Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Věčný svit neposkvrněné mysli

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nejlepší díla jsou pro nás ty, která nás donutí přemýšlet o svém vlastním životě, uvědomovat si věci, které bychom si normálně neuvědomovali, vnímat pocity, které bychom normálně přecházeli. A proč je tento film pro mě úplně ten nejlepší ? Dal mi ještě víc ...

Tenkrát na Západě

Tenkrát na Západě (1968)

Úžasné ! Vynikající ! Nejvyšší možné hodnocení ! Nejen za první desetiminutovou scénu, na kterou jsem s úžasem nehybně zíral. Nejen za famózního Henryho Fondy, jehož slova jsem hltal jak na běžícím pásu. Nejen za Jasona Robardse, který si získal mé největší sympatie. Nejen za Charlese Bronsona, u něhož jsem poznal, proč patří mezi nejlepší herce historie jako jeho kolegové. Nejen za Claudii Cardinale, která byla přímo nádherná. Nejen za skvělé zvuky, které mi ovládaly slast. Nejen za jeden z nejkrásnějších soundtracků ! Ten film je prostě úžasný jako celek a já se klaním mistru Leonemu za to co dokázal stvořit. Vždyť jediná konkurence tohoto filmu je jeho předchozí ! O malilinkatej kousíček ji převyšuje! BRAVO !!

Nesmiřitelní

Nesmiřitelní (1992)

Jak už to u Clinta bývá zvykem, citově chladný snímek, který by se dal označit za velmi realistický a originální se srovnáním s jinými westerny. Nikdo není vyloženě záporný a chvílemi jsem si přál, aby se všechny hvězdy zkamarádily a zašly spolu na pivo. Herecké výkony hlavních postav jsou famózní, jako by nám říkali "nejsme žádní zelenáči, my jsme legendy" A scéna, kdy Clint Eastwood vstoupí do hospody plné nepřátel s šokovaným Genem Hackmanem ... to se nedá popsat, to se musí vidět a prožít. BRAVO !!!

Gauneři

Gauneři (1992)

Jeden sklad, precizní dialogy a dostatek krve stačí k tomu, abych tento film přiřadil k těm nejzábavnějším co jsem kdy viděl. ;)

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

Jasný důkaz, že i podle komiksu, či tuctového námětu lze udělat originální film, který se může řadit po bok těch nejlepších snímků všech dob. Výkon Heatha Ledgera je kapitola sama o sobě, které bych přidal dalších pět hvězd navíc, protože jen jeho přítomnost před kamerou mi stačila k tomu, abych nevěřícně kroutil hlavou a s otevřenými ústy nehybně zíral. BRAVO !

Tmavomodrý svět

Tmavomodrý svět (2001)

Ano, už to tu bylo. Vím, že hodnocení tohoto filmu sráží především fakt, že se musí měřit s takovým klenotem jako je snímek "Nebežští jezdci", ale i tahle verze vyprávějící o létajících hrdinech je velmi líbivá a srdci mému dokonce bližší než onen starší klenot. Dokonce i ve srovnání s kýčovitým Pearl Harbor, který ho prakticky vykradl, je tento snímek o pár hezkých tříd výš. Berme to i jako důkaz, že se dá i v dnešní době natočit vynikající válečný film bez všelijakých velkých a nákladných efektů. Na tomto filmu se mi velmi líbí soundtrack, ať už se jedná o složenou hudbu pana Soukupa, tak i staré české hity. Dále prolínání s komunistických vězením je velmi zajímavé. Nebudu se obhajovat, prostě jsem se do toho filmu zamiloval a zřejmě na vždy bude patři mezi moji TOP :)

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nečekal jsem, že se mi objeví v TOP 10 animovaný film, ale už je to tak !!! Netradiční pohádka s netradiční zápletkou s typickým Burtonovským designem a krásnou mrtvou nevěstou, kterou bych si klidně vzal :P

Ovládací panel
9 bodů

Reklama

Reklama