
thunnus
the xenoborg alien
okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)
email pozpátku: grobonex (a) seznam.cz
10 bodů
okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)
email pozpátku: grobonex (a) seznam.cz
10 bodů
Moje komentáře
Princezna Nevěsta (1987)
Neuvěřitelné...Američané dokázali natočit příjemnou, optimistickou, inteligentní a zároveň milou pohádku (nemluvím o Pretty Woman ;-) ). Dost se divím, že v té záplavě násilností a nechutností nebo stupidit (které ve mně vyvolávají agresivnější reakce než prvně jmenované), dokázali za velkou louží natočit takový "protistresový" film, který šlape jak hodinky, má vtip i originální příběh (Pirát Roberts), obejde se bez velkých profláklých hvězd a hlavně opravdu pohladí na duši. Něco mi ale říká, že ten minulý čas je tady bohužel na místě...
Bitva o Británii (1969)
I na současnou dobu působivé, na svou dobu nepochybně geniální. Jen mě mrzí karikatury nácků vč. Göringa. Nebyli to takoví nafoukaní blbci...
Muž z Acapulca (1973)
"Ty se mi moc líbíš, hochu" :-))) Geniální zvrat v geniálním filmu s geniálním scénářem. Dokonalý prostředek na zlepšení nálady. Aneb jak jde udělat z jednoduchého příběhu a motivu pomocí skvělých dialogů a herců klasiku. Takové filmy se už dnes (moc) netočí.
Zkažená mládež (2007)
Velice mrazivý film. Váhám s plným hodnocením, nevyhnu se při tom spoilerů. Na filmu se dá najít několik chyb, zejména přerod dvou hlavních postav z obětí v mstitele mohl být delší, ale uznávám, že tvůrci sami se asi báli, že by to mohlo sloužit někomu jako návod. Hlavní postava je zpočátku také až příliš kladná a zastávající se slabšího, myslím, že takhle by to v reálu nefungovalo ale dá se to odpustit. Popravdě řečeno však si myslím, že podobné příběhy jsou často a určitě mnohem častěji za masakry typu Columbine než to, co nedávno byť také velmi dobře zobrazilo Musíme si promluvit o Kevinovi . Nechci psát jen hloupou agitku, ale kdy už si lidé konečně uvědomí, že lidé, na kterých někdo napáchá extrémní zlo a dotlačí je do kouta, jsou pak schopni extrémních reakcí a ublíží často zpět, anebo sami sobě anebo i lidem zcela nevinným, kteří prostě jen jsou ve špatnou chvíli na špatném místě? Spoiler: Na druhou stranu, když kluci stříleli po bosovi těch tyranů, držel jsem jim palce ať neminou. Je mi jasné, že tímto názorem si asi vysloužím mnoho kritiky, ale byť jen jako divák jsem se nachomýtl k podobnému byť zdaleka ne tak extrémnímu jednání, jaké bylo napácháno na hlavních hrdinech, nic s tím neudělal a stydím se za to. Naštěstí/Bohužel dotyčná oběť také ne.
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)
V závěru jsem cítil mrazení po celém těle, víc k tomuto filmu nedokážu napsat.
Mary a Max (2009)
Překrásný příběh o dvou zcela odlišných človíčcích, mezi kterými se vytvoří celoživotní přátelství, hodnota, na kterou se v poslední uspěchané době, kdy každý jiného jen podezírá z lží a úkladů, tak nebezpečně zapomíná . Už dlouho se mi nestalo, že bych na konci filmu brečel. Tady se přiznám, že ano a nevím, jestli to bylo tím, že film byl tak lidský, ale možná i proto, že byl podle skutečných událostí, což v tomto případě zahřeje na srdci nejvíce.
