Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Sherlock v moderním stylu. Něco mu ubrali jeho historičností, nicméně jeho podstata "kouzelné preciznosti" mu zůstává + moderní doba přidává nové možnosti zajímavého "procesu odhalování". Zaujaly mě vychytávky na display "alá google glasses" :)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Je tam mnoho dobrých prvků, a ještě je to víc, než suma částí... Přesnost Sherlocka Holmese, nepřítomnost emocí (která na druhou stranu zvýrazňuje jejich úlohu v životě), síla vůle (když se Dexter drží, aby nezabíjel), hodně pochybná morálka (dovolující mu zabíjet a "přežít"), jeho touhy a starosti, příběh odcizence od společnosti, život dvou tváří, podmanivá hudba, krásná Florida...mohl bych asi psát ještě dlouho. Viděl jsme první sérii a je to dobrý seriál - zajímavý především svou psychologií. DRUHÁ ŘADA Takže viděl jsem už i druhou řadu a bezchybný přesný Dexter se stává o něco více pochybovačným, přemýšlejícím - lidským. Objevuje se tu problém (zprvu vystupujícím pod domněnkou "řešení"), který má jméno Lila. Jak říká Dexterova sestra bílá chodící mrtvola. Ta rozkýve Dextera spolu s tím, že celá Miami Metro a FBI jdou po něm jako "řezníkovi ze přístavu". Nicméně touto patálií prochází a nastává renesance jeho zabijáckých choutek.TŘETÍ ŘADA Není tak dobrá jako přechozí dvě. Ale je zde nejzajímavější problém, který se sice řeší i v předchozích řadách, nicméně až tady (v té třetí) vyplouvá na povrch jako hlavní téma. Jde totiž o téma přátelství - a to Miguela Prada a (koho jiného, než...) Dextera Morgana. Příběh o důvěře, zradě, zjištění nutné osamocenosti po celý život. To jsou témata, která vedou tuto řadu. Nový detektiv Quin je výbornou vsuvkou - těším se na další pokračování.

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

  Některé díly jsou úžasné a propracované do nejmenších detailů - fascinující ve své sci-fi podobě. Dokonce lze objevit i jistý přesah a moudrost (zvlášť u vyspělejších kultur, se kterými se potkávají týmy SG). Nicméně jsou zde díly (asi tak 1/3), které jsou extra nudné a tím celý seriál posouvají úplně jinam, než kam by patřil... To mluvím o prvních dvou řadách. Třetí řada je poučením z předchozí nedokonalosti ;)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Nejlepší oddechovka, kterou kdy kdo natočil. Splňuje všechny mé požadavky: Originální, vtipný, krátký - nenudí. Plný nesmrtelných hlášek a humoru. A ta úvodní melodie je taky super :)

 • poster

  Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

 • poster

  Dempsey a Makepeaceová (TV seriál) (1985)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Skvělá je rozhodně třetí řada - ty ostatní za ní pokulhávají :)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace