thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

• 22.11.2009  14:02
    Psycho (1960)

Až po dlouhé době jsem měl to štěstí zhlédnout tohle všemi chválené a v pravdě již legendární dílo. Ze začátku jsem moc nadšen popravdě nebyl (pozor drobné spoilery), slavná sprchová scéna mě, člověka, který už viděl nejeden horor, neohromila, ani druhá vražda a postupné zvyšování napětí, což už jsem také viděl to moc nezlepšily. Co mě však fascinovalo, byla závěrečná pointa, která mě jednak, i když jsem ji trochu i čekal, šokovala a hlavně mě donutila zapřemýšlet, jak asi na ni reagovali diváci kin v době, kdy byla promítána. Nepochybně jim na ústa muselo vyvstanout to sprosté byť přesné WTF, ten režisér si s námi celou dobu hrál. Už jen proto musím přidat tu pátou hvězdičku tomuto slavnému filmu

• 8.11.2009  16:16

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem zklamán, asi to bylo jednak tím, že jsem od filmu dost očekával a možná i tím, že jsem v době sledování byl celkem unavený. Film si dělá legraci ze všech akčních scifi, ale bohužel mi skutečně vtipných přišlo jen asi pět fórku, zbytek mi připadal jako vata. Film nemá žádné velké zvraty a rozuzlení, žádnou hlavní nosnou myšlenku, dokonce ani složitější příběh, je to jenom porce jednorázové zábavy především pro ty menší, takže ode mě nečekejte žádné vysoké hodnocení. Jsou to tři a ještě slabé. Možná změním názor po příštím zhlédnutí

• 23.10.2009  15:48
    Xena (TV seriál) (1995)

No, když mi bylo dvanáct, tak se mi to docela líbilo, teď jen přidávám tu jednu hvězdičku z nostalgie, protože jinak je to spíš podprůměr..

• 20.10.2009  11:08

Film mi celou dobu připomínal Christmas Carol od Dickense. Stejným způsobem se vrací do minulosti a ukazuje podobnou buduoucnost, až mi to přišlo jako vykrádačka. Ale na druhou stranu musím uznat, že i přes nedostatek originality, občasné díry ve scénáři a zjevnou odhadnutelnost děje, jsem se docela bavil. Je to prostě typický film na odpočinek, kdy člověk nechce nic než vymnout mozek a sledovat příběh, který v nejrůznějších variacích už tisíckrát viděl.

• 13.10.2009  18:47

Na svou dobu vyjímečný počin, některé písničky zlidověly a celkově se mi to prostě líbí :-)

• 7.10.2009  16:59
    District 9 (2009)

Konečně je tu film, ve kterém jsou mimozemšťani ti hodní a lidstvo je ukázáno jako banda gaunerů snažících se jen zneužít jednoho chudáka, který měl prostě smůlu! Velmi poučné a mnohé vypovídající, i když některé akční scény, byť bravurně natočené, mi připadají jako pěst na oko..

• 4.10.2009  16:51

Viděl jsem to asi až tak od půlky, takže bych správně neměl asi hodnotit, ale i přesto si mě ten film získal a velmi na mě zapůsobil tou atmosférou a hlavně příběhem, který ukazuje jednak socialismus, jaký skutečně byl, ale hlavně že i v něm se našli lidé, kteří , ač byli ovlivněni režimem, dokázali nezištně pomoci jiným i za cenu vlastní újmy.

• 24.9.2009  23:03
    Proroctví (2009)

Překvapivě kvalitní a odvážný film, kde sice občas narazíme i na pořádnou logickou díru, ale i přesto jsou pečlivě budovaná atmosféra, postavy a hlavně příběh, byť ne zrovna originální, velmi působivé. Zvlášť ten konec, scény s letadlem a metrem a odkazy na náboženství jsou prvky, které fungují a poprávu zaslouží zmínění, protože vytahují příběh vysoko nad průměr.

• 22.9.2009  21:38
    Francouzská revoluce (TV film) (1989)

Velmi povedené ztvárnění historických událostí, které, jak nám neustále tvrdil náš dějepisář, odstartovaly nové dějiny. Místy je tam určitý patos a přehrávání, nicméně určitě se jedná o povedenou a kupodivu i historicky věrnou sérii. Jen mi chyběl na konci Napoleon :-)

• 14.9.2009  19:04

Nene, i přes slušnou kvalitu tohle na Tenkrát na západě zdaleka nemá.

• 5.9.2009  01:12

Po dlouhé době, co jsem o tom slyšel, se mi toto už legendární dílo podařilo shlédnout. No, nenudil jsem se. Svým způsobem tenhle film měl i trochu atmosféru díky té špatné kvalitě obrazu, která jen dávala vyniknout jakémusi protikladu dřívějších erotických snímků oproti nynějšímu pornu, které je plné silikonu a přehrávajících holek. Neodsuzuju to, nejsem takový pokrytec, abych tvrdil, že se mi to nelíbilo (to může tvrdit tak možná ta pověstná pětiprocentní menšina, a to ještě kdo ví). Vzhledem k tomu, že jsem to viděl v původním znění a bez titulků, tak mi možná něco ušlo, ale ten incest, který tu byl, byť je evidentní, že se jedná jen o věc charakterů, si autoři mohli odpustit.. Ale možná se pletu a jen jsem špatně rozuměl, protože německy sice dokonale neumím a to, co jsem slyšel tady, rozhodně běžně člověk neuslyší :-). Možná i pro zlepšení mé slovní zásoby v němčině dávám průměrné hodnocení, ale není to určitě tak skvělý film jako Jesus Christ Vampire Hunter, který jsem měl nedávno možnost shlédnout, a už dlouho jsem se u ničeho tak dobře nebavil a i tímto mu dělám reklamu, protože si to zaslouží.

• 4.9.2009  23:37
    Max Payne (2008)

Nepřipadá mi to jako zas tak mizerný film, jak se tu dočítám. Děj je sice naprosto jasně odhadnutelný a lehce čitelný jako slabikář z první třídy a plný kýčů jako třeba twilight, ale na druhou stranu se na to dívat docela i dá a, i když je příběh plný děr a nelogismů (tolik kulek by nepřežil ani terminátor), je to slušná porce popkornové zábavy, která při vypnutí mozku zas tak nenaštve. Je to přecejen film podle počítačové hry a od těch se zas tolik čekat nedá..

• 25.8.2009  21:48

Příjemná a hlavně vtipná komedie, která využívá stereotypy o různých národech. Obzvlášť Němcům jsem se musel smát, no a za pár let poté, co se odehrává tenhle film, už ale lidem asi tak do smíchu nebylo..

• 21.8.2009  18:02

Konečně, konečně se mi tenhle skvost podařilo sehnat. Amatérský film, jaký se jen tak nevidí. Dějí se v něm věci, které si skutečně nedovedete a hlavně nechcete představit, už jen představa Ježíše s krátce střiženými vlasy a naušnicemi v obou uších bojujícího karate je řekněme.. bizarní. Když k tomu přičteme opravdu zajímavý a originální děj, který je celkem přesně shrnut v zdejším obsahu, získáváme počin, který nemá jen tak obdoby. Skutečně je to jedna z největších blbostí, jaké jsem kdy viděl, ale na druhou stranu, scény typu: (spoiler) hrdina vezme zvon od záchodu probodne s ním upíra, aby ho přidělal k dveřím, které pak otevře a přibouchne je ke zdi, čímž ho dodělá, jsou skutečně nezapomenutelné. Nebýt několika nudných scén uprostřed, dost možná bych dal dokonce i plné hodnocení, které pochopitelně neodpovídá kvalitě snímku, přesto se tohle prostě musí vidět.. :-)

• 11.8.2009  14:55

První Almodovar, kterého jsem viděl, a docela se mi i líbil. Jediné, co mě trochu naštvalo, byla neúčast nějaké pěkné ženské :-)

• 10.8.2009  14:56
    JCVD (2008)

První film s Van Dammem, který se mi líbil. Nehraje si na nějaký velký epos, nechce získávat oskary, nechce vydělat miliony (no tak to si dělám samozřejmě srandu :-)). Van Damme nehraje nijak zázračně, ale snaží se a zas to moc nekazí a celek kupodivu drží dost pohromadě, postavy se chovají logicky a hlavně to není zas tak primitivní jako většina filmů tohoto akčního hrdiny. Navíc úvodní akční scéna není špatná, ale akce se tu moc nedočkáme a Van Dammova karate už skoro vůbec ne. Místo toho vidíme "běžný" život a útrapy jedné vycházející hvězdy, která má sice zdánlivě vše, ale ve skutečnosti ztácí svou rodinu i sebe sama. Van Dammovy filmy jsem sledoval jako kluk (místo večerníčků :-)), ale na tenhle se mi líbil i jako dospělému a možná se podívám jednou i jako stařec, jací borci, že to chodili a kopali do padouchů na této zemi. Věřím, že ani tehdy mě to nudit nebude.

