
thunnus
the xenoborg alien
okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)
email pozpátku: grobonex (a) seznam.cz
10 bodů
okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)
email pozpátku: grobonex (a) seznam.cz
10 bodů
Moje komentáře
Sherlock (TV seriál) (2010)
Velká škoda, že je natočeno (zatím) jen šest dílů. Takhle má vypadat správný seriál. Holmes i Watson si neustále nahrávají, je tu spousta odkazů na původní Doylovy knihy - zejména v třetím a pátém díle, Moriarty je správný ďábel a všechno je natočeno v tak zábavném kabátě, že tenhle seriál pro mne je nemožné nemilovat. Těším se na další díly a těším se moc, i když (spoiler), opravdu nevím, jak .. , ale to neprozradím :-)
Neúplatní (1987)
Skvělý film - dobře vykreslená atmosféra, svižné akční scény včetně slavné honičky na schodech, dobré herecké výkony zejména ze strany Conneryho jehož vykreslení stárnoucího policisty s dobrým srdcem je přesvědčivé, přes tradičně mirkodušínovského Costnera, sympatického Garciu až po záporného a možná až moc sprostého De Nira v roli samotného kápa Capona. Jak byl v Kmotrovi (knize) - v Chicagu byl tehdy naprostý chaos.. a já dodávám - A tihle tam začali dělat pořádek.
Závěť (2007)
Neuvěřitelný mišmaš a hodně pošahaný film. Ale taky skvělá zábava, u které jsem se ani chvíli nenudil.
Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)
Excelentní, ale nemůžu si pomoct, původní seriál je o chlup lepší, tady je přecejen víc slabších dílů. Proto dávám o jednu hvězdu méně, ale možná po dokoukání celé série si to ještě rozmyslím. To zobrazení státní mašinerie a celá ta absurdita veřejné správy je podána skutečně neodolatelně, byť mám pocit, že seriál dost zjednodušuje a ukazuje vše příliš jednostranně - komicky. Ale ona to sranda někdy není. Na druhou stranu to tenhle seriál ale dělá skutečně vtipně.
Letní bouře (2004)
Jéé, citlivá oduševnělá teenagerská komedie, a v téhle je pětiprocentní menšina šedesátiprocentní většinou.. fakt žůžo, málem jsem usnul
Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)
Tento seriál mně baví a zneklidňuje zároveň. Ukazuje, že Absurdistán neleží jen v ČR, ale i Velké Británii..
Thelma a Louise (1991)
Ze začátku mi to nepřipadalo nijak výjimečné, později si mne film přecejen získal. Tak nějak jsem začal s hlavními hrdinkami trochu soucítit. Připadalo mi, že na to, že jsou to "psanci", se chovají až příliš kladně a ohleduplně. Vlastně to nebyly vůbec typy vražedkyně, jak říkala postava Harveyho Keitela i ta servírka. Herecké výkony jsou skvělé, obzvlášť Sarandonová mě zaujala, zapomenut by neměl být ani Brad Pitt, který ale zrovna, přes svůj hezounký ksichtíček, sympatický nebyl. No a konec byl kapitolou samou o sobě.
Expendables: Postradatelní (2010)
Nemůžu si pomoct, ale po tom všem, co tomu filmu předcházelo a jak vysoká byla moje očekávání, je to všechno spíš zklamání. Ani nevím, jak bych to vyjádřil, ale kromě slavných jmen totiž tenhle film je jen lehce nadprůměrný akčňák, u kterého si sice odpočinete, nemusíte přemýšlet, ale čekal bych třeba (pozor spoiler), že když Stallone jistého nejmenovaného chlapa zastřelí a on mu umírající řekne to, kdo ho najal, tak to asi nepřežije, protože se Stallone jako profesionál určitě ujistí o jeho smrti a možná i zbaví těla, jenomže místo toho ho pak na konci poplácá po rameni a jsou zas kamarádi. To si z nás asi tvůrci dělají srandu..
Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi (2007)
Překvapivě to nebylo vůbec tak špatné, jak jsem se soudě dle zdejších hodnocení a komentářů bál. Film, který podruhé sice vidět nemusím, ale napoprvé jsem se docela bavil. Dobrá hláška: Heil - sie auch! :-)
Odpíchnout se (1999)
Dost dlouho mi film připadal o ničem a bez děje. V závěru jsem však pochopil, jak na hluboký a hlavně skutečný tenhle film je. Postavy jsem si postupně oblíbil a při scéně na rybníku jsem Paulovi držel palce. Vůbec Liev Schreiber mě překvapil, kromě několika svých nevýrazných postav a záporáka ve Wolverinovi ukázal, že uní i hrát.
Avatar (2009)
Blbý, ale hezký. Tak popsal tenhle zázrak techniky a kreativity můj jeden můj kamarád. Tenhle výrok podle mě má dost blízko pravdě. Samozřejmě se týká postav a příběhu. Výtvarná stránka, efekty, nové technologie, kamera a všechny technické záležitosti jsou pochopitelně omračující a úžasné. Ale: Když se na to podívám jako na vyprávění, na příběh, je hned vidět šablonovitost, kýčovitost a postavy a dialogy plné klišé a teatrálnosti. Všechno tohle už tu bylo a, když po internetě kolují jako vtipy téměř identické scénáře, ovšem k jiným filmům, je jasné, že kostra příběhu jaksi není zrovna nejoriginálnější. Postavy jsou dost ploché a, snad až na doktorku Grace v podání vždy skvělé Sigourney "Ripleyové" Weaverové, jsou málo zajímavé a jejich chování je předem odhadnutelné. Je tu však i další Ale: Tenhle film zhlédnout v kině je skutečný zážitek a přes kritiku, kterou jsem výše napsal, jsem těm jednoduchým postavám začal fandit a mnohé ze scén, byť nijak originálních, mě ohromily a zvláště pohledy na ty létající draky (zapomněl jsem, jak se jmenovali, omlouvám se) mě i nadchly a uchvátily. Když to tak shrnu, připadá mi Avatar jako chytrý marketingový tah: Mainstreamové dobrodružství, které se líbí, jak tady sleduju, téměř všem a zároveň si zachovává jistý nadhled a hlavně posunuje možnosti filmu zas o kousek dál, což se také musí ocenit. Sečteno a podtrženo, je to nádherně natočený Blockbuster, ale hlubší prožitek u mne nevyvolal, byť se o to jako ekologická agitka snaží a paralely se zacházením s indiány a možná i k současným válečným konfliktům se také přímo nabízí.
Okno z ložnice (1987)
Když jsem se na tenhle film díval, skoro se mi chtělo spát. Velice rychle mě ale probral. Celé vyprávění má hlavu i patu, Guttenberg nepůsobí jako Mahoney, vypadá pořád sice jako spíš kluk, ale, možná i proto jeho postava je stále sympatická. Nejvíc se mi ale líbil příběh, který se scénářům skutečně povedl. Hrdinovi a jeho druhé přítelkyni jsem skutečně fandil a to už se mi dlouho nestalo. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl takový nevýrazný vrah, který nevypadal na toho správného psychopata, ze kterého jde strach. Ale i přesto bych těch 90 % dal.
Predátoři (2010)
Překvapivě velice povedený popkornový krvák. Oskarový Adrien Brody v roli, která pro něj není tou nejtypičtější, obstál na jedničku a jeho hlavní hrdina má charizma a styl. Alice Braga působí svůdně a sexy a ostatní sice jsou spíše do počtu, přesto si alespoň některé zapamatujete, já třeba fandil Nikolajovi, hodnému Rusovi (:-) !) s rotačním kulometem/bezbolestnou a tomu Japonci, který odešel stylově. Postavy jsou sice spíše jednorozměrné a o hlubokou psychologii jako třeba ve Vetřelcovi si můžeme jen nechat zdát, ale na druhou stranu o to ani tenhle film neusiluje, takže mu to nemám za zlé, hlavně, že má aspoň slušnou atmosféru strachu a napětí, víc nepotřebuje. Zápory bych našel dva a tady budu muset spoilovat: Postava Laurence Fishburna má malý prostor, rychle odejde a připadala mi tak nějak zbytečná. No a zvrat s psychopatem mezi skupinou "hunted" mi přišel taky nějak zbytečný a hlavně nelogický. Proti zbytku ale nemám žádnou výtku a dávám oba palce nahoru. Tenhle sequel mě mile překvapil a líbil se mi ještě víc než původní film s Arnoldem, protože nabízí zvraty, sympatičtější postavy, lepší predátoří techniku a .. prostě víc všeho. Abych nezapomněl, soundtrack, byť vykrádal ten původní z 80-tých let, se mi moc líbil.
Nejlepší sportovec století (2006)
Překvapivě velice sympatický film, kde nechybí humor, klasické morální schéma i plačtivý závěr. Nějaké chyby by se našly, ale na odpočinek je to skvělé dílo, a proto je odpouštím.
Útok! (1956)
V jistém smyslu atraktivnější než třeba patetický vojín Ryan. I tak jsem si ale říkal, že některé charaktery byly až moc bezcharakterně kladné. Přesto však oproti mnoha pitomostem, které jsou de facto americkou propagandou, si cením odvahy ukázat i jinou tvář velení US army. Zvlášť v době, kdy zuřila studená válka a krátce po té, co u moci byl senátor Joseph McCarthy a řádil tam skoro, jak u nás komunisti.
Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)
Jedno velké klišé. Zvláště hlášky Carradina (budiž mu země lehká) vzbuzují spíše úsměv a působí strašně otřepaně. Některé dily se ještě jakž takž dají, ale některé jsou opravdu ubohé.
Shrek Třetí (2007)
No já nevím, ale tak tvrdé hodnocení, jaké tenhle film obdržel tady, si snad nezaslouží. Neříkám, že to bylo něco extra, ale na druhou stranu to není nuda a především by místní kritici měli pamatovat, že ten film je promárně určen rodinám s dětmi a zejména těm dětem, což znamená, že nemusí snášet tak tvrdou kritiku od dospělých intelektuálů, jimž není (alespoň primárně) určen. Když jsem se na to díval měl jsem z toho přesně ten pocit oddechu a relaxace, podobně se u toho smála moje mladší sestra. Poměrně dost vtipů nebylo vtipných, byly tam některé logické pitomosti a klišé, ale musíme si uvědomit, že se jedná o pohádkovou komedii pro děti! Kdybych měl tenhle film ohodnotit hvězdičkami, bylo by to za tři, ale jak se tak koukám na místní hodnocení, tak přidávám i tu čtvrtou, třeba mu to trochu pomůže :-)
Zděšení (1994)
Na jedné straně otřepaný příběh a poměrně dost nelogismů a chyb ve scénáři, na druhé straně solidní herecké výkony, zajímavé postavy a vůbec celá atmosféra filmu dost zachraňují. Výsledkem je u mě průměrný film, kterých existuje spousta, ale na druhé straně se na něj rád podívám, protože rozhodně patří k tomu lepšímu na našich obrazovkách.
Moderato cantabile (1960)
Ze začátku film vypadal zajímavě, dobrá psychologie postav, vražda a její rozebírání jsou vždy atraktivní témata. Bohužel se film začal pak táhnout a moc se v něm nedělo. Ke konci jsem měl velký problém, abych neusnul..
Červený drak (2002)
Hopkins je v tomto filmu naprosto nevýrazný a jeho postava mi přišla nezajímavá. Naproti tomu Fiennesův vrah Dolarhyde byl skvělý. Skoro mi ho bylo až líto. Ten člověk nemohl za to, co spáchal a byl zahrán a vykreslen tak dobře, že mi připadal až neskutečně skutečný. Film de facto kopíruje děj prvních Mlčení jehňátek, nepřidává nic moc nového a závěrečná akční scéna je naprosto zbytečná, ale na druhou stranu není to úplná tragédie a připadá mi lepší než třeba Hannibal, který mě nezaujal. Tady to hodně zachraňuje Fiennes.
Bulšit (2001)
Čekal jsem skutečně shit, ale nebylo to zas tak otřesné, dokonce jsem se místy i pousmál. Celý nápad s parodií na teenager komedie není špatný nápad, ale spíš bych uvítal klasickou srandu a více střelené postavy, než zbytečně častý fekální humor.
Svatba mého nejlepšího přítele (1997)
Z tohohle sálá průměrnost skoro jako z mých studijních výsledků. Nevím, nenudilo mě to, ale nějak zvlášť ani nenadchlo. Aspoň závěr nebyl (spoiler) klasický kýč¨: žili spolu šťastně až do smrti. Uznávám, že místy má film trochu vtip, ale většinou je to spíš šeď, na průměr to ale stačí.
Četnické humoresky (TV seriál) (2001)
Ze začátku mě to docela bavilo, ale některé z pozdějších dílů mi pořádně lezly na nervy. Místy bylo opravdu potřeba vypnout mozek.
Satan přichází (2006)
Vzhledem k tomu, že znám originál, mi to přišlo jako nudné zopakování téměř přesně stejného děje s horšími herci. Atmosféra se ani omylem nepřibližuje té, kterou si pamatuju z prvního dílu a logika místy taky pokulhává. Tohle se jednoduše nepovedlo.
Plán 9 (1959)
odpad!Tolik nesmyslů a logických děr se jen tak nevidí. hlavně to ale byla pěkná nuda a to se neodpouští!
Van Helsing: Londýnská mise (2004)
Zabavilo mě to, ale podruhé to vidět nemusím. Atmosféra se nějak nepodařila vytvořit v té záplavě soubojů a akčních sekvencích. Kombinovat prvky Hyda s Jackem rozparovačem je podle mě sice odvážné, ale také nestoudné!
Lepší už to nebude (1997)
Aneb jak se jeden mrzout polepšil :-)
Profesionálové z CI5 (TV seriál) (1998)
Není to žádný zázrak, ale takhle nízké hodnocení si tenhle seriál nezaslouží. Bodie a Doyle jsou legendy, kterým se asi někdo jen těžce vyrovná, ale na druhé straně by byla hloupost nevyužít té tradice a "obchodní značky". Navíc v tomto případě to není nějaké (velké) zprznění již zmíněných legend.
Simpsonovi ve filmu (2007)
Já nevím. V tom filmu je spousta dobrých a originálních nápadů, je to vtipné, příběh o rozdělení rodiny je taky ok, ale je toho nějak až moc a po čase mě to přestalo bavit. Prostě mám pocit, že Simpsonovi patří do krátkého seriálu a ne do celovečerního filmu. Tak nějak mám taky pocit, že přemíra humoru je až na škodu a to věčné zesměšňování a oslavování amerického způsobu života už mě taky nebaví. Chtělo by to něco nového na celý film a nejen ekologickou katastrofu a následnou (drobný spoiler) karanténu celého města. Podobné věci už tu byly. Jakkoli to zní blbě, ten film se snaží být komedií a zároveň se snaží nadhodit vážnější témata, ale v těch moc silný není. Je to plochá povrchní komedie, která není dost povrchní na to, aby mě bavila a není dost vážná, aby mě donutila se nad ekologickými problémy zamyslet.
Chřestýši (TV film) (1999)
Viděl jsem, nebavilo, přemýšlel jsem nad tou "logikou" a to je asi tak vše, co se mi k tomu chce napsat.