Princezna zakletá v čase (2020)

Vždycky jsem tvrdil a tvrdit budu dále, že česká kinematografie nestojí za nic. Co se týče českých filmu jsem vždy hodně kritický, nemám v oblibě takový ten typický český punc a herecké výkony. Co se týče pohádek, je to trochu jiné. Samozřejmě, některé pohádky taky nestojí za nic, ale pak jsou tu pohádky, které jsou celkem sledovatelné a na to jsem hrdý. Tato pohádka, či fantasy, chcete-li mi ale úplně vyrazila dech. Už když jsem viděl trailer někdy před půl rokem, jsem si říkal, že by toto mohlo být to pravé pro mé oči. A ono se tak i stalo..... Ano, je sice pravda, že dějová flow sem tam docela hodně zadrhávala a některé herecké výkony nebyli úplně nejlepší, ale.... Toto mi celkem slušně vynahradil příběh snímku, skvěle dotažené efekty do přirozenosti, efekty kouzel, ačkoli se zdají být jednoduché, jsou ale zato dotažené do krásy, co se týče vizuální stránky a nakonec dobře volená hudba, která, až snad na dvě výjimky nijak zvlášť neruší a nekazí příběh, naopak v některých scénách příjemně příběh podpoří..... Jasně, na zahraniční fantasy trháky to jistě nemá, ale dle mého názoru je tento snímek srovnatelný třeba se snímkem Eragon, ba i možná jen o level zaostává za Čarodějovým učněm, což je dle mého názoru na české poměry velmi slušné a já doufám, že se česká kinematografie bude těmito sedmimílovými kroky jen posouvat dále dopředu..... za mě na českou tvorbu velmi dobré, proto 5*

Bridegroom (2012)

Na tento dokument jsem narazil shodou náhod při projíždění stránek s filmy, na co se kouknout ve volné chvíli.... postupně jsem sjížděl snímky na seznamu a na dalším místě byl tento dokument. chtěl jsem ho přeskočit se slovy něco jako to ''zas bude nějakej kýčovitej blábol o gay komunitě v proslulé a všude známé USA ''. Pak jsem si ale řekl že doposud jsem nic nepřeskočil, a dám teda i tohle dílo. No.... byl jsem celkem překvapen, to poselství tohoto dokumentu mi celkem vzalo vítr z plachet, no a já měkkota jsem už od poloviny tak nějak tušil kam to dojde. To, jak Tomovi přátele popisovali jeho charakter a to všechno bylo prostě něco, co se jen tak nevidí. To, jak dokázal svým způsobem ''zachránit'' Shane'a z jeho ''psychických'' problémů a jak mu byl schopen dát lásku vše co ke vztahu patří, tenhle pár neměl skončit takhle. Žel bůh osud má pro každého z nás své plány, každému někde hoří svíčka a někdo jí má prostě s kratším knotem. Hodně mě mrzí, jak se zachovali Tomovi rodiče a neumožnili ani Shane'ovi přijít se naposledy rozloučit se svou životní láskou. Co k tomu říci, když se ani neobtěžovali odpovědět na pozvaní k natáčeni tohoto dokumentu, věřím že to pro ně musela být rána, ale vymazat Shane'a z jeho historie je podle mého trošičku rána pod pás, ale každý to asi cítíme jinak. Za mě, i když to není zrovna můj šálek kávy, za to poselství dávám 4/5*

Coco (2017)

Už někdy před tři čtvrtě rokem jsem viděl trailer na tenhle animák, a hned si ho uložil do záložek, abych na něj nezapomněl. A hádejte co,,, zapomněl, ale náhodou jsem na něj narazil znovu. Musím říci, jsem rád, že jsem na něj opět narazil. už samotný trailer se mi moc líbil, ale co se schovávalo ve filmu jsem až tak úplně nečekal. Krásný příběh o španělském svátku zesnulých, o kterém jsem jaksi ani neměl páru, že existuje. Parádní zpracovaní děje se zajímavým zvratem, který skvělým způsobem vypráví o tom, že lidi by měli dostat druhou šanci a v rodině to platí dvojnásob. Za mě krásný a od poloviny dojemný animák. Ale co taky jiného čekat, než že bude skvělý. Prostě PIXAR, i když má své slabé chvilky, ale i mistr tesař se někdy utne. Za mě 5*

