Kruh (2002)

Nadprůměrný horor s dobrou pointou. Kéž by díla v tomhle žánru vypadala aspoň takhle..

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Tupost, ale ta bojující kráva mě rozesmála a za ty ufony dávám **. Jinak ale stačí jedno zhlédnutí, po druhé nedoporučuji

K-19: Stroj na smrt (2002)

Bohužel se neshodnu s většinou recenzentů. Tenhle film a zvláště jeho druhá půlka mě zklamaly. Ze začátku to vypadá dobře. Hádky obou hlavních představitelů mají hlavu a patu, první jaderný pokus se vydaří, scény s opravou lodního reaktoru jsou povedené. Tím ale pozitiva končí. V druhé půlce totiž přichází vlna patosu a kecy o hrdinství o "správných komunistech". Na jednu stranu je sympatické, že Američani tentokrát ukázali sověty i z jiné stránky než z té špatné (byť vzhledem k úplnému závěru by se o tom dalo diskutovat), bohužel to však provedli velice nešťastně a místy až směšně. "Udělal jsem správnou věc" :-), když jsem napsal svůj názor a neopičil se po druhých. Za první půlku **** za druhou *.

Perníková věž (2002)

** hvězdy za tuctový film+ jedna další za překvapivý závěr

Pianista (2002)

Velice, velice působivý film. Jeden z mála, který ukazuje utrpení židů (tedy hlavně Wladka Szpielmana)naturalisticky a přitom není, jak bych to vyjádřil, kýčem, který prostě jen zobrazuje Němce jako bezcharakterní a židy jako kladné. Je to zvláštní, ale kapitán Wilm Hosenfeld v podání Thomase Kretschmana mi připadá jako jedna z nejkladnějších a nejsympatičtějších postav, jaké jsem kdy viděl a scéna, kdy mu Wladek hraje na piáno je pro změnu jednou z nejpůsobivějších, které jsem kdy zhlédl. Uznávám, že film je možná trochu zdlouhavý, ale skvělý výkon Brodyho a třeba i závěr, který pochopitelně neprozradím, ale připadá mi dost výstižný, to napravují a já proto neváhám s nejvyšším hodnocením. Souhlasím tady s tím názorem, že tohle by se mělo vysílat mladším generacím (kam se stále počítám) a hlavně neonacistům bych takové filmy dal jako povinné, i když pochybuju, že by to nějak pomohlo...

Prďoši (2002)

Je to tak blbé, až je to zábavné...

Pumpkin (2002)

Děs a bída. (Ne)herecké výkony jsou otřesné, Christina Ricci si to u mě po skvělé Zrůdě pěkně pokazila, protože to, co předvádí, je na zlatou malinu, ale ostatní nejsou o moc lepší, Hank Harris se pořád tváří stejně a ten Samuel Ball vypadá jako ještě větší hňup, než má být. Pak jsou tu ještě zajímavé dějové zvraty, jako že s Kentem vybuchne auto a zřítí se do 50-ti metrové hloubky, aby on se v následující scéně objevil pouze s nějakým zraněním nohou a nijak neporaňenou tváří. To už jsem si vážně myslel, že si tvůrci z nás dělají srandu. Jediná hvězda je snad za to, že film, se snaží ukázat mentálně postižené v jiném světle, než v záporném, jako to často dělají jiné filmy. Bohužel ale mám pocit, jako by snad tento film chtěli autoři natočit právě pro tyto postižené lidi. ps: pokud je to ale parodie na romantické filmy, tak je to dokonalé, dokonce tak dobré, že jsem to nepoznal. Pak mé hodnocení by bylo ****

The 'Alien' Saga (2002) (TV film)

Velmi, velmi dobrý dokument, ale jedna věc mi vadila - třetí díl vetřelce byl odbyt nejkratší dobou a bylo řečeno, že film dostal rozoporuplné reakce, nikde ale nebylo řečeno, proč a kdo to vlastně zavinil. Pravda byla taková, že studio Fox se začalo míchat režisérovi do práce, spoustu věcí nechalo vyškrtnout (film má minimálně 30 vynechaných scén) a spoustu narychlo nahradili jinými a výsledek je ten, že propracovaná atmosféra filmu - deprese a beznaděj Ripleyové, funguje jen tak napůl. Není to tedy rozhodně vinou režiséra Finchera nebo herců, že film neměl úspěch a skončil dost neslavně.

Tuxedo (2002)

průměrná akční komedie s Jackiem Chanem. Víc nemám co dodat.