Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 4 6 8 9 10 11 následující >>
  • 23.6.2009  23:38

  Asi nejlepší Bond zatím natočený. Filmaři vsadili na výjimečná místa (ostatně jako všechny bondovky) a výsledek nemohl být lepší. Čerstvá honička na Madagaskaru rozezněla struny nástroje, který nehraje jen rychle, ale i zvolna. Stylové "bonďácké" vybavení (i když Brossman měl lepší hodinky i auto), zvraty, překvapení, působivé akce a dokonce pokus o psychologii (poker). Nejlepší na bondovkách je, že od nich očekáváte staré a zaběhnuté... Myslíte, že o nich víte první poslední - a stejně vás po sto letech dokáží zase překvapit. (asi je točí hobiti)

  • 22.6.2009  22:01

  Člověk si říká - proč mě ten film tak zaujal? Protože to je nejlepší krimi film, jaký jsem viděl. Protože nejde o dokázání viny, ale neviny. Jistě, jde o diskusi. Ale není to ledajaká diskuse - jde o život. Bylo totiž vybráno 12 mužů - lidí. Všimněte si slova lidí. "Lidé jsou chybující" - otřepaná fráze, která ovšem dostává zcela konkrétní obrysy, když lidé (ba ctihodní porotci) mají rozhodovat o životě jiných lidí. Než si vůbec uvědomili, že rozhodují o životě, uplynuly 2/3 filmu. Poslední si to uvědomil na konci. Film je velice zajímavě natočen - ukazuje schopnost lidí účastnit se diskuse, schopnost přesvědčit, schopnost pochybovat. Ano i pochybovat je umění - jak je snadné přijmout většinovou jistotu... NOT GUILTY !

  • 21.6.2009  08:15

  Parádní film. Jeden z thrillerů, který usadí v křesle. Další obrovskou výhodou filmu je nulový počet zbytečných scén. Každá má své silné opodstanění. O výborných hereckých výkonech nemluvě...

  • 17.6.2009  00:22

  Myslím, že celý film není jen o Schindlerových Židech, ale především o Schindlerovi. O tom, že válka neměla jen špatný účinek na lidi. Změnil by se Schindler - z poflakujícího se obchodníka v citlivého, nesobeckého ČLOVĚKA - nebýt války? Spielberg ve svém nejlepším filmu zachytil rozhodnutíj člověka v mezním období života, kdy nejen dokázal odvahu (políbil Židovku před celou nacistickou společností), ale i ukazoval správný směr druhým ( Aman Goeth "the good" - odpouštějící). Obdivuhodné herecké výkony Židů, Schindlera, Goetha naplňují film "sladkou žíravinou", která vás leptá až do vzpomínkového, barevného konce.

  • 11.6.2009  23:37

  Jeden z dokonalých filmů. Výborné herecké obsazení: M. Freeman má duši herce - dokonalá podívaná. Krásná, duchaplná, vyrovnaná, doufající role Andyho Timu Robbinsovi zajisté sedla. Často vytýkaná předvídatelnost filmu je podle mého názoru naprostým nesmyslem. Kdo z vás předpokládal, že ten padouch ředitel nechá odstřelit Tommyho (rock'n'rol týpka). V tomto momentu jsem přestal pochybovat o hrané póze spravedlivého ředitele věznice. A těchto zvratů tam není málo. Za další mě napadne - Když Andy nevychází z věznice - mysleli jste si že je oběšený ? Já tedy ano. Další jsou třeba kamerové - stejná kamera (záběr na židli a stůl), když si jde Brooks vyřezat: "Brooks was here." a stejná kamera, když jde vyřezávat Red. Myslel jsem si ,že se jde oběsit a bude další dojemná (což by rozhodně nebyla chyba) scéna. Předvídat se tady opravdu nedalo skoro nic... V Shawshank redemption je obrovské množství detailů, filmařských nápadů, dokonalá kamera, scénář, hrdinové i padouši. Shawshank nemá nikdy slabou chvilku - jede naplno.

  • 11.6.2009  20:28
  Hanele (1999)
  ***

  Trošku psycho film, ale jsou tam obsaženy cenné postřehy o střetu "nové víry" ateismu a nejstaršího monoteistického náboženství.

  • 8.6.2009  22:17

  Tento film se dá rozdělit na dvě kvalitové úrovně. Humornou a nudnou. Najdete je snadno - tam, kde hraje Pitt,Clooney je film vtipný. Kde nejsou, je nudný. Film se také snaží o myšlenku (scény v kanceláři CIA), která jim uniká nezi prsty a těžko ji divák může chytit. Je zde pár důvodů, proč se na tento film podívat (Pitt, Clooney), ale celkově je film průměrný...

  • 2.6.2009  22:03

  Super hudba (Mein Gorilla), absurdita a napětí do poslední chvíle (bude zastřelen?), dokonalá komedie (Jaroslav Dušek), zoufalství obou manželů, když nemohou (ale musí) mít dítě.. To všechno naleznete v dokonalé syntéze zasazené do "doby přehmatů a unáhlých řešení" v podání Jana Hřebejka. Mohu bez nadsázky říct, že jde o jeho nejlepší film - a nejlepší český film vůbec. Film nezůstane ležet v kaluži sentimentality, jako většina filmů s Hittlerovskou tématikou, ale má šťávu, napětí, ironii a vtip.

  • 2.6.2009  21:52
  Amadeus (1984)
  *****

  Božská hudba a úžasný Salieri (i dabing B. Rösnera), který nenávidí a obdivuje ve svých strhujících ďábelských proslovech z kolečkového křesla. Film plný vášně, napětí a překypující energie kombinované s genialní lehkostí a jednoduchostí dokazuje, že Miloš Forman musel Mozartovu hudbu cítit a pochopit.

  • 25.5.2009  22:23
  Rain Man (1988)
  *****

  Pokud chcete vidět opravdu herecký výkon tak se podívejte. Mimo jiné: Tom Cruise je machr v rozčilování :)

  • 17.5.2009  09:39

  Al pacino v celé své kráse (hrůze).

  • 12.5.2009  22:19
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  *****

  Nejlepší oddechovka, kterou kdy kdo natočil. Splňuje všechny mé požadavky: Originální, vtipný, krátký - nenudí. Plný nesmrtelných hlášek a humoru. A ta úvodní melodie je taky super :)

  • 12.5.2009  22:13
  Memento (2000)
  ****

  Nejzajímavější film, který jsem kdy viděl. Klubouk dolů - kdo tohle napsal a zrežíroval. Složitost a obtížnost pochopení filmu je spása i prokletí filmu.

  • 29.4.2009  16:36

  Ve dvojce se jede ve stejném duchu jako v jedničce, ale... Ale něco nebo někdo tomu chybí... Vin Diesel !!! Bez něj se zajímavá akce stala nezajímavou a nuda a předvídatelnost je moc velká, aby neurazila...

  • 29.4.2009  16:35

  At žije Vin Diesel a jeho sestra Mia.

  • 29.4.2009  16:03
  Maverick (1994)
  *****

  Dokonalá komedie, která je úžasná hlavně s CZ dabingem (Jodie Foster nemá zrovna příjemný hlas). Pár neopakovatelných hlášek a vtipných situací a hlavně:!!! POKER !!!

  • 28.4.2009  20:46
  Kmotr (1972)
  *****

  Zakouřená atmosféra od doutníků, úcta, rodinná hrdost a respekt. Nejlepší přívlastek, který mě k tomuto legendárnímu filmu napadá je STYLOVÝ. Temný klarinet a drnkající mandolína na pozadí celého filmu dokreslují temné doby vlády mafiánských famiglií. Film se velmi věrně drží (úžasné) knižní předlohy. Don Marlon Brando a Don Al pacino s consigliorim Robertem Duvallem jsou přesně takoví, jaké jsem si je představoval v knize (asi je to tím, jak dokonale jsou popsáni). Všechna čest Mariu Puzovi a Francis Ford Coppolovi. Sono cosa nostra >>tohle je naše věc. Svůj svět si budeme spravovat sami, protože je to náš svět, cosa nostra

  • 14.4.2009  20:28
  Pelíšky (1999)
  ****

  Co to tady smrdí?... To je František ... :)

  • 12.4.2009  19:35

  Film docela reflexivní. Ukazuje v jakých oblastech života je stáří výhodou, a kde je nevýhodou. Kdy je věk vůbec důležitý. Kdy je lepší si počkat a kdy je na to ta pravá chvíle. Zkrátit tento film? Lze zkrátit lidský život ? Film je zajímavě vypdavován a i přes svou délku nenudí (některé). Film je dobře natočen (což není u Davida žádné překvapení) - zejména mě uchvátila jedna scéna: záchranná loď se poprvé setkává s válkou, z ponorky začnou pálit a kulky osvětlují hladinu a tváře smrtelně bledých námořníků. Film měl dostat podle mého oskara za kameru...

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace