Jaccobos

psycholog

Skype: jaccoboss

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 12.6.2016  12:50

Lenochodi a Mr. Big alias Vito Corleone a příběh, co není blbý ! doporučuji.

• 11.4.2016  17:41
    Malý princ (2015)

Zajímavě pojatý Exupéryho Malý princ. Pokud by jen mapoval děj v knížce nebylo by to špatné, ale v paralelní rovině filmu se dočkáme výborně zpracovaného rodinného příběhu, zasazující jedno z Exupéryho poselství do života.

• 23.7.2015  01:20
    Chlapectví (2014)

Life :)

• 23.12.2014  22:31

Katastrofický film podobný Titanicu v tom, jak hloupost a nepřipravenost zasáhla další z babylónských věží, které měli dosáhnout vrcholu. Očekával jsem, že pohled na studenou válku bude od Američanů poněkud jednostranný, ale přes všechno se jim povedlo zachovat příležitost pro diváka a politiku do toho moc netahat. Vskutku skvělé výkony herců v dramatických situacích a ruský přízvuk v angličtině je jen třešnička na dortu :)

• 15.10.2014  18:35

Tvůrci dokázali stvořit zajímavý příběh, zaměřený tentokrát na postavu Raven, jejíchž psychologie je nejvíc pohnutá a dá se snad říct velmi existenciální. Navíc úvahy o změnách napříč časem a prostorem byly pojaty velmi srozumitelně a citlivě. Spojení fantasy akce s filosoficko-lidským rozměrem se rozhodně povedlo. Jde o jeden z nejlepších X-Men.

• 6.10.2014  23:29

Takový ten vypravovací film o detailech zvídavého pozorovatele, kterých si zrovna všiml a zapsal je. Je to příběh krásného stárnutí a stáří.

• 6.9.2014  00:19
    Co teď a co potom? (TV seriál) (1991)

Dobrý seriál, škoda, že dnes na tuto tématiku nemá moc diváků/tvůrců odvahu. Výborný Jan Hart - odborné rady Dr. Riegra jsou zjevné - jedná se o velice realisticky natočené příběhy ze skupinové i individuální terapie, byť jsou příběhy značně zjednodušené.

• 9.8.2014  21:33

Mám rád reflexivní filmy Roberta Redforda - jsou velmi existenciální.

• 22.7.2014  00:44
    Metoda (2005)

Podmínkou některých psychologických metod je, aby testovaný přistoupil na určitou hru a třeba prokázal, byť začnou být témata osobní a citlivá, zachovat princip hry a udržel se v hracím poli pod identitou hráče - je zde ale otázka - máme více identit, nebo je i při hře aktivované naše svědomí a život během hry je stále život a nejde "hrát" nanečisto? :) Opravdu dobrý film, vzbuzující otázky, diskusi... doporučuji a obdivuji tvůrce.

• 29.4.2014  23:11

Wild west s batmanovou kuráží, solidním ostrovtipem a stylem z Mad men :)

• 4.2.2014  17:27

Starý inspektor Kadavý, děda Janka říká: "...jenomže bolest nikdy neodejde, čeká a vždycky sa vrátí, mě aspoň neporazila...". A o tom je ta hloubka. Stejně jako je bolest prožívaná v tichosti neagresivní, je spíše jakýmsi tvrdým leitmotivem objevujícím se znovu a znovu v životě člověka, aby ho potvrdila. Scénář Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala) a citlivá ruka režiséra Hollého ml. naznačují v celém snímku něco tichého, hlubšího a zajímavějšího. Rudolf Hrušínský provází celý film poznámkami o poznávání života s citlivým hlasem starého, moudrého člověka. Tož tak na světě...

