thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

• 24.4.2009  12:13

Nevím, nějak to na mě nezapůsobilo, čekal jsem, že z Bardema půjde strach, ale ten se vůbec nedostavil. Brolinova postava mi zas přišla tak nesympatická, že jsem si skoro přál, aby ji zabiják hned dostal. Jediný, kdo se mi líbil, byl šerif v podání Tommy Lee Jonese, který dokazuje, že to, že dostal už kdysi oskara, není omyl a umí hrát. Škoda jen, že v první půlce filmu nemá moc prostoru. Tenhle film se tváří jako velké umění, abych ocitoval Poma, ale já jsem to nějak nesežral a místo toho jsem se spíš nudil, byť přiznávám, že konec se mi líbil.

• 19.4.2009  14:33

Akčnější, rychlejší, napínavější ale také klišovitější a práznější než první díl. Zatímco v jedničce Spielberg nechával představit svět dinosaurů, tady nás spíš pouští do souboje s těmi "méně přátelskými" :-) Jen jsem měl pocit, že celá část T-rexe v New Yorku vykrádá tak trochu King Konga.

• 10.4.2009  23:45

Po slušné trojce určitě zklamání a posun kvality dolů. Na druhou stranu je to ale stále lepší než Disaster movie..

• 6.4.2009  18:47
    Toulavý pes (1949)

Velmi, velmi solidní krimi, která ve své době musela být dost velkým hitem. Jediné, co mi brání v nejvyšším hodnocení je vlastně jen to, že jsem propásl první čtvrthodinu. Moc se mi líbila klasická oldschoolová atmosféra, kdy i zločinci mají ještě nějaké zábrany a hlavní hrdina Murakami dělá i to, co mu říká jeho svědomí a nejen svou práci policisty. Je tu sice trochu málo děje na celovečerní film, ale vynahrazuje to fakt, že film není tak pomalu plynoucí jako většina Kurosawových děl.

• 4.4.2009  23:52

Konečně jsem si našel čas a podíval se na (zatím) posledního Indiho. Ze začátku jsem byl skoro nadšen, vytknout by se dala snad jen smrt Indiho otce, což mi přišlo jako škoda, měli mu imho nechat cameo. Taky trochu škoda, že se film nezmíní ani slovem o Willie, kterou v chrámu zkázy hrála Cate Capshaw. Milostný trojúhelník by to byl nepochybně zajímavý :-) Dál už to bylo rozporuplnější, logika se moc nebrala, nicméně pořád to byla jízda a třeba honička džunglí byla skvělá. Horší už to ale s koncem. Jednak film v něm vykrádá, co se dá: pozor spoilery-třeba motiv mimozemské civilizace, kterou uctívali Mayové už tu byl sice otřesném, ale přesto tímto originálním Avp - mimochodem toto odhalení tu byla také jediná zajímavá scéna, ale to sem nepatří, závěrečný odlet ufo zas vypadá jako kdyby vzatý přes kopírák od filmu Akta X, smrt Maca zas vypadá skoro na chlup stejně jako Bernieho z Mumie a určitě by se dalo najít mnohem více. Nicméně symbolické předání žezla mladší generaci v podání Shii LaBeoufa se jakž takž podařilo, i když se mi zdá, že jeho postava přecejen dostala málo prostoru, ale to se u těchto filmů dá opominout.

• 29.3.2009  21:15
    Probuzení (2007)

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával. Christensen, který nění zrovna můj oblíbenec, není zas tak špatný jak jsem se bál a hlavně zvraty nejsou zas tak špatné. Sice jsem neviděl prvních 30 minut, ale i přesto se mi příběh dostal pod kůži a na postavách (hlavně na Clayovi a jeho matce) mi docela i záleželo, což už se mi u podobného filmu, zvláště potom, co jsem propásl začátek, už dlouho nestalo. Možná dokonce, po příštím zhlédnutí zvýším hodnocení jěště o jednu hvězdičku

• 22.3.2009  19:03

Velice příjemný, romanticko-fantastický film, který se zároveň dokáže vyhnout kýči a přílišnému sentimentu. Brad Pitt mě mile překvapil a ukázal že umí hrát i něco jiného než jen namakané borečky jako třeba ve Troji. (byť už Babel ukázal, že nějaký ten talent má). Trochu mi ale přišla mdlá nebo ještě spíš nevýrazná Cate Blanchetová, ale je fakt, že to bylo i tím, že její postava není tak zajímavá, jako Button. Taky celé vyprávění v nemocnici mi přišlo trochu nešťastně zvolené a jeho pointa na mě tak nezapůsobila. Škoda, je to skvělý film, ale na plné hodnocení u mě nemá.

• 9.3.2009  00:35

Nemůžu si pomoct, ale u tohohle filmu jsem se strašně nudil. Celkem se tam nic neděje, herci jsou mdlí a tak nějak mi to připadá jako naprosto marný film. Podruhé už bych ho nesledoval.

• 7.3.2009  13:22

Ze začátku (prvních 15 min) to bylo na pět hvězdiček, pak ale jde úroveň dolů. V podstatě jsem se nudil až do závěrečné akční scény, která sice byla povedená, nicméně už to nezachránila. Škoda, film měl vysoký potenciál. PS: Jack Black i Tom Cruise mi připadali trapní, jejich výstupy se mi vůbec nelíbily. Hlavně Black ve filmu nemá jedinou dobrou hlášku.

• 4.2.2009  20:34

Nevím, ale já jsem se u téhle grotesky moc nebavil. Je hlavně rozvleklá a místy Tati vykrádá svoje jiná dílka. Proti třeba Chaplinovi je to slabota.

• 30.1.2009  13:22
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Místy je to vtipný seriál, ale Paul Gross mi připadá místy až příliš velký slušňák a celkem je to spíš průměr, maximálně slabý nadprůměr. Nicméně některé díly jsou povedené, třeba ten s Jane Krakowski, kdy jí pomáhá prchat před žárlivým snoubencem.

• 27.1.2009  14:04
    Kmotr III (1990)

Pořád je to silně nadprůměrné drama, ale jednička je podle mého názoru stále zdaleka nejlepší. Nicméně přiznávám, že mi Michaela Corleoneho bylo na konci dost líto..

• 27.1.2009  13:57

Tak tohle mě moc nezaujalo. Děj nic moc a Imelda Staunton podle mého názoru občas silně přehrává. Zkrátka a dobře, tohle drama mě nechalo naprosto chladným.

• 23.1.2009  17:51
    Kmotr II (1974)

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to slabší než první díl. Je to ale asi tím, že jsem to viděl v špatné kvalitě. Linie s De Nirem mě vůbec do sebe nevtáhla. Nicméně tady jsou vynechané scény: První část , Druhá část

• 19.1.2009  21:21

Není to až tak hrozné, jak jsem se bál. Aspoň jsem se nenudil.

• 30.12.2008  13:33
    Vrána (1994)

váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Film má nádhernou temnou atmosféru, navíc je tu úcta k Brandonu Lee, na druhou stranu tu ale chybí originalita, je tu pár nelogičností a hlavní záporák je mi bohužel místy až k smíchu. Musím zaokrouhlit prozatím dolů, ale ještě se jednou podívám a možná své hodnocení změním.

• 26.12.2008  23:06

Závěrečná vtipná pointa a fakt, že se jedná o český film to trochu spravuje, takže dávám průměr.

• 22.12.2008  14:05

Poprvé jsem to viděl už jako malé dítě a velice jsem se bavil. Teď jsem se díval znovu a pobavil jsem se královsky taky, byť jsem to viděl trochu z jiného úhlu (nejen nahou Emmanuelle Béart). Tahle hravá komedie má svůj styl a je velice vtipná.

• 12.12.2008  22:00

Ve své době to musela být bomba a teď se mi to líbilo taky, je tu přítomný duchaplný humor a tak nějak to dokonce i pohladí po duši.

• 12.12.2008  21:18

Typické béčko s áčkovým rozpočtem. Vetřelci jsou v téhle sérii jen k smíchu, predátor se mi kupodivu jevil jako docela sympaťák. Docela pobavil i konec, bohužel ale jinak nic moc. Scénář ani kamera nezaujme, vývoj postav je nulový, souboje dost chaotické. Není to taková ostuda jako první díl, nicméně to predátoří a hlavně vetřelecké sérii moc čest nedělá.

• 11.12.2008  10:48

Viděl jsem to v dost mizerné kvalitě, takže jsem možná všem vtipům nerozuměl, některé jsou geniální (př. scéna ukamenování), ale některé se mi zas tak nelíbily. Song always look on the bright side si ale budu dlouho pamatovat.

• 27.11.2008  16:24
    Gorodok (TV seriál) (1993)

Na ruskou produkci možná nadprůměr, jinak ale spíš průměr až podprůměr. I když přiznávám, že po zhlédnutí více dílů jsem si tenhle seriál trochu i oblíbil. Člověk si holt musí zvyknout na ten ruský humor

• 23.10.2008  14:43
    Sedm (1995)

Na první zhlédnutí velmi působivý film, na to druhé jsem si ale všiml drobných detailů, které nedávaly moc smysl. Například, jak John Doe dokázal celý od krve dojít nikým nepozorován na policejní stanici (minimálně ten taxikář, co ho vezl, by si asi něco všiml), proč se Millsova žena svěřuje Somersetovi, kterého sotva zná, taky jem nepochopil, který hřích spáchala vrahova poslední oběť a asi by toho bylo ještě víc. Nicméně musím uznat, že příběh je to originální a hlavně závěrečná pointa je geniální. Úvahy vraha mi zůstanou v hlavě ještě na hodně dlouho. Přesto nemůžu dát nejvyšší hodnocení, alespoň ne do té doby než mi to někdo nevysvětlí :-)

• 28.9.2008  12:43

Ze začátku velmi vtipné, pak ale to věčné běhání, skákání a blbnutí přestane bavit a alespoň mě začala ta místy až překombinovaná akce lézt na nervy. Napoprvé se ještě budete bavit, víckrát to za zhlédnutí ale nestojí.

