Marys

homepage

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 15.12.2017  17:00

Ešte by sa tomu dali nájsť úsmevné nelogické miesta, no je ich oveľa menej, než pri epizóde VII. Bola to hra na efekt so štipkou trefného humoru a množstvom krásnych scén. Kvalitatívne o jednu hviezdu lepšie než pri prvom diely novej trilógie.

• 9.12.2017  19:36

Asi mi pri tomto snímku štúdia Ghibli chýbala trošku väčšia "japonskosť". Vizuálne je to veľmi príjemné, no v konečnom dôsledku pomerne epizódne pozeranie. Chcel by som toho vedieť skrátka viac, než je povedané. Pekné, no stále niečo chýba.

• 1.12.2017  23:51

Ne efekt pekne prerobená rozprávka, no ten spev mi liezol veľmi na nervy ku koncu. Zviera by mohlo byť hrôzostrašnejšie a aj keď som od Väzňa z Azkabanu ako každý druhý tínedžer slintal za Emmou Watson, tu mi zrovna ako Kráska neprišla a nefungovalo mi to u nej. Ale tí, čo takéto rozprávkové filmy zbožňujú, prídu si vo veľkom na svoje so všetkou noblesou.

• 29.11.2017  11:35

Podľa mňa cítiť určitý posun vpred, no naďalej DC chýba určitá koncepčnosť v porovnaní s Marvelom. Zároveň dostávajú na frak v CGI a záporných hrdinoch. Neviem prečo všetci záporáci (pokiaľ nemajú ľudskú tvár ako Zod, Joker, či Lex Luthor), musia byť digitalizovanými monštrami bez pozadia. Tak tomu bolo v Suicide Squad, pokračujúc Doomsdayom v Batman vs. Superman, pri Wonder Woman sa Ares dal zniesť, no po "transformácii" z neho opäť vznikol grafický odpad, no a Steppenwolf sa nám ohyzdne predstavil už v úvode Justice League. Na tomto pre mňa DC tratí, no zároveň som nažhaveným fanúšikom, takže hodnotím vyššie, než by som pri triezvom úsudku hodnotil.

• 24.11.2017  11:28
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Seriál nemá lineárnu krivku. Keď človek pretrpí prvú sériu, ktorá nie je prazvláštne trefne vtipná, pomaly sa mu dvojka začne rozvíjať a tým, že tvorcovia našli štýl humoru, o ktorý sa chcú opierať a začali tvoriť paródie na iné filmy a seriály z jednotlivých dielov, tak si ľudí získali. Zhruba po štvrtej sérii sa ale opäť začne lámať chlieb, dochádza k masívnemu preobsadzovaniu a aj keď v skutočnosti vypadli z deja tie nezaujímavejšie postavy, ktoré mi nechýbali, nové postavy, alebo tie, čo dostali viacej priestoru, za srdce takisto nechytili a preto aj celkový záver nie je taký emotívny, ako u záverov iných komediálnych seriálov. Séria 1, 5, 6 u mňa za 3 hviezdy, 2-4 za 5, čiže priemer 4 a som zvedavý na záverečný film, ak vyjde ako bol sľubovaný.

• 24.11.2017  11:10

Mnohí sú sklamaní, ale ja ani nie. Opäť trošku nový koncept príbahu, ktorý neurazí a pobaví. Vkusné gagy, pár "aaaw" scén, akurát.

• 24.11.2017  11:00
    Jason Bourne (2016)

V napätí a atmosfére Jason Bourne zostáva verný pôvodnej trilógii. Aj tak ale cítiť nejakú zmenu vo vzduchu. Možno je to mnou, no už som akosi nehltal všetky tie špionážne pasáže a skôr mi vŕtalo hlavou, ako jednoducho vedia daní agenti vyhľadávať presne to, čo potrebujú v pdf-kách a ako v sekundových rozhodnutiach vždy vedia, čo je treba. Do tohto som sa nenamotal. Zvyšok podľa očakávaní veľmi chutný.