Já, Simon (2018)

No páni... Dle mého názoru se snímek tohoto formátu už dlouho nikomu nedařilo vytvořit. Já Simon je jemná drama komedie, která není vtíravá a podle mě je to dobře natočený snímek. Jistě, někteří se mnou nebudou souhlasit, ať už z důvodu kvality hereckého obsazení, nebo děje samotného a jiné. Na druhou stranu,,, pokud jste jako já, člověk, který zas tak moc nehledí na kvalitu kamery a já nevím čeho dalšího,,, ani nevím, kdy jsem naposledy viděl podobný snímek se zaměřením na mezilidské vztahy ať už hetero, nebo LGBT teenagerů, který by byl tak lehký a nenásilný, jako je "Já Simon" . Já se u Simona slušně bavil, zástupcem ředitele počínaje , který byl na zástupce celkem pohodář, přes kamarády až po učitelku divadla, která byla v každé scéně skvělá a vždycky mě rozesmála. Simon jako takový, byl příjemný mladík který byl přirozený a chvilkami jsem se i přistihl, že mu tu lásku a všechno, co by chtěl přeju, ba možná i závidím. Co k tomu dodat? Snad jen, to že konec mi malinko přišel jak gay verze komedie "Never Been Kissed" kde vyměnili Josi (Drew Barrymore) a fotbalové hřiště za ruské kolo se Simonem, ale to je jen takový můj malý postřeh. Podtrženo, sečteno... celkový dojem z filmu, pro mě příjemní herci, děj, ve kterém se pořád něco dělo, láska, teenagerské drama a to všechno prošpikované vtipem a humorem. Mám takový pocit, že tenhle snímek ještě chvíli z hlavy nedostanu, páč lidi se mají mít rádi a je jedno, jací jsou. A proto nemůžu jinak, než těch 5* prostě dát.

Kámoš napořád (2014)

Filmů o panicví je strašná spousta a myslím si, že tento snímek patří asi mezi tu slabší sortu. Na komedii mi to přišlo až moc suchý. žádná zábavná scénka se nějak nedostavila. A propo, co uděláte, když vám nejlepší kamarád řekne, že je gay... moment, no jasně už vím,,,,, neváhám a okamžitě s ním sjedu do nejbližšího gay baru kde shodou okolností potkám ředitele s učitelem . za mě nic moc

Tarzan (2013)

Tak tohle mělo s Tarzanem společného asi jen toho Tarzana. Opičí máma,,, Budiš, postřelí jí, že se probere bych taky celkem ještě chápal, ale nevím zda by asi jen tak Tarzan bafnul do "teplejch" 200 kilovou opici, asi si vypůjčil něco od Supermana, páč si jinak asi nedokážu vysvětlit přežití toho souboje s vůdcem smečky. Hodně mě pobavilo když se na scéně objevila kytička s očima. ?. Animace nic moc ale za hudbu dám 2 hvězdy

Croodsovi (2013)

Skvělá pohádka, příběh má hlavu a patu, skvělá animace prostě krása. je to nenásilná, zábavná pohádka, i když sem tam občas trošku přes čáru, co se týče toho, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti, ale co je to animák a já si to užíval, pobavil jsem se a i dnes, Když je u nás synovec, chce tenhle animák a vždy se u něj aspoň zasměju.

The Big Gay Musical (2009)

Tento film mě doslova nadchnul... Myslel jsem, že to bude nějaký přízemní muzikál na Gay téma, ale tohle byla velice povedená komedie o Adamovi a Steevovi (nikoli Evě), lehce proložená záběry z osobního života hreců divadla. Skvěle propracovaný muzikál se spoustou hůmoru a já se skvěle bavil

Children of God (2010)

Překvapující, pěkná výprava, kamera občas taková rozpačitá ale to vůbec nevadí, hudební podklad úžasnej, hercům to taky šlo a hlavně výborný scénář, žádně uspěchání, ale krásný pohodový průběh. Velice citlivý snímek o homofobii, akurát,, proč zas hlavní postava musela zemřít. Výborný zážitek

Just Say Love (2009)

Zvláštně pojaté, žádný megavelký ansábl filmových hvězd a dokonalá výprava. Prostě podium, pár kulis a dva herci. Skvělé výkony a hudba byla skvělá,, prostě jednoduché genialní a krásné