SexyAjinka

SexyAjinka

Ajinka Čechová

okres Brno
Obcas peknej lenoch

homepage

40 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Avatar (2009)

  Nemohu se zbavit pocitu, že oscar 2010 měl vypadat jinak. Avatar nám ukázal grafiku z jiného úhlu pohledu a já jsem za to moc vděčná. V avataru mi nic nescházelo. Byla to precizní práce Jamese Camerona, sehranost herů, úplný scénář, parádní vizuální efekty. Já ztrácím slov nad tou chválou.

 • poster

  Phar Lap (1983)

  Píše se rok 1932 a dostihový kůň Phar Lap umírá. Okolnosti smrti: nejasné. A v roce 1983 se australanům podařilo nám tento příběh přiblížit. Byla jsem ohromena herci, dokonce i český dabing byl precizní, zobrazením vzájemných vztahů a celou dostihovou atmosférou. Nádherně ztvárněný životní příběh koně. Ne jednou jsem bádala nad tím, že kdyby jeho život neskončil takhle tragicky, zda by Phar Lap neskončil zapomenut. Takhle ho zná a miluje celý svět.

 • poster

  Střihoruký Edward (1990)

  Dojemný příběh. Chytil mě za srdce a už nepustil. Zbožňuji, když z filmu přímo čiší nějaké emoce. Zejména jde-li o příběh tragické lásky. My ženy máme takovou neřest, že někde ve skrytu duše toužíme prožít nějaký takový příběh. Střihoruký Edward je prostě neodolatelně ztvárněny příběh Johnym a Winonou pod taktovkou brilantního Tima.

 • poster

  Počátek (2010)

  Absolutně famózní scénář, režie i herecké obsazení. Nechápu, že Amerika tak málo doceňuje svoje vlastní výtečné úspěchy jako je tento. Seděla u tohoto filmu a ani jsem nemrkala, jak jsem to to všechno hltala a snažila se dávat pozor, aby mi nic neuniklo. To taky patří k mému velmi kladnému hodnocení, protože ve filmu se snad nebylo možné ztratit, všechno bylo jasné. A taky se mě silně dotýká tématika tohoto snímku - Lucidní sny a vše kolem, že využívám jen nepatrnou část našeho mozku..Ano ano, něčemu takovému bych dokázala věřit. A poslední dodatek míří k Hansi Zimmerovi.. bože, Pane, Vy jste génius!

 • poster

  Beetlejuice (1988)

  Objektivně přiznávám, že to není vrchol v dějinách kinematografie. Ale je neuvěřitelné jakého má tento snímek ducha. Pokud jste tento film ještě nikdy neviděli, tak nyní v roce 2011, kdy je vizuální technika na vrcholu, se už na něj raději ani nedívejte. Asi byste byli zklamaní. Není to film o efektech, je to jen o jeho duchu a o tom jak provázel Váš život, jako ten můj. TIM BURTON a jeho um nezná hranic..

 • poster

  Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

 • poster

  Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

  Prožila jsem si už druhý filmový orgazmus, ale teprve první fanouškovský a stálo to za to! Hltala jsem každou minutu a nemohla jsem se dočkat chvíle, kdy na scénu vsoupí Mr. Ralph Fiennes (Lord Voldemort), protože jeho výraz prozrazoval vše i beze slov. Bylo to vyvrcholení nejen celé série, ale i vyvrcholení umění herců, každý jeden by si zasloužil ocenění za to, čím tento film obdaroval. Bylo vemi vhodné a příjemné, že filmaři se nebránili pořádným efektům a vybláznili se na tom. Uf, je mi krásně z toho, že filmová série, se kterou vyrůstám se úměrně přizpůsobuje věku diváků, takže i mému. Když srovnám první a poslední díl, je to pohádka vs. fantasy Masterpiece. Nenacházím slov chváli a vlastního nadšení nad tím, jak krásně se kruh uzavřel, po kterém navždy zůstanou stopy. Ještě poslední dík směřuje k Mr. Alanu Rickmanovi, který jako jediný věděl od začátku, jak to skončí, aby se své role mohl zhostit už od začátku. A co říct... Vždy má smysl velké dílo, které se skládá z malých nenápadných ale dokonalých dílků..

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Pro mě je to nejlepší díl celé Star Wars ságy! Vím, že znalci prvních dílů by namítali, že to původních kvalit nedosahuje, ale já mám na to opačný názor. Pro mě je tohle jeden z nejromantičtějších příběhů vůbec! :) A zrození Dartha Vadera je už je třešničkou na dortu!

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Jednoznačně nejlepší z nejlepších! Přesně tento film mě přesvědčil o tom, že Peter Jackson je Pan režisér. Ukočírovat něco tak velkolepého tak skvostně už potřetí si zaslouží obdiv. To nemá chybu, je tam úplně všechno, co bych v takovém filmu mít chtěla a to- hrdinové, zlosyni, epické bitvy dobra vs. zla a hlavně láska, která vítězí stůj co stůj.

 • poster

  VALL-I (2008)

  Jsem paf z animáčů. A tenhle kousek (spolu s The Up) u mě jasně vede:) Doporučuji všem se stejnou úchylkou jakou mám já. Wall-E nabízí vskutku zajímavý pohled na budoucnost. Sledujeme komický i citově vypjatý vývoj osamělého robota a jeho hmyzího kamaráda. Když ve mě dokáže vyvolat emoce pohádka, tak to asi vážně stojí za to ;)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace