Jaccobos

psycholog

Skype: jaccoboss

• 11.3.2011  23:35
    (1998)

No, když si to rozebereme, tak není celkem co rozebírat, protože celé je to postavené na vnímání Maxe (asi měly všechny ty rychlé pohyby kamerou a záblesky znamenat nějakou psychickou chorobu), který se snaží najít smysl v čísle pí. Podle jeho představy je všude na světě, v přírodě i na ulici systém, vše lze vyjádřit čísly a v řadách čísel lze najít vždy nějaký vzorec - kromě pí, které neustále odolává jeho počítači, který si vylepšuje. To je vše, nic víc se tam neděje. Není to hloupý film, spíš se snažil o zobrazení nečeho, co se mě nezaujalo a ani to zobrazení se mi nelíbilo.

• 18.2.2010  20:44

Skvělá komedie o typickém námětu tohoto režiséra - londýnské podsvětí. Celý film je postaven na "zamotávání". Když už si myslíte, že jste právě viděli finální zvrat, tak se objeví další a po něm další a celá tato show končí nedokončeným záběrem, dilematem, a nasazuje tak korunu absurdnímu humoru, který protéká celým filmem.

• 12.4.2011  22:02
    Sledování (1998)

Propracované a zajímavé... pozorovat lidi, sledovat je - a pak si nabít držku...

• 10.12.2010  13:47

Některý kecy jsou tam fakt neskutečný :) ale celkově je to jak v cigánově xD

• 26.11.2010  00:21

Noo... jsem nadšen. Pro mě rozhodně nejlepší film, co se týče zobrazení lidské duše a jejích skrytých problémů (Pravda - píšu tento koment těsně po shlédnutí, což ve mě vyvolává možná nepřiměřené emoce, ale ted se mi nezdá...) Je zde přesně zachyceno to, co mě fasicinuje na životě a přitahuje k psychologii. Copak může dát někdo míň než 5* ? Vždyť je to tak úžasně zajímavé! :) Moc se mi líbil celý scénář i skvělé herecké výkony. Všechny charaktery - Robin Williams jako psycholog "taťka", který usměrňuje Willa na to podstatné v životě, dokáže mu ukázat, jakých otázek se bojí a co chce dělat v budoucnu - profesor matematiky Stellan Skarsgård, Matt "Will" Damon a dokonce i Ben Affleck ! Všichni do jednoho perfektně čitelní a dokonale hrající své role. Možná, že to není zase tak odlišné drama od ostatních, ale díky terapeutické interpretaci je vše čitelnějčí, aniž by to ubralo na půvabu této lahůdky. Dnes je opravdu dobře ...

• 1.7.2010  16:12
    Hra (1997)

No zkrátka úžasné. Je vidět, že David Fincher je velikým fanouškem B.F. Skinnera a teorie podmiňování vůbec xD

• 11.10.2010  16:47
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Některé díly jsou úžasné a propracované do nejmenších detailů - fascinující ve své sci-fi podobě. Dokonce lze objevit i jistý přesah a moudrost (zvlášť u vyspělejších kultur, se kterými se potkávají týmy SG). Nicméně jsou zde díly (asi tak 1/3), které jsou extra nudné a tím celý seriál posouvají úplně jinam, než kam by patřil... To mluvím o prvních dvou řadách. Třetí řada je poučením z předchozí nedokonalosti ;)

• 21.3.2011  12:33

Hlášky a absurdní až černý humor velmi dobře spojený do několika povídek, které spojuje náhoda a taxikář :)

• 2.10.2012  20:26

Na mafiánech mě v tomto filmu zaujal způsob jejich komunikace. Je krátká, stručná. Zdálo by se, že si tím řeknou hodně - nicméně tomu tak vůbec není. Je to jeden z důvodů,proč žijí v takové nejistotě. Strach a nejistota je hlavní zbraň bose, který ovládá všechny pod sebou. Co by taky měl mít - loajalitu a věrnost ? O té se jenom mluví - všichni však ví, že něco takového neexistuje u člověka, co zabíjí, krade a vydírá jako na běžícím páse. Mafiáni už jsou dávno jenom materialisté, co jdou za svým prospěchem a čest a ideály boje proti vrchnosti (jako to bylo na Sicílii) už dávno nejsou třeba. V Donniem Brasco je to krásně vidět, jak se agent Fbi postupně mění v mafiána - zažije to, jaké je to být mafiánem a ten pocit viny za pouhých pár měsíců jej paralizuje na zbytek života. Jak se potom má změnit mafián od narození...

