Marys

homepage

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 9.4.2020  12:34
    Šílená bejvalka (TV seriál) (2015)

Počas pozerania seriálu mi prišlo na um mnoho reakcií, ktorými by som ho okomentoval, no teraz si spomeniem len na malý zlomok. Úprimne, po prvom dieli-dvoch sa mi veľmi nechcelo pokračovať v pozeraní, no potom som si ako-tak zvykol na spievanie v každom dieli. Stále mi trochu vadila dĺžka, pretože by podľa mňa tento typ seriálu lepšie vyznel v 20-minútových častiach. Postupne som sa hrýzol sériami, už to bolo celkom pozerateľné, až prišla posledná séria, ktorou všetko pokazili. Darmo, mlátila sa prázdna slama, väčšina dielov bolo hluchých a zbytočných, návrat postavy, ktorú preobsadili a snažili sa to uhrať "kreatívnym" spôsobom nebol tou pravou šálkou kávy. Skrátka už sa len čaká na koniec, ktorý je svojim spôsobom fádny. Čudoval som sa poslednej "epizóde" zo živého vystúpenia, no v konečnom dôsledku napravila seriálu reputáciu a umocnila jeho "kultovosť" v popularite, ktorú seriál získal práve vďaka muzikálovým prvkom.

• 9.4.2020  12:17
    Irčan (2019)

Ako poctu klasicky mafiánskym filmom beriem. Do pozerania sa mi ale veľmi nechcelo. Určite, aj Pán Prsteňov je dlhý film, ktorý hravo zhltnem, ale dobrodružný akčný blockbuster a tri a pol hodinový charakter rozvíjajúci monológ je niečo iné. Tým chcem len povedať, že to nie je pre všetkých. Vlastne ani pre mňa. Hoci herecké výkony a príbeh stojí určite za to.

• 9.4.2020  11:05

Milé, kvalitatívne určite na úrovne predchádzajúcich troch dielov. Nie som si ale istý, či bola Toy Story 4 úplnou nevyhnutnosťou. Veď Woodyho príbeh sa svojim spôsobom uzavrel tretím pokračovaní. Načo ho rozpiplať v štvorke? Každopádne, lepšie než Toy Story 2. No pri ďalšom pokračovaní by som už začal mať seriózny guláš v jednotlivých dieloch.

• 20.3.2020  07:56

Film zameraný na emócie a výkony hercov. Asi som príliš veľký romantik, ale chýbalo mi tam aj trošku príkras. Rozumiem ale tým, čo tvrdia, že v ňom bolo presne to, čo tam malo byť. Mne sa to ale s týmto plochým dejom zdalo príliš rozvláčne a aj keď nepopieram niektoré veľmi silné scény, ako celok sa mi to úplne nepozdávalo. Taký film, dajme Scarlett a Adamovi šancu na Oscara. Zároveň Marriage Story je pomerne zavádzajúci názov, keďže ide o "Divorce Story" podľa môjho názoru.

• 20.3.2020  07:51

Porovnávací trailer vyzerá dosť zle, ale samotný film nakoniec vypáli oveľa lepšie, než sa zdalo. Či už sa potešia súčasné deti, alebo deti, ktoré boli deťmi pred dvadsiatimi rokmi. Prvý Pokémon film je skrátka Pokémon film. To bolo za čias, keď Pokémon filmy mali k seriálu nejakú váhu. Nie ako teraz, keď ku každým 50 dielom vyjde jeden film ako nejaký "módny doplnok". Spojenie s Netflixom je zaujímavé a som zvedavý, či v tom budú pokračovať.

• 20.3.2020  07:47
    Lví král (2019)

Veľmi pôsobívé a detailne prepracované stvárnenie tejto všeobecne veľmi obľúbenej Disneyovky. Už po prvom traileri boli všetc nažhavení. Ostáva tu však otázka, čo budú ľudia preferovať, keď sa budú chcieť k Leviemu kráľovi vrátiť. Originál je totiž len jeden a keď sa povie Leví kráľ, všetci myslia naň. Napriek tomu, že tento CGI remake je úchvatný.

• 5.3.2020  12:32
    Sviňa (2020)

Snaha vypustiť film Sviňa do kín pred parlamentnými voľbami mala za následok vytrieskanie kapitálu na úkor kvality. Je to smutné, ale pochopiteľné. Mne prekážala kvalita scenára a dialógov, na ktoré trpí väčšina našej kinematografickej produkcie. Ďalej mi tam chýbala určitá dávka fantázie v rámci fiktívnych názvov strán, firiem, či mien. S kreativitou súvisí aj fakt, že sa dali oveľa menej kŕčovito zapracovať reálne odkazy na štýl pitia Coly, našich ľudí a im podobných. Strih bol rozháraný. Dá sa možno špekulovať o snahách nejakej filmárskej postmoderny, no mne to prišlo ako skákanie z hrušky na jabloň a naspäť na hrušku, ktorá medzi časom zhodila listy a narástli na nej slivky. Lepšie by bolo dotknúť sa jednej témy, než to takto zauzliť. Herecké výkony boli u niektorých veľmi obstojné, no napríklad Heriban mi prišiel, že skôr hrá svoju postavu z Hornej Dolnej, než by mal stvárňovať Kali...ňuňa. Na začiatku filmu som bol spokojný s detailom typu, že Bratislavský hrad ešte nie je pretretý na bielo, no keď do roku 2012 zasadili Nové Nivy a takmer dostavaný Sky Park, optimizmus ma prešiel. Film má cieľovku, na ktorú vybafol s ťažkou témou a ňou ju aj uspokojil. Tiež som cítil to napätie a bol som neochotne zvedavý, ako spravili tvorcovia záver, o ktorom sme všetci vedeli, aký bude (na rozdiel od filmu Únos, kde som detaily nemal také ukotvené v pamäti). No napriek silnému filmu so silnou a najmä aktuálnou problematikou, som bol z vyššie spomínaných vecí sklamaný. Stačilo si dať trochu viacej záležať.

• 5.3.2020  12:15

Podľa traileru a reakcií som očakával veľký prešľap, no nebolo to až také zlé. Veľmi pozerateľná pohodovka uprostred víru masírovania premakanými komiksovými filmami. Hlášok akurát, sympatickí herci, ktorých vzťah mohol dostať trochu väčší priestor, predvídateľné vyvrcholenie, no napriek tomu, dobrá popcornovka.

• 5.3.2020  12:09
    Holky z Derry (TV seriál) (2018)

Zaujímavá téma, no nehodila sa mi k nej minutáž jednotlivých dielov. Som fanúšik 20-minutových seriálov, no tu by sa hodilo, aby mal každý diel možno trochu väčší priestor. Ide o atmosféru, pomery, okolnosti, no tým, že sa dej takmer v žiadnej epizóde neuzavrie, mal som z toho rozhárané pocity. Dodám, že v Írsku som nikdy nebol, no pevne verím, že Íri vo všeobecnosti nie sú takí škaredí.

• 21.2.2020  17:26

Na jednu stranu to podľa mňa nebol až taký prešľap, ako sa o ňom píše. Ale to som si myslel aj o prvej sólovke Wolverina. Na druhú stranu film neposkytol nič z atmosféry a nápaditosti tak starej, ako aj novej trilógie. Sansa bola nudná a tučná, ostatní X-meni ešte nudnejší. Zmenená minulosť nebola taká silná ako u pôvodnej trilógie. Veľmi veľa nedostatkov. Stále ale pozerateľné.

• 21.2.2020  17:13

Niekde som sa určite nechal počuť, že svet ženskú superhrdinskú tímovku nepotrebuje. A stále si za tým stojím. Napriek tomu bolo Birds of Prey na DC pomery veľmi pozerateľné, záporák v podobe Ewana McGregora konečne obstojný a keby sa podarilo eliminovať detaily typu, že si armáda žoldnierov nevie ani len udrieť do štyroch báb, z ktorých len jedna má aké-také superľudské schopnosti, bolo by to možno niekde na úrovni priemerných súčasných Marveloviek (ktoré sú aj tak skvelé).