• 5.8.2009  23:16
    Wrestler (2008)

Dlouho, dlouho jsem hledal cestu k hlavní postavě v podání Mickeyho Rourka. Jeho Randy je flákač, podvodník,příležitostný feťák a tedy člověk, který po svém zdravém životním stylu "krabička cigaret a do kafe rum", má pochopitelně už v raném věku zdravotní problémy, což znamená charakter, který si každý hned oblíbí a který budou zejména jako obvykle milovat všichni kritici :-). NE že by Rourke hrál špatně, jeho výkon je skutečně skvělý a nominace na zlatou sošku je docela oprávněná, ale i přesto jsem začal "Ramovi" fandit vlastně až když se vrátil k wrestlingu, jediné věci, která ho bavila a v které byl dobrý. Filmu se toho moc vytknout nedá, jen bych podotkl dvě věci: Marisa Tomei sice ukazuje sice své vnady dosytosti, to mi však nebrání v poznamenání, že její postava je plochá a až na závěrečné drama docela i zbytečná. Za druhé mě dost štvalo, jací jsou wrestleři všichni slušní kluci a po zápase , kde po sobě hází tabulky skla, lámou o sebe židle a snaží se jinak toho druhého přizabít, si podají ruce a jsou velcí kamarádi, asi je Amerika jiný svět, ale tohle panu režisérovi moc neberu. Na druhé straně se mi líbilo, že Aronofsky se vyhnul většině klišé a ukázal wrestling, jaký skutečně je: Velkou šou, která lahodí oku diváka, ale ne pravý souboj, kde do toho jdou borci naplno.

• 12.7.2009  16:15
    Old Firehand (1966)

Ne, jen za ty hezké oči Nšoči ty tři hvězdičky nedám. Jedna věc mě ale zaujala: Proč, když ta nepřátelská banda do vesnice chytře propašuje bedny z dynamitem a nechá je tam odpálit, místo aby zaútočila a dorazila zmatené vesničany, je nechá vyzbrojit a opevnit se, aby jejich další útok mohli odrazit? :-) A to není jedíná scénáristická "podivnost"..

• 20.6.2009  14:45
    Ragtime (1981)

Pro mě rozhodně lepší než třeba Amadeus. Vše dává celkem smysl a s postavami se dá soucítit. Jen kdyby hudba byla trochu lepší a akce trochu přibylo.

• 19.6.2009  14:02
    Tulpan (2008)

Zajímavý nápad ukázat Kazachy nejen jako lidi a la Borat. Líbila se mi kamera, herci působili velice autenticky, ale to nic nemění na faktu, že jsem se místy hodně nudil. Nevím, čím to bylo, možná jsem měl špatnou náladu, nebo možná už jsem tak zblblej americkými spektákly, že tohle mě nebere. Sorry, na víc zatím nejdu.

• 19.6.2009  13:55

Herecké výkony tak na oskara ve všech kategoriích, psychologie krásek bez podprsenek perfektní, dialogy jak zlato, logika filmu dokonalá, vizuální efekty lepší než hvězdné války, atmosféra jak v noir hororu.. Ten film je prostě poklad. Na druhou stranu ale musím uznat, že u tohohle filmu jsem si odpočal, zasmál se a dokonce i párkrát lekl (nikomu to neříkejte :-)), takže na ty dva body se dostane, škoda jen, že všechno je tak předvídatelné a předem víte, jak to dopadne. Jinak bych možná dal dokonce i tři.

• 14.6.2009  23:27

Vyjímečně se mi podařilo uhodnout závěrečný zvrat filmu a to tedy snižuje moje hodnocení. Jinak jsem se ale docela bavil. Zdálo se mi to lepší než šifra, jen škoda, že dialogy jsou někdy k pousmátí, naopak hudba Hanse Zimmera je skvělá, a proto si nejspíš někdy poslechnu soundtrack. Daleko spíš než bych se díval na film znovu..