• 9.9.2008  10:06

Na svou dobu to musela být pěkná bomba! Teď tomu sice můžeme vyčítat slabé efekty a vůbec horší technickou stránku, nic to ale nemění na tom, že se jedná skvěle natočený a zručně zahraný film, který je sem tam doplněn i původními záběry z bitvy. Škoda jen, že ten konec je patetický a trochu ustřižený, jinak by to u mě bylo na pět hvězdiček.

• 8.9.2008  16:07
    Bathory (2008)

Na českou/slovenskou tvorbu nadprůměrný ale světově spíš podprůměrný velkofilm, který kazí nejvíc Polívka a Mádl a hlavně jejich vynálezy (spoiler) a sice kolečkové brusle, elektřina a padák a to vše na přelomu 16 a 17. století. To už i na mě je moc.

• 8.9.2008  11:59
    Kancl (TV seriál) (2001)

Tohle mě zas tak nebavilo, sorry, ale místy mi to přišlo fakt spíš trapné. Nápad nepochybně zajímavý, nicméně podle mě až dotažený do přílišného absurdna.

• 29.8.2008  12:54

Trochu nostalgické, dobře zahrané, nicméně to vykreslení nás mužů se mi nelíbí a nepovažuji ho za pravdivé. Tedy alespoň v to doufám :-)

• 23.8.2008  11:38

Schválně jsem s recenzí čekal až po druhém zhlédnutí, protože po tom prvním jsem byl sice nadšen, ale také jsem si film chtěl ještě pořádně jednou prohlédnout, abych byl co nejobjektivnější. Nuže batman se vrací skutečně velkém stylu, má skvělé dialogy, velmi dobře popsané a uvěřitelné postavy (snad kromě Jokera), což vzhledem k tomu, že jde přecejen o komiksový film trochu nezvyk. Nicméně přesto si nemůžu odpustit pár menších výtek. Některé scény jsou opravdu příliš na efekt a když se nad tím zamyslím, tak moc nedávají smysl (trochu spoilery: přesný příjezd autobusu na začátku do banky, závěrečné dilema na lodi taky nedává moc smysl, protože by asi bylo daleko lehčí prohlédnout mosty a případně odstranit bamby, než cpát lidi na ty parníky a přitom je ani naprohledat a atd. , vím že to, co píšu, zní hnidopišsky, ale je to trochu k zamyšlení). Další zajímavou věcí je charakter Jokera. Jakkoli se ho Heath Ledger pokoušel zahrát jako co nejreálnějšího, připadá mi stále příliš neskutečný a jeho úmyslná bizarnost na první pohled zaujala, ale na ten druhý už moc ne. Na jedné straně tvrdí, že nemá plány a chce vyvolat anarchii, na straně druhé má všechno do posledního detailu promyšlené a to často až geniálně (teď nemyslím ten trik s tužkou ale spíše, jak se nechal úmyslně chytit a jeho následný útěk z vězení). Na druhou stranu uznávám že na rozdíl od prvního dílu to je konečně výrazný a důstojný protivník Batmana (scarecrow je proti němu samozřejmě slabota) Update: Po třetím shlédnutí držím palce a doufám, že Heath Ledger obdrží posmrtně oskara. Druhý záporák v podání Aarona Eckharta se mi líbil ještě mnohem víc. Bylo mi ho totiž skutečně líto. Jeho postava byla (alespoň pro mne) plně pochopitelná a její logický duševní vývoj byl opravdu smutný, Dent se pokoušel pomstít smrt svého nejdražšího člověka a zároveň se nedokázal vyrovnat se svým znetvořením. Vsadil bych se, že kdyby se mu povedlo, o co usiloval, určitě by spáchal sebevraždu. Možná, kdyby mu nějaký psycholog pomohl v té nemocnici, nemuselo to tak špatně dopadnout :-) Takže závěrem, ten film je silný, je plný emocí, vyhýbá se kýči a teatrálnosti, ale také mu napříkad chybí pořádné akční vyvrcholení, které je pro akční filmy typické. Místo toho se soustředí na psychologii, ale vzhledem k tomu, že třeba u Jokera zůstává v půlce cesty (přiznejme si, ta postava neprochází žádnou změnou a nemá žádné vnitřní "boje"), tak celé drama alespoň pro mne nedokáže dospět k pěti hvězdičkám. Kdybych to měl vyjádřit v procentech je to tak na 85%. Deleted scenes: Jediná, o které věřím, že je pravá Joker v autobuse

• 22.8.2008  15:54

Jeden z nejvíc schizofrenních filmů, jaké znám..