• 17.11.2017  19:50
    Sousedi 2 (2016)

Dal om o hviezdičku vyššie hodnotenie, hoci kvalitatívne asi boli oba filmy podobné. Len na dvojku som mal možno lepšiu náladu. Neprekvapí, možno trochu urazí, a koniec koncov je to film úplne o ničom, ale dá sa pozrieť v rámci výplne hluchých miest v živote. Pokiaľ ale človek nechce strácať čas zbytočnými filmami, tak nech po tomto nesiaha.

• 15.11.2017  20:32

Trailer pútavý, no samotnému filmu akosi chýbalo čaro súčasných animovaných filmov. Bol príliš plochý a bez aspektu prekvapenia, či orientácie na širšie spektrum publika. Som rád, keď sa niečo vymyká zvyšku, no Bociany to zobrali tým negatívnejším smerom.

• 5.11.2017  08:41

Stotožňujem sa s vlastným hodnotením prvého dielu. Grafika otrasná, no napriek tomu sa to dalo pohodlne pozerať a občas sa aj dobre zasmiať. Každopádne, neviem, či to tvorcovia spravili naschvál, ale jednotlivé prepojenia a akcie v príbehu sú ešte bizarnejšie, nelogickejšie a nepravdepodobnejšie, než samotná myšlienka napísania komiksu o štyroch zmutovaných korytnačkách ovládajúcich japonské špionážne praktiky. Pablbá nepremyslená akcia na úrovni skorých 90-tych rokov prevedená do moderného CGI županu.

• 1.11.2017  23:05

Konečne Thor pre mňa. Na tretí pokus, no dočkal som sa. Svieži, hravý, vtipný. Niekedy až príliš bizarný, no vôbec mi to neprekážalo a užil som si to. Prvé dva sólo filmy Thora boli veľkou nudou, no evidentne sa ten "Boh kladív" oťukal a v tomto filme vyžmýkal, čo treba.

• 27.10.2017  12:03

Kung Fu Panda neomrzí a baví aj tretím pokračovaním, ktoré opäť prinieslo novú energiu a atmosféru, zatiaľ čo to podstatné si v sebe zachovala. Určite potešila.

• 15.10.2017  08:24

Napriek tomu, že mal film veľmi dobrý potenciál v rámci námetu a hviezda Alicie Vikander žiari stále jasnejšie, asi to nebol film orientovaný na mňa. Absolútne ma nechytil za srdce a dosť sa iba vliekol. Verím ale, že určite má veľa priaznivcov, no ja sa ku nim nezaradím.

• 10.10.2017  10:49

Určite lepšie ako jednotka. Pútavejšie, príbehovejšie, hollywwodskejšie, viacej priblížené popkornožrútom, no zároveň prazbytočne dlhé. Atmosféra pútavá, no omrzí. Kulisy krásne, no opakujúce sa. Ak práve dĺžka filmu mala zanechať punc umeleckosti filmu, z môjho pohľadu sa to nepodarilo. Minimálne o pol hodinky menej mohlo vo filme byť a na ničom by neutrpel. Zmiešané pocity.

• 17.9.2017  08:53
    Inferno (2016)

Inferno sa mi páčilo viac než Angels and Demons. Knihu som čítal už dávnejšie a až na ten záver bol film spravený veľmi vierohodne svojej predlohe. Aspoň tie podstatné veci, čo si pamätám, tam všetky boli a vydarili sa. Možno som čakal viacej priestoru v Benátkach a menej silenej akcie v Istanbule. Tam sa to všetko trochu pokazilo. V globále som ale so spracovaním predlohy celkom spokojný.

• 6.9.2017  16:22
    Blade Runner (1982)

Rozporuplné pocity mám z tohto sci-fi a pozrel som si ho vlastne len z donútenia pred tým, než pôjdem na pokračovanie. Pokojne ale myslím, že mi to pokračovanie bude stačiť. Dúfam. Tu mi chýbala pútavosť, akcia, logika v deji, či herecké výkony. Psychadelická atmosféra ma za srdce nechytila a celé sa to vlieklo ako špageta z nosa. Radšej nie.

