len finálne sklamanie. Prvá séria im teda vôbec nevyšla podľa očakávania. Veľká škoda, lebo obsadenie a potenciál to má výborný. Z pôvodných 4 hviezd musím ísť na 3.

• 19.5.2013  00:14

Fajn príbeh ako aj herecké výkony (Ryan jednoznačne najlepší, Cooperovi som ale slzy neveril ani na chvíľu). Čo trochu sklamalo, bola až privysoká predvídateľnosť deja v druhej polovici filmu. Neznalosť matematiky tvorcov ma pobavila (1-ročné dieťa má o 15 rokov neskôr 17 rokov). Napriek tomu spokojnosť.

• 8.5.2013  00:00
    Našrot (2013)

Po dlhom čase konečne "teen" komédia, ktorá baví od začiatku do konca. V tomto žánri sa už nič originálne vymyslieť nedá, tak treba aspoň dobre namixovať to, čo sme už videli. Neokukaní herci a opité nápady to ťahajú dopredu a ja som sa veľmi dobre bavil.

• 7.5.2013  23:46
    Temné nebe (2013)

No a čo ak námet je stokrát obohratý, keď to funguje? Výborná atmosféra je pre mňa základom dobrého hororu. Zimomriavky boli a ani nevadila inak nesympatická hlavná ženská predstaviteľka. Insidious to nie je, napriek tomu sa im vydaril. Dostal som viac, ako som očakával.

• 2.1.2013  14:02
    Dredd (2012)

Ach ach, Olivia, na čo si sa to dala nahovoriť? Absolútna nuda, smiešne "akcie", skoro žiadny dej a prvoplánový nápad novej drogy, ktorá spomalí čas na 1% rýchlosť, aby mohli ukázať nudné, nezaujímavé zábery v slow motion a tým natiahnu film aspon o polhoďku. Funkcia fast forward bola vymyslená práve pre takéto prípady. Predýchal som to naozaj iba kvôli mojej obľúbenej Olivii.

• 10.10.2012  11:11
    Madagaskar 3 (2012)

Veľké sklamanie. Namiesto orgininálneho deja plného vtipných hlášok a gagov iba scenáristické tápanie, ktoré nevyprodukovalo nič zaujímavé. Jednoznačne najslabši diel z trilógie. Jedinou svetlou stránkou boli tučniaci, aj to len Skipper, keďže ostatní traja nedostali žiadny priestor, napriek tomu, že sú to najvtipnejšie postavy. No najväčším sklamaním zo všetkých bol Julien, ktorý je v seriáli kráľom hlášok a nápadov., po ktorých sa pučíte od smiechu a tu akoby bol niekým iným. S.B. Cohen sa rozhodne nechytá na seriálového, geniálneho Dannyho Jacobsa a to isté sa dá povedať o celom filme, ktorý nesiaha seriálu o tučniakoch ani po členky.

• 12.9.2012  18:58

Výborná zábava, toľko skvelých hlášok vo filme som už dlho nepočul.

• 21.8.2012  17:31

Kecy o Bohu, ktoré nie sú ani zaujímavé ani poučné, jedine tak nudné. Postavy, ktoré si nikto nemôže obľúbiť a scény, kde sa iba tára dve na tri, pričom sa snažia vypovedať hlbšiu myšlienku, ktorá je bla bla bla... to asi najlepšie vystihuje celý film.

• 5.8.2012  10:05

Toľko pátosu a klišé som už dávno v žiadnom filme nevidel. Hlavný hrdina je úplný dement a Rihanna sa tvári ako herečka. Jediné, čo naozaj ako tak pobavilo, bol vizuál a množstvo trápnych scén, na ktorých sa dalo len zasmiať.

• 26.7.2012  22:42

Halucinácia s dobrým vizuálom, ktorá ma pobavila. Daniel Negreanu ako hlásateľ bol za 100 bodov a hlavná hrdinka Shanley Caswell je fakt kočka.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9