thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

• 27.4.2011  12:57
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Velká škoda, že je natočeno (zatím) jen šest dílů. Takhle má vypadat správný seriál. Holmes i Watson si neustále nahrávají, je tu spousta odkazů na původní Doylovy knihy - zejména v třetím a pátém díle, Moriarty je správný ďábel a všechno je natočeno v tak zábavném kabátě, že tenhle seriál pro mne je nemožné nemilovat. Těším se na další díly a těším se moc, i když (spoiler), opravdu nevím, jak .. , ale to neprozradím :-)

• 31.3.2011  17:08
    Neúplatní (1987)

Skvělý film - dobře vykreslená atmosféra, svižné akční scény včetně slavné honičky na schodech, dobré herecké výkony zejména ze strany Conneryho jehož vykreslení stárnoucího policisty s dobrým srdcem je přesvědčivé, přes tradičně mirkodušínovského Costnera, sympatického Garciu až po záporného a možná až moc sprostého De Nira v roli samotného kápa Capona. Jak byl v Kmotrovi (knize) - v Chicagu byl tehdy naprostý chaos.. a já dodávám - A tihle tam začali dělat pořádek.

• 13.3.2011  01:23
    Závěť (2007)

Neuvěřitelný mišmaš a hodně pošahaný film. Ale taky skvělá zábava, u které jsem se ani chvíli nenudil.

• 10.1.2011  19:57
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Excelentní, ale nemůžu si pomoct, původní seriál je o chlup lepší, tady je přecejen víc slabších dílů. Proto dávám o jednu hvězdu méně, ale možná po dokoukání celé série si to ještě rozmyslím. To zobrazení státní mašinerie a celá ta absurdita veřejné správy je podána skutečně neodolatelně, byť mám pocit, že seriál dost zjednodušuje a ukazuje vše příliš jednostranně - komicky. Ale ona to sranda někdy není. Na druhou stranu to tenhle seriál ale dělá skutečně vtipně.

• 4.1.2011  00:13

Jéé, citlivá oduševnělá teenagerská komedie, a v téhle je pětiprocentní menšina šedesátiprocentní většinou.. fakt žůžo, málem jsem usnul

• 20.11.2010  14:39
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Tento seriál mně baví a zneklidňuje zároveň. Ukazuje, že Absurdistán neleží jen v ČR, ale i Velké Británii..

• 20.11.2010  01:19

Ze začátku mi to nepřipadalo nijak výjimečné, později si mne film přecejen získal. Tak nějak jsem začal s hlavními hrdinkami trochu soucítit. Připadalo mi, že na to, že jsou to "psanci", se chovají až příliš kladně a ohleduplně. Vlastně to nebyly vůbec typy vražedkyně, jak říkala postava Harveyho Keitela i ta servírka. Herecké výkony jsou skvělé, obzvlášť Sarandonová mě zaujala, zapomenut by neměl být ani Brad Pitt, který ale zrovna, přes svůj hezounký ksichtíček, sympatický nebyl. No a konec byl kapitolou samou o sobě.

• 30.10.2010  15:21

Nemůžu si pomoct, ale po tom všem, co tomu filmu předcházelo a jak vysoká byla moje očekávání, je to všechno spíš zklamání. Ani nevím, jak bych to vyjádřil, ale kromě slavných jmen totiž tenhle film je jen lehce nadprůměrný akčňák, u kterého si sice odpočinete, nemusíte přemýšlet, ale čekal bych třeba (pozor spoiler), že když Stallone jistého nejmenovaného chlapa zastřelí a on mu umírající řekne to, kdo ho najal, tak to asi nepřežije, protože se Stallone jako profesionál určitě ujistí o jeho smrti a možná i zbaví těla, jenomže místo toho ho pak na konci poplácá po rameni a jsou zas kamarádi. To si z nás asi tvůrci dělají srandu..