• 4.9.2017  07:04

Prvú možno pol hodinku som nerozumel, prečo je okolo tohoto filmu taký rozruch. Áno, zaujímavý nápad vtipnej japonskej kreslenej romantickej komédie. Ale až tak? No postupne vysvitlo, že snímok je precízne prepracovaný do detailov a emotívne som ho prežíval až do konca. Povedal by som, že aj po ňom. Krásny film.

• 2.9.2017  23:20
    Kameňák 4 (2013)

Prebehol som si svoje hodnotenia z prvých troch filmov z pradávna a asi pri štvorke nemôžem inak. Keď už sú aj tie kameňáky staré, ale keby boli dobre prednesené, či zahraté. Takto nebolo vtipné takmer nič. Možno aj bez toho takmer. Klinec do rakvy čo sa týka hereckých výkonov, zvlášť tých vedľajších, obzvlášť u dvoch rómov. Nerozumiem, ako sa dá takto zle zahrať film.

• 2.9.2017  23:06

Príjemne potešilo, hoci čakal som väčšie prepojenie medzi jednotlivými príbehmi. Ale kto absolútne nič nečaká, príde si určite na svoje. Skromné príbehy nabité napätím a väčšinou nečakaným zvratom. Trochu morbídne a nereálne, ale ktovie.

• 2.9.2017  20:21
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Parks and Recreation má v mojich očiach tendenciu šmýkalky na pieskovisku. Najskôr zaujme kamerou, vtipom, originálnymi nápadmi, následne sa vyštverá o kúsok vyššie keď vymenia postavu mestského plánovača za dvoch auditorov, ktorí sú oveľa sviežejší, až sa zrazu spustí z kopca a klesá na kvalite. Postavy ubúdajú a ak aj sa nejaká nová tvár objaví, neprinesie želané ovocie, čiže neprebije až extrémne na nervy lezúcu hlavnú postavu. Tá pred poslednou sériou vyzerá, že sa upokojí vďaka tehotenstvu, no odrazu poskočíme o niekoľko rokov dopredu, aby sa udialo niečo nové a zaujímavé, no čaro je aj tak preč. Miernym vymrštením zo šmýkalky smerom na hor je záverečný dvojdiel, ktorý seriál pekne zabalí a pošle aj s mašličkou. Každopádne, latka vysoko nastavená v prvých 3-4 sériách, potom ju ale seriál podlieza.

• 13.8.2017  13:35
    Leviatan (2014)

Ja som z Leviatana sklamaný. Asi bol na mňa príliš surový a chýbal mi tam kúsok Hollywoodskej atmosféry. Viem, že to tak bolo chcené a mienené, no ja som sa vážne nudil. Zanechalo to vo mne obraz Ruska, aký som mal, no len tú jeho zodratejšiu časť plátna.

• 28.7.2017  08:39
    Dunkerk (2017)

Bol to taký i, ukážu mnoho nechutnosíný vojnový film. Klasické americké vojnovky nás najskôr uvedú do deja, ukážu mnoho nechutností a vygradujú atmosféru k veľkému finále. Nolan sa ale pokúsil o konštantné napätie prepletením troch dejoch, ktoré trvali rôzne dlhý čas, až sa v jednom okamihu stretli. Zaujímavá myšlienka, parádne letecké zábery, aj keď zimomriavky mi akosi na záver chýbali. Rozhodne ale lepšie než trailer pre mňa.

• 20.7.2017  19:57

Spoiler alert: Vyvrcholenie trilógie prinieslo mierne sklamanie. Bolo v ňom strašne veľa vecí na zamyslenie a pri skutočne dobrom filme by som sa nad niečím takým nezamýšľal. Spomeniem napr. putovanie na koňoch štyrmi ročnými obdobiami pomaly, ešte aj so zapichnutým šípom v boku, stret dvoch ľudských armád ústiaci do boja, no ľudia brániaci pevnosť si všimnú utekať preč opice a radšej začnú strieľať do nich, než do vrtuľníkov nad nimi. "Smiešna" opica, ktorú som ihneď identifikoval ako Dobbyho z Harryho Pottera mala asi odľahčiť mierne ponurú atmosféru, no bola skôr rušivým elementom celej druhej polky filmu. A v závere so mnou ani nejak nepohlo, ako skončil Caesar, hoci túžba autorov tam určite bola. Možnože je trojka kvalitatívne na úrovni prvých filmov z trilógie, no boli na ňu kladené väčšie očakávania.

