Warapeidza

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 19.2.2019  21:53
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Jeden z nejlepších dílů :). Jasně, je to předvídatelné a chtě nechtě to prostě všechno musí směřovat k (bohužel) poslednímu dílu, ale má to všechno- hlášky, vtipné scény, lehký obrat od komedie k dramatu který ale sám sebe shazuje provedením, prostě geniální... Německé konstatování že je fajn když Tonda nechce na gympl protože Češi nepotřebují vzdělání je na rovině s HH pozdravem z tuším druhého dílu :-o Plus velké díky za "objev" Marie Aragon a její skvělé Born this Way.

• 16.1.2019  09:10
    MOST! (TV seriál) (2019)

Seriál tohoto typu mi na veřejnoprávní obrazovce delší dobu chyběl. Určitě to není pro každého a po prvotním nadšení a překvapení určitě vlna pochval trochu povadne, ale už jen za to, že seriál přinesl na obrazovky závan let kdy se tam dala sledovat třebas legendární Česká Soda musím dát velmi kladné hodnocení. (Hodnoceno po prvních dvou dílech).

• 11.1.2019  23:09
    Geordie Shore (TV pořad) (2011)

Dvacet minut stačilo. Asi nejsem cílová skupina ;o Proč jsou všechny "holky" tam strašně hnusné jak po nepovedené plastice btw?

• 4.1.2019  12:06

Vůbec jsem nevěděl, že tenhle díl vzniknul. Viděl jsem to až o vánočních svátcích 2018 v televizi. A bavilo mě to. Hodně gagů, relativně nová a neokoukaná zápletka, Asterix, Obelix, César, Galové oblečení jako Římané, narážky na moderní dobu... To mi ke spokojenosti stačí :).

• 2.1.2019  21:42

Trošku tomu chybí větší dějový spád, ale nosná spojující linka a nádherná poetika vyprávění tam je pořád.

• 30.12.2018  10:45

Dneska ráno jsme to viděli s tříletou dcerou v TV a musím říct, že jsem se u toho bavil též. Spoustu vtípků které asi děti nepochopí či spíš nedocení.

• 20.10.2018  00:07

Bída. Zbytečně dlouhé, roztříštěné, nesourodé, zmatečné a hlavně na konci už i celkem nudné. Body do plusu za velkou interakci s reálnými postavami.

• 19.10.2018  22:29

Popravdě jsem čekal víc. Na můj vkus až zbytečně moc vaty nedokázalo dát dostatečně vyniknout tomu, co se z toho dalo získat.

• 17.10.2018  23:12

Vcelku očekávaný konec, ale celý díl mě bavil zatím asi nejvíc ze všech co jsem viděl :).

• 17.9.2018  12:30

První film z universa Star Wars na který jsem nešel během prvního týdne do kina mě nakonec celkem příjemně překvapil. Sice to je od původních filmů stylově ještě mnohem dál než třebas Rogue One, ale to je za mě osobně plus. Líbilo se mi opravdu hodně návazností a osvětlení věcí z minula, i celková stylizace a zasazení příběhu. Není to tak "vážné a osudové" jako hlavní filmy, což je u offspinu za mě velmi dobře. Nelíbilo se mi že to někdy působilo až jako opravdu moc nastavovaná kaše a že to nechalo hodně věcí otevřených pro další film, pravděpodobně Han Solo 2 :)?. Ve filmu mě navíc překvapilo jedno velké wtf, které jsem si musel vysvětlit až s pomocí Wikipedie protože jsem neviděl všechno co patří do kánonu. Škoda že to je hodně předvídatelné včetně samotného konce, ale to se prostě dalo čekat když víte kam tenhle film patří. Ehrenreich se mi od začátku moc nepozdával, ale ve filmu samotném to bylo fajn, z ostatních postav by mě hodně zajímal offspin ohledně Qi'ra.

• 28.4.2018  23:27
    Lajna (TV seriál) (2017)

Lepší než Vyšehrad (což je škoda, jelikož fotbal mám radši). Vrcholem jsou pro mě první, pátý a šestý díl, pak už jde moc do vážna, což mi nesedělo. Hodně tomu pomáhá stopáž, která se drží plus minus na stejném času, na rozdíl od Vyšehradu je tak aspoň nějaký čas na nějaký vývoj hlavních postav. Langmajer a Vagnerová jsou ve svých rolích boží...

• 28.4.2018  23:25
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Výborný začátek se doslova rozpliznul v nudných a krátkých scénkách představující "díly" druhé poloviny seriálu. Škoda promarněného obrovského potenciálu...

