thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 1.4.2014  17:41
    Noe (2014)

Vůbec ne tak špatný film, jak si řada místních asi myslí. Je to z mé strany tak na 70%, ale schválně hodnocení zaokrouhluji nahoru. Biblické motivy (i ty skryté) jsou fajn, postavy jsou překvapivě zajímavě psychologicky vykresleny, archetypální charaktery mají hloubku. Vadili mi ale trochu andělé - kamenní obři (ti se v původním příběhu vzali kde??) a také, nemůžu si to odpustit, mi na konci zůstala otázka, jak se budou z jediné rodiny množit lidé dál - nechtěl bych si představit nějaký incest... to je ale asi spíš problém předlohy než samotného filmu ;-)

• 15.2.2015  10:21
    Insidious 2 (2013)

Pro mne lepší než první díl, nejen že akce a lekaček je více, atmosféra zůstává obstojná, ale i příběh je lepší a doplňuje mezery v prvním díle a dává nová vysvětlení a významy. Překvapivě tak film není jen nastavovaná voda toho prvního, jen se vším více, ale plnohodnotným pokračováním a rozvinutím prvního příběhu. Konec je ale už poměrně uzavřený, takže si příliš nedovedu představit, jak by mohlo navazovat další pokračování. Docela bych se obával nějakého násilného oslího můstku, který by kvalitu mohl dost degradovat... zatím tu bude prequel a i když podobné výjevy většinou sleduju s nedůvěrou, tomuhle dám šanci.

• 1.4.2014  17:28

Silný film, skvělí herci, silné a smysluplné téma, nicméně dokonalý zážitek to nebyl. Nechci spoilovat, ale Raynova postava mi přišla nedovysvětlená (nikde jsem neslyšel odpověď na tu otázku why do you hate yourself? - a docela by mě zajímala), hlavní postava prošla (v Hollywoodu standardním) přerodem z namyšleného a homofobního bigota v bojovníka za přežití a důstojnost lidí se smrtelnou chorobou, ale nemůžu si to odpustit, už jsem to mnohokrát viděl. Napadla mě jakási vzdálená podobnost s Schindlerovým seznamem, ale jako aktualizaci toho příběhu o hodném obchodníkovi a později idealistovi, který pomáhá potřebným, bych to neviděl. Na druhou stranu, rýpnutí do zdravotnického systému US se mi líbilo, bylo odvážné a škoda, že nebylo ještě konkrétnější. Když vidím ty libertariány, kteří obhajují právo (jich) bohatých na to kašlat na a nepomáhat bližním svým, zvedá mi to tlak. Oni na léky mají, můžete namítnout, že si na ně vydělali tvrdou prací, ale já Vám na to říkám, fakt věříte, že poctivě??

• 20.10.2013  21:01

Po přečtení wikipedie a několika článků, uznávám argumenty některých komentátorů, že se film od skutečného příběhu první porn star dost odchyluje, ale na druhou stranu, by mě zajímalo, jak by se tolik životních zvratů narvalo do tak krátké stopáže? Film hodnotím jako lehce nadprůměrný, oceňuji odvážnost hlavní představitelky i řadu hvězd, které tu mnohdy hrají štěky, spíš mě ale zaujala jeho hlavní myšlenka, chcete-li vyznění, poselství či pointa. Že svět porno byznysu a život pornohvězd není žádný med, je jasné každému, ale když si člověk uvědomí, že roste obrovským tempem a dle odhadů o něj nějak zavadila každá čtvrtá studentka, přivádí mne to k zamyšlení, jak se pak tyto ženy vrací do "normálního života" a jak se se svou minulostí pak vyrovnávají samy a jak jejich okolí. Film tohle řeší až na konci a ukazuje to jako součást té odvrácené tváře, mohl se tomu věnovat ale přecejen déle. Nechci, aby to znělo příliš vulgárně, ale to, že počet/procento "kurev se záznamy jejich prasáren" v společnosti roste tak rapidním tempem, bude mít jistě nějaké následky a život naivní Lindy je toho jakousi předzvěstí. Každopádně ten film na mě zapůsobil tak, že těch holek, kterých je plný internet, je mi ještě víc líto, mnohé trpí mnohem hůř než hlavní představitelka.

• 3.11.2013  12:05

Když to srovnám s konkurenčním White House Down, který se nebral vážně a dělal si ze sebe stále legraci a dobře balancoval mezi akčňákem a komedií, vychází tenhle film a emoce, které ve mě zanechal, jako jasný poražený. Neuvěřitelná dávka patetických keců a blbých dialogů, Američani jako ztělesnění ctnosti a (jejich) čestnosti, spousta scén a motivů vykradená z jiných starých filmů (hl. legendární Smrtonosná past, ale i Přepadení v Pacifiku), logické mezery jak prase (fakt věřím, že vrchní štáb USA by byl ochoten odvolat celou svou flotilu, která chrání stabilitu na Korejském poloostrově za život prezidenta, kterého drží teroristé a stejně by ho asi zabili, určitě by prezident obětoval miliony, možná miliardy lidí, aby zachránil své spolupracovníky z Bílého domu, určitě by horda dobře vycvičených teroristů měla problém najít jednoho bývalého agenta a ani by nebyli schopní se domluvit na koordinovaném sweepu a dalších "wtf" momentů je tam spousta, což na to, že se ten film chce brát vážně, mu to narozdíl od WHD neodpustím), Co mě ale nejvíc popudilo, bylo Butlerovo jednání se zadrženými, které odzbrojené a bezbranné (!), mučil, vraždil a dokonce (drobný spoiler) zabil i svého bývalého kamaráda poté, co byl zraněný a zjevně nepředstavoval nebezpečí. Jistě, ve filmu jako tento se to dá přehlédnout, byli to teroristi, jenže to jednak dává něco jako vzor a obhajuje to mučení, kterého Američani dopouštějí (často i na nevinných) a jednak to ukazuje americkou mentalitu, která se podle mě začíná zvrhávat do "my, Bůh a svoboda a všechno ostatní je nám jedno, protože jen naše hodnoty a to, co říkáme, je správné"... a že při tom zabíjí hromadně lidi, to už je jaksi jedno. Vím, že tohle s filmem úplně nesouvisí, ale na druhou stranu v mnoha ohledech a náznacích tenhle mizerný film tyto názory obhajuje. Když tomu přidáme mizerné efekty, chaotické přestřelky, kde útočníci trefí vše jen ne hlavního hrdinu, opravdu moc není na co se dívat. Abych ale nebyl jen kritický, pár pozitiv se najde - Butler nehraje zas tak špatně a Morgan Freeman na to, jak malou má roli zaujme. Tak aspoň ta jedna hvězdička

• 2.3.2013  17:47

Skoro by se dalo říct, že je to béčko, nic ale nemění na tom, že je to docela zábava byť místy až guilty pleasure. Rozhodně nic intelektuálního na tom nehledejte..

• 20.10.2013  22:52

Neuvěřitelný vrchol guilty pleasure. Film, který je tak úmyslně blbý, až jsem se královsky bavil. Překvapivě Emmerichovi vše funguje a vychází, nadhled funguje na 100 %, příběh, ač plný všech možných klišé akčních výplachů, stále po sté úderný. A hlavně, člověk jen tak nevidí amerického prezidenta střílet z raketometu :-).

• 5.9.2012  18:04
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Hodnocení pilotu: Ve všem průměrná detektivka. Není to žádný zázrak, ale na druhou stranu ani žádný velký průšvih. Britskému Sherlockovi, jehož jsem fanouškem, se to sice nevyrovná, ale aspoň to nenudí a děj není zas tak přitažený za uši, herec, který hraje Holmese je mi úplně neznámý, ale nic proti němu nemám, ukazuje svou postavu jako člověka z masa a kostí - génia, který ale má problémy s drogami, impulzivním jednáním a hlavně mezilidskými vztahy. Lucy Liu mi přijde nevýrazná, ale kupodivu záhadnější než Holmes, na jedné straně spíš normálnější s běžnějšími lidskými problémy, na druhé straně nedokážu pochopit, proč tak stojí za Holmesem, když ten se k ní zrovna hezky často nechová, to asi ukáží další díly. Co mě ale štve, je že seriálu jde špatně rozumět - všichni mluví rychle, ne zrovna spisovně a to bez titulků není ideální :-(

• 2.6.2012  21:56
    Prometheus (2012)

Tak konečně jsem zhlédl Promethea v HD v kině a dojmy z toho mám smíšené. Na jedné straně je tu skvělá technická stránka – modely, efekty, hudba (která sice někdy kopíruje originálního Vetřelce, ale i třeba Hvězdné války, ale nerušivě), kostýmy, lokace různě po světě, z toho všeho jde cítit slušný rozpočet a cit pro detail, dále pak na blockbuster velmi slušné výkony - hlavně "Fassy" s jeho "poloemocemi robota" kraluje a jeho postava nečlověka je nejzajímavější charakter filmu a slušně sekunduje i Rapace, která dobře zobrazuje rozpolcenost mezi vírou a deziluzí a hlavně střídá přesvědčivě jeden výraz utrpení za druhým a vyvíjí se z naivní postavy v bojovnici, podobně jako Rip. Velmi důležité je také, že film klade odvážné filozofické otázky a nebojí se být kontroverzní (bohužel ale nedává odpovědi, ani je nenaznačuje, což ale může být můstek pro sequel) To vše funguje, jenže jsou tu věci, které nefungují, často drobnosti, ale o tom to je abych si jich hnidopišsky všiml a popsal je, a já váhám, jak to napsat, abych vše neprozradil lidem, kteří to ještě neviděli. Proto ty části rozdělím nejdříve na spoiler-free část a tu se spoilery. Tedy: Největší slabinou je scénář. Do detailů půjdu asi až v spoileroidní části, ale měl jsem z toho dojem, jakoby ho někdo narychlo dával z původního příběhu dohromady a přepisoval (což je asi i pravda, protože na filmu pracovali Spaiths a pak Lindeloff) nebo dokonce něco přetáčel (třeba scéna útoku Fifielda, protože jsou na netu obrázky, kde vypadal jinak) a hlavně zkracoval a stříhal, protože některé věci mi připadaly nedotažené. Další věc, která zamrzí, je, že film hned na začátku stanoví, kdo jsou důležité charaktery a na ty ostatní pak kašle a kdybych nečetl titulky, neznám ani jejich jména. Kouzlo Vetřelce bylo v tom, že všechny postavy, kterých bylo záměrně málo, byly skvěle popsány a nenapadá mě jiný výraz, než že se chovaly lidsky (a taky logicky), navíc dlouho nebylo jasné, kdo je jak důležitá postava, což jen zvyšovalo napětí. To tady neplatí a, i když je postav asi příliš mnoho na nějaké dokonalé vykreslení, mohli jsme se o nich dozvědět víc. Třetí věc, která mi vadí, je "konformismus" co se týká genetiky a biologie. Vždy jsem si „inženýry“ představoval jako nepodobné člověku, vzdálenější než Vetřelce, který už byl křížencem s člověkem (nebo jiným pozemským živočichem). Něco jako na tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=5H-Lkqu1zUo&feature=player_embedded , které se mi na rozdíl od ostatních fanoušků alieního univerza líbí. Ve filmu (pozor spoiler) jsou však inženýři antropogenní „nadlidé“, kteří jsou jen trochu vyšší a silnější jinak skoro stejní. Nemůžu si pomoct, ale dost mne to zklamalo, čekal jsem něco originálnějšího od Gigera, který by byl jistě schopen vytvořit nějakou lepší „šílenost“. Poslední nespoilerovou výtkou je, že film nedává žádné odpovědi na provokativní, zajímavé a docela i aktuální filozofické otázky, které klade. Jistě, nemůže na ně odpovědi znát, ale on se o ně ani nesnaží a já oceňuji, že nechává prostor pro diváka, ať si udělá vlastní názor a poskládá si vše dohromady, jenže film to přehání a skoro to působí, že jeho tvůrci na ty otázky jako odkud život pochází, pokud byl na Zemi přinesen z vesmíru, jak tedy vznikli inženýři atd. nemají názor, pouze se ptají, ale neodpovídají. No, snad si Scott nechává prostor pro další díly. Uvidíme. A teď k spoilerové části. Ve filmu je několik momentů (jako ale skoro v každém blockbusteru vč. Batmanovy série), které prostě nesedí a bijí do očí. Například Milburn, který na cizí planetě zahlédne prapodivnou, hadovi podobnou věc, ke které se pak chová jako k malé přítulné sousedově kočičce. Fakt, že Fifield, který je člověk zodpovědný za lokalizaci jako jediný spolu s Milburnem v lodi zabloudí. Fakt, že na cizí planetě si vědci bez obav sundají helmy s kyslíkem, fakt že Elizabeth nikdo nepronásleduje do místnosti s medpodem (a ona tam ani nezavře dveře, které se asi zavřou samy, protože po skončení operace jsou zavřené). Celá scéna Fifieldova útoku je prapodivně sestříhaná - později jsem zjistil, že je přetáčená, smrt Vickers je vzhledem k tomu, o jak jde významnou postavu „odfláklá“(podle mě měla umřít v souboji s El nebo inženýrem), závěrečný Alien je sice hezkým odkazem, jenže je pro film zbytečný a hlavně není ani zdaleka tak „hezký“ jako ten původní Gigerův. Takových drobností se ve filmu najde víc a je to škoda. Nechci k filmu být krutý a přespříliš kritický a tak vypíchnu i věci, které se mi líbily. Zejména scéna, kdy inženýrova loď odlétá a on si sedá do křesla, je „kulervoucí“ a je tak skvěle natočena, že z toho jde cítit, o jakou jde monstrozitu, a lituju, že jsem to neviděl v 3D, protože to bych z toho (spoiler) pádu té lodi měl ještě silnější pocit. Taktéž atmosféra je přítomná, i když zdaleka nedosahuje dusnosti originálu, ale mám pocit, že se o to ani nesnaží, jde spíš o sci-fi než o klasický horor jako původní film. Každopádně i v tomto ohledu film zabaví a nenudí. Na druhé podívání jsou už ale díry v scénáři příliš velké. Snad mě přesvědčí nějaká prodloužená verze nebo další díl. A pro ty kdo se tady hádají na diskuzi: Rozhodně to není prequel, spíš „poloprequel“, hraje si se stejnými motivy, ale jde na to jinak a vytváří celou vlastní mytologii a ubírá se trochu jiným směrem – což filmu nezazlívám, protože rozhodně to není jen tupá vyvražďovačka typu avp, i když na druhou stranu je to film drsný – viděl jsem, jak několik žen odešlo z kina, asi se bály, nekecám. Komentář na závěr: Jen bych chtěl poukázat na recenze jedněch z nejlépe hodnocených recenzentů - Pomo a Matty - oběma se totiž líbí a nelíbí přesný opak toho co u toho druhého recenzenta u tohoto filmu :-)

