Rivalové (2013)

Rivalové na to jdou jinak než Senna. Senna byl spíš dokument, kdežto Rivalové jsou akční drama. V hodně recenzích se píše, že Rivalové nejsou jenom pro fanoušky formule, ale že jde hlavně o příběh „těch dvou“. Ale není to tak, jde především o atmosféru formulí, kdy to byly ještě nevyzpytatelné bestie. Vezměte si třeba, že by šlo o příběh dvou nesmiřitelných sportovních střelců malorážkou. Nebo by film byl z prostředí voltiže. Ne, to by fakt nešlo. Pokud jste fanoušci formule 1, je to pro vás „povinná četba“, jestli to zaujme i ostatní a zůstane to (momentálně) v top 5, to se uvidí časem. Za sebe dávám 97 % (pár faktických chybek mi vadilo).

Iron Man 3 (2013)

Ok, tak takhle se to nějak dělá. Takhle by měl vypadat blockbuster. Nadupaný akcí, hláškami, nechybí záporák ani klaďas, kterého skvěle stvárnil Downey Junior. Trojka je „završení“ série par excellence. Vlastně, připomíná mi to loňského Spider-Mana. Taky je tak nějak přepracován od základů a je tam přidáno krapet víc stylovosti hlavní postavy. Viděno ve 3D (efekty jsou opravdu efektní) a z kina jsem odcházel velmi potěšen. Jo a soundtrack taky sednul jak na míru. 95 %

Zabít tiše (2012)

Klilling Them Softly si někde začne a někde si skončí. K postavám si ani nedokážete vytvořit nějaký vztah. Celé je to takové nemastné, neslané, bez atmosféry. Obyčejný podprůměrný akčňák, který by bez Pitta měl pravděpodobně ještě nižší hodnocení.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak takhle to nějak dopadá když čekáte od traileru nadupanou gangsterku a je z toho jen obyčejný akčňák v gangsterském oblečku. Nebýt hereckých es, šlo by průměrný film, takhle má Gangster Squad alespoň nějakou kvalitu. Pro mě velké zklamání za tři hvězdy. Čtvrtá za Emmu :D.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

První série takřka bez chybičky, ale pak je znát, že tvůrcům dochází nápady. Některé díly jsou až moc přehnané a třetí série mi přijde už jako nastavovaná kaše. Ale pobavíte se u toho. 75 %

Raubíř Ralf (2012)

Tak takhle se cítí ti padouší v hrách a ve filmech :)... Originální nápad, který se povedlo zpracovat na jedničku. Jeden z nejlepších animáků posledních let. 80 %

Expresní zásilka (2012)

Nechápu tak nízké hodnocení. Premium Rush by si určitě zasloužil červený podklad u kolonky procenta. Jasně, nejde o nic originálního, ale je to pěkně natočeno se vším všudy (film má spád, je dobře sestříhán, natočen a hodí se i hudba). Rozhodně se nebudete nudit. 80 %

Hon (2012)

Lepší psychologické drama jsem za poslední roky neviděl. Film, který se dostane pod kůži a nutí k zamyšlení. Mám rád severskou kinematografii a tento film je jedním z jejích opravdu vytříbených klenotů. Krása. 100 %

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Fakt nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Dá se chápat několika způsoby a stejně se v něm nevyznám i když si je promyslím všechny. To se mi už dlouho dobu nestalo. Asi by to chtělo ještě jednu projekci.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Zatímco první část Rozbřesku se povedla a byl to rozhodně nejlepší díl série, tak dvojka je velkým krokem zpět a jedná se o nejhorší díl série. Začátek byl tak trapně špatný, že jsem to chtěl okamžitě vypnout. Dokoukal jsem jen proto, abych měl klid na duši, že jsem přetrpěl celou sérii a za druhé, musím přece vidět film, který získal letošní Zlatou malinu :). 35 %