Predátor: Evoluce (2018)

Otras, naozaj otras. Nemal by film Predátor držať diváka v napätí od začiatku do konca? Nemal by samotný Predátor vyvolávať u diváka akýsi rešpekt a strach? Ja som mal pocit, že pozerám na nejakú nepodarenú akčnú komédiu, plnú primitívnych a trápnych "vtipných" hlášok hodnú tak pre vekové kategórie okolo 12 rokov. Prvá polovica, možno tretina filmu bola ešte fajn, za to zrejme ta jedna hviezdička, inak neviem za čo by som ju mal dať.

To (2017)

Moje vyjadrenia k tomuto filmu vlastne už zazneli v komentároch iných používateľov, takže súhlasím s väčšinou názorov. Jediné čo mne na tom filme prekážalo, a veľmi ma žralo, bol ten nezáujem zo strany rodičov, polície a obyvateľov.. Deti im tam mizli ako na bežiacom páse a jediné na čo sa dospelí zmohli bolo nalepiť plagát s fotografiou? Stratil sa malý chlapec a nevšimol som si žiadnu emotívnu situáciu, kde by to niekomu okrem jeho brata vadilo. Neviem, ale mne sa zdá že napríklad v seriáli Stranger Things bolo cítiť aj zo strany polície, rodičov a aj príbuzných ľudí, že sa stala hrozná vec a obyvateľov vrátane rodičov a polície to trápilo a snažili sa pátrať, pomáhali si. Tu to na mňa pôsobilo skôr štýlom "Miláčik? Nechýba nám doma jedno dieťa? Nevadí, nevolaj políciu, vylep plagát a ak sa nenájde ľahko si spravíme ďalšie" (obrazne povedané). Celý dej bol zameraný len na deti, akoby len oni v tom meste žili, a ako bonus medzi dospeláckymi zrúdami ešte väčšími ako TO, ktorí im len ubližovali a absolútne nič iné ich nezaujímalo ani netrápilo.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Mohla to byť taká hovadina? Zdalo sa mi to ako by to bol film bez začiatku deja..a vlastne..však on pomaly ani dej nemal. Celý rozpočet bol vrazený len do efektov boja a to je asi všetko. Zdalo sa mi ako by to bolo už pokračovanie nejakého filmu. Nič nezačalo od začiatku a hneď prvý záber nás vtiahol priamo do stredu deja a len tak námatkovo bolo vysvetlené o čo tam vlastne ide a čo sa stalo predtým.. tie dve hodiny sa dali určite využiť lepšie a mohlo to mať aj zaujímavejší úvod, pekne od začiatku, keď ľudia ešte nič netušili.. Celý film jedno veľké klišé od A až po Z. Nič nové.. Dve hviezdy aspoň za vizuálne efekty v bojoch, ktoré sú naozaj perfektné :) Inak ma ten film dosť sklamal a tak som sa na neho tešil...som rád že som na neho neutratil peniaze v kine..

Muž v ohni (2004)

Osobne pre mňa absolútna jednotka. Je to môj najobľúbenejší film. Videl som ho už snáď osemkrát, možno aj viac a vždy ma dobre pobaví a naženie mi zimomriavky. Keď som tento film videl prvýkrát, tak sa musím priznať, že na konci mi tiekli slzy po tvári. Neuveriteľne pekný koniec. V tomto filme som mal aj tú česť prvýkrát vidieť hrať Dakotu Fanning, ktorá sa hneď zapísala medzi moje TOP herečky. To isté platí aj o Denzelovi, až na to, že neho som už poznal aj pred týmto filmom. Ďalej sa mi páčila minutáž filmu. Nebolo to žiadne hŕŕ a hneď koniec ako väčšina 90 minútových filmov. Pochvala neminie ani hudbu, ktorá vo filme až mrazila (hlavne v poslednej scéne na moste). Ďalšie čo ma dostalo bolo nádherné mexické prostredie. Nezvyčajne roztrasená kamera tiež nepôsobila špatne, takže aj tá bola na parádu. Keď to tak zhrniem, že herci, prostredie, hudba, kamera, koniec filmu, dej filmu, tak neviem čo by som tomuto filmu vytkol. Ako úprimne, ale ja som na ňom žiadnu chybu nenašiel. Niekomu sa to páči, niekomu zasa nie. Ale ja dávam 5* a keby sa dalo, určite by som dal aj viac ;) kto to ešte nevidel, tak vrelo odporúčam!

Odnikud někam (2010)

Ja neviem čo ma malo na tomto filme zaujať. Jedine snáď mladá talentovaná Elle Fanning a pekné Ferrari za čo som dal 2 hviezdy. Kameraman veľa práce nemal, keďže väčšina záberov boli točené na statickej kamere, ktorá sa nepohla pri natáčaní ani o ten jediný pixel na obrazovke (samozrejme boli aj výnimky). Celý film pôsobil nudno. Bolo tam veľa zbytočne pretiahnutých scén. Hneď prvá bola na začiatku filmu ako jazdil na tej dráhe, to som si myslel že sa mi zasekol DVD prehrávač a mám tam slučku. Ďalšie zbytočne dlhé scény boli ako sa 4 min vrteli tie ženské okolo tyče, ako jeho dcéra dlho korčuľovala na tom lade, dlhé jazdy autom po meste a mnoho ďalších nudných scén, ktoré by sa dali určite lepšie zostrihať! Čakal som, že aspoň na konci sa udeje niečo zaujímavé, ale nedočkal som sa. Pre mňa zbytočná strata času. Takýto typ filmov ja nemusím.

Born to Race (2011)

Síce obyčajný americký akčný film, ale aj tak som sa dobre bavil. Nadupané autá a závody... to je to čo ja milujem. A skončilo to síce ako klasický americký film, ale aj tak bol ten koniec dosť zaujímavý, nečakal som to. Pekné autá, sympatický herci, takže odo mňa 75% :)

Baby Blues (2008)

Veľmi dobrý horor, aj keď fakt, že ide o skutočnú udalosť ma dosť naštval.. Nechápem ako môže niekto niečo také urobiť.. Film si odo mňa získal päť hviezdičiek, za veľmi presvedčivé, hlavne detské výkony, počas celého filmu som bol v napätí a ani som nemrkol. Koniec filmu je akýsi divný. Pochybujem, že v reálnom živote, by manžel ten vrahyni spravil to, čo vo filme.. (ja osobne by som ju radšej zabil) .. Tento film by si ale zaslúžil u nás väčšiu reklamu, presne ako píše J*A*S*M, je to proste veľká škoda, že tento film veľa ľudí z SK a CZ nepozná..

Projekt LAZAR (2008)

Námet tu bol skvelý, len by si zaslúžil väčší priestor a nie len "úbohých" 100 min. Keby má film MINIMÁLNE 120 min, určite by ukázal viac.. Najviac ten krátky čas vadil koncu, ktorý bol veľmi urýchlený.. Ale aj tak pre mňa 75%.