Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje komentáře

  • 25.9.2010  23:27
  Wanted (2008)
  ****

  Začátek mimořádný. "Statě" prostřední části (které jsou podle některých stále opomíjeny) taktéž. Trošku mě zamrzel ten obrat o 180°, ale byl dost překvapující na to, abych na to hned zapomněl. Nicméně druhá část nebyla tak stylová, chladnokrevná, precizní, dokonalá a zabijácká, jako super začátek ...

  • 7.9.2010  23:54

  Obdivuji úžasné charisma Anthonyho Hopkinse. Všiml jsem si toho už v Mlčení jehňátek. Anthony zkrátka na začátku filmu něco provede a potom jen sleduje, jak ti, co ho chtějí usvědčit, se marně snaží - podle jeho pečlivě připraveného plánu - s kamennou tváří a medvědím klidem samozřejmě...

  • 13.8.2010  12:14

  "Amerika si tě žádá" "Ale já jsem Kanaďan" xD

  • 12.8.2010  15:24

  Vskutku svérázný a nic neříkající film, ale jen na povrchu - naopak skrývá mnohé a po "prokřupnutí" slupky je velice zábavný. Příběh mladé Belgičanky Amelie, která se (se vzpomínkou na dětství strávené v Japonsku) vrací zpět do Tokia - obdivuje totiž japonskou kulturu, tradice, tokijskou megalopoli. Nastupuje do práce, kterou podle všeho získala velice obtížně. Záhy ale zjistí, že obtížnější bude vydržet. Její, zprvu dobré vztahy, se zhoršují a zhoršují. Amelie se naučí bezmoci. Situace se tak hrotí, až do bodu, kdy si uvědomíte, že je vše myšleno vtipem - katarze se ale nekoná ! Tragikomično stoupá s vaším vztekem - atmosféra houstne. Blíží se konec filmu a s ním i konec pracovní smlouvy. Amelie ale vyhrála - přece - kde by brala materiál pro své knihy, až se stane úspěšnou autorkou mezi svými v Evropě ?

  • 28.7.2010  23:27

  Ačkoli jsem si myslel, že se Jenny její rebelská akce povede - a byl sem na to strašně naštvanej, nestalo se tak. Jenny je naprosto typická teenegerka - je tedy podle mě hloupost zařazovat ji jako nějaký specifický úkaz 60. let. Je běžně hloupá a (i ve filmu často skloňované slovo) "nemoudrá", unáhlená a další a další přívlastky, mezi které bych subjektivně zařadil - hrozně škaredá, NUCENÁ a její smích patří spíš slonovi, než šestnáctileté holce. Moc se mi líbily vedlejší role všech jejích nových přátel a jejího "taťky". Průběh filmu bych zakreslil jako sinusoidu - dobrý začátek (začátky mám rád), potom "velryba (vlastně slon) se rochní v bahně a průměrnosti" a konečně rozuzlení a zvrat, který sem více než kvitoval - jenom trochu lituji, že nebyl více rozvedený, více "poučení-nabízející" a moudrých slov plný. I tak ale dostala na prdel...

  • 12.6.2010  16:11

  Film, který silně působí na city - ať už v radostech nebo strastech života. To je veliké plus, když to někdo umí tak natočit. Některé chvíle pro mě ale mají nepřijatelný vývoj. Velice "nepřehledný" byl pro mě vztah Homera a Candy. Pokud má název Pravidla Moštárny ukazovat, že někdy se pravidla porušit musí, potom je ta myšlenka špatně představená a pochopená. A výborné herecké výkony a silná emotivita na tom nic nezmění - je to jen obal, který není vše !

  • 3.6.2010  13:06

  Výkyvy - to je hlavní prvek tohoto filmu. Úžasné záběry a herecké výkony (obracející se zrcadlo ukazující mrtvého D. Craiga, "kmotrovský" P. Newman, ďábelský Jude Law). Rozhodně bych vytkl bych toho blbečka Michaela a jeho příšerný scénář a ksicht !! "Drsnost" Toma Hankse měla své plusy i mínusy - v této roli mi ani nevadila jeho topornost a nepřirozené držení hlavy. Celkové dobrý příběh a klady rozhodně převažovali...

