Příběhy slavných - Pepíček (2008) (epizoda)

Josef Bek patří k mým oblíbeným hercům. Tenhle dokument o něm zanechal ve mně nepříjemný pocit. Nechápu totiž záměr tvůrců. V takovýchto dokumentech lidé mluví o svých zážitcích a pocitech s danou osobou a ne že se dohadují, jak asi žil a jaké klepy o něm kolovaly. V některých chvílích si mluvící i navzájem odporují. Zajímalo by mě spíš, co v době vzniku tohoto dokumentu mohli o Josefu Bekovi říct například Viktor Preiss, Jitka Němcová, Jaroslava Adamová, Alena Vránová, Jiřina Bohdalová, Blanka Bohdanová nebo Vlastimil Venclík. Z dokumentů o herectví Josefa Beka můžu tedy raději doporučit "Dnes večer hraju já" - https://www.ceskatelevize.cz/porady/14992946527-dnes-vecer-hraju-ja/222562263310003/ nebo o jeho životě tenhle článek - https://temata.rozhlas.cz/josef-bek-7965525.

Ztracené dívky (2020)

Na Spotify som sa náhodou zamilovala do pesničky "Lost Girl" od Lucindy Williams, a preto som sa pozrela aj na film, ku ktorému patrí. Silný príbeh malých ľudí, ktorí nemajú peniaze, vplyvných priateľov, a teda ani moc niečo ovplyvniť. Unavení každodennou nemohúcnosťou sa aspoň raz pokúsia niečo dotiahnuť do konca. Ale skutočný život nie je iba jeden silný príbeh s jednoznačným koncom. Skutočný život je nepreberné množstvo malých príbehov. Na niektoré z nich sme pyšní do konca života, na iné chceme zabudnúť hneď druhý deň. Raz môže prísť deň, keď nie je inej možnosti, ako "povyťahovať kostlivcov zo skrine" a možno ich aj ukázať na televíznu kameru, len kvôli spravedlnosti pre svojich blízkych.

Rekap (2019)

Úprimne musím priznať, že som nepochopila, čo pán videl padať, takže po prvom zhliadnutí bol film pre mňa prekomplikovaný. Až keď som si prečítala classicovu poznámku a pozrela si film znovu, mala som z neho lepší pocit.

Nepříjemná pravda (2006)

Všetkým milovníkom tohto filmu doporučujem pozrieť si aj film Jeffa Gibbsa "Planet of the Humans" (2019).

Inspektor Max (2018) (seriál)

Chcela som dať dve hviezdy, ale za Duchoňa je tá tretia.