Mezi vlky (2011)

Filmy s Liamom Neesonom bývajú väčšinou našlapané a tento nevyzeral byť výnimkou. Skoro do 3/4 filmu som bol spokojný, no potom to išlo dolu vodou. Koniec bol pre mňa nezvládnutý, boli chvíle, keď som kotroloval zostávajúci čas do konca. A to by sa pri dobrých filmoch nemalo stávať. Veľká škoda.

Procitnutí (2011)

Originalny ducharsky film je v tejto dobe asi velmi tazke vymysliet. Napriek tomu sa tento film nemusi hanbit za svoje zaradenie, ani spracovanie. Nechava priestor na vlastne vysvetlenia, ma atmosferu a nie je az taky priehladny. Rozhodne stoji vyssie ako nedavna, zbytocna Zena v ciernom, ktora nepriniesla vobec nic nove, ani zaujimave. Par logickych nedostatkov sa Awakeningu nevyhnu, ale na to sme si asi uz zvykli.

Žena v černém (2012)

Milionkrat zrecyklovany namet ako aj cely dej, ktory nie je nicim zaujimavy ani originalny. K tomu Harry Potter ako pravnik, ktory sa neboji vobec nicoho a za kazdu cenu chce byt prizrakom zoci-voci. Su aj lepsie "ducharciny". Tri hviezdy hlavne za atmosferu. UPDATE: Idem s hodnotenim dole, pretoze The Awakening ma ovela vacsi potencial a je urcite zaujimavejsi.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tento pokus Scorsesemu nevyšiel vôbec, nech len pekne ostane pri krimi-dráma-thrilleroch, ktoré mu idú najlepšie. Po neskutočne nudnej prvej polovici som mal sto chutí to vypnút, ale z rešpektu voči režisérovi som to nespravil. Neskôr prišlo konečne trochu osvieženia, ktoré ale po chvíli opäť zabil. Film ako taký je natočeny precízne a po technickej stranke sa mu dá len máločo vyčítať. Ale neskutočne nudný a nezaujimavý dej film ťahajú ku dnu. Škoda.

Muži v naději (2011)

Od Obciankeho preukazu som sa tak dobre nezabavil na ceskej komedii. Bolek s pribudajucimi rokmi vobec nestaca charizmu, Mechacek je skvely herec a Kerekesova vie filmu ponuknut sice iba telo, ale zato prvotriedne. Pribeh a atmosfera bola ponuknuta s takou lahkostou a vtipom, ze spokojnost bola zarucena.

Pán much (1990)

Moje hodnotenie je zalozene na filme samotnom, rozhodne nie na kniznej predlohe, ta si zasluzi plne hodnotenie. Na snimke mi vadilo viacero veci, ci uz znacne zjednodusenie a vynechanie podstatnych veci, hrozni detski herci, s dvomi ci tromi vynimkami, alebo par logickych preslapov. Nastastie stale nesie Goldingov odkaz, a to je asi to najpodstatnejsie.

Ocelová pěst (2011)

Sympaticky film s prijemnym obsadenim, ktoremu ale bohuzial nechyba velka davka klise. Nic ine pri hollywoodskej produkcii ani nemozeme cakat, ale napriek tomu sa na to pozera velmi dobre. Atom ako hlavny outsider sa vam zapaci hned. Jedine, co mozem vytknut je trosku nezvladnuty zaver, ktory pre mna vobec nebol vrcholom filmu. Prave naopak, vrcholom bol suboj Atoma s Twin cities a cele divadielko okolo toho. Kazdopadne, jeden z tych podarenejsich filmov.

Není kam utéct (2011)

Prva polovica filmu ma nejake to napatie, no Melissa George je nesympaticka nech hra akukolvek postavu. Ked k tomu pridam pateticke spomalene zabery, ktorych je tam viac ako je znesitelne a sustavne,nelogicke pocinanie postav plus poslednu tretinu filmu zbytocne natahovanu a miestami uz nudnu a to nehovorim o sklamani na konci, nevychadza mi z toho nic ine ako dve hviezdy.

Nezvratný osud 5 (2011)

Zda sa, ze cim vyssie cislo v nazve, tym nizsia kvalita. Piaty diel serie je ceresnicka na torte v opacnom zmysle. Bez jedineho kuska invencie, s nesympatickymi postavami a este zufalejsimi hereckymi vykonmi, prinasa tento film iba nudny kopirak s hlupymi dialogmi a absolutne nicim, stojacim za pozornost. Zbytocny film.

Catch .44 (2011)

Strasna nuda. Snazi sa to byt "cool gangsterkou" v style Tarantina alebo Richieho, ale je to jedine pomala, nezazivna nuda bez pointy. A to som si myslel, ze herci ako Willis a Whitaker nemozu hrat v zlych filmoch. Ocividne som sa mylil. Strata casu.