Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 7.4.2010  20:00
  Iron Man (2008)
  ****

  Je to dobré, vtipné a méně naivní než spider-man. Škoda, že na tyhle komixy se vždycky váže extrémně jednoduchý a předvídatelný příběh.. (Afgánistan byl dobrá volba ;) )

  • 6.4.2010  17:30

  Celé se mi to moc líbilo. Od smrtelného zakviknutí toho škaredého psa, až po uklizení dvou žlutých ekologů ;) Humor jako pohonná hmota do života...

  • 29.3.2010  19:30
  Terminátor (1984)
  ***

  Nevím, jestli je to tím, že se ty filmy točili v "pravěku" (starší generace promine), ale když už čekají všichni konec, tak se stejně ta potvůrka (ať už vetřelec nebo terminátor) někde zase z temného kouta vyklube a otravuje. O hraní guvernéra Californie snad nemusím mluvit - tady si chudák moc nezahrál - i když oduševnělý výraz mu rozhodně nelze upřít ;) Nicméně film měl šmrnc i tempo a věřím, že v době, kdy byl natočen si mohl získat diváky i díky originální myšlence s cestováním časem.

  • 16.3.2010  21:13
  The Pacific (TV seriál) (2010)

  První díl je snůška "zelenejch" keců, tak uvidíme ;)

  • 10.3.2010  21:31
  Once (2007)
  ***

  Nejdřív sem se rozčiloval nad neherectvím všech kromě Hansarda, ale nějak sem s zvykl a přestalo mi to vadit. Tím nenuceným natáčením vzniknul film, který lze ocenit pro jeho originalitu a náboj jaký do filmu vložili. Ale připadalo mi, jako by ústřední dvojice už nedokázala zahrát první setkání a vůbec další setkávání (jako by vše už proběhlo a zpětně to nedokázali ve filmu interpretovat) - když se potkali poprvé, tak Markéta nedokázala skrýt, že se znají - dýchalo to na mě takovou formálností (ne vychvalovanou obyčejností, nesmělostí a oceňovanou lidskostí "té obyčejné dívky z Česka"). Ale že by se mi to vůbec nelíbilo, to nemohu říct. Kdybych to zjednodušil a shrnul, tak Once je příběh špatně zahraný, ale cenný svou autentičností a písněmi.

  • 7.3.2010  22:48

  Nesnáším Rachel McAdams - v prvních 30 minutách jsem si myslel, že tak stupidní scénář má proto, že jí ho psali na míru...Ale nezůstalo naštěstí jenom u prázdnoty a mizení a oblékání se. Ke konci (hlavně když byla na scéně jejich dcera Alba) to bylo i dojemné - snad i zajímavé, ale kdyby tam nehrál Eric Bana, nemělo to poutavé sci-fi téma a na začátku nezpívali německy, tak sem to vypnul !

  • 4.3.2010  21:14
  Lovec draků (2007)
  *****

  Mám rád filmy podle knižní předlohy, připadají mi promyšlenější, bohatší a takové "vyzrálé", jako by na ně tvůrci měli více času. Lovec draků rozhodně mezi tyto filmy patří. Příběh je zajímavý (asi především pro mě jako Evropana) už svým zasazením do zcela jiného světa. A nemyslím tím teď svět muslimský, mám na mysli revoluci, boje, násilí, zničenou zemi, emigraci...První část rozehrává tento příběh plný "reálného života" s jeho radostmi, kompromisy i útrapami. Rozehrává ho v prachu Kábulu, kde Amir, syn bohatého podnikatele čte Hasanovi, synovi sluhy v jejich domě, příběhy. Vztah Amira k otci je poněkud zvláštní (Amir ví, že by ho otec chtěl mít takového, jako je on sám - statečného, přímého). Amir toho ale není schopen, a proto, když násilník Asef napadne jeho přítele Hasana a Amir všechno vidí, nebrání ho. Další soužití s Hasanem dostává trhlinu. Hasanův vztah k Amirovi se nemění (je pořád nekonečně věrný), ale Amir už dál nedokáže žít s pohledem na Hasana, který mu připomíná jeho zbabělost. Amir nastrojí krádež hodinek a svede to na Hasana. Hasan nechce Amirovi ublížit, a tak, když se ho Amirův otec ptá, jestli kradl (což považuje za podstatu všecho hříchu) odpovídá, že ano, aby chránil Amira. Hasan po tomto incidentu odchází z domu. Přichází rok 1978 a s ním Sovětská armáda - Amir s otcem emigrují do Ameriky. Amir dospěje, najde si krásnou ženu a vychází mu kniha. V ten moment zazvoní telefon a volá ho zpět do Kábulu, místa, na které chtěl zapomenout. Hlas v telefonu říká: "There is a way to be good again..." Vzpomínky se vracejí, staré jizvy otvírají. Svědomí opět promluvilo, Hasan je mrtvý, ale jeho syn stále žije a umožnňuje Amirovi smíření. Film ilustruje dojemný příběh věrného přátelství, zrady, války a šance na odpuštění. Film je mistrně natočen, herci (především dětští herci) předvádějí výkony pro mě zatím ojedinělé. Je to film po všech stránkách uvěřitelný a jako takový, vás vtáhne do děje a prožijete příběh lovců draků...