• 3.8.2010  00:27

Překvapivě to nebylo vůbec tak špatné, jak jsem se soudě dle zdejších hodnocení a komentářů bál. Film, který podruhé sice vidět nemusím, ale napoprvé jsem se docela bavil. Dobrá hláška: Heil - sie auch! :-)

• 26.7.2010  00:33

Dost dlouho mi film připadal o ničem a bez děje. V závěru jsem však pochopil, jak na hluboký a hlavně skutečný tenhle film je. Postavy jsem si postupně oblíbil a při scéně na rybníku jsem Paulovi držel palce. Vůbec Liev Schreiber mě překvapil, kromě několika svých nevýrazných postav a záporáka ve Wolverinovi ukázal, že uní i hrát.

• 25.7.2010  01:22
    Avatar (2009)

Blbý, ale hezký. Tak popsal tenhle zázrak techniky a kreativity můj jeden můj kamarád. Tenhle výrok podle mě má dost blízko pravdě. Samozřejmě se týká postav a příběhu. Výtvarná stránka, efekty, nové technologie, kamera a všechny technické záležitosti jsou pochopitelně omračující a úžasné. Ale: Když se na to podívám jako na vyprávění, na příběh, je hned vidět šablonovitost, kýčovitost a postavy a dialogy plné klišé a teatrálnosti. Všechno tohle už tu bylo a, když po internetě kolují jako vtipy téměř identické scénáře, ovšem k jiným filmům, je jasné, že kostra příběhu jaksi není zrovna nejoriginálnější. Postavy jsou dost ploché a, snad až na doktorku Grace v podání vždy skvělé Sigourney "Ripleyové" Weaverové, jsou málo zajímavé a jejich chování je předem odhadnutelné. Je tu však i další Ale: Tenhle film zhlédnout v kině je skutečný zážitek a přes kritiku, kterou jsem výše napsal, jsem těm jednoduchým postavám začal fandit a mnohé ze scén, byť nijak originálních, mě ohromily a zvláště pohledy na ty létající draky (zapomněl jsem, jak se jmenovali, omlouvám se) mě i nadchly a uchvátily. Když to tak shrnu, připadá mi Avatar jako chytrý marketingový tah: Mainstreamové dobrodružství, které se líbí, jak tady sleduju, téměř všem a zároveň si zachovává jistý nadhled a hlavně posunuje možnosti filmu zas o kousek dál, což se také musí ocenit. Sečteno a podtrženo, je to nádherně natočený Blockbuster, ale hlubší prožitek u mne nevyvolal, byť se o to jako ekologická agitka snaží a paralely se zacházením s indiány a možná i k současným válečným konfliktům se také přímo nabízí.

• 20.7.2010  16:33

Když jsem se na tenhle film díval, skoro se mi chtělo spát. Velice rychle mě ale probral. Celé vyprávění má hlavu i patu, Guttenberg nepůsobí jako Mahoney, vypadá pořád sice jako spíš kluk, ale, možná i proto jeho postava je stále sympatická. Nejvíc se mi ale líbil příběh, který se scénářům skutečně povedl. Hrdinovi a jeho druhé přítelkyni jsem skutečně fandil a to už se mi dlouho nestalo. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl takový nevýrazný vrah, který nevypadal na toho správného psychopata, ze kterého jde strach. Ale i přesto bych těch 90 % dal.

• 16.7.2010  13:48
    Predátoři (2010)

Překvapivě velice povedený popkornový krvák. Oskarový Adrien Brody v roli, která pro něj není tou nejtypičtější, obstál na jedničku a jeho hlavní hrdina má charizma a styl. Alice Braga působí svůdně a sexy a ostatní sice jsou spíše do počtu, přesto si alespoň některé zapamatujete, já třeba fandil Nikolajovi, hodnému Rusovi (:-) !) s rotačním kulometem/bezbolestnou a tomu Japonci, který odešel stylově. Postavy jsou sice spíše jednorozměrné a o hlubokou psychologii jako třeba ve Vetřelcovi si můžeme jen nechat zdát, ale na druhou stranu o to ani tenhle film neusiluje, takže mu to nemám za zlé, hlavně, že má aspoň slušnou atmosféru strachu a napětí, víc nepotřebuje. Zápory bych našel dva a tady budu muset spoilovat: Postava Laurence Fishburna má malý prostor, rychle odejde a připadala mi tak nějak zbytečná. No a zvrat s psychopatem mezi skupinou "hunted" mi přišel taky nějak zbytečný a hlavně nelogický. Proti zbytku ale nemám žádnou výtku a dávám oba palce nahoru. Tenhle sequel mě mile překvapil a líbil se mi ještě víc než původní film s Arnoldem, protože nabízí zvraty, sympatičtější postavy, lepší predátoří techniku a .. prostě víc všeho. Abych nezapomněl, soundtrack, byť vykrádal ten původní z 80-tých let, se mi moc líbil.

• 15.7.2010  23:08

Překvapivě velice sympatický film, kde nechybí humor, klasické morální schéma i plačtivý závěr. Nějaké chyby by se našly, ale na odpočinek je to skvělé dílo, a proto je odpouštím.

• 29.4.2010  18:59
    Útok! (1956)

V jistém smyslu atraktivnější než třeba patetický vojín Ryan. I tak jsem si ale říkal, že některé charaktery byly až moc bezcharakterně kladné. Přesto však oproti mnoha pitomostem, které jsou de facto americkou propagandou, si cením odvahy ukázat i jinou tvář velení US army. Zvlášť v době, kdy zuřila studená válka a krátce po té, co u moci byl senátor Joseph McCarthy a řádil tam skoro, jak u nás komunisti.

• 29.4.2010  15:37
    Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)

Jedno velké klišé. Zvláště hlášky Carradina (budiž mu země lehká) vzbuzují spíše úsměv a působí strašně otřepaně. Některé dily se ještě jakž takž dají, ale některé jsou opravdu ubohé.

• 4.4.2010  21:58

No já nevím, ale tak tvrdé hodnocení, jaké tenhle film obdržel tady, si snad nezaslouží. Neříkám, že to bylo něco extra, ale na druhou stranu to není nuda a především by místní kritici měli pamatovat, že ten film je promárně určen rodinám s dětmi a zejména těm dětem, což znamená, že nemusí snášet tak tvrdou kritiku od dospělých intelektuálů, jimž není (alespoň primárně) určen. Když jsem se na to díval měl jsem z toho přesně ten pocit oddechu a relaxace, podobně se u toho smála moje mladší sestra. Poměrně dost vtipů nebylo vtipných, byly tam některé logické pitomosti a klišé, ale musíme si uvědomit, že se jedná o pohádkovou komedii pro děti! Kdybych měl tenhle film ohodnotit hvězdičkami, bylo by to za tři, ale jak se tak koukám na místní hodnocení, tak přidávám i tu čtvrtou, třeba mu to trochu pomůže :-)

• 24.3.2010  22:13
    Zděšení (1994)

Na jedné straně otřepaný příběh a poměrně dost nelogismů a chyb ve scénáři, na druhé straně solidní herecké výkony, zajímavé postavy a vůbec celá atmosféra filmu dost zachraňují. Výsledkem je u mě průměrný film, kterých existuje spousta, ale na druhé straně se na něj rád podívám, protože rozhodně patří k tomu lepšímu na našich obrazovkách.

• 19.3.2010  11:19

Ze začátku film vypadal zajímavě, dobrá psychologie postav, vražda a její rozebírání jsou vždy atraktivní témata. Bohužel se film začal pak táhnout a moc se v něm nedělo. Ke konci jsem měl velký problém, abych neusnul..

• 12.3.2010  14:17

Hopkins je v tomto filmu naprosto nevýrazný a jeho postava mi přišla nezajímavá. Naproti tomu Fiennesův vrah Dolarhyde byl skvělý. Skoro mi ho bylo až líto. Ten člověk nemohl za to, co spáchal a byl zahrán a vykreslen tak dobře, že mi připadal až neskutečně skutečný. Film de facto kopíruje děj prvních Mlčení jehňátek, nepřidává nic moc nového a závěrečná akční scéna je naprosto zbytečná, ale na druhou stranu není to úplná tragédie a připadá mi lepší než třeba Hannibal, který mě nezaujal. Tady to hodně zachraňuje Fiennes.

• 8.3.2010  11:15
    Bulšit (2001)

Čekal jsem skutečně shit, ale nebylo to zas tak otřesné, dokonce jsem se místy i pousmál. Celý nápad s parodií na teenager komedie není špatný nápad, ale spíš bych uvítal klasickou srandu a více střelené postavy, než zbytečně častý fekální humor.

• 14.2.2010  18:12

Z tohohle sálá průměrnost skoro jako z mých studijních výsledků. Nevím, nenudilo mě to, ale nějak zvlášť ani nenadchlo. Aspoň závěr nebyl (spoiler) klasický kýč¨: žili spolu šťastně až do smrti. Uznávám, že místy má film trochu vtip, ale většinou je to spíš šeď, na průměr to ale stačí.

• 14.2.2010  16:53
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Ze začátku mě to docela bavilo, ale některé z pozdějších dílů mi pořádně lezly na nervy. Místy bylo opravdu potřeba vypnout mozek.

• 14.2.2010  10:43

Vzhledem k tomu, že znám originál, mi to přišlo jako nudné zopakování téměř přesně stejného děje s horšími herci. Atmosféra se ani omylem nepřibližuje té, kterou si pamatuju z prvního dílu a logika místy taky pokulhává. Tohle se jednoduše nepovedlo.

• 4.2.2010  23:45
    Plán 9 (1959)

Tolik nesmyslů a logických děr se jen tak nevidí. hlavně to ale byla pěkná nuda a to se neodpouští!

• 30.1.2010  22:48

Zabavilo mě to, ale podruhé to vidět nemusím. Atmosféra se nějak nepodařila vytvořit v té záplavě soubojů a akčních sekvencích. Kombinovat prvky Hyda s Jackem rozparovačem je podle mě sice odvážné, ale také nestoudné!

• 11.1.2010  10:30

Aneb jak se jeden mrzout polepšil :-)

• 9.1.2010  17:15
    Profesionálové z CI5 (TV seriál) (1998)

Není to žádný zázrak, ale takhle nízké hodnocení si tenhle seriál nezaslouží. Bodie a Doyle jsou legendy, kterým se asi někdo jen těžce vyrovná, ale na druhé straně by byla hloupost nevyužít té tradice a "obchodní značky". Navíc v tomto případě to není nějaké (velké) zprznění již zmíněných legend.

• 19.12.2009  19:59

Já nevím. V tom filmu je spousta dobrých a originálních nápadů, je to vtipné, příběh o rozdělení rodiny je taky ok, ale je toho nějak až moc a po čase mě to přestalo bavit. Prostě mám pocit, že Simpsonovi patří do krátkého seriálu a ne do celovečerního filmu. Tak nějak mám taky pocit, že přemíra humoru je až na škodu a to věčné zesměšňování a oslavování amerického způsobu života už mě taky nebaví. Chtělo by to něco nového na celý film a nejen ekologickou katastrofu a následnou (drobný spoiler) karanténu celého města. Podobné věci už tu byly. Jakkoli to zní blbě, ten film se snaží být komedií a zároveň se snaží nadhodit vážnější témata, ale v těch moc silný není. Je to plochá povrchní komedie, která není dost povrchní na to, aby mě bavila a není dost vážná, aby mě donutila se nad ekologickými problémy zamyslet.

• 22.11.2009  14:11
    Chřestýši (TV film) (1999)

Viděl jsem, nebavilo, přemýšlel jsem nad tou "logikou" a to je asi tak vše, co se mi k tomu chce napsat.