• 21.2.2020  17:09

Vtipné, s dobrou myšlienkou, no obsahovo trošku hluché. Nehovorím, že si tento film nebudem pamätať, no asi ho nevnímam tak ako všeobecná verejnosť odo mňa očakáva. Nie všetci pochopia. Nie všetkých pobaví, ja som uňho niekde na pol ceste.

• 20.1.2020  08:35
    Na nože (2019)

Príjemná kriminálna zábavka so sympatickou hlavou ženskou postavou. Ostatné postavy, okrem detektívov, boli všetky vykreslené, aby pôsobili nesympaticky, nech sa môžeme len domnievať, kto má samotnú vraždu na svedomí. Príbehovo všetko do seba nakoniec pekne zabadne a hoci nie je priam senzačný, je minimálne dôvtipný. Oplatilo sa vidieť.

• 20.1.2020  08:12

Pripomínalo mi to mix nápadov a inšpirácií z Transformers a režijno-scenáristickej práce z HellBoy-a. A ten mix neveštil nič dobré. Film mal aj svetlé úseky v dobe, keď som sa naň pozeral, no žiaľ teraz si na žiadny nemôžem spomenúť. A to nie je vôbec dobré.

• 8.1.2020  15:01

Tak toto bol taký slabý scenár ako víno z oravských viníc. Počítal som všetky výčitky k filmu, ktoré som sem chcel zhrnúť, no keď som sa dostal na prsty druhej ruky, prestal som. Každopádne Michael Bay: The Michael Bay Movie bol z môjho pohľadu strašnou sračkou. Jedného z dvoch známych hercov necháte zomrieť v úvode, nadupete film akciou a ničím iným, dáte do deja vymyslenú arabsko-sovietsku krajinu s ukrutným totalitným lídrom, ktorý je evidentne zodpovedný za všetko zlo na planéte, tak sa ho rozhodnete odstrániť. Odstránite ho tak, že vám dovedna nevyjde žiadny plán a zomrú pri tom stovky nevinných ľudí a vy z toho všetkého vzídete ako hrdinovia. Ach. treba vôbec pokračovať? Ja myslím, že ani nie.

• 2.1.2020  13:42
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Nečítal som knihy ani nehral videohru. Zatiaľ. Môj jediný vážnejší kontakt so Zaklínačom je skrz stolovú hru so štyrmi postavami z tohto sveta. seriálový Witcher sa snaží nadviazať na úspech Game of Thrones a takisto na úspech videohry Witcher 3 - Wild Hunt. A robí to dobre. Geekovskí pohonkávači súhlasiť nemusia, no to, čo Netflix chcel dosiahnuť, dosiahol. Evidentne sa tvorcovia chceli vyhnúť zdĺhavým flashbackom, preto vytvorili celkom komplikovanú časovú os so striedaním a posunom rýchlosti v slede udalostí, no keď už si na to konečne človek zvykne, je to obhájiteľné. Neľutujem, možno sa namotám aj na iné formy prezentácie tohto, môžeme už nazvať, že kultu.

• 29.12.2019  13:07
    The Inbetweeners (TV seriál) (2008)

Nepopieram množstvo vtipných pasáží, no humor seriálu je veľmi recipročný a ošúchaný. Pripomína mi to Prcičky na britský štýl v seriálovej podobe. Osobne si to neviem predstaviť pozerať ináč než v originálnom znení. Britský slang a prízvuk je to, čo drží seriál pokope. Na to, aký je však pomerne krátky, má príliš stereotypné postavy ktoré príšerne často menia svoj charakter podľa nálady scenáristu. A nehrá tam žiadny pohľadný herec. Dokonca ani "hviezdy školy" nie sú ani zďaleka pekné. Moje dojmy sú také "niekde medzi".

• 26.12.2019  12:31

Už aj názov napovedá o tom, že pôjde o celkom veľkú a predvídateľnú sprostosť. Ázijský Hollywood sa spojí do jedného filmu a vznikne z toho, síce luxusná, elegantná, možno aj sčasti vtipná, no predsa len gýčová telenovela na sečuánsky spôsob. Žiadne veľké umenie v tom hľadať netreba, len tučné peňaženky.

• 26.12.2019  12:27

Stále nerozumiem prečo. Prečo v Avengers: Endgame musela byť scéna, kde všetky ženské superhrdinky zrazu dali "high-five" spoločne na obrazovke, prečo museli byť vytvorené "krotiteľky duchov" a prečo sa chystá Birds of Prey. Kto to reálne chce pozerať? Pre feministky je to moc sexy, "normálne" ženy potrebujú vidieť chlapa a chlapov to nijak extra nerajcuje, keď sú tam čisto len ženštiny. Zbytočný, nudný a hlúpy film.

• 26.12.2019  12:08

Tento film som videl hneď keď pred dvomi rokmi vyšiel. Pamätám, že sa mi páčil, no uchádzali mi súvislosti. Teraz som si ho radšej pozrel opäť a, no, nie je to nič extra. Účelová namotávka na prvú Pokémon hru na Nintendo Switch. Oveľa viac by ma potešil príbeh s Brockom, Misty a všetkými Ashovými Pokémonmi z Kanto regiónu. Skrátka prerozprávanie jeho prvého dobrodružstva vo filmovej podobe. Toto bolo zbytočne alternatívne, hoci úvod vyznel sľubne.

• 4.12.2019  15:39
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Seriál, v ktorom si neobľúbite ani jednu postavu. Zvlášť nie šprťáckeho hlavného protagonistu, ktorý má brilantnú myseľ, no vždy to celé nejak poserie. Silicon Valley sa odohráva v sinusoidách s pravidelnými vzostupmi a pádmi. Oslavy sú prehnané a hlavne predčasné a tím Pied Piper sa z nich nepoučí ani po dvadsiaty raz. To je u mňa hlavnou nevýhodou filmu. Ok, treba poukázať, že raz si hore, raz dole, ale netreba to robiť v každom dieli. Chýba tomu aj viac reálneho humoru, nie len taký suchý, ale to už je čistá osobná preferencia. Ale vedel by som si to predstaviť trochu lepšie. Nevravím, že úplne ako Big Bang, ale niečo by sa z neho čerpať dalo.

• 4.12.2019  15:34
    Noční hra (2018)

Je to komédia? Je to akčný film? Niečo medzi? Ani jedno? Ďalšia komédia, ktorej trailer predčil film. Výrazne. Pár vtipných zábleskov to malo, ináč to bol akýsi podivný hybrid žánrov, do ktorého v záverečnej pol hodine malo prísť veľa nečakaných zvratov, všetky však boli nepremyslené. Vlažné. Odfláknutý scenár. Škoda toho. Tešil som sa.

• 4.12.2019  15:00

Na tak dlho anticipovaný a mediálne tlačený film bola Alita celkom plochá po dejovej línii. Dá sa povedať, že sa pred očami neodvíjalo nič, čo by som už predtým nevidel. Možno v krajšom šate CGI, hoci aj tá už je všade taká dobrá, že Alita hranicu neprekročila. Čakal som viac. Sklamal som sa.

• 30.11.2019  20:50

Wonder Park nie je taký postmoderný ako ostatné súčasné animáky. Jeho orientácia na malého diváka je zrejmá. Napriek tomu, striedanie scén prepojené hudbou pôsobili veľmi príjemne. Milá rozprávočka.

• 17.11.2019  10:25

Hoci film režíroval Terry Gilliam, za komédiu by som ho určite neoznačil. Don Quijote sa tvári ako surrealistické intelektuálne dobrodružstvo, no mňa vôbec nedostal. Možno by na filmovom festivale zarezonoval inak, no na obrazovku televízora mi nezapasoval. Bol veľmi čudný.

• 12.11.2019  22:34
    Aladin (2019)

Všetko by to bolo skvelé ale polka hercov by musela byť iná a spevy by nesmeli znieť ako prehnané stovkou hlasových korektorov cez plechovku od Coca-coly. Malo to podobný feeling ako pôvodný Aladdin, ktorý osobne považujem za najviac komediálne ladenú Disneyovku, žiaľ, pre vyššie spomínané faktory nemôžem dať viac.

• 10.11.2019  08:50

Bratia Francovci v mojich očiach nie sú zrovna extratriednymi