  • 2.3.2010  23:22

  Za Brambase ...

  • 2.3.2010  16:57

  Myslím si, že spíše než "Čistá duše" by se film mohl jmenovat "Síla vůle", aneb schizofrenie nemusí být neřešitelný problém. Když pomineme, proč se John do tohoto stavu dostal, můžeme obdivovat jeho matematickou filozofii života. Snažil se přistupovat k problému znovu a znovu, různými způsoby řešení, než dosáhl vytouženého výpočtu/výdledku. V životě Johna Nashe ale nastala situace, která by pořádně zamávala s každým matematikem, kteří - jak nám bylo na začátku fimu řečeno mění dějiny Ameriky Bylo mu řečeno, že jeho nejlepší přítel a celoživotní práce jsou vlastně pouhou představou. Kdo z nás by to dokázal přijmout - nebo se s tím alespoň přijatelně vyrovnat. Byl to problém s nálepkou "neřešitelný", ale John se po prvním neúspěchu nevzdal. Nedostal se z toho sám a nedostal se z toho bez utrpení a usilovné snahy. Měl dostat Nobelovu cenu za sílu vůle...

  • 28.2.2010  19:48

  Je to hrozně jednoduché, to nemohu říct, ale to samotné mi nestačí. Všechno bylo skvělý a je to z objektivního hlediska velice zdařilý film. Skvělý scénář i herecké výkony. Má to všechny předpoklady pro nejlepší krimi, ale děsně mě štvalo, že zabili hlavního mafiána (co hrál navíc golf) a skoro vyhrál policajt (co to je ?) a potom se mi hrozně nelíbila ta blonďatá ženská předělaná na Veronicu Lakeovou ;)

  • 23.2.2010  20:37
  Hrbáč (1959)
  ****

  "A ty krutý kníže, vrahu bezcitný! " Takovéto scénáře se už dnes nepíší...

  • 23.2.2010  16:18
  Dorian Gray (2009)
  *****

  Reakcí na umírněnost, přehnanost konvencí a pravidel byl román O. Wilda - Obraz Doriana Graye. Ať už kritizovali dekadenti cokoli, v kontrapunktu a snaze o svobodu došli moc daleko. Ze začátku mi film hodně evokoval Ďáblova advokáta s Al Pacinem. Je vidět, že zkušenost s pokušeními a bojem s nimi se moc nemění a díky tomu je Dorian Gray stále velice aktuální. Líbí se mi vývoj Doriana od zpupných proslovů: "Nic si neodpírej... Svědomí je jen slušné slovo pro zbabělost", se ke konci dostane i poznání: "Rozkoš je velice odlišná od štěstí". No a potom můj oblíbený Londýn ! :)

  • 21.2.2010  23:54

  Možná, že jsem optimista, ale já filmu Klass nevěřil právě jeho tragičnost - a to i přes velmi slušné výkony Joosepa a Anderse (hlavní iniciátor šikany) - naopak mě udivil výkon They (Kasparova dívka) a její stupidní dopisy, dialogy a reakce, až sem si myslel, že chce režisér celý film odlehčit... A především - postrádal jsem vývoj k takovému konci. Pro mě to byla příliš očividná exhibice šikany bez podrobnějšího propracování jednotlivých charakterů studentů a konečně i problému samotného, neboť film postrádá řešení (katarzi). Třída byla sestavena cimrmanovským stylem "debil - blbeček" - naprosto jednotvární, stejní lidé bez sebemenších projevů vlastní osobnosti. Trošku mi to připadalo, jako kdyby si scénárista vzal noviny za rok dozadu, vystříhal si nadpisy o šikaně a sestavil scénář. Bylo to příliš prudké! Já tomu filmu nevěřil...

  • 18.2.2010  20:44

  Skvělá komedie o typickém námětu tohoto režiséra - londýnské podsvětí. Celý film je postaven na "zamotávání". Když už si myslíte, že jste právě viděli finální zvrat, tak se objeví další a po něm další a celá tato show končí nedokončeným záběrem, dilematem, a nasazuje tak korunu absurdnímu humoru, který protéká celým filmem.

  • 13.2.2010  18:18
  Big Lebowski (1998)
  ****

  Pohodovka ve stylu bowlingového flákačství zasazené do skoro až detektivního příběhu. Příšernej byl ale ten Cowboy na konci ! To mě vyvedlo z míry.

  • 28.1.2010  22:40
  Saturnin (1994)
  *****

  Existují tři druhy lidí. Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Patříte – li ke skupině první, zíráte netečně na koblížky a posléze odkráčíte. Patříte – li ke skupině druhé, honí se vám hlavou vzrušující představa toho, co by se dělo, kdybyste těmito koblihy začal bez varování bombardovat ostatní hosty. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím ke třetí skupině lidí – k těm, kteří svou představu s rozkoší realizují. Pevně věřím, že takoví lidé neexistují... A kam byste pak zařadil Saturnina ?

  • 28.1.2010  22:20
  Balance (1989)
  *****

  Poučný jinotaj tající věci podstatné - navíc se stylovým zpracováním. Dík zdroji.

  • 27.1.2010  18:06

  Sherlock Holmes je přesně takový, jakého si ho představujete. Pracuje se zde (jako v minulých verzích) s Holmesovým genialním odhadem a analýzou faktů, které má k dispozici. S otevřenou pusou sledujete, co všechno dokáže stopař Holmes vyčíst ze světlejšího místa na prkně nebo olíznutím mramorového náhrobku :) Navíc je zde dobře patrný rukopis G. Ritchieho, což mě velmi potěšilo, neboť suveréní humor a ladnou eleganci, se kterou dokáže uhánět nebezpečným, rozestavěným Londýnem, velice obdivuji. Povedená akce je obvyklou součástí super zábavy z dílny Guye Ritchieho. S obavou jsem čekal na závěrečné rozpletení - ale nezklamal jsem se. Sherlock se povedl !

  • 24.1.2010  21:32

  Je to sice Amerika, ale je to velká legrace...

  • 16.1.2010  22:19

  Vadily mi dramatické výstupy herců (objetí, řev kdykoli někdo něco ne/udělá, slzy a emoce na pochodu, kdykoli se stane sebemenší pitomost) . Nicméně scéna Mirka v posteli na záčátku filmu mě nahodila a většinu vtipů jsem kvitoval s radostným přitakáváním. Rád si libuji ve slovních hříčkách a zajímavých (ba někdy až poetických) obratech a tento film mi umožnil spokojeně pomlaskávat.

  • 13.1.2010  19:48
  Podfu(c)k (2000)
  *****

  Pittovy cikánské hlášky ! ! !

  • 13.1.2010  15:30
  Zbojníci (TV seriál) (2004)
  ****

  Občas nudí, ale na mudrce, sira Johna a jejich hlášky nemá nikdo :) Nejlepší byla Jailosva babička: Občas mám problém rozeznat tě od lady De vroax (nebo jak se to píše :)

  • 11.1.2010  23:24
  RocknRolla (2008)
  *****

  Dokonalý počin, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost a pokud milujete stylové filmy - ať už ve stylu Pulp Fiction - nebo Kmotra, tak se podívejte. Dokonalé dialogy zářící anglickým i "normálním" humorem vás rozesmějí ani nebudete vědět jak je to vlastně možné. Děj do poslední chvíle graduje a neztrácí na kvalitě - na začátku "nasadí lajnu" a jede až do konce. A na konci nastupuje nový The only truth RocknRolla !!! :)

  • 7.1.2010  22:11
  Číslo 9 (2009)
  ****

  Devět pytlových panáčků se ocitne v apokalyptickém světě bez života a bojují proti zlu. Dobrá myšlenka filmu je, že " devítka" jsou rozložené části jedné duše - tedy pokud chtějí něco dokázat je zapotřebí, aby bojovali jako jeden muž :) Dokonce je potřeba i oběti. Tím, ale páska pozitiv končí a zbytek výčtové pásky je ponořen v blátě roztahanosti. Graficky se mi film líbil, nápad dobrý - dokonce i myšlenku to mělo. Nuda to rozhodně nebyla - doporučuju.

  • 28.12.2009  20:28
  Avatar (2009)
  *****

  James Cameron to umí. Připadalo mi to, jako šikovně zkomponovaná opera - vše bylo velmi spontánní - bylo to v souladu - emoce i příběh. Na Pandoře se příběh pro Jakea rozehrál velmi pozvolna. Počáteční romantika a učení se novému myšlení je "bohužel" záhy vystřídána (nechci říci tvrdým, ale spíše přirozeným) dopadem na realitu. Boj začal a ten už tvrdý byl... Velkolepý střet dobra se zlem - bezohlednosti s ohleduplností. V celém příběhu jsem se nemohl zbavit nutkavého pocitu paralely s indianskou genocidou ve Americe. Možná jde i o pokus o reflexi od J. Camerona. Každopádně příběh končí jinak, než jak to bylo s indiány. Pandora byla ubráněna i když ztráty byly veliké. Prostý, jednoduchý a úžasný film - v 3D realitě asi ještě lepší - Mohu doporučit všemi pěti *, které si tento film rozhodně zaslouží !!! PS.: Slovy mého kamaráda: "Miluju šmoulinku".

  • 26.12.2009  16:42

  O ději filmu se tady moc mluvit nedá. Celé se to točí okolo špíny. Špínu zde představuje alkohol a prostituce. Film pouze naturalisticky zobrazuje "realitu", kterou člověk závislý a zoufalý prožívá den co den, než se "drink to death". Rozhodně zajímavý "horor" o alkoholu.

  • 23.12.2009  16:10

  Moc veselá komedie o vášnivě zamilovaném Italovi, který se ze všech sil snaží efektivně a pokud možno - co s nejmenší bolestí - zbavit své manželky. Kalkuluje, uvažuje, počítá. Vnitřní monolog vykresluje jeho postavu dokonale. Marcello Mastroianni se mi ve své roli lišáckého barona, co ví co dělá velice líbil. Zkrátka "Fefe" neměl chybu.

  • 22.12.2009  15:15

  Kvalitativně jde o super nevyrovnaný film - příšerný začátek - dobrý konec. První část popisuje nízkost a nízkost z ní přímo čpí. Je to nízkost příběhu, dialogů - nevydržel bych se dívat ani hodinu na takový film. Potom začne boj o život - pro toho, kdo nezná příběh Jindřicha VIII. - to může být i napínavá podívaná. Druhá část filmu je dobrá - za to první hvězdička a půl. Jako další přívlastky bych připojil vypjatá, zoufalá - i nadějná, poněkud jednotvárná. Konec byl "nejasnostmi" okolo popravy dobře vygradovaný a závěrečný happyend naplnil nezbytnou součást filmu - "hollywoodská katarze". Dialogy pro královnu (Kateřinu Aragonskou) byly napsány perfektně - za to druhá hvězdička. Také kamera se mi moc líbila za to třetí hvězdička. Sečteno a podtrženo - 3,5 hvězdičky :)

  • 9.12.2009  20:07
  Kurýr 2 (2005)
  ***

  Scénář druhého Kurýra je ještě slabší než u jedničky, takže bohužel nemůžu dát 4*. Ubylo romantiky, přibylo hlouposti. Jediné co stagnuje je akčnost a komičnost bojových scén, ve kterých je Kurýr excelentní. Dokonce si opět namaže ruku kolomazí, aby to nepřátelům zase klouzalo :) také bojová scéna s hasičskou hadicí ukončená geniálním zavinutím je pastvou pro oči ...

  • 20.11.2009  14:33
  Náš vůdce (2008)
  *****

  Jasná ukázka toho, že i "nevinná" hra, pouhé dovolení nechat se unést nenápadně začínajícím zlem, je velmi nebezpečné. Fašismus všichni odsuzujeme, připadá nám absurdní představa, že by se něco takového ještě dnes dalo vidět. Opak je pravdou...

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace