Air Force One (1997)

Hrdiný americký prezident opráší své bojové znalosti a nakope několik kilometrů nad mořem zadek zlým kazašským teroristům. Co dodat, snad jen jako komedie by tohle mělo smysl.

Ajťáci (2006) (seriál)

Můj páteční večerníček :-). Některé postavičky, obzvlášť Moss a Richmond, byly k popukání. Skvěle jsem se bavil, jen mám pocit, že druhá řada byla přece jen trochu slabší a Douglas byl místy až příliš trapný. Drobný spoiler: Smrt jedné z důležitých vedlejších postav mi přišla sice vtipná, nicméně dost zbytečná. Nevím, nerad si dělám legraci z toho, když (opět spoiler) někdo spáchá sebevraždu..

Ally McBealová (1997) (seriál)

Rádoby vtipný americký seriál. Pro jeho povrchnost ho nemám rád.

Amadeus (1984)

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem mírně zklamán. Na jedné straně film hezky ukazuje tu Salieriho žárlivost a vůbec ten rozdíl mezi nadáním a genialitou, na druhé straně se ale silně odchyluje od reálií a závěr je pak už spíš neuvěřitelný. Škoda

Amélie z Montmartru (2001)

Až mě udivuje že dnes v té záplavě hororů, thrillerů, akčních a katastrofikých filmů může režisér Vetřelce: Vzkříšení natočit takový poetický, příjemný film, který dokáže tak pohladit na duši.

American Translation (2011)

Film je to půměrný, ale na druhé straně, když vidím zdejší negativní hodnocení přidávám hvězdu navíc, i když to moc nedělám, ale v tomhle případě udělám výjimku. Je to docela povedená studie jednoho psychopata a jeho naivní (nebo spíš společností znuděné a hledající rozptýlení? - to si domyslete sami) spolupachatelky, kteří se milují, ale to je neznamená, že nejsou schopni zabíjet a přitom si myslet, že jsou "boží děti". Hlavní představitelé ve svých rolích nejsou vůbec špatní, mají charizma a dávají svým postavám docela duši a vztah manipulování - živočišnost tu je využit také velmi slušně. Závěrem, není to vůbec tak špatný film, jak tady většina tvrdí

Americké psycho (2000)

Bale je skvělý, ale celé je to hodně, hodně přepálené (př. scéna s honičkou s policajty) a scénář má děr jako zajíc na žranici myslivců. Celý film se snaží šokovat, ale je prázdný jako hlavní hrdina a vůbec emocionálně nefunguje, ani nezhnusí, ani toho ubožáka nebude líto. Každopádně místní psychopati z toho budou mít určitě orgasmus a druhé Vánoce...

Anakonda (1997)

Průměrná akčňárna, u které je od začátku celkem jasné, jak dopadne. Ne tohle není vůbec tak cool, jak si to hraje.

Andělé a démoni (2009)

Vyjímečně se mi podařilo uhodnout závěrečný zvrat filmu a to tedy snižuje moje hodnocení. Jinak jsem se ale docela bavil. Zdálo se mi to lepší než šifra, jen škoda, že dialogy jsou někdy k pousmátí, naopak hudba Hanse Zimmera je skvělá, a proto si nejspíš někdy poslechnu soundtrack. Daleko spíš než bych se díval na film znovu..