• 3.1.2018  20:53
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Na obvyklou kvalitu TV produkce vysoce nadprůměrné dílo. Historické shody a neshody nehodnotím, ale vydržel jsem koukat až do konce což se u TV vždy cení...

• 28.12.2017  11:25

Celkově o kousek lepší než E7. Hlavně některé fragmenty z finální třetiny patří do nejlepších momentů SW filmů. Tohle jsou Star Wars podle mého gusta. Hledání rovnováhy, tma vs světlo, dobro(?) vs. zlo (?) Na druhou stranu pár do očí bijících dějových děr a celkově divných věci a na můj vkus to hlavně bylo až moc dlouhé, mohlo by se to klidně prostříhat o celou odbočku směrem ke kasinu, která neslouží vůbec ničemu.

• 19.12.2017  19:01
    Sofie První (TV seriál) (2013)

Dvouletá dcera to naprosto miluje. Těší se na mnohem víc než na Večerníčky, které dávají předtím...

• 29.9.2017  20:51
    Rocky IV (1985)

Ale jo, je sranda se na to koukat i po x letech. Má to šťávu, je to správně béčkový, Dolph je správně hustej a Stallone je pořád tutovej srdcař. Když umřel, tak umřel...

• 7.7.2017  09:25
    Pearl Harbor (2001)

Neurazí, nenadchne.

• 26.6.2017  19:29
    Život (2017)

Zřetelná inspirace Vetřelcem, Gravitací a dalšími filmy není na škodu. Demence hlavních postav (= scénáristova práce) bohužel ano. Začínám na to být poslední dobou ve sci-fi filmech už alergický, opravdu se musí elitní vědci chovat vždy jako malé děti kteří nedodržují nic z logických bezpečnostních postupů? Vadilo mi neustálé přepínání vážných a akčních scén, naopak mě potěšil konec. Po uvážení tři hvězdy, není to něco, co bych chtěl v budoucnu vidět znovu.

• 22.6.2017  19:24
    Pasažéři (2016)

Začátek slibný, prostředek očekávaný a konec celkem šablonovitě, ale pro mě osobně pořád ještě dost zajímavě zakončený.

• 22.6.2017  08:13
    Příchozí (2016)

Úplně mě to minulo. Těšil jsem se hodně, ale očekával jsem asi něco jiného, než jsem nakonec dostal. Vizuálně zajímavé, hudba výborná, ale všechny další dojmy z filmu rozporuplné.

• 19.6.2017  22:36

Důstojný pokračovatel kultovní jedničky. Nabušený úplný začátek vystřídá trochu nudnější střední pasáž, ale na konci je to zase zpátky. Bavilo mě to, možná i kvůli tomu že jsem si to dal hned po jedničce, pěkně to na sebe navazovalo a zároveň neopisovalo...

• 17.1.2017  11:53

Hrozné. Po prvním ucházejícím dílu velký fail. Dějové a časové nesmysly, totální koniny, idiocie hlavních postav, a hlavně ukončení závěrečného souboje děs běs. Celý děj mi přišel strašně odfláknutý a vymyšlený za jedno odpoledne, chudák Vinnetou i slzu uronil, když tohle všechno viděl... Jedna hvězda za krásné lokace a za indiánský humor.

• 9.1.2017  21:57

Těžko se mi to hodnotí. Na jednu stranu je to jeden z mála českých filmů, které jsem dokoukal v TV celé. Na druhou stranu mi přišlo vysloveně líto, že ten film není lepší. Je v tom cítit obrovský ale bohužel většinou promarněný a jakoby nedotažený potenciál. Někteří herci jsou skvělí (Pauhofová, líbila se mi i "srdceryvná" Stašová), někteří mi bohužel přišli strašně ploší a nevýrazní- Markovics. Škoda že ty nejvýpravnější a možná i nejzajímavější scény tvoří jenom dějově nedůležité kulisy a že film má z mého pohledu lepší první polovinu než tu druhou. Opačně by to bylo určitě lepší.

• 7.1.2017  22:11

Neurazilo, ale ani nijak extra nenadchnulo. Není to tak pohádkové jako původní Vinnetou, je vidět že tvůrci trochu studovali i historické archívy a Indiáni konečně vypadají trochu reálněji. Jinak je to úplně jiné pojetí, což není na škodu, nechtěl jsem rozhodně kopii toho samého, jednou již viděného. Škoda jednoho dějového klišé za druhým, mohlo to být lepší a popravdě mě ani moc nezaujali herci. Vadil mi málo početný komparz, být ty scény trochu "masovější", bylo by to určitě zajímavější. Každopádně je v tom vidět těch 14 miliónu EUR, co ta třídílná série prý stála, výprava je moc pěkná.

• 25.12.2016  22:29
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Zřejmě můj nový vánoční kult. Už dlouho jsem se totiž u vánoční pohádky nepobavil jako u tohoto díla. Zlatovláska se střídá s halucinogenním vařením podivných věcí ala Jirka Babica, low-costoví piráti z Karibiku mají na palubě maxim, jejich bos se jmenuje "Za Bié Ocradé", jedenáct sester či po staročesky spíš děve(če)k pomáhá zdolat nepřátelskou osádku svým osobním kouzlem a na pomoc si s sebou vezmou i děti, aby se pak mohly spořádaně vrátit ke svým manželům. Zlatovláska jak z Cimrmana, dějové zvraty jak v nějakým bijáku od Emmericha, no prostě mazec. Za těch 25.672.550,- Kč co to stálo (Česká televize 89,46 %, Rozhlas a Televízia Slovenska pak dodal zbylých 10,54 %) zážitek k nezapomenutí.

• 21.12.2016  13:49

Zajímavý spin-off respektive prequel. Celé sáze Star Wars v tomto díle hodně pomohlo to, že trochu zvážněla, přidala na syrovosti a dá se snad říci i "špinavosti". Za sebe bych byl rád, kdyby se tenhle podtón dařilo držet i v budoucích filmech, i za cenu vyššího PG-13 či R ratingu, i když to se asi nedá očekávat :(. Bohužel úplně přesně proti tomuto duchu působí některé scény (respektive hlavně jedna z nich) ke konci filmu, které mi tam vůbec neladila. Krásné lokace se na začátku sice střídají možná až moc rychle, ale filmu to nevadí- nasadí aspoň rychlé tempo, které až do konce nepoleví. Škoda toho, že se v ději neobjevil aspoň jeden zvrat, něco nečekaného, určitě by to bylo ku prospěchu věci, i když je jasné, že tím kde je to dějově zastrčeno v rámci celé SW ságy moc místa na experimenty asi nebylo. CGI postavy z E4 mi nijak nevadily, byl jsem za ně naopak velmi rád a vypadaly úplně v pohodě. Nezaregistroval jsem muziku, což je na jednu stranu špatně, na druhou naopak dobře, každopádně mě nijak nevadila a závěrečné titulky to vynahradily dosyta. Na rozmezí 3-4, za úplně poslední scénu a to, jak se to podařilo navázat na E4 (a též vysvětlit jednu kardinální otázku starou 40 let) nakonec hodnocení vyšší.

• 25.4.2016  09:03

Oddechová blbost, kterou jsem shlédl až v rámci jejího TV vysílání, takže jsem nemohl být ohromen patřičnými vizuály na velkém plátně a 8D zvukem :). Páteční večer to vyplnilo celkem v pohodě, zaplatit za to cenu lístku do kina, byl bych asi zklamán. Nějak tak mezi 2-3 hvězdami, ke třem jsem se přiklonil na základě vcelku originální poslední scény, která byla navíc podkreslená patřičně šílenou muzikou...

• 17.3.2016  21:32
    Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál) (2014)

Díky tomuto seriálu jsem Trabantům definitivně propadl ;)

• 17.3.2016  09:06

Designová akční jízda, která se mi (bohužel?) vůbec netrefila do nálady... Velký počet různých šíleností, barvitých efektů, zajímavých kostýmů a úžasných kaskadérských kousků tak u mě nedokázal přebít dějovou a emoční nudu.

• 3.2.2016  08:57
    Marťan (2015)

Vím že bych měl hodnotit pouze film, ale ve světle toho, že jsem zrovna nedávno dočetl i ještě mnohem lepší knižní předlohu od toho nemohu úplně odhlédnout. Film svižně ubíhá, Damon lehce hláškuje, vizuál je parádní, takže velká spokojenost. Bohužel jsem se během promítání nemohl zbavit pocitu, že ten film ubíhá až moc rychle a že by alespoň někde prospěla delší vysvětlující pauzička. Ale chápu, že délka je už takhle na samé hranici snesitelnosti, děje který se musí do formátu filmu pro kina vtěsnat je příliš mnoho a na něco z knihy samozřejmě i tak nezbývá čas. Proto se nemohu ubránit dojmu, že třeba seriál s šesti hodinovými díly by tomu slušel ještě mnohem víc...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11