• 14.6.2009  16:20

Působivý film, který ukazuje WWII z trochu jiného pohledu, než na jaký jsme zvyklí. Postavy tady skutečně nejsou jen jednorozměrné a dá se říct, že byť mi ta hlavní nepřišla moc reálná (v koncentráku by si asi každý chtěl hlavně zachránit vlastní krk), tak jsem jí musel fandit a scénu z konce, kdy (pozor spoiler) vynáší mrtvolu kamaráda přes koncentrák, asi jen tak z hlavy nedostanu, i když je to trochu natočeno jako klišé, ale i tak je velice působivá.

• 14.6.2009  13:42

Rambo stárne a jde mu to stylově. Tenhle film si totiž na nic moc nehraje a zároveň se mu daří typické (částo kýčovité) rozdělení na dobro a zlo tak, že jsem mu to sežral i s navijákem a nesmál se, když k tomu přidám ještě překvapivě slušnou atmosféru a kupodivu i Stalloneho charisma, byť stále s omezenými hereckými prostředky (těch výrazů tam moc skutečně není), dostávám nadprůměrný akční film (ani náhodou ne béčko), který aspoň na to jedno zhlédnutí stojí za to. Mluvilo se i o pátém dílu, už aby byl tady!

• 10.6.2009  16:36
    Dempsey a Makepeaceová (TV seriál) (1985)

Jako detektivka nebo krimi je to po všech stranách po všech stranách průměrné, nezachraňuje to ani kráska Glynis Barber, která se mi dost jednu dobu líbila. Na profesionály bohužel tenhle film nemá, ale zas není tak předvídatelný jako mnohé americké.

• 30.5.2009  21:25

If you want to sing out, sing out, if you want to be free, be free, coz there's million things to be, you know there are, you know there are (doufám, že je to správně :-)). Příběh o dvou ještě podivnějších individuích než já s překrásným soundrackem. Už dlouho mě takhle žádný film nepotěšil jako tenhle, obě postavy si skvěle nahrávají a doplňují se a některé scénky (třeba ta s policajty) jsou k nezapomenutí. výborně!

• 10.5.2009  17:39
    Kmotr (1972)

Marlon Brando ve své nejslavnější roli nejcharizmatičtějšího mafiána, jaký kdy kráčel po naší zemi. Mistrovské dílo, které jen tak někdo nepřekoná. Četl jsem i knihu a je opravdu těžké říct, které z těchto děl je lepší. Přikláním se k filmu, který je skvělý i díky již zmíněným hereckým výkonům - Al Pacino je také úžasný - a hlavně posouvá atmosféru ještě dál. Vynechané scény: část 1 , část 2

• 2.5.2009  20:57
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Nic moc, abych řekl pravdu, u většiny dílů jsem se pořádně nudil. Jediné, co mě trochu navnadilo, byl inteligentní poslední díl první série. Ale jinak je to většinou pořád o tom samém a hlavně předem víte, jak to dopadne, protože všechny postavy (kromě teda otravné ahsoky) se musí objevit v epizodě 3. U banthí tlapy, bylo tohle ždímání peněz skutečně zapotřebí..??

• 1.5.2009  22:36
    Vůně vanilky (TV film) (2001)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě naprosto minul. Hlavní hrdinka mi přišla spíš nesympatická a hlavně jsem měl pocit, že naši američtí osvoboditelé mluvili ještě horší angličtinou než umím já a to rozhodně žádné eso nejsem. O přízvuku už ani nemluvě. Jediný, kdo se mi z herců trochu líbil, byla Jana Hlaváčová, která zjevně využívala své zkušenosti a nepůsobila nepřirozeně, což se o ostatních moc říct nedá. O nějaké psychologii postav tu taky není moc řeč, ale to bych ani nečekal. Asi na mě působí nějak ty americké filmy, ale zdá se mi, že v nich je práce s postavami o třídu lepší a atmosféra mě pohltí, což se tady vůbec nestalo.

• 27.4.2009  18:39

Na popis tohoto filmu mi vystačí jediné slovo: Nuda