• 11.11.2013  11:35

Nepopírám, že to je originální a má to v sobě jistou (zvrácenou) zábavnost, ale je to ptákovina až na ntou. Autor zjevně chtěl pobouřit co nejvíce lidí a vyprovokovat druhou skupinu, aby mu přispěla na celovečerní film (a aby se stal bohatším). Nenudí to, ale zas tak to nebaví a nepochopitelné krávoviny (př. kovbojové) se jen kupí. Přemýšlím, jak daleko asi zajdou nejrůznější "nezávislí umělci". Počítám, že brzy uvidíme film Ježíš, Jidáš, Máří Magdalena a učedníci o(b)jíždí Jeruzalém. Jen nechci vidět, co tam bude dělat Lazar a už vůbec ne, jak bude vypadat neposkvrněné početí...

• 25.7.2012  23:10

Viděno v německém kině s dabingem, což jistě ubralo na jeho efektu (protože jsem prostě některým věcem, ač německy už snad mluvím slušně, nerozuměl) na mě, i když i tak se mi líbil víc než předchozí díl. Jistě, dají se najít chyby, občas Nolan, jak někdo přede mnou už správně zmínil "ohýbá" fyzikální zákony, ale to se u blockbusteru dá odpustit (zvlášť když člověk sleduje filmy jako trilogie Transformers, Avengers, nedej bože Hvězdné války, ale zpět k recenzi). Bane sice na Jokera nedosahuje, je to dobrý padouch, ale prostě není tak výrazný jako Joker, který byl skutečně originální a zapsal se do filmové historie (a také do myslí několika nemocných jedinců, ale to raději nebudu rozebírat), nicméně film narozdíl od předchozího působí ucelenějším dojmem, záporáci mají skutečně propracovaný a dlouhodobý ďábelský plán (narozdíl od Jokera, který spíše improvizoval, byť geniálně) a hlavně film oproti anarchismu, který v minulém díle byl jen naťuknut, obsahuje "hlubší" myšlenku - jak lehké je zmanipulovat lidi, obzvláště nízkého vzdělání a společenského postavení. Možná je to trochu až politický podtext, možná se mi to jen zdálo, ale film obsahuje jisté konzervativní poselství, kdy proti zpočátku idealistickým a velmi brzy zvrhlým a ostatní na smrt/exil posílajícím zmanipulovaným revolucionářům staví přeživší, jakési lidi se smyslem pro spravedlnost, morálku a zbytkem idealismu, že bojují za slušný svět (slovy komunisty řečeno reakcionáře :-)), ve filmu to ale funguje. Nechci se vyjadřovat o oprávněností této myšlenky, nicméně ona hra na hrdiny v celé trilogii působí velmi povedeně, nekýčovitě, nepateticky, skoro až realisticky, ale zároveň stejně nadšenecky, že to člověka strhne. Inu kdo by nechtěl být Temným rytířem, alespoň v duchu, že?

• 18.8.2012  22:45

Film je to půměrný, ale na druhé straně, když vidím zdejší negativní hodnocení přidávám hvězdu navíc, i když to moc nedělám, ale v tomhle případě udělám výjimku. Je to docela povedená studie jednoho psychopata a jeho naivní (nebo spíš společností znuděné a hledající rozptýlení? - to si domyslete sami) spolupachatelky, kteří se milují, ale to je neznamená, že nejsou schopni zabíjet a přitom si myslet, že jsou "boží děti". Hlavní představitelé ve svých rolích nejsou vůbec špatní, mají charizma a dávají svým postavám docela duši a vztah manipulování - živočišnost tu je využit také velmi slušně. Závěrem, není to vůbec tak špatný film, jak tady většina tvrdí

• 16.7.2011  14:32

Pro mě důstojné a obstojné zakončení série, ale do dokonalého zážitku to má hodně daleko. Co se týká postav, tak samozřejmě jedinou skutečnou postavou je Snape, ostatní jsou jen typizované "postavičky", ale to více méně platilo i o knížce (vím, že jsem si teď udělal hodně nepřátel). Herci tak nemají příliš prostoru na pořádné herectví a ústřední trojice to sama zcela neudrží. Zaujali mě vlastně jen Neville, který kupodivu dostal docela dost prostoru a, i když v prvních dílech nevypadal jako hrdina, postupně se jím stal, a Bellatrix, která se aspoň legračně šklebí a když připočítám tu Hermioninu etudu, tak H.B. Carterová působí opravdu zábavně. Naopak naprosto nezaujali Hagrid, Sirius, Trelawneyová a další stádo hvězd v epizodních rolích, kteří měli málo prostoru - víc je někdy míň, McGonagallová, která nebyla ani vtipná ani zajímavá a zejména mě zklamal Voldemort, který byl jako loutka mizerného scénáristy spíš k smíchu a vůbec z něj nešel strach, jak by na takovou postavu asi měl, myslím, že to ani není vina Fiennese, je to spíše tím, že prostě postava byla špatně napsaná. Když to tak shrnu, tak jediná postava, která se mi opravdu líbila, byl Rickmanův Snape, který působil velice lidsky a scénu v Godricově dolu jsem mu docela sežral, byla to jediná, která mě skoro dohnala k slzám. Pokud by Alan Rickman dostal nominaci na oskara za vedlejší roli, vůbec bych se nezlobil a celkem bych mu to i přál, ale to je samozřejmě jen snění. Příběh vzhledem k tomu, že už je to nějaký pátek, co jsem četl knihu, se neodvažuji rozebírat do detailů, ale i tak jsem si všiml mnoha odlišností, zejména v závěrečné bitvě, která ale zvlášť ta část v noci nebyla moc vidět, ale i z toho, co vidět šlo, se spíše jednalo o změť jakýchsi chaoticky se mlátících postaviček než o třeba ukázku strategie obrany školy, nebo útoku Smrtijedů, tedy typicky snaha jen zapůsobit líbivou "eye candy" (ta ale nebyla v noci vidět :-)) místo promyšlené akce, která by dávala smysl a nevzbuzovala otázky o logické chování postav (doteď třeba nechápu proč ten most chránil jenom Neville a zbytek bránících čarodějů studentů, místo aby mu pomáhal, stál jak dřeva na druhé straně). Tohle je ale klasický nešvar Hollywoodských blockbusterů a já to ani nevyčítám tomuhle filmu, ani jsem nedoufal, že se od tohoto trendu odvrátí. A teď pozitiva. Určitě bych ocenil hlavní trio, které zase o píď se zlepšilo a působí celkem uvěřitelně. Princův příběh byl jednoduše skvělý stejně jako Rickmanův výkon. Také se mi líbilo (spoiler) setkání Harryho a Brumbála na Charing Cross a a i díky této scéně ona alespoň snaha o na chvilku zcela dospělý vzhled filmu, který už dávno není tou pohádkou jako první díly. Emocionálně mi také nepřišel zcela chladný, jak tady někteří píší, lví podíl na tom má již několikrát zmíněný Alan Rickman. Samozřejmě vizuální efekty jsou špičkové a film je asi od půlky vlastně záplava velkých akčních scén, které mají spád a alespoň mě nenudily. Sečteno a podtrženo, pro mě se jedná asi o nejlepšího Pottera, chyby by se našly, i když nechci spoilovat, řada postav zemře mimo kameru (pravděpodobně kvůli ratingu), některé věci zůstanou nevysvětleny (třeba nevím, jak dopadl Červíček, který v part 1 nezemřel), ale jedná se o dobrý film a aspoň já jsem se bavil.

• 8.3.2012  11:52

K filmu jsem měl velká očekávání, která nakonec ale nebyla úplně naplněna. Jistě, Tilda Swinton je skvělá, její postava je výborně zahraná a uvěřitelná, ale postava Kevina je až přílišným ztělesněním zla a nikde není vidět jeho vnitřní myšlenky a důvody jeho jednání natož, aby bylo vysvětleno pozadí vývoje jeho charakteru. Prostě se mi nějak nezdálo, že takhle jednoduše se z dítěte/člověka stane psychopat a už vůbec nevěřím, že se jím jentak jednoduše narodí. Nejsem sice psycholog, ale pochybuju, že by Kevin dělal věci, které dělal, jen pro vlastní pobavení, vlastně bez důvodu. Nebo v to aspoň doufám..

• 18.11.2013  15:01

Dost nevyvážený dokument, první půlka plná rozhovorů s odborníky byla možná trochu suchopárná, ale zajímavá a poučná, druhá mi místy začala připadat jako agitka. Některé souvislosti jako psychopatie a citové otupění z léků mi připadají trochu pochybné, byť zajímavé, jiné podle mě podstatné skutečnosti zanedbané - dokument se například vůbec nezabývá deprivanty (tzv. parciálními psychopaty), kterých mezi manažery nejspíš bude mnohem víc, než "ryzích" psychopatů a jisté vysvětlení a oddělení těchto skupin, které není úplně jednoznačné, by vůbec nebylo na škodu. Druhou půlku plnou patetických a dost možná i manipulujících žvástů si ale mohli autoři odpustit, nic nového tím nepřinesli a dost se snaží zmanipulovat, jak tady správně poznamenávají jiní komentátoři. Co mi taky dost vadilo, je několik podprahových zpráv, které se objevovaly mezi záběry, i to naznačuje pokus o manipulaci. Kdybych měl dát hodnocení, tak asi nejlépe odpovídá těch 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhluju nahoru, protože aspoň oceňuju, že se o tomuto vážnému tématu mluví. Bude to totiž čím dál větší problém, ale to by přesahovalo komentář, potažmo recenzi k filmu a je spíše na diskuzi.

• 29.8.2011  16:51

Velmi příjemné překvapení. Technickou stránku filmu asi jako neodborník nedokážu plně docenit, nicméně pohledy opic byly plné emocí, jako živé a troufám si říct, že tu máme další milník v postupném nahrazování herců digitálními technologiemi. Když k tomu přičtu solidní příběh, akční scény, které, na hollywood netypicky, nejsou jen smrští digitálních efektů, ale kde se i myslí (a většinou jsou opice chytřejší než lidé - aspoň při boji určitě :-)), dobré herecké výkony hlavních postav a "ekoposelství", které nepůsobí křečovitě ani kýčovitě, ale vážně vyvolává otázku, jak skutečně se lidé chovají ke zvířatům (a víme, že často dost hrozně), myslím, že tu máme zatím nejlepší blockbuster tohoto léta. Kam se proti tomu hrabou plecháči a čarodějové.

• 30.10.2010  15:21

Nemůžu si pomoct, ale po tom všem, co tomu filmu předcházelo a jak vysoká byla moje očekávání, je to všechno spíš zklamání. Ani nevím, jak bych to vyjádřil, ale kromě slavných jmen totiž tenhle film je jen lehce nadprůměrný akčňák, u kterého si sice odpočinete, nemusíte přemýšlet, ale čekal bych třeba (pozor spoiler), že když Stallone jistého nejmenovaného chlapa zastřelí a on mu umírající řekne to, kdo ho najal, tak to asi nepřežije, protože se Stallone jako profesionál určitě ujistí o jeho smrti a možná i zbaví těla, jenomže místo toho ho pak na konci poplácá po rameni a jsou zas kamarádi. To si z nás asi tvůrci dělají srandu..

• 15.2.2015  03:06
    Insidious (2010)

Horory zas tak často už nesleduju, protože slashery plné krve a nelogičností nemusím a kvalitních duchařin, ze kterých se bojím, je jak šafránu, nicméně tento jsem se odhodlal zhlédnout - a nebyl jsem nijak zklamán nebo rozčarován. Základní kostra příběhu je ru mnoha stokrát provařená, nicméně režisér se - na rozdíl od mnoha jeho kolegů - nevydává cestou "rozlitého kečupu", ale naopak se snaží pomalu budovat atmosféru, nepřehání to s lekačkami a (kupodivu nenásilně) vytvářet nebo odhalovat vztahy mezi postavami, které nepůsobí přitaženě za uši. Celkem to funguje a korunu tomu dává závěrečný twist, který jsem znal vzhledem k znalosti druhého dílu, ale přesto se mi velmi líbilo, jak byl zpracován, I proto - asi 3,5, tentokrát ale zaokrouhlím dolů.

• 16.7.2010  13:48
    Predátoři (2010)

Překvapivě velice povedený popkornový krvák. Oskarový Adrien Brody v roli, která pro něj není tou nejtypičtější, obstál na jedničku a jeho hlavní hrdina má charizma a styl. Alice Braga působí svůdně a sexy a ostatní sice jsou spíše do počtu, přesto si alespoň některé zapamatujete, já třeba fandil Nikolajovi, hodnému Rusovi (:-) !) s rotačním kulometem/bezbolestnou a tomu Japonci, který odešel stylově. Postavy jsou sice spíše jednorozměrné a o hlubokou psychologii jako třeba ve Vetřelcovi si můžeme jen nechat zdát, ale na druhou stranu o to ani tenhle film neusiluje, takže mu to nemám za zlé, hlavně, že má aspoň slušnou atmosféru strachu a napětí, víc nepotřebuje. Zápory bych našel dva a tady budu muset spoilovat: Postava Laurence Fishburna má malý prostor, rychle odejde a připadala mi tak nějak zbytečná. No a zvrat s psychopatem mezi skupinou "hunted" mi přišel taky nějak zbytečný a hlavně nelogický. Proti zbytku ale nemám žádnou výtku a dávám oba palce nahoru. Tenhle sequel mě mile překvapil a líbil se mi ještě víc než původní film s Arnoldem, protože nabízí zvraty, sympatičtější postavy, lepší predátoří techniku a .. prostě víc všeho. Abych nezapomněl, soundtrack, byť vykrádal ten původní z 80-tých let, se mi moc líbil.

• 27.4.2011  12:57
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Velká škoda, že je natočeno (zatím) jen šest dílů. Takhle má vypadat správný seriál. Holmes i Watson si neustále nahrávají, je tu spousta odkazů na původní Doylovy knihy - zejména v třetím a pátém díle, Moriarty je správný ďábel a všechno je natočeno v tak zábavném kabátě, že tenhle seriál pro mne je nemožné nemilovat. Těším se na další díly a těším se moc, i když (spoiler), opravdu nevím, jak .. , ale to neprozradím :-)

• 12.6.2013  23:20
    Zabíjení po česku (TV film) (2010)

Netvrdím, že jsem velký odborník na problematiku, ale záměrně dávám o hvězdičku víc než obvykle u takových dokumentů průměrné televizní kvality už jen pro to, že má odvahu mluvit o těchto citlivých věcech a ukazuje druhou stranu mince toho, co se ve a po válce dělo.

• 14.6.2009  23:27

Vyjímečně se mi podařilo uhodnout závěrečný zvrat filmu a to tedy snižuje moje hodnocení. Jinak jsem se ale docela bavil. Zdálo se mi to lepší než šifra, jen škoda, že dialogy jsou někdy k pousmátí, naopak hudba Hanse Zimmera je skvělá, a proto si nejspíš někdy poslechnu soundtrack. Daleko spíš než bych se díval na film znovu..

• 23.8.2011  15:35
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Skvělý dokument, který, jak zde již bylo řečeno, ukazuje válku z mnohem zajímavějšího a atraktivního pohledu, než jak se učí ve škole. Ale přecejen bych měl výhrady k poslednímu dílu, který mi připadal jako dělaný nějak narychlo, aby se to dokončilo. Podle mého názoru měly být ještě probírány následky války a Norimberský a Tokijský proces, které jsou s ní neodmyslitelně spjaty. To by ale asi bylo ještě na další díl.

• 25.7.2010  01:22
    Avatar (2009)

Blbý, ale hezký. Tak popsal tenhle zázrak techniky a kreativity můj jeden můj kamarád. Tenhle výrok podle mě má dost blízko pravdě. Samozřejmě se týká postav a příběhu. Výtvarná stránka, efekty, nové technologie, kamera a všechny technické záležitosti jsou pochopitelně omračující a úžasné. Ale: Když se na to podívám jako na vyprávění, na příběh, je hned vidět šablonovitost, kýčovitost a postavy a dialogy plné klišé a teatrálnosti. Všechno tohle už tu bylo a, když po internetě kolují jako vtipy téměř identické scénáře, ovšem k jiným filmům, je jasné, že kostra příběhu jaksi není zrovna nejoriginálnější. Postavy jsou dost ploché a, snad až na doktorku Grace v podání vždy skvělé Sigourney "Ripleyové" Weaverové, jsou málo zajímavé a jejich chování je předem odhadnutelné. Je tu však i další Ale: Tenhle film zhlédnout v kině je skutečný zážitek a přes kritiku, kterou jsem výše napsal, jsem těm jednoduchým postavám začal fandit a mnohé ze scén, byť nijak originálních, mě ohromily a zvláště pohledy na ty létající draky (zapomněl jsem, jak se jmenovali, omlouvám se) mě i nadchly a uchvátily. Když to tak shrnu, připadá mi Avatar jako chytrý marketingový tah: Mainstreamové dobrodružství, které se líbí, jak tady sleduju, téměř všem a zároveň si zachovává jistý nadhled a hlavně posunuje možnosti filmu zas o kousek dál, což se také musí ocenit. Sečteno a podtrženo, je to nádherně natočený Blockbuster, ale hlubší prožitek u mne nevyvolal, byť se o to jako ekologická agitka snaží a paralely se zacházením s indiány a možná i k současným válečným konfliktům se také přímo nabízí.

• 20.10.2009  11:08

Film mi celou dobu připomínal Christmas Carol od Dickense. Stejným způsobem se vrací do minulosti a ukazuje podobnou buduoucnost, až mi to přišlo jako vykrádačka. Ale na druhou stranu musím uznat, že i přes nedostatek originality, občasné díry ve scénáři a zjevnou odhadnutelnost děje, jsem se docela bavil. Je to prostě typický film na odpočinek, kdy člověk nechce nic než vymnout mozek a sledovat příběh, který v nejrůznějších variacích už tisíckrát viděl.

• 7.10.2009  16:59
    District 9 (2009)

Konečně je tu film, ve kterém jsou mimozemšťani ti hodní a lidstvo je ukázáno jako banda gaunerů snažících se jen zneužít jednoho chudáka, který měl prostě smůlu! Velmi poučné a mnohé vypovídající, i když některé akční scény, byť bravurně natočené, mi připadají jako pěst na oko..

• 17.5.2012  18:16
    Fanoušci (2009)

Zajímavé, že na mě film zapůsobil přesně obráceně než na jinak mnou velmi váženého imf. Dokud byl film jen o vtípcích a geek kravinách, strašně jsem se nudil. Skoro jsem přemýšlel, že to vypnu. Nakonec jsem to neudělal a v druhé polovině film zvážněl (alespoň v některých částech) a začal fungovat kompaktněji. Dokonce u některých vtípků jsem se i zasmál. Ale co si myslet o filmu, kde pět cvoků jede ilegálně zhlédnout star wars. Možná jen, že kdysi dávno bych býval takovým geekem mohl být i já a i proto, přestože film nemá jinak moc co nabídnout, to ne chávám na těch třech hvězdách. Škoda jen, že se tam neobjevil Ten Lucas. Nějak z něj mám pocit, že si neumí dělat legraci sám ze sebe...

• 20.1.2012  20:43
    Mary a Max (2009)

Překrásný příběh o dvou zcela odlišných človíčcích, mezi kterými se vytvoří celoživotní přátelství, hodnota, na kterou se v poslední uspěchané době, kdy každý jiného jen podezírá z lží a úkladů, tak nebezpečně zapomíná . Už dlouho se mi nestalo, že bych na konci filmu brečel. Tady se přiznám, že ano a nevím, jestli to bylo tím, že film byl tak lidský, ale možná i proto, že byl podle skutečných událostí, což v tomto případě zahřeje na srdci nejvíce.

• 8.11.2009  16:16

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem zklamán, asi to bylo jednak tím, že jsem od filmu dost očekával a možná i tím, že jsem v době sledování byl celkem unavený. Film si dělá legraci ze všech akčních scifi, ale bohužel mi skutečně vtipných přišlo jen asi pět fórku, zbytek mi připadal jako vata. Film nemá žádné velké zvraty a rozuzlení, žádnou hlavní nosnou myšlenku, dokonce ani složitější příběh, je to jenom porce jednorázové zábavy především pro ty menší, takže ode mě nečekejte žádné vysoké hodnocení. Jsou to tři a ještě slabé. Možná změním názor po příštím zhlédnutí

• 24.9.2009  23:03
    Proroctví (2009)

Překvapivě kvalitní a odvážný film, kde sice občas narazíme i na pořádnou logickou díru, ale i přesto jsou pečlivě budovaná atmosféra, postavy a hlavně příběh, byť ne zrovna originální, velmi působivé. Zvlášť ten konec, scény s letadlem a metrem a odkazy na náboženství jsou prvky, které fungují a poprávu zaslouží zmínění, protože vytahují příběh vysoko nad průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17