• 28.2.2010  19:48

Je to hrozně jednoduché, to nemohu říct, ale to samotné mi nestačí. Všechno bylo skvělý a je to z objektivního hlediska velice zdařilý film. Skvělý scénář i herecké výkony. Má to všechny předpoklady pro nejlepší krimi, ale děsně mě štvalo, že zabili hlavního mafiána (co hrál navíc golf) a skoro vyhrál policajt (co to je ?) a potom se mi hrozně nelíbila ta blonďatá ženská předělaná na Veronicu Lakeovou ;)

• 10.4.2012  11:28
    Titanic (1997)

Musím říct, že nejsilnější na Cameronově Titanicu je fakt, že všichni ví, že loď spjěje k jisté záhubě, k ledovci. Lidé si žijí, veselí, radují se ze života, který má během dvou hodin nabrat naprosto jiný spád. Tento kontrast je zde ještě stokrát zvýrazněn příběhem, který je do katastrofy zasazen. Chudý Jack a bohatá Rose prožívají tu zamilovanost, kdy už nejde jít výš a tento vrchol je v okamžiku vystřídán naprosto neuvěřitelnou skutečností - jejich loď snů začne klesat do studené smrti Atlantiku... Rozhodně nejde o nějaký složitý počin - je to krása jednoduchosti, mistrovsky napsaná, zahraná a zrežírovaná, ovšem s detaily, které se objevují jak ve scénáři, tak v nové 3D podobě.

• 13.4.2010  13:29
    Vrtěti psem (1997)

První zděšení bylo, když jsem uviděl Kirsten Dunst v úvodních titulcích - druhé, když jsem ji uviděl na vlastní oči a třetí nebylo. Nápadité, ale nudné...

• 17.5.2009  09:39

Al pacino v celé své kráse (hrůze).

• 14.6.2010  12:59

Ještě v žádném jiném filmu sem neviděl tak dobře zachycenou opravdovou lásku... Toto je film, který chci vidět znovu.

• 12.7.2009  22:21

Celkové nudné vyznění, ale místy jsem se dobře bavil.

• 30.4.2010  15:07
    Desperado (1995)

Did I thank you, Carolina? >No< But I will... xD

• 26.12.2009  16:42

O ději filmu se tady moc mluvit nedá. Celé se to točí okolo špíny. Špínu zde představuje alkohol a prostituce. Film pouze naturalisticky zobrazuje "realitu", kterou člověk závislý a zoufalý prožívá den co den, než se "drink to death". Rozhodně zajímavý "horor" o alkoholu.

• 3.12.2014  13:37

Klidně by mohli napsat komediální adaptaci na téma: Bilancuji, bilancuješ, bilancujeme! nebo: Krize středního věku aneb romance v každém věku. Na filmu se mi líbí, že zobrazuje snad věrohodně realitu, která mnoho lidí potkává. Nicméně psychologicky jsou charaktery propracovány "do nejmenších detailů patologicky" a rozhodně netvoří příběh lidí, kteří na své životní cestě zažívají nějakou smysluplnou existenci. Kincaid je klasický cestovatel, který od své existence utíká do prožitků, které mohou být pokaždé jiné a nové a on se může prakticky celý život cítit jako puberťák objevující svou identitu vyhýbat se jejímu dovršení, uvědomění si co jsem a kam patřím. To se velmi dobře projeví tím, jak je lákán k teplu domova Johnsonových, něčemu, co pro něj je vlastně pohledem do světa dospělých. Franceska krok ke své realizaci udělala, založila rodinu, naplňuje svůj úkol. Nicméně podléhá sebemrskačskému nutkání, že jí něco uniklo, že musí ještě něco hrozně super zažít a hledá to mimo potřeby své vlastní identity, kterou považuje za méněcennou a sebe sama za hloupou ženskou, byť její chování nakonec prokáže opak, když je to ona, kdo je z nich dvou silnější a dokáže pátrat v sobě po tom, co je správné. Oceňuji na filmu, že se snaží některé otázky života nastolit a uvést do popředí, nicméně jejich relativizace není podpořena zajímavě a závažně a spíš by se hodily jako námět na tragikomedii ze Shakespeara.