Zrození Planety opic (2011)
Velmi příjemné překvapení. Technickou stránku filmu asi jako neodborník nedokážu plně docenit, nicméně pohledy opic byly plné emocí, jako živé a troufám si říct, že tu máme další milník v postupném nahrazování herců digitálními technologiemi. Když k tomu přičtu solidní příběh, akční scény, které, na hollywood netypicky, nejsou jen smrští digitálních efektů, ale kde se i myslí (a většinou jsou opice chytřejší než lidé - aspoň při boji určitě :-)), dobré herecké výkony hlavních postav a "ekoposelství", které nepůsobí křečovitě ani kýčovitě, ale vážně vyvolává otázku, jak skutečně se lidé chovají ke zvířatům (a víme, že často dost hrozně), myslím, že tu máme zatím nejlepší blockbuster tohoto léta. Kam se proti tomu hrabou plecháči a čarodějové.
Amélie z Montmartru (2001)
Až mě udivuje že dnes v té záplavě hororů, thrillerů, akčních a katastrofikých filmů může režisér Vetřelce: Vzkříšení natočit takový poetický, příjemný film, který dokáže tak pohladit na duši.
Napola: Hitlerova elita (2004)
Film, který mě opravdu zasáhl. Všechny školy, na které jsem chodil, jsem vlastně nenáviděl. Nebo jsem spíš nesnášel mnohé ty lidi, se kterými jsem se tam setkal. Aspoň jsem ale nemusel ve škole házet granátem a chodit střílet ruské děti.
Sherlock (TV seriál) (2010)
Velká škoda, že je natočeno (zatím) jen šest dílů. Takhle má vypadat správný seriál. Holmes i Watson si neustále nahrávají, je tu spousta odkazů na původní Doylovy knihy - zejména v třetím a pátém díle, Moriarty je správný ďábel a všechno je natočeno v tak zábavném kabátě, že tenhle seriál pro mne je nemožné nemilovat. Těším se na další díly a těším se moc, i když (spoiler), opravdu nevím, jak .. , ale to neprozradím :-)
Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
Tento seriál mně baví a zneklidňuje zároveň. Ukazuje, že Absurdistán neleží jen v ČR, ale i Velké Británii..
Okno z ložnice (1987)
Když jsem se na tenhle film díval, skoro se mi chtělo spát. Velice rychle mě ale probral. Celé vyprávění má hlavu i patu, Guttenberg nepůsobí jako Mahoney, vypadá pořád sice jako spíš kluk, ale, možná i proto jeho postava je stále sympatická. Nejvíc se mi ale líbil příběh, který se scénářům skutečně povedl. Hrdinovi a jeho druhé přítelkyni jsem skutečně fandil a to už se mi dlouho nestalo. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl takový nevýrazný vrah, který nevypadal na toho správného psychopata, ze kterého jde strach. Ale i přesto bych těch 90 % dal.
Útok! (1956)
V jistém smyslu atraktivnější než třeba patetický vojín Ryan. I tak jsem si ale říkal, že některé charaktery byly až moc bezcharakterně kladné. Přesto však oproti mnoha pitomostem, které jsou de facto americkou propagandou, si cením odvahy ukázat i jinou tvář velení US army. Zvlášť v době, kdy zuřila studená válka a krátce po té, co u moci byl senátor Joseph McCarthy a řádil tam skoro, jak u nás komunisti.
Lepší už to nebude (1997)
Aneb jak se jeden mrzout polepšil :-)
Psycho (1960)
Až po dlouhé době jsem měl to štěstí zhlédnout tohle všemi chválené a v pravdě již legendární dílo. Ze začátku jsem moc nadšen popravdě nebyl (pozor drobné spoilery), slavná sprchová scéna mě, člověka, který už viděl nejeden horor, neohromila, ani druhá vražda a postupné zvyšování napětí, což už jsem také viděl to moc nezlepšily. Co mě však fascinovalo, byla závěrečná pointa, která mě jednak, i když jsem ji trochu i čekal, šokovala a hlavně mě donutila zapřemýšlet, jak asi na ni reagovali diváci kin v době, kdy byla promítána. Nepochybně jim na ústa muselo vyvstanout to sprosté byť přesné WTF, ten režisér si s námi celou dobu hrál. Už jen proto musím přidat tu pátou hvězdičku tomuto slavnému filmu
Životy těch druhých (2006)
Viděl jsem to asi až tak od půlky, takže bych správně neměl asi hodnotit, ale i přesto si mě ten film získal a velmi na mě zapůsobil tou atmosférou a hlavně příběhem, který ukazuje jednak socialismus, jaký skutečně byl, ale hlavně že i v něm se našli lidé, kteří , ač byli ovlivněni režimem, dokázali nezištně pomoci jiným i za cenu vlastní újmy.
