Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Vtipné a soudržné. V této kombinaci první Futurama film o kterém to mohu prohlásit. Otázka jestli se Futurama v tomto filmu vykrádá, nebo paroduje a shrnuje už je na každém zvlášť. Mě to potěšilo.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Balast samoúčelného zpívání, které jenom zpomalovalo děj, aniž by něco přidávalo, nezachrání ani již po tisící stejná jednoduchá, avšak na můj vkus již příliš efektní Burtonova estetika. Velké morální finále a teatrálně roztomilí herci (Spall, Rickman, Cohen) nakonec uchrání 3*, které však nezakryjí že jsem se během filmu mnohokráte nudil. Pro mě nejslabší Burtonův film hned po Planetě opic.

Labyrint lží (2008)

Velice slušně natočený, napínavý thriller. Bohužel nutí ke srovnání se SKRYTOU IDENTITOU ve které DiCaprio zazářil mnohem, mnohem víc. Příběh je nápaditý, ale vcelku není přiliš sourodý, několik zlomů zbytečně ztrácí dech. Postavy jsou sice typizované, ale nepřehrávané a velmi dobře zahrané (Russel Crowe! ). Je to takových 3,5* a zaručuje dvě hodiny napínavé solidní zábavy.

23 (2007)

Vynikající tajuplný film s až hororovou atmosférou. Scénář točící se kolem posedlosti číslem 23 mi příjde velmi kvalitní s neustálým nábojem, mrazivým napětím a solidním tahem na branku. Detektivní zápletka není nikterak objevná, ale určitě nelze říct že je tuctová, navíc je kvalitně odvyprávěná a závěrečná rekapitulace je možná krapet dlouhá, ale naprosto korektní a pro rychlé pochopení filmu nezbytná. Jistě, není to umělecký ani intelektuální film, a ve srovnání s ostatními Carryho "vážnými" filmy je asi nejslabší, nicméně v pozici psychologického (rozuměj: napětí tam kde se nestřílí) thrilleru je to poslední dobou jeden z opravdu dobrých. Koketuji s 5* jelikož takovýhle film si modré hodnocení určitě nezaslouží!

Prázdné hnízdo (2008)

Citlivý film o vyhoření a středním věku. Nikterak extra nápaditý co do příběhu, ale moc hezky zpracovaný a dobře zahraný. Navíc mám trochu slabost pro španělsky mluvené filmy a jejich často velmi odlišné, osobité prostředí.

Dvacet (2009)

Možná příliš jednoduchý film na 5 hvězd, naproti tomu od Íránského filmu bych asi nikdy nečekal čirou něhu, lidskost a vyváženost - které tento film tvoří od začátku do konce. Navíc zpracované s neotřelými komickými momenty a vkusně zakomponovaným dramatem, takže se nebojte že vás obyčejný příběh unudí. Přiznám se že krásně zpracovaný "obyčejný" námět pravděpodobně přebil dost obyčejné zpracování, naproti tomu kdyby takhle vypadal obyčejný film, tak by na světě bylo krásně..! ;)

Všichni, kdo mě mají rádi, pojedou vlakem (1998)

Svižné, složité, logické a nápadité. Občas na oko sklouzává trochu do laciné sexistické komedie - což, alespoň jak to připadalo mě - bylo pouhou volbou námětu nikoliv filmařským zpracováním, které mě naopak silně uchvátilo!

Svatba za bílé noci (2008)

Citlivé, veselé, vtipné. Navíc v netradičním prostředí kolem Islandu a hezkým vizuálním zpracováním.

Séraphine (2008)

Přes veškerou vizuální krásu a nevšední příběh, se jedná o příliš dlouhý epos, s příliš dlouhým dějem a jak se u biografického filmu může stát (i když asi ne vinou filmařů) - nepřesvědčivými postavami a nelogickým příběhem.

Tlumená světla (2009)

Průměrný "intektuální" film, jež jako všechny takovéto pokusy bsahuje chvílemi zajímavou kameru, člověka žijícího ve stereotypu, pomalý příběh v netypickém prostředí směřující ke katarzi a nápravě - to samé klišé co v průměrném akčním filmu vyplní dinosauři, nacisti a meteority - což bych asi uvítal více. Tuctový film, s několika vtipnými momenty.