• 18.7.2009  12:57

Spíše 4,75*. Parádní obsazení, v posledních scénách by se napětí dalo krájet. Velmi dobře zachycená psychika postav, jak chtějí změnit svůj život, jak se rozhodují a jejich vnitřní boj. De Niro je pro mě v tomto filmu jednička.

• 13.7.2012  20:30
    Rozum a cit (1995)

Jane Austenová měla v hlavě rozhodně velmi mnoho myšlenek na vdavky a jak docílit toho, aby si jí někdo všiml. Byla to vlastně profesionální honba za ženichy s puncem upejpavosti, se kterou si vždy sednou, když přijede nějaký muž do domu a předstírají, že vyšívají, čtou a hrají na piáno. Rozum a cit je mnohem horší, než pýcha a předsudek, možná proto, že je to v mém pořadí až druhý (ale naprosto stejný) příběh. Také jsem zde velmi litoval většinu mužů, kteří se chovali mile, neboť žena, která seděla naproti němu, většinou měla zrovna "nahozeno". V případě, že v ní vyvolal "mylné naděje", k čemuž mohlo dojít i tak, že se na ni podíval, musel se z oprátky nesmyslů nějak vyvléci, bohužel potom sebou příslušná dívka práskla na postel a bulila tak dva až tři roky, než ji začal hon znovu zajímat. O tom je asi Rozum a cit. Ale je to film, který utíká a nejde o slátaninu. Díky dobrým dialogům se člověk bez obav dočká konce...

• 31.5.2012  23:47

Ulička zázraků je velmi autenticky provedená sonda do maloměstského života. Vypráví příběh o mnoha postavách, které žijí v jedné Uličce zázraků. V mnohavrstevnatém příběhu vystupuje na povrch příběh lásky mladé dívky a nešťastníka, co se do ní zamiloval. Jde o příběh velice smutný a výjimečný. Je naprosto šokující, si na konci filmu uvědomit, kam se děj posunul. Pro mě osobně je to velmi pohnutý příběh a do jeho děje jsem byl vtáhnut a zúčastnil jsem se ho možná víc, než bych si sám přál. Pro mě rozhodně film, co má potenciál se dotknout. Bude dlouho v mých myšlenkách.

• 8.7.2009  21:53
    Leon (1994)

Jean Reno byl jako vždy stoicky perfektní. Jeho komika mlčenlivého habána nemá konkurenci. Místy mi to připadalo, jako parodie na akční filmy, potom to byl akční film. Námět se mi zdá zajímavý i když místy může nudit, protože infantilní projevy Natálie Portman jsou velmi svérázné. Super byl taky Danny Aiello: " Jsem něco jako banka, ne, jsem lepší než banka, protože tu občas někdo vykrade :)

• 29.4.2009  16:03
    Maverick (1994)

Dokonalá komedie, která je úžasná hlavně s CZ dabingem (Jodie Foster nemá zrovna příjemný hlas). Pár neopakovatelných hlášek a vtipných situací a hlavně:!!! POKER !!!

• 10.12.2010  23:29
    Mělký hrob (1994)

To je úžasné, když se do toho zahledíte... na první pohled jednoduchá zápletka, ale když se v tom snažíte vidět detaily - tu destruktivitu, kdy si ničí životy pro peníze, a ten grandiózní moment, kdy řvoucí Julie v autě zjistí, že má v kufru papíry... a konečně zjistí, že se zničila pro nic ! To je moc moc moudrý film, moc se mi líbil, lepší než Trainspotting Akorát mě trošku dostala záverečná scéna, kdy Ewan leží na zemi s nožem v rameni, penězma pod sebou a vesele zdraví inspektora ...