• 14.7.2017  11:14
    Skrytá vada (2014)

Neviem, či som tento film nepochopil, alebo on nepochopil mňa, ale úplne ma minul. Asi ho musí človek pozerať pod vplyvom, aby si vychutnal to plynutie, niekoľkominútové vláčne dialógy o ničom. Proste za mňa vôbec nič. Ani chlpaté holé ženské. Unudilo ma na smrť.

• 12.7.2017  10:27

Veľmi vtipné prevedenie, komixovo azda najvernejšie, hoci sa v ňom ešte neobjavili typické postavy zo Spider-Man univerza. Ale myslím, že je to tak dobre a dočkáme sa čoskoro. Nie je to úplne dokonalý pokus, no užil som si ho. Spider-Man tu ide od nuly, aj keď nie od takej nuly, ako v ostatných dvoch pokusoch o jeho stvárnenie. Vedie si vlastný príbeh prepletený s Avengermi a prináša svieži vzduch do plachiet. Trochu pripomína bláznivú puberťácku komédiu, no nie je to na škodu. Teším sa na ďalších, keďže Spider-Man je asi môj obľúbený komixový hrdina.

• 6.7.2017  15:18
    Wonder Woman (2017)

Všetky tie reči o tom, že WonderWoman zachraňuje štúdiu kožu a drží DC na striebornom plátne sú podľa mňa veľmi prehnané. Nebola o nič lepšia než Batman vs. Superman, či Suicide Squad, už vôbec nie Man of Steel. Veľmi pekné zábery sa naskytajú v úvode na ostrove Amazoniek, pár vtipných momentov nastane keď príde Diana do Londína, potom ale ide film dolu vodou. Obzvlášť to vykresľuje hrozné CGI, ktoré všetko kazilo aj pri predtým spomenutých filmoch. Neviem, prečo všetky pády a skoky vyznievajú u DC odfláknuto a amatérsky, nehovoriac o hlavných záporákoch, ktorí napr. v Marvel filmoch pôsobia elegantne a majú svoju určitú charizmu, pri DC sa ich vždy snažia spraviť prehnane temných, nechutných, odpudivých. Na tomto by už mali zapracovať, toto je podľa mňa najväčšia slabina. Pri Wonder Women ma ale ani príbeh veľmi nechytil.

• 16.6.2017  23:42
    Mládí (2015)

Vizuálne zaujímavé, atmosféra slušná, no niektoré strihy mi prišli postavené na hlavu a samotný záver by som asi potreboval, aby mi niekto vysvetlil, lebo tu som akosi v koncoch s rozumom. Umelecká fasáda zaobaľujúca myšlienky autora, v ktorých sa on sám stráca, podľa môjho názoru.

• 15.6.2017  20:31

V poriadku. Nevidel som ani jedného Votrelca, ani Prometea. Čiže toto je moja strata votrelcovského panictva. Nehovorím, že to bolo vyslovene zlé, no niektoré scény skutočne nedávali zmysel. Iné zas boli trošku nechutnejšie, než by som čakal. Na moju vymäknutú dušu to jednoducho pumpa nebola. Aj keď, určite nechcem odopierať mnohé vizuálne a filmárske pozitíva.

• 15.6.2017  20:21
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Precízny, kontinuálny, nápaditý,no niekedy podľa mňa trochu moc tlačí na pílu a navonok pôsobí lacno. Nie že by som chcel na ňom niečo meniť, no príde mi to, že by to mohlo vyzerať krajšie. Každopádne sa teším na ďalšie série.

• 4.6.2017  22:09
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Parádne anime. Trochu krátke, no asi to tak má byť. Skvelá dávka irónie, chladnokrvného humoru a dennodenných humorných trápení najsilnejšieho hrdinu, o ktorom nikto nevie, prípadne mu nikto jeho silu neverí. Takýchto seriálov by mohlo byť určite viac.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32