thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

1 5 9 13 14 15 16 17 následující >>
    • 13.2.2006  22:30
    Godzilla (1998)

Raději bez komentáře

• 13.2.2006  20:54

Nevím, co je na téhle nechutnosti tak geniální, po druhém zhlédnutí jsem však přecejen trochu změnil názor. Jistě, je to nechutnost, ptákovina a nemá to děj, ale na druhou stranu jsem se u několika vtipů a zejména u úvodní scény s Annou Boleyn docela pobavil. Asi jsem perverzní nebo mám nějakou divnou náladu, ale do odpadu tohle nedávám

• 13.2.2006  20:53
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Je to hrozná propaganda, ale na druhou stranu některé díly opravdu působí zajímavě a taktéž hudba není nejhorší. Vzhledem k tomu, že americké filmy jsou přecpané propagandou jakbysmet (a v některých to je snad ještě horší - Den Nezávislosti, Air Force One) a tenhle seriál vinu za komunistické zločiny pravděpodobně nenese, přikláním se k průměru. Nehodnotíme tady komunistický režim vážení ( tomu dávám odpad!). Některé díly jako Studna nebo Kvadratura ženy jsou ovšem kvalitní detektivkou!

• 13.2.2006  19:10
    Predátor 2 (1990)

Už první díl jsem neměl nijak moc rád díky jasné odhadnutelnosti děje a absenci solidní atmosféry jako třeba u vetřelců, ale tohle je ještě horší. Jedna hvězda za vizuální efekty, jinak herecké výkony nestojí za nic a příběh víceméně taky ne. Pár solidních hlášek, ale to je všechno. Stále je to ale lepší než příšerné AVP, takže dávám ještě jednu navíc. Abych nezapomněl líbil se mi docela zajímavý konec, který dává možnost vzniku crossoveru predátora a vetřelce. Aspoň jedna originální myšlenka..

• 13.2.2006  18:57

Docela svižná komedie, kterou kazí standardní herecký výkon Arnolda. Jamie Lee Curtisová je v pohodě stejně jako zbytek poměrně známých herchů. Pár hlášek stojí taky za to (Odečtěte mi to z platu)

• 13.2.2006  18:54
    Titanic (1997)

Průměrný romantický film s vynikající reklamou. Winsletová se mi líbila, DiCaprio je spíš trapný a jeho nářek nad tím, že za tohle nedostal Oskara je ještě trapnější. Billy Zane jako arcilotr standardní. Jinak už mě nikdo nezaujal. Závěrečné potápění je dobré má spád i napětí, i závěr se mi líbil, ale to cukrování mi nějak nejde. Cameron prostě není typ na romantické filmy.

• 13.2.2006  18:49
    Hořkost (1986)

I přes skvělé obsazení jsem se dost silně nudil. Škoda. Zrovna moc originality to taky nepobralo.

• 12.2.2006  19:17

Nadprůměrný akční příběh Rodericka Thorpa (asi to jméno píšu špatně) byl silně upraven Hollywoodem, nicméně i přes ztrátu "filozofické linie", změnu několika scén a charakterů-původně měl Willis zachraňovat dceru ne ženu a svá dvě vnoučata- a zásadní změnu závěru, se překvapivě vylíhnul velmi povedený akční snímek, který ještě o jednu úroveň vyzdvihuje Alan Rickman jako jeden z nejlepších filmových záporáků žánrem předem odsouzených k smrti.

• 12.2.2006  19:08
    Dva v tom (1995)

Odpočinková komedie s několika originálními nápady např. jízda do nemocnice, skvělý odborník na kynologii Robin Williams. Občas IMHO ovšem zapadá do trapnosti - viz souboj s krokodýlem nebo i ten úraz umělohmotným drakem. Julianne Mooreová je celkem roztomilá, Grant působí trochu prkenně jako vždy ale nevadí.

• 12.2.2006  19:00

Odpočinková komedie, která ukazuje, jak pojišťovací společnosti dokáží odmítnout vyplatit pojistku kvůli bohu a co se děje, když se proti tomu jedinec vzbouří. Relativně inteligentní humor a vtipný závěr mě přesvědčily o průměrném hodnocení.

• 12.2.2006  18:52

Velmi kvalitní thriller, ale, možná je to dáno i tím dabingem, mě zas tolik neoslovil. Hannibal se možná až příliš předvádí, i když ty dialogy jsou více než povedené. Buffalo Bill má zase málo prostoru. Psychologicky je to vystavěné dobře, postavy jsou dobře napsané a zajímavé ale dokonalé mi to nepřipadá, rozhodně ne tolik, kolik to má zde hodnocení.

• 12.2.2006  16:55

Upřímně řečeno mě tenhle film zklamal. Čekal jsem od něj hodně, zvlášť díky mnoha mým kamarádům, kteří mi ho tak vřele doporučovali a asi hlavně kvůli tomu na mě moc nenadchl. Spielberg vypráví příběh téměř typicky hollywoodským způsobem -jednoznačně určené dobro (Židé a Poláci) a zlo (Němci). Schindler jako postava je typickým hrdinou, který si uvědomí, co je správné a začne se zničehonic chovat jako "bezcharakterní" klaďas alá Mirek Dušín. (To že se nechá ekonomicky zničit, aby zachránil co nejvíc lidí, mu vážně neberu hlavně díky tomu, že to tak prostě nebylo). Mnohem zajímavější postavou je záporák Amon v podání Ralpha Fiennese, který za ni mohl a asi i měl dostat nějakou zlatou sošku od akademie. Jeho nacistický důstojník se sklony k alkoholismu a hlavně zálibou v střílení lidí je dost odvážně pojatou postavou a alespoň pro mne také mnohem uvěřitelnějším "hrdinou". Film na druhou stranu obsahuje velmi působivé scény od vyrabování židovského ghetta, přes popravy v koncenráku až po tu plynovou komoru, což by vzhledem k ztvárnění pro mě stačilo min. na 4/5, jenže to sráží kýčovitý konec, prapodivný duševní vývoj hlavního hrdiny a přehnaná zainteresovanost, kterou Spielberg nedokáže skrýt (což bych mu ale v omezeném prostoru nevytýkal ). Nenadávejte mi, ale až tak vysoké honocení si tenhle film podle mě nezaslouží, proto dávám lepší tři hvězdy.

• 12.2.2006  12:52

Jedna z nejoblíbenějších komedií mého dětství. Hogan je vtipný a Kozlovská pěkná a sympatická. Když k tomu přibereme další postavičky vychází z toho skvělá komedie a přjemně strávený večer.

• 4.2.2006  23:45
    Road Trip (2000)

U scény s mostem jsem se skvěle zasmál...:-)

• 4.2.2006  21:23
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Jeden z nejlepších sitcomů, přesto však si nemůžu odpustit, že posledním sériím nějak dochází dech. Jestli to tak půjde dál, možná hodnocení snížím o ten bodík, ale i tak, je to skvělá a hlavně nepředvídatelná zábava..

• 4.2.2006  19:43

Ano, je to možná nejklasičtější western všech dob, ano je plný hvězd, které předvádějí skvělé výkony, ano má skvělou hudbu a několik památných scén a hlášek. Jenže, dokonalý rozhodně pro mě ten film není. Nelíbil se mi moc začátek, kladné postavy pistolníků jsou moc kladné a často nemají moc "reálnou" motivaci (prakticky se jdou dobrovolně nechat zastřelit, tohle jsem teda nesežral). Některé scény jsou přehnané, např. Horst Bucholz na začátku střílí na Yula Brynnera a ten se ani nepohne. Upřímně si myslím, že takhle by se nezachoval vůbec nikdo. Vůbec scény s Bucholzem jsou dost přehnané, jeho projev vůči farmářům po příchodu pistolníků do vesnice je velice patetický. Na druhou stranu ale musím uznat, že některé věci se velice povedly. Postava Leeho je skvělá a já jsem ji Robertu Vaughnovi zcela věřil. Některé scény jsou imho dokonalé (Britovo házení nožem, smrt Calvery, rozpravy Bernarda s kluky nejsou překvapivě vůbec kýčovité a bylo by toho spousta). Určitě klady jasně převýší zápory, ale nejlepší western je u mě stále jasně Tenkrát na západě. Možná ale změním názor až se na to podívám znovu a v jiné náladě :-)

• 4.2.2006  18:21

Napoprvé jsem se skvěle bavil, při druhém zhlédnutí jsem se skoro nezasmál.

• 4.2.2006  16:17

Zcela jiné pojetí mého oblíbeného vetřelce a tentokrát bych řekl, že není dotaženo do konce. Jednička byla super strašidelná, dvojka byla super akční, trojka super depresivní, zatímco čtverka je jen obyčejně ... komiksová. Udělat z vetřelce komics není zas až tak špatný nápad, ale.. zaprvé vetřelci se musí chovat komiksově a být "cool" a to se v tomto díle moc neděje. Jsou tu spíše pomalí, těžkopádní a, což je nejhorší, i dost hloupí. Ta tam je jejich zákeřnost a vypočítavost z předchozích dílů, tady jsou spíš jen loutkami v rukou scénáristy, který neví, jak je správně využít. Závěrečný newborn je pak bohužel spíše k smíchu a nezachraňuje to ani dobře zaplacená Sigourney, jejíž postavu Ripleyové měli scénáristé nechat odpočívat v pokoji a místo toho raději představit jiné postavy. Vetřelci nabízejí spoustu napětí, akce a adrenalinu, ale pokud chcete ten správný mix, tak se podívejte raději na jiné díly. Vynechané scény: alternativní konec nějaké další pak i byly uvedeny v nové verzi alien quadrilogy, bohužel se mi je nepodařilo sehnat. Update: po zhlédnutí prodloužené verze zůstávám u stejného hodnocení, jen mám pocit, že díky tomu konci se možná přecejen dočkáme dalšího pokračování. Je ve hvězdách, jestli bude dobré..

• 4.2.2006  16:15
    Vetřelec ³ (1992)

Tenhle film má prakticky jediný problém: Necitlivý zásah studia Warner Brothers, které z něj nechalo vystříhat přes 30 scén. Kdo by o ně měl zájem, nějaké jsou na youtube a mám silné podezření, že jich bude ještě mnohem víc. Docela rád bych tenhle film viděl v té verzi, jakou Fincher zamýšlel, protože by to asi byla docela bomba. Bohužel se k ni asi nedostanu..

• 4.2.2006  16:14
    Vetřelec (1979)

Pro mě jednoznačný král hororů! U žádného filmu jsem se tak nebál jako u tohoto. Jeho dokonalost může být vyrovnána jen jeho zrůdností! :-) Ale teď vážně. Vetřelec nad jinými horory imo vyčnívá zejména třemi věcmi: Geniální hudbou, ještě geniálnějším designem aliena a vesmírných lodí by H.R. Giger a pak v neposlední řadě i detaily scénáře, tedy tím, že se soustředí na postavy, kterých je tu málo a tak se s nimi dá cítit a možná až ztotožnit. Navíc tyto postavy jsou skutečnými charaktery a chovají se plně logicky. Vynechané scény: originální kokonová scéna (velký spoiler) - ripleyová najde Dallase proměňujícího se ve vejce.., bohužel stažena, fox ji asi vydá v rámci nějaké nové edice, existuje ještě druhá verze ze speciální edice z roku 1997. zde, ale je to zkrácená verze , rozšířená scéna s chestbursterem , brettova smrt ale existuje ještě jiná verze, kde vetřelec bretta zabije pařáty, tu jsem ale na youtube nenašel, je v těch vynechaných scénách z planetavp níže, kompletní soupis vynechaných scén ale je to v dost špatné kvalitě a většinou bez zvuku, Update: Zjistil jsem (čistě náhodou :-), že existuje nová verze Vetřelce, nazvaná Alien Redux. Podařilo se mi ji zhlédnout a potvrzuju, že je to fakt bomba. Obsahuje více než půl hodiny vystřižených scén, které byly kdy vydány (anebo taky ne, nevím a nechci vědět, jak to ti borci sehnali). Nedám sem přímý odkaz, protože by to mohlo taky způsobit, že to nechá Fox stáhnout. Jen napovím, že přímý odkaz je na youtube a dostanete ho, když zadáte alien virtual wokrprint.. Vzhledem k tomu, že bude vydána nová verze Vetřelce k 30. výročí, jsem docela zvědav, s čím novým fox přijde. Existuje pravděpodobně totiž ještě asi dalších 45 minut materiálů, které se zatím nedostaly na světlo světa. Zatím.. Update 2: Nové rozšířené scény: chestbustburster scene , death of brett , parker and lambert death , cocoon scene , last attack Update 3, někdo uploadoval všechny vystřižené scény z quadrilogy verze: alien deleted scene 1 Další zajímavosti viz: alienmakers kde se dozvíte informace z natáčení.