• 12.5.2009  22:19
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nejlepší oddechovka, kterou kdy kdo natočil. Splňuje všechny mé požadavky: Originální, vtipný, krátký - nenudí. Plný nesmrtelných hlášek a humoru. A ta úvodní melodie je taky super :)

• 28.1.2010  22:40
    Saturnin (1994)

Existují tři druhy lidí. Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Patříte – li ke skupině první, zíráte netečně na koblížky a posléze odkráčíte. Patříte – li ke skupině druhé, honí se vám hlavou vzrušující představa toho, co by se dělo, kdybyste těmito koblihy začal bez varování bombardovat ostatní hosty. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím ke třetí skupině lidí – k těm, kteří svou představu s rozkoší realizují. Pevně věřím, že takoví lidé neexistují... A kam byste pak zařadil Saturnina ?

• 11.6.2009  23:37

Jeden z dokonalých filmů. Výborné herecké obsazení: M. Freeman má duši herce - dokonalá podívaná. Krásná, duchaplná, vyrovnaná, doufající role Andyho Timu Robbinsovi zajisté sedla. Často vytýkaná předvídatelnost filmu je podle mého názoru naprostým nesmyslem. Kdo z vás předpokládal, že ten padouch ředitel nechá odstřelit Tommyho (rock'n'rol týpka). V tomto momentu jsem přestal pochybovat o hrané póze spravedlivého ředitele věznice. A těchto zvratů tam není málo. Za další mě napadne - Když Andy nevychází z věznice - mysleli jste si že je oběšený ? Já tedy ano. Další jsou třeba kamerové - stejná kamera (záběr na židli a stůl), když si jde Brooks vyřezat: "Brooks was here." a stejná kamera, když jde vyřezávat Red. Myslel jsem si ,že se jde oběsit a bude další dojemná (což by rozhodně nebyla chyba) scéna. Předvídat se tady opravdu nedalo skoro nic... V Shawshank redemption je obrovské množství detailů, filmařských nápadů, dokonalá kamera, scénář, hrdinové i padouši. Shawshank nemá nikdy slabou chvilku - jede naplno.

• 17.6.2009  00:22

Myslím, že celý film není jen o Schindlerových Židech, ale především o Schindlerovi. O tom, že válka neměla jen špatný účinek na lidi. Změnil by se Schindler - z poflakujícího se obchodníka v citlivého, nesobeckého ČLOVĚKA - nebýt války? Spielberg ve svém nejlepším filmu zachytil rozhodnutíj člověka v mezním období života, kdy nejen dokázal odvahu (políbil Židovku před celou nacistickou společností), ale i ukazoval správný směr druhým ( Aman Goeth "the good" - odpouštějící). Obdivuhodné herecké výkony Židů, Schindlera, Goetha naplňují film "sladkou žíravinou", která vás leptá až do vzpomínkového, barevného konce.

• 9.12.2010  20:47
    Vůně ženy (1992)

Líbil se mi konec, jak jinak... komu by se nelíbil, když Al Pacino rozehraje struny svého srdce, aby oprostil zasedání školy od vší nepravosti a nasadil právo a spravedlnost na své místo. Obdivuji tvůrce, že tak dobře ztvárnili obraz člověka zraněného, který v sobě (za pomoci věrného přítele) nachází sílu a odvahu znovu žít a co víc, žít pro druhé....

• 6.9.2014  00:19
    Co teď a co potom? (TV seriál) (1991)

Dobrý seriál, škoda, že dnes na tuto tématiku nemá moc diváků/tvůrců odvahu. Výborný Jan Hart - odborné rady Dr. Riegra jsou zjevné - jedná se o velice realisticky natočené příběhy ze skupinové i individuální terapie, byť jsou příběhy značně zjednodušené.