Jaccobos

psycholog

Skype: jaccoboss

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 30.4.2018  15:13

Film s několika vrstvami - těším se na další shlédnutí. "I came to heal you, Conor..." Provázení dvanáctiletého kluka umíráním jeho vlastní matky je silné téma a Bayonovi se to podařilo se ctí a hloubkou - vytvořil umělecké psychologické dílo.

• 20.12.2017  14:39

Říkám si jak moc se Star wars liší od blockbusterů typu Avengers. Skromnější provedení, méně informací, lepší kompaktnsot.

• 3.12.2017  20:27

Tři až 4...

• 20.8.2017  20:50

Super jízda s výborným herectvím Gibsona.

• 20.8.2017  20:49

Jízda s přidanou hodnotou "crazy" Mel Gibsnem neztrácí ve dvojce na energii a je obohacená o romantiku.

• 19.11.2016  17:26

Skvěle zahraná s poněkud manipulativním závěrem, jinak vystavěno autenticky.

• 12.6.2016  12:50

Lenochodi a Mr. Big alias Vito Corleone a příběh, co není blbý ! doporučuji.

• 11.4.2016  17:41
    Malý princ (2015)

Zajímavě pojatý Exupéryho Malý princ. Pokud by jen mapoval děj v knížce nebylo by to špatné, ale v paralelní rovině filmu se dočkáme výborně zpracovaného rodinného příběhu, zasazující jedno z Exupéryho poselství do života.

• 5.12.2015  21:23

Příběh byl komplexní, reálný. To je můj dojem. Silné momenty jako Snowův smích po smrti prezidentky, či hlasování o nových hrách. Ukončení v dialogu matka-dítě. Chtělo by to film-talks se Sedláčkem:)

• 11.10.2015  14:19

Before sunset, Before sunrise, Before we go... Filmy postavené na tom, že se obě postavy střídavě chovají jako labilní puberťáci a labilní puberťačky. Chris Evans předvedl další přehled postav, kterým není věřit ani slovo ani pocity a v nudné až směšné plejádě dokazuje, že se stejnými chybami, ale pěknější herečkou lze natočit lepší kus než before sunrise a before sunset. Never more...

• 2.8.2015  17:02

Když se člověk zamyslí, je tu mraky super myšlenek, které nejsou zdaleka tak banální jako všechny ty supercool vtipy jako třeba kosmonaut z 80. let, kterému se helma zlomila přesně na tom místě, kde se lámala a to, že chce pořád dělat raketu. Ale vážně - například otázka jako: je zlo uniformit a dobro kreativita? nebo Dobro řád a zlo chaos? :)

• 23.7.2015  01:20
    Chlapectví (2014)

Life :)

• 14.4.2015  10:04
    Whiplash (2014)

Váhal jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem uznal, že nebudu film trestat za nedostatek dostatečně banální myšlenky, která mi neumožnila plně prožít tento kousek. Myslím, že jedním z podstatných znaků filmu je jeho nedostatečná srozumitelnost. A zde se nabízí dvě možnosti - pokud to, čemu jsem rozuměl bylo všechno - je to málo - i přes skvělé myšlenky je myšlenka "hard work makes succes" naopak až příliš banální. Před tímto odsouzením film chrání mlha, kterou vypustí tím, že příběh nedovypráví, nechá tam nezodpovězené otázky a recenzent, který by chtěl film úplně sepsout, naráží na každém kroku své kritiky na problém "to ale v tom filmu nebylo". Nebylo toho tam dost, abych si nechal prostor nad filmem uvažovat a nechat se jím inspirovat. Hodnota filmu je v jeho provokativnosti :)

• 3.2.2015  21:49
    Kód Enigmy (2014)

Druhá světová válka, ve městech padají bomby, na frontě padne každou minutu několik manželů, otců, bratrů. V kontextu toho všeho probíhá boj proti kódovacímu stroji Enigma, který je považovaný za neprolomitelný. Vůbec nejpůvabnější část filmu je ta počáteční, kdy jsem si sliboval velmi dobré pokračování. Z takřka románového hrdiny, kterého nemá nikdo rád, se vyklube ponaučení, že když je někdo divný a jiný, neznamená to, že nezachrání nakonec všechny klaďáky vespolek. Na Imitation game je nejvíc strhující, že se to opravdu stalo. Jsem velmi vděčný za ztvárnění života Alana Turinga, ztvárnění jeho konce mi přišlo nedůstojné. Proklamovaná statistika o 50 000 homosexuálů, kteří podstoupili hormonální léčbu mi přišla příliš snadná a prvoplánová.

• 9.1.2015  01:22
    Princ a pruďas (2011)

Jak hodnotit film, který si očividně neklade za cíl nic jiného než pobavit. A celá ta úžasná triky a blbůstkami nablýskaná, plná hezkých holek a záměrných trapnomagických vtipů přijde hrozně nudnáá .) Kdybych neměl vlc player a klávesu plus na popojíždění, tak jsem umřel zaživa ! :)

• 7.1.2015  21:25

Film opravdu nedrží pohromadě a některé scény, které jsou k pláči jsou směšné a některé co jsou směšné jsou k pláči. Trošku jako by se Jackson rozležel se svým kamarádem glumem na kanapi a byli líní do toho vložit nějakou hodnotu - navíc u autora filmového diamantu - triologie Pána prstenů to bohužel nabyde tragičnosti, kvůli očekávání, která může člověk od filmu mít. Nemám ale rád přehnanou kritiku, protože jde stejně o velmi dobrý film, co se vizuální zábavy týče. Šmak, boj Istari se Sauronem, některé Legolasovy bitevní i mimobitevní pohyby jsou prostě senzační. Nejslabší složkou je scénář - to je bez debat, ale nebudu kvůli tomu hanit ty ostatní.

• 23.12.2014  22:31

Katastrofický film podobný Titanicu v tom, jak hloupost a nepřipravenost zasáhla další z babylónských věží, které měli dosáhnout vrcholu. Očekával jsem, že pohled na studenou válku bude od Američanů poněkud jednostranný, ale přes všechno se jim povedlo zachovat příležitost pro diváka a politiku do toho moc netahat. Vskutku skvělé výkony herců v dramatických situacích a ruský přízvuk v angličtině je jen třešnička na dortu :)

• 3.12.2014  13:37

Klidně by mohli napsat komediální adaptaci na téma: Bilancuji, bilancuješ, bilancujeme! nebo: Krize středního věku aneb romance v každém věku. Na filmu se mi líbí, že zobrazuje snad věrohodně realitu, která mnoho lidí potkává. Nicméně psychologicky jsou charaktery propracovány "do nejmenších detailů patologicky" a rozhodně netvoří příběh lidí, kteří na své životní cestě zažívají nějakou smysluplnou existenci. Kincaid je klasický cestovatel, který od své existence utíká do prožitků, které mohou být pokaždé jiné a nové a on se může prakticky celý život cítit jako puberťák objevující svou identitu vyhýbat se jejímu dovršení, uvědomění si co jsem a kam patřím. To se velmi dobře projeví tím, jak je lákán k teplu domova Johnsonových, něčemu, co pro něj je vlastně pohledem do světa dospělých. Franceska krok ke své realizaci udělala, založila rodinu, naplňuje svůj úkol. Nicméně podléhá sebemrskačskému nutkání, že jí něco uniklo, že musí ještě něco hrozně super zažít a hledá to mimo potřeby své vlastní identity, kterou považuje za méněcennou a sebe sama za hloupou ženskou, byť její chování nakonec prokáže opak, když je to ona, kdo je z nich dvou silnější a dokáže pátrat v sobě po tom, co je správné. Oceňuji na filmu, že se snaží některé otázky života nastolit a uvést do popředí, nicméně jejich relativizace není podpořena zajímavě a závažně a spíš by se hodily jako námět na tragikomedii ze Shakespeara.

• 16.11.2014  09:29

Musím ocenit originální nápad, který je rozvíjen celý film. Jde o komedii, která staví svůj humor na tom, jak se Chauncey (Chance) zahradník poprvé v 50 letech vydává na procházku po městě. Shoda okolností a jeho výmluvné a krátké komentáře z něj udělají pravého miláčka celého Waschingtonu. Mluví s ním prezident, pozvou jej do show, přední politici o tomto pomalejším, nezkušeném analfabetovi začnou dokonce uvažovat jako o příštím kandidátovi na prezidentský post.

• 14.11.2014  00:27
    JFK (1991)

Jedinou nevýhodou je snad délka celé té výpravy za morálním odhalením pravdy. Konspirativní až takřka existenciálně naléhavý charakter snímku nutí člověka nejprve k extrémně pozornému a bedlivému zaměření se na detaily, ve kterých je schována pravda. Costnerova finální žaloba, ale i jednotlivé výkony během celé tříhodinové podívané se člověku dostanou pod kůži.

• 23.10.2014  18:36

Wes Anderson má svůj rukopis pevně v rukou a kdo má rád jeho filmy, tak byť jde o animáč, rozhodně to neztrácí na šílené detailnosti a humoru, na který je člověk od Andersona zvyklý :)

• 22.10.2014  15:34

Skvělý komentář Isherwood - Je to jako listování Wall Street Journalem a Světem ženy. Ten první chrlí spoustu finančních termínů, ten druhý zase tuctovou romantiku. Prvnímu nerozumím a druhé mě nebaví. A zrychlené záběry Manhattanu už dneska nejsou žádnou režijní finesou, Olivere. Tři akcionářské body jen za dobré herce.

• 15.10.2014  18:35

Tvůrci dokázali stvořit zajímavý příběh, zaměřený tentokrát na postavu Raven, jejíchž psychologie je nejvíc pohnutá a dá se snad říct velmi existenciální. Navíc úvahy o změnách napříč časem a prostorem byly pojaty velmi srozumitelně a citlivě. Spojení fantasy akce s filosoficko-lidským rozměrem se rozhodně povedlo. Jde o jeden z nejlepších X-Men.

• 6.10.2014  23:29

Takový ten vypravovací film o detailech zvídavého pozorovatele, kterých si zrovna všiml a zapsal je. Je to příběh krásného stárnutí a stáří.

• 6.9.2014  00:19
    Co teď a co potom? (TV seriál) (1991)

Dobrý seriál, škoda, že dnes na tuto tématiku nemá moc diváků/tvůrců odvahu. Výborný Jan Hart - odborné rady Dr. Riegra jsou zjevné - jedná se o velice realisticky natočené příběhy ze skupinové i individuální terapie, byť jsou příběhy značně zjednodušené.

• 3.9.2014  12:50

Mechanismy problematiky na blízkém východě je jen těžké pojmenovat. Odpověď tohoto snímku z úst Russela Crowa, který vede do svého handsfree takřka apokalyptický monolog o objektivním pohledu na problém dobře kontrastuje s dalším agentem CIA (DiCaprio), který ale vidí problémy velmi konkrétně a subjektivně - otázka která ve filmu padne - kdo má jasnější mysl ohledně toho, jak to doopravdy je. Naproti tomu je po chvíli přidána další postava Marka Stronga, velitele Jordánské rozvědky, který pracuje na problémech ještě z další, úplně odlišné pozice.

• 26.8.2014  16:52

"Will you visit us in our world? I shall be watching you, always. How? In your world, I have another name. You must learn to know me by it. That was the very reason you were brought to Narnia. That by knowing me here for a little, you may know me better there. Will we meet again? Mm. Yes, dear one. One day."

• 23.8.2014  16:05

Myslím, že Napsat, že Dangerous liaisons je romantický film je střela hodně vedle. Myslím si, že filmy o zkaženosti jsou k natočení jednodušší, než filmy, které prezentují pozitivní hodnoty, ale pokud jde o probarvení zkaženosti, je to film číslo jedna. Já ale preferuji filmy, kde je obojí vyvážené. Nicméně mistrovské... a vhodně zvolená hudba.

• 9.8.2014  21:33

Mám rád reflexivní filmy Roberta Redforda - jsou velmi existenciální.

• 23.7.2014  16:19

Do válečné minulosti a současného míru je zasazen příběh tragédie jedné skupiny lidí, která je zajímavá především tím, jací lidé v ní jsou. Každý ze členů skupiny je nějak poznamenán svou minulostí a nikdo není kvůli různým životním přešlapům svým nebo svého okolí. Emoce bouří celým dějem a smutek (nebo spíš zoufalství) střídá radost (nebo spíš euforie). Různé národy, které nemají tak rozvinutou schopnost sebekontroly, se různě propojují dohromady až vzniká dynamická, nepřehledná, ale mnohdy zase velmi sousledná a srozumitelná lidská souhra života.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11