• 4.2.2006  16:06

Nemůžu si pomoct, ale je to slabší než první díl. Je tu pár nelogických děr. Třeba nechápu, proč lidé poslali jen jednoho terminátora a nevarovali ostatní lidi před hrozícím nebezpečím, protože primární je asi záchrana lidstva před záchranou jednotlivce, byť vůdce lidstva z budoucnosti, tedy aspoň doufám a taky nechápu proč t1000 na konci Sarah prostě nezabil a nezměnil se na ni rovnou. Je to určitě skvělý film, má styl, dobré tempo na svou dobu přelomové efekty a Arnold na motorce s puškou je prostě cool, ale starší bráška tohohle filmu se mi líbil víc, možná i proto, že záporák T1000 není ani zdaleka tak výrazný jako Arnold v jedničce. Vynechané scény s komentářem 1 , 2 , alternativní konec

• 4.2.2006  16:05
    Terminátor (1984)

Nejoblíbenější film mého dětství :-) a pro mě nejlepší film od režiséra Camerona. Terminátor má skvělou atmosféru, scény mají švih a zároveň nepostrádají logiku a hlavně Arnold se se svým přízvukem a prkenným herectvím do role překvapivě skvěle hodí. Závěr s plechovou kostrou je skvělý a přiznám se, že poprvé jsem se u něj pořádně lekl. Vynechané scény: terminátor zabíjí omylem jinou Sarah Connor , příběh poručíka Traxlera , Sarah se brání Reesovi , závěr

• 4.2.2006  15:55

Hrdiný americký prezident opráší své bojové znalosti a nakope několik kilometrů nad mořem zadek zlým kazašským teroristům. Co dodat, snad jen jako komedie by tohle mělo smysl.

• 4.2.2006  15:41

Logicky všechno správně, bohužel aspoň pro mě na úkor zábavnosti. Vynechaná scéna: teroristi zabíjejí malíře :-) , Marvin , zpívající děti , Boiler room

• 4.2.2006  14:50

Je to jednoduchá pohádka s černobílým dobrem a zlem. Ale musím uznat, že je skvěle natočená. Škoda jen, že některé repliky jsou na hranici kýče.

• 2.2.2006  23:40

Vůbec ne tak špatný film, jak jsem se bál. David Zucker přišel z mnoha vtipy, z nichž mnohé sice nejsou originální, přesto však docela fungují. Je to takový příjemný film, když chcete vypnout mozek a bavit se. Jen by mě zajímalo, kdo pochopil závěrečné vystoupení Leslieho Nielsena :-)

• 30.1.2006  01:07

Spolu s Butchem a Cassidym nejlepší western jaký jsem viděl, ale to se hodně těžko porovnává, protože oba filmy jsou dost jiné. Pár věcí by se snad dalo vytknout, jako třeba Cheyennova smrt nebo možná místy přehrávání ve snaze zavděčit se spaghetti westernům, což občas působí rušivě. Když si ale zapískám tu slavnou melodii smrti, tak už jen pocit z ní a to mrazení v zádech tyhle zápory spolehlivě vynuluje a já přímo musím dát plné hodnocení.

• 10.8.2005  09:12

Zneuctění celé vetřelecké série. Aby toho Andersona taky vetřelec sežral!! Narozdíl od klasických vetřelčích příběhů se tu vůbec nedočkáme uvěřitelných "lidských" charakterů, logika je fakt taky zajímavá (tři čtvrtě filmu třeba lidé bloudí v labyrintu, aby pak z něj hlavní hrdinka spolu s kamarádem predátorem ve stylu pobřežní hlídky vyběhli ven za 10 sekund), vetřelčí životní cyklus je naprosto minimalizován, predátoři jsou spíš k smíchu a vykrádají předchozí filmy a dalších výtek je spousta. Mám rád vetřelčí sérii (to jde asi poznat), mám rád hry avp a avp2, a proto se musím snažit tuhle zrůdnost přehlédnout. Jediné co se mi líbilo, je účast Lance Henriksena a pár povedených akčních záběrů, třeba souboj vetřelce s dvěma predátory, který ale taky nemá moc logiky a navíc nezjistíme (malý spoiler), co se s tímhle vetřelcem pak stane..

1 5 9 13 14 15 16 17 následující >>