Harold a Maude (1971)
If you want to sing out, sing out, if you want to be free, be free, coz there's million things to be, you know there are, you know there are (doufám, že je to správně :-)). Příběh o dvou ještě podivnějších individuích než já s překrásným soundrackem. Už dlouho mě takhle žádný film nepotěšil jako tenhle, obě postavy si skvěle nahrávají a doplňují se a některé scénky (třeba ta s policajty) jsou k nezapomenutí. výborně!
Kmotr (1972)
Marlon Brando ve své nejslavnější roli nejcharizmatičtějšího mafiána, jaký kdy kráčel po naší zemi. Mistrovské dílo, které jen tak někdo nepřekoná. Četl jsem i knihu a je opravdu těžké říct, které z těchto děl je lepší. Přikláním se k filmu, který je skvělý i díky již zmíněným hereckým výkonům - Al Pacino je také úžasný - a hlavně posouvá atmosféru ještě dál. Vynechané scény: část 1 , část 2
Smím prosit? (1937)
Ve své době to musela být bomba a teď se mi to líbilo taky, je tu přítomný duchaplný humor a tak nějak to dokonce i pohladí po duši.
Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)
Líbí se mi víc než jednička, má lepší děj i vtípků je tu víc.
Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)
Čestná vyjímka mezi českými seriály.
Musíme si pomáhat (2000)
Na českou tvorbu absolutní top. Polívka dokazuje, že není jen dobrý bavič, ale i herec a ostatní to taky nekazí. Kéž by bylo víc takových českých filmů. Bohužel to ale vypadá, že jich bude jako šafránu.
Nelítostný souboj (1995)
Nepochybně jedna z nejlepších krimi, jaká kdy byla natočena
Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)
Seriálová legenda, na kterou jsem se díval jako malý a podíval bych se na ni i teď. Takovýh seriálů moc není.
Hotel Rwanda (2004)
Vynikající film s excelentním Donem Cheadlem v hlavní roli. Ukazuje Afriku přesně takovou, jaká je. Krutá, plná násilí a občanských válek. Nedá mi to, musím tento film srovnávat s Schindlerovým seznamem, kterému se film trochu podobá. Dle mého názoru ho však poráží ve všech směrech a to zejména tím, že tolik nehraje okatě na city a snaží se být co nejobjektivnější. Navíc nemůžu než souhlasit, že Paul Rususebagin je nepochybně hrdina nové doby, což se o Oskaru Schindlerovi zas tak jistě říct nedá...
Než se setmí (2000)
Mám takový pocit, že tenhle film zůstane nepochopený.... a musím pochválit skvělého Bardema. Depp je ve svojí miniroli trapný.
Návštěvníci (1993)
Skvělá komedie, u které jsem se tak královsky bavil, že jsem smíchy málem padl pod stůl. Odpouštím i několik logických děr, protože tohle je je opravdu skvost. Už jsem ji viděl nejmíň pětkrát a i na popáté mě bavila. Škoda, že to samé se nedá říct o dalších dílech.
Tootsie (1982)
Hoffman je v téhle roli nezapomenutelný a Jessica Langeová krásná. Některé scény jako třeba ta s přiznáním v přímém přenosu jsou jedny z nejvtipnějších, jaké byly natočeny!
Miluj bližního svého (1999)
Film asi za čtyři, závěr zvyšuje na pět. Velká adrenalinová bomba
Dobrý voják Švejk (1956)
Skvělý český film s nezapomenutelným Rudolfem Hrušínským, kterému zdatně sekundují hlavně Miloš Kopecký a František Filipovský. Čím jsem starší, tím víc mám tenhle film rád, stejně jako knihu.