• 31.1.2014  23:34
    Lásky čas (2013)

Hodnotím za 5* Myšlenka, kdy žít každý den dvakrát není původní, ale je super a jsem rád, že se našel někdo, kdo ji tak skvěle natočil. Moc se mi líbily i vtipy, kterým dává taková dávka nereálna nový prostor. Tim i Mary super výkony a britský taťka je taky cool charakter :)

• 15.1.2014  15:27

Jde o nejlepší divadlo, které někdo natočil. Značnou měrou přispívá energičnost, která oběma hlavním představitelům nechybí. Julie je krásná a temperamentní a dohromady s Romeem tvoří velmi uvěřitelné zamilované scény :)

• 14.1.2014  11:52
    Emoce a my (TV pořad) (2013)

Setkal jsem se s ohlasem, že je to spíše naučně-populární, než populárně naučný a myslím, že je to tak. Češi ve svém vztahu k psychologii a hovoru o věcech psychických teprve hledají slova a myslím, že tento pořad je dobrou směrovkou, která může zaujmout i širší populaci dnešních hledačů :)

• 16.12.2013  23:37

Postavy od prvního dílu prorostly dějem a příběh pokračuje po své lince. Martin Freeman s Benedictem Cumberbatchem tvoří skvělou dvojici nejen v Sherlockovi !

• 16.12.2013  23:08

Výborný film. Patří k těm, které , když jim dáte příležitost dokážou úplně změnit vaše prožívání.

• 10.12.2013  15:22

Výborný film - skvěle zakončující seriál. Vesnický kolorit směšný a vtipný je díky super hereckým výkonům snad ještě lepší :)

• 3.12.2013  20:35
    Ve stínu (2012)

Myslím, že to není jenom exkurze do srdcí lidí žijících v minulosti. I dnešní doba je schopna zřeknout se lidí, kteří jsou tak jako Hakl stateční a prudcí v boji za pravdu. Lidé si postupně nechávají vzít ze svých životů to důležité, aniž by to věděli. Je třeba opravdové odvahy vidět zlo a něco s tím udělat.

• 19.11.2013  01:43

Toho je film o chlapci jménem Charlie Bartlett. Svého jména si velmi cenní - možná proto, že je trochu narcis - a možná proto, že je trochu narcis si otevře na záchodcích na střední škole, kam k němu chodí studenti na psychologické poradenství. Má ale i svůj život - jednak poznat že je jenom dítě, aby žil takový život a jednak se prokousat vztahem s ředitelovou dcerou. Je to romantická komedie ze série highschoolových nakopávaček. Výborná hudba a super režije... prostě miluji tento film :)

• 30.9.2013  12:47
    Drive (2011)

Citlivě a profesionálně natočená mafiánka. Pro mě je jednou do konečné podoby prožitou alternativou ke Kurýrovi. Evidentně lze natočit film, který by si Coppola nebo Scorsese mohli zařadit mezi svá díla.

• 30.9.2013  12:41

Zamiloval jsem se do osobnosti Rose Pamphyl. Pokud hledáte film, ve kterém je zajímavým způsobem natočena bytostná lidská individualita, tak tady ji můžeme hltat právě z impulzivních záchvatů Rose Pamphyl. Zajímavou psychologickou příběhovou linkou běžící pod úžasnými explozemi absurdních i romantických i humorných situací vytváří podivnou disharmonickou plejádu, která mě moc bavila :)

• 23.5.2013  22:50

Myslím si, že toto nebude nikdy hollywoodský trhák. Zaujalo mě zde pár věci. Gatsbyho znám pouze z povinné četby, kterou jsem nečetl, takže film byl pro mě, co se týče myšlenky díla premiérou, což může být nevýhodou při posuzování filmu. Na začátek bych chtěl říct, že triky a efekty byli nákladné a přeplácané, a to i přes skutečnost, že autor chtěl ztvárnit přeplácanost a povrchní efektivitu. Došli mi to v 10 minutách a byl jsem otráven tím, že mi je každou další sekvencí připomínáno - a nezapomněl jsi na to, že chceme znázornit, jak luxus může být povrchní? Teď ale k tomu, co se mi líbilo. Gatsby je nenápadný člověk s vlastními úmysly a vlastním světem fantazie, ve kterém je ostatním trošku strašidelně. Udělal ale ten experiment, že se svými plány a sny seznámil pana ťunťu troubu z Pravidel Moštárny, který je vždy rád plochým vypravěčem a pozorovatelem bez role (dokonce i když hraje spider-mana). Gatsby má ale velký dar - na základě své velké schopnosti doufat dokáže s sebou strhnout potřebné lidi, aby mu v realizaci pomohli. Získá si jejich pomocné ruce a velmi charismatickým a přesto křehkým způsobem učiní pokus probudit minulost a změnit ji. Pokud se dokážeme dotknout jeho zoufalství, sebeovládání, grandiózního charisma a křehkého pocitu méněcennosti, je to film, který mi dílo Scotta Fitzgeralda pomohl proniknout.

• 16.4.2013  16:57

Opravdu mě nadchla... Na její omluvu - je těžké mírnit své přesvědčení, když jde proti všem. Jsou lidé, kteří jsou povoláni k tomu, aby viděli věci a mluvili o nich. Jsou lidé, kteří dostali do vínku odvahu bojovat třeba i proti vlastním, když je nedokáží pochopit. Jsou lidé, kteří zde jsou, aby byli vykřičníky a končili větu. Je třeba nesmírné vnitřní integrity, protože tito lidé jsou osamělí...Obraz Margaret Thatcherové byl velmi detailní a umožnil mi, abych mu uvěřil. Dobrý portrét...

• 20.12.2012  15:20
    Kříž cti (2012)

Velmi dobrý film s excelujícími herci. Opravdu doporučuji. Nejde o nějakou záhadu či složitost. Přiběh je jednoduchý, ale je mistrně proveden, takže dosahuje mimořádné kvality.

• 14.12.2012  11:40

Byla to pohádka! Peter Jackson hodil celý přeplněný sál do světa, ze kterého vzešly už 3 díly Pána prstenů a díky Tolkienově bohaté Středozemi mohl Jackson nastudovat další příběh - Hobita. Navíc po původní skepsi jsem nyní oblažen představou další triologie. Město pod Horou odpovídá ohromujícímu kolosálnímu zážitku, který zahřmí v kině a přehodí mysl každého člověka z všedních pesimistických myšlenek do světa ideálů. Každý najednou chápe pohnutky 13 trpaslíků jdoucích za záchranu hory Erebor. Celý film je natočen ve 3D, což podle mého není příliš velké terno, ale pár momentů tam bylo vážně dobrých - nejvíce bych vyzdvihl ten, kdy ve skřetím městě proběhne velkou rychlostí kamera po jednom z můstků. Bojové scény jsou velmi nápadité vtipně a dovedně korespondují s celou domácí a pohádkovou atmosférou. Dalším skvělým prvkem je "důsledná" rozmanitost, která je Hobitovi typická - elfové mluví elfsky, trpaslíci pokřikují své trpasličí výrazy, dokonce skřeti mají svůj vlastní jazyk. Můžeme si být jisti, že s Hobitem se mnohem více, než v Pánovi prstenů dostaneme do kulturních hlubin a řádů Středozemě. Detailní zpracování a vytvoření jedinečné komplexní atmosféry dělá z Hobita jeden z nejlepších filmů a jediné co mohu vyjádřit je vděk, že žijeme ve věku Petera Jacksona a J.R.R. Tolkiena - Hobit nemá slabé místo.

• 4.11.2012  19:25
    Skyfall (2012)

Skyfall provází společný jmenovat stáří a je plný narážek na něj. Mám rád nového charismatického Bonda - mám vůbec Daniela Craiga stále raději - stává se pomalu akčním hrdinou číslo 1. Skyfall je výbornou ukázkou umění skloubit chytrou akci a příběh, který je hrou časových rovin minulosti a současnosti. Určitě chci ocenit nesmírný výkon Javier Bardema, kterého obdivuji už z krimi-thrilleru "Tahle země není pro starý" - skvělý záporný hrdina. Další věc, co chci vyzdvihnout z běžnosti, kde žije, je typický britský humor a vůbec styl komunikace. Když vidí probíhajícího Bonda, usedlí Londýňané jenom poznamenají: "Asi pospíchá domů". Zkrátka i poslední scéna nemá chybu: staronové Bondcar, vrtulník, spousta výbuchů a samozřejmě světlice vypálená k osvětlení ledové plochy zespodu je pouze další z mých asociací, které budou provázet mé obsahy vyvolané při slově Skyfall! Done!

• 24.9.2012  22:37

Nejlepší český film...to je slyšet od mnoha lidí, jejichž názoru si vážím. Možná si jenom píchnu, že v něm hlavní role hrají dva Poláci. Nicméně scénář je český a nemůže tomu být jinak. České prostředí za protektorátu dává základ příběhu dobra a zla. Jak říká kněz (Bartoška jej ztvárnil poměrně uvěřitelně) "...zlo nestvořil Bůh, to udělali lidé..." A dobře tak vystihuje celou poměrně těžkou a vážnou dynamiku vztahů ve vesnici. Je třeba zabít Sekala zajišťuje kvalitní zážitek ze souboje dobra a zla. "...Tož to je svět, ve kterém žijeme..." a je to kvůli tomu, že: "...místo Boha máme dřevo..."

• 26.8.2012  16:32

Svérázná námořnická historka prodchnutá krásnou hudbou, čirým anglickým humorem a vůní oceánu. Příběh na mě opravdu působil silně, ale bylo jasné, že jej musel vytvořit optimista, hledající jakýsi pocit rovnováhy radosti a smutku a to i za podmínek války, které jsou kruté a náhlé, že na dlouhé myšlení není čas a člověk se projeví ve svých navyklostech a své přirozenosti. Moc rád jsem viděl v hlavní roli Russella Crowe a ev vedlejších rolích tolik dobrých herců a mužů posádky :) PS.: Připomnělo mi to moje období námořních románů, což například hollywoodští Piráti z Karibiku nedokázali...

• 26.7.2012  19:02

Velmi dobře vybraný název - Dark Knight rises! Poslední Nolanův Batmanovský příběh je opravdu velmi dynamickou podívanou, která vás dokonce několikrát zastrčí hlouběji do křesla před plátnem. Film má mnoho předností, které se objevovali už u jeho předchůdců. Co je podle mě dovedené do dokonalosti je však záporák. Povstává podobně jako Joker skrytě a teprve ve třetině filmu odhaluje své pravé ambice, které sice byly jasné od začátku, ale stejně jsem byl ohromen stylem, jakým se vyhoupl do nejvyšší pozice. Tom Hardy je na tuto roli jako stvořený a dokonale vystihuje slovaBruce Waynal: "You are pure evil!". Je silný, je brutální a je velmi agresivní, řekl bych velmi nakažlivým způsobem, protože do určité chvíle je naprosto sebejistě nepřemožitelný. Poněkud jsem se pozastavil nad vyvrcholením, kdy se nejvyšší zlodušské místo opět mění a trochu v rozpacích jsem pozoroval tu nepříjemnou ženu, jak dosedá do pozice vládkyně...(překombinované?) Nicméně vše nakonec vrcholí dokonale naprostým obětováním a tím také nejsilnějším způsobem, jakým lze film zakončit. Byl jsem navýsost spokojený, jak by řekl dobrotivý Alfréd.

• 27.6.2012  13:47

Začíná to oloupením postarší ženy na letišti, které podá ruku muž v černých brýlích, který je po policejním výslechu odvezen na psychiatrii, protože tvrdí, že je mimozemšťan pocházející z planety K-PAX. V ústavu se však ukáže, že jeho argumenty, znalosti a vůbec veškeré chování je tak trošku úžasně mimozemské a divák i hlavní psychiatr se ocitají na půdě, kdy mohou buď nezodpovědně stanovit diagnózu, nebo mu naslouchat a jeho výpovědi si ověřit. Toto drama se opravdu rozvíjí velmi sugestivně a já jsem byl vtažen do tohoto mysteriózního díla.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11