  • 25.5.2010  23:32
  Robin Hood (2010)
  ****

  Měl snad všechny předpoklady (Cate Blanchett, Russel Crowe, Ridley Scott, luky, šípy, Anglie, statečnost, rytířství a hlavně Robin Hood! ) a nechci říct zklamal - ale nenadchl... Ukázali pár skvělých záběrů (kopcovitá krajina, pěkné záběry na moře, doverské útesy, šípy !) a pak ukázali nezdařenou sociální revoluci za 13. důchod a meč s nápisem, který by popudil nejen mě, ale každého oddaného a urozeného monarchistu ;) Jako celek působil nový Robin Hood "nově" a netradičně a občas se pral s nesrozumitelností (podle mě - ta holka vedle to třeba vůbec nepobrala). Červené hodnocení si zaslouží - sice těsně, ale áno... (horší 4*)

  • 27.4.2010  18:33
  Moulin Rouge (2001)
  ****

  Extravagantní, pompézní, šílené, vtipné povídání o lásce s překvapivě vynikající hudbou a zpívajícími hvězdami Nicole Kidman a Ewanem McGregorem. PS.: Neříkám, že to není sentimentální kýč ;)

  • 11.4.2010  00:03

  Smrt čeká všude - právě na tom staví tento film. Udržuje scénu napnutou, protože všude (snad kromě oázy základny) čekáte, kde se objeví nějaká tmavá postava s telefonem, spínačem nebo puškou, která zapříčiní žluto-červené zaplnění vaší obrazovky. V této pekelné atmosféře se denně rozhoduje o životech vojáků, z nichž někteří se smrti obávají a jiní ji naopak naprosto ignorují. Zajímavý snímek z prostředí dnešní války, který je jiný v tom, že nechce moralizovat (vůbec se nedotýká - byť jen samotné otázky - dobra a zla), ani se nesnaží srdceryvně působit na city. Režisérka raději zvolila záběry nepřikrášlené, nezveličené - zkrátka autentický pohled očima chlapa v uniformě. Líbila se mi kamera (dodávala polínka do kotle atmosféry opravdovosti) a ocenil jsem i neznámé herce, kteří si počínali skvěle.

  • 7.4.2010  20:00
  Iron Man (2008)
  ****

  Je to dobré, vtipné a méně naivní než spider-man. Škoda, že na tyhle komixy se vždycky váže extrémně jednoduchý a předvídatelný příběh.. (Afgánistan byl dobrá volba ;) )

  • 6.4.2010  17:30

  Celé se mi to moc líbilo. Od smrtelného zakviknutí toho škaredého psa, až po uklizení dvou žlutých ekologů ;) Humor jako pohonná hmota do života...

  • 2.3.2010  16:57

  Myslím si, že spíše než "Čistá duše" by se film mohl jmenovat "Síla vůle", aneb schizofrenie nemusí být neřešitelný problém. Když pomineme, proč se John do tohoto stavu dostal, můžeme obdivovat jeho matematickou filozofii života. Snažil se přistupovat k problému znovu a znovu, různými způsoby řešení, než dosáhl vytouženého výpočtu/výdledku. V životě Johna Nashe ale nastala situace, která by pořádně zamávala s každým matematikem, kteří - jak nám bylo na začátku fimu řečeno mění dějiny Ameriky Bylo mu řečeno, že jeho nejlepší přítel a celoživotní práce jsou vlastně pouhou představou. Kdo z nás by to dokázal přijmout - nebo se s tím alespoň přijatelně vyrovnat. Byl to problém s nálepkou "neřešitelný", ale John se po prvním neúspěchu nevzdal. Nedostal se z toho sám a nedostal se z toho bez utrpení a usilovné snahy. Měl dostat Nobelovu cenu za sílu vůle...

  • 28.2.2010  19:48

  Je to hrozně jednoduché, to nemohu říct, ale to samotné mi nestačí. Všechno bylo skvělý a je to z objektivního hlediska velice zdařilý film. Skvělý scénář i herecké výkony. Má to všechny předpoklady pro nejlepší krimi, ale děsně mě štvalo, že zabili hlavního mafiána (co hrál navíc golf) a skoro vyhrál policajt (co to je ?) a potom se mi hrozně nelíbila ta blonďatá ženská předělaná na Veronicu Lakeovou ;)

  • 23.2.2010  20:37
  Hrbáč (1959)
  ****

  "A ty krutý kníže, vrahu bezcitný! " Takovéto scénáře se už dnes nepíší...

  • 13.2.2010  18:18
  Big Lebowski (1998)
  ****

  Pohodovka ve stylu bowlingového flákačství zasazené do skoro až detektivního příběhu. Příšernej byl ale ten Cowboy na konci ! To mě vyvedlo z míry.

  • 24.1.2010  21:32

  Je to sice Amerika, ale je to velká legrace...

  • 16.1.2010  22:19

  Vadily mi dramatické výstupy herců (objetí, řev kdykoli někdo něco ne/udělá, slzy a emoce na pochodu, kdykoli se stane sebemenší pitomost) . Nicméně scéna Mirka v posteli na záčátku filmu mě nahodila a většinu vtipů jsem kvitoval s radostným přitakáváním. Rád si libuji ve slovních hříčkách a zajímavých (ba někdy až poetických) obratech a tento film mi umožnil spokojeně pomlaskávat.

  • 13.1.2010  15:30
  Zbojníci (TV seriál) (2004)
  ****

  Občas nudí, ale na mudrce, sira Johna a jejich hlášky nemá nikdo :) Nejlepší byla Jailosva babička: Občas mám problém rozeznat tě od lady De vroax (nebo jak se to píše :)

  • 7.1.2010  22:11
  Číslo 9 (2009)
  ****

  Devět pytlových panáčků se ocitne v apokalyptickém světě bez života a bojují proti zlu. Dobrá myšlenka filmu je, že " devítka" jsou rozložené části jedné duše - tedy pokud chtějí něco dokázat je zapotřebí, aby bojovali jako jeden muž :) Dokonce je potřeba i oběti. Tím, ale páska pozitiv končí a zbytek výčtové pásky je ponořen v blátě roztahanosti. Graficky se mi film líbil, nápad dobrý - dokonce i myšlenku to mělo. Nuda to rozhodně nebyla - doporučuju.

  • 18.11.2009  19:41
  Iluzionista (2006)
  ****

  Působivý film kompozičně podobný Parfému - ovšem méně umělecký a více napínavý. Největšími plusy jsou dokonalé prostředí vídeňské (pražské), respekt plivající iluzionista Edward Norton. Trošku mě zklamal závěr filmu, kde jsem očekával poněkud "zajímavější a propracovanější" rozpletení celého příběhu. Zejména závěrečná scéna inspektora u vlaku (včetně sledu myšlenek - jak že to vlastně bylo) mě připadala skoro infantilní. Jinak Iluzionista rozhodně nenudí a je to porce velmi stylové zábavy.

  • 7.10.2009  18:20
  Fontána (2006)
  ****

  Otázka smrti byla je a bude důležitou otázkou v našem životě. Kdo si ji neklade a nevyřeší - je jenom otázkou času, kdy ho začne sužovat existenciální úzkost a zblbne. Myslím, že jde pouze o podaný fakt, že se smrtí se musí každý vyrovnat. V Pramenu (neboť jsem nepochopil překlad Fontána) je třeba ocenit snahu zobrazit něco, o co v dnešní společnosti (nebo alespoň v mém okolí) není přílišný zájem - ba dokonce je smrt označena jako něco smutného, o čem se moc mluvit nesmí a mnozí lidé si nedovedou představit větší "tabu". Myslím, že tento film je velmi NA MÍSTĚ a škoda, že jich s podobnou tématikou není více. Jinak mě osobně vadila Rachel Weisz s krátkými vlasy - o tom, jak mi ZDE vadí Hugh Jackman zde mluvit nebudu :)

  • 13.9.2009  22:08

  Příběh malé Ofélie, která utíká před strachuplnou válečnou realitou frankistického Španělska do světa fantasie a světa, kde má své jisté postavení - v zemi faunů a víl je princeznou. Pohádka zobrazující ostrý kontrast dvou světů, který ovšem mají společný jmenovatel: Bez práce (boje a odvahy) nejsou koláče...

  • 1.9.2009  14:03

  Film velmi dobrý, ale už se na něj asi nepodívám :)

  • 27.8.2009  22:12
  Crash (2004)
  ****

  Jde o několik příběhů, které mají společného to, že v nich vystupují "přistěhovalci" ze zemí z celého světa do velkého světa Ameriky. Jelikož mi svět Ameriky nepřipadá tak zajímavý, tak jsem nebyl až tak zcela konsternován, jak by možná tvůrci čekali. Nicméně jde asi o nejlepší snímek zachycující tento problém, totiž konflikt původních (nečerných, nežlutých) Američanů s těmi černými a žlutými. Sandra Bullock pro mě byla naprosto nezajímavá herečka, která má problém na sebe upozornit - hodí se jako křoví do majora Zemana, ale jinak bych ji asi neangažoval...

  • 4.8.2009  16:54

  Film veskrze nenásilně pohodový :) Ovšem místy poněkud nepochopitelný - To byla Pursy taková materialistka, že dopis od právníka (dům je jenom její) v ní probudil tak nepřiměřenou reakci, že chtěla zničit symbiózu, která oběma stranám (ožralové a ona) změnila život a postavila je na nohy? ... Připadalo mi to jako vynucená zápletka s nepřiměřenou reakcí... Jinak hudba opravdu pasovala :)

  • 30.7.2009  17:47

  Impresionistické dílo kontrastující s naturalismem v horrové míře! Zfilmované umění! Jean Baptiste Grenouille jako člověk z jiného světa, který má místo mozku nos a touží po lásce, kterou hledá svým, "dosti svérázným" způsobem. Snímku se nedá upřít originalita a zajímavost. Perfektní výprava a kulisy dokázaly spolu s geniálně vybranou hudbou vytvořit velmi "uvěřitelnou" atmosféru. Film nemá chybu až na to, že mě naturalismus děsí a impresionismus nudí, takže 4,5*.

  • 28.7.2009  18:28
  Yes Man (2008)
  ****

  Paráda! Yes Man je asi nejpozitivnější komedie, co jsem kdy viděl. Carrey je zase super, ale ne geniální. Začne nudit a to je jeho chyba. Ovšem filmu vlastně nechybí. Je inspirativní, vtipný, plný hlášek, má myšlenku (Každá filosofie má své mezery - takže nemusíš říkat "yes" pořád) Carrey je největším plusem filmu, ale i minusem.

  • 27.7.2009  00:00
  Kmotr III (1990)
  ****

  Horší než Kmotr I. , ale lepší než Kmotr II. Kmotr III. Nabral rychlost, ale právě tím ztratil onu pověstnou "neuspěchanost" Kmotra, takovou, která dávala do pohybu předchozí dva díly. Časté sentimentální výjevy jsem samozřejmě očekával, ale přesto mě dráždily a minimálně z poloviny byly zbytečné. Ovšem oproti průměrným scénám (neboť slabé tam nebyly) bych vyzdvihl úžasnou scénu - možná nejlepší scénu z celé ságy vůbec - Rozhovor Micheala s kardinálem Lambertem. Evropa je jako tento kamínek obklopený vodou, stovky let na ni křesťanství působí a stejně se v ní neusadilo. Naopak asi největší minus je dobové zasazení - osvětlený NY a LA naštěstí vystřídá stará dobrá Sicilie, kde jde vše o 100 let pozadu, a kde jsem se dočkal nezahanbujícího konce celé ságy. A co si budeme povídat: Kmotr III už není o MAFII, jak ji známe z předchozích dvou dílů, ale jakési povinné zakončení života M. Corleona. Taky mě zklamal Michaelův ježek namísto napomádovaných vlasů :)

  • 28.6.2009  23:00
  Porota (2003)
  ****

  Vynikající souboj Davida a Goliáše, ozbrojení a odzbrojení, dobra a zla. Nelíbil se mi začátek, který se moc obšírně snaží vylíčit, jak se advokátní společnost pana Rankina Fitche připravuje na výběr poroty - jestli se režísér snažil oslnit, myslím, že se nepovedlo. Ovšem v případě, že si pustíte film asi o 30 minut později nudit se nebudete. Slabý začátek - perfektní konec.