Alt.64

student

<< předchozí 1 2 3
    • 4.12.2018  12:05
    1983 (TV seriál) (2018)

Čekal jsem od toho víc, včetně konečné zápletky. Nechybí tam “Piłsudski”, všechny tajné služby světa i jasné narážky na současnou polskou vládu. Potěšil obsazení /Hepnarová, Ucho předsedy/, ale v té zašmordchanosti se člověk někde v půlce ztratí.

• 16.11.2018  12:05
    Klér (2018)

Klér není film o víře, ale o mafii, korupci, hříchu. Wojciech Smarzowski neodpouští nic a nehledá kladné hrdiny. Není ale zlý, protože všechny věci, které popisuje, jsou více než uvěřitelné. Škoda, že film nejspíš nebude k vidění v Česku, i kvůli těm “českým stopám”, které obsahuje.

• 27.7.2017  21:59

Chtěl bych ty drogy, co měli tvůrci.

• 7.7.2016  21:02
    (M)učedník (2016)

Odvážný a znepokojivý ruský film.

• 24.12.2016  01:14

Nevím, jak to přežili, ale já málem ne. Zelený pruhovaný mozky ve mně fakt lítost nevzbudily.

• 28.7.2016  22:57

Kdyby mi bylo zase šest, asi by to šlo. Ale že jsem o 20 let starší, bylo to smíš směšný. Všechen ten patos, rychlost, nelogičnosti. Žádnej fit prezident, jen větší lodě a potvory :(

• 16.11.2016  22:04

Taková dánská dívka převlečená za Indiana Jonese s hůlkou a se zoo v kufru. Eddie kouká do rohu nebo nepřítomně civí (ne, nemám ho rád a do týhle role se nehodí). Hezká hudba a taky jsem si všiml nenápadnýho pastelníčka.

• 24.2.2016  00:11

Rád chodím pozdě večer do prázdného multiplexu na céčkové horory! Ale tenhle nenadchnul. Procházka lesem, no. Ale trailer, trailer to mělo dobrý.

• 24.12.2016  20:16
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Tady nefungovalo fakt nic.

• 26.12.2016  21:51
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

V rámci letošní vánoční pohádkové tvorby celkem zajímavá parodická výjimka.

• 28.9.2016  16:18
    Smoleńsk (2016)

Špatná režie, strašní herci a podle všeho velmi nízký rozpočet. Ale hlavně je to tupá, opravdu velmi tupá propaganda, která se ani za mák nesnaží schovat to, že je propaganda. Tenhle sci-fi fantasmagorický snímek je součástí polské politické války. Nynější vládní konzervativci jeho prostřednictvím budují a šíří svůj smolenský mýtus, a částečně se jim to daří - polští důchodci v kině plakali. Kéž by to bylo nad tím, jak strašný tenhle film je...

• 8.10.2016  20:16
    Volyň (2016)

Velmi naturalistický film o zlu nacionalismu. Z jakékoli strany.

• 29.12.2015  21:41
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Výborná britská podívaná, kterou BBC nadělilo Agátě ke 125. výročí narození. A chtěl bych všechny jejich sluneční brýle!

• 25.6.2015  01:44

Buď už nejsem ve věku, kdy mě dinosauři dostanou, nebo ještě nejsem ve věku, kdy mě dinosauři už zase dostanou. Jako parodie dobrý - smáli jsme se a zavírali oči trapností celkem často. Je to akční ukázka recyklátu s cílem vytřískat po dvaceti letech pořádný prachy. Moc nerozumím celkovému hodnocení.

• 17.12.2015  03:31

Omlouvám se všem skalním fanouškům, ale byla to vykrádačka sama sebe s hodně střílením a málem politiky. Občas mi to místo typického humoru Hvězdných válek připomínalo parodii. Ale s dobrým marketingem.

• 30.9.2015  13:58
    Wilsonov (2015)

Pokus o něco mezi Mazaným Filipem, Limonádovým Joem bez zpívání a Grandhotelem Budapešť (řekl bych i cílená parodie). Jenže taky plné tzv. "nekorektního humoru", který je však jen urážením. A taky slabých hereckých výkonů. Hezké kostýmy, interiéry, ale nesoudržný a přeplácaný scénář, na kterém je asi nejzábavnější politická zápletka o Bratislavě. (Viděno v červenci ve Varech na uzavřené projekci)

• 19.11.2014  00:03
    Jessabelle (2014)

Nebál jsem se. Ale aspoň jsem se cynicky pobavil (něco na téma aquabelly etc.). Svatá Annabelle. Zajímavé je rovněž to, jak se autoři v obou filmech vyrovnávají s postavami odlišné barvy pleti.

• 5.12.2013  23:13
    Gravitace (2013)

Filmařsky, technicky i vizuálně úchvatné. Příběhově á la bum-hop-bum-hop-bum-bum-hop-žbluňk, ale snesitelné.

• 27.3.2013  12:33

Měl jsem sto chutí propadnout se do Západního Německa. Občas jsem se zasmál, ale spíš jsem se styděl, že to u nás vypadá jak někde v Albánii (Albánci nechť to neberou osobně). U dokumentů takovéhoto typu se těžko něco vymýšlí, záleží na aktérech, co předvedou. A že někteří se teda předvedli.

• 3.3.2014  10:33
    Kandidát (2013)

Křečovité, přepjaté, nudné, hrozně namluvené, ale hlavně nepolitické! Příběh je matoucí, skoro nahodilý, konec diváka má přesvědčit o opaku, ale sami autoři podle mě nevěděli, co točí. Kamera sem tam zajímavá, ale Bratislavu bych s těmi filtry nepoznal. Chvíli jsem si díky nešikovnému PP přidal, že sleduji teleshopping Horsta Fukse, nikoli film v kině. A vtipy á la "Přaha", hahaha :))

• 17.3.2013  18:49

Ježišimarja! Kdo neviděl nepochopí a kdo viděl, tak taky ne! :D Fakt DADA.

• 4.7.2012  10:45

Snesu se ze zdejšího nebe trochu níž. Krásná hudba, skvělá malá herečka Quvenzhane Wallis, ale to je tak asi všechno. Nedojalo mě to, bylo to protivné, příliš hlasité a chudák Hushpuppy, chudák holka. 2** - 3***, bohužel.

• 3.7.2013  15:34
    Fata Morgana (2012)

Film pro nadmíru odvážné, případně nejhoršího nepřítele. Nejhorším film, který jsem zatím kdy viděl.

• 4.7.2012  10:38

Ve změti "válečných" filmů vyniká nápadem a zajímavým zpracováním. Nechybí napětí, děj je svižný, možná je tam místy trochu moc pobíhání po lodi. A v rekci na další komentáře: jako alibismus to nechápu, to spíše jako chybějící upozornění na to, že ne všichni Němci toužili po válce, a že ne všichni Angličani chtěli stáli na straně Anglie, prostě bourání filmařského (a jiného) streotypu, byť z něj film nevybočuje zase tak úplně, prostě decentně. 47. MFF KV, světová premiéra.

• 5.7.2012  01:10
    Polski film (2012)

Tak buď jsem kretén a ignorant a ten film je geniální, nebo to je jednoduše trochu naopak. Vtipé momenty byly, smál jsem se. První třetina dobrá, druhá nic moc a třetí byla už trochu utrpení. Prostě malinko matoucí film ve filmu o filmu ve filmu atd. atd. Plusem je język polski, Midi Lidi a Jana Plodková. Naopak mám hrůzu z pana Daniela :D 47. MFF KV, 45%.

• 11.2.2012  12:38
    Příběh herečky (TV film) (2012)

Omluvit zločiny duchem doby nelze. Dokument: 1. o jedné zlé paní nemající daleko ke svini, která ani ve stáří nechápe co provedla a čemu napomohla, 2. o bohužel jen jedné z mnoha takových monster začínajícího režimu, 3. o bohužel jen jedné potrestané.

• 3.7.2012  11:20
    V mlze (2012)

Fakt jsem si přál, aby to skončilo už v tý bažině a nechodili hledat písek. Věděl jsem proč.

• 3.9.2012  19:16
    Viceprezident(ka) (TV seriál) (2012)

Americký pokus o Jistě, pane ministře (premiére). No. Ne že by to bylo špatné, ale "předloze" se to nepřibližuje. Ale není to nezábavné.

• 6.7.2011  22:45
    Beduín (2011)

Ruské sociální drama. Ne, nelákalo mě to, ale shlédl jsem to: a nelituji, ale ani nejásám. Příběh ženy v těžké životní situaci, jak jinak ženy shánějící peníze, a to skoro všemi prostředky. Konec je svým způsobem zvláštní, ale kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo, bylo by to o dvě hvězdy míň. Výraznou výtku mám k závěrečné, podle mě dost zbytečné pasáži s obřízkou, je mimo, a řekněme dost násilná. Jinak za zdokumentování východoevropských praktik dík!

• 14.7.2011  22:37

Na rovinu - mé hodnocení v podobě hvězdiček je mírně zastřeně nekritické, nadšené, fanouškovské. Poslední díl posledního dílu Harryho Pottera je místy opravdu impozantní, bojová vřava je oku lahodící, taky je to natočeno podle té lepší, druhé půlky knihy. Chvílemi mi lezl mráz po zádech, chvílemi jsem nestačil zírat. Rickman zazářil, stejně tak mě dostaly scény s Maggie Smith. Oproti traileru Voldemort řval v celém filmu asi třikrát, takže i to se dalo. Desplat s hudbou neminul, taky mě potěšilo použití Hedwig's theme. Ale! Samo, že film má i slabší chvilky či chvíle, samo, že Radcliffe tam byl trochu do počtu (i když to byl jeden z jeho lepších výkonů v HP) a taky samo, že třeba taková Helena (B. C.) mohla dostat zatraceně víc prostoru - třeba na úkor Nevillova patetického proslovu, u kterého jsem vrhal oči v sloup, ale chápu ho. Samo, že 3D bylo naprosto zbytečný, spíš ho vnímám jako mínus. Atd., atd. Dal by se o tom napsat sloh, ale nebudu si tu hrát na pana spisovatele. Stručné a jasně: všechny nedostatky odpouštím, protože tohle byl prostě Potter 7,5. A že je to blbej důvod? Avadu na vás!

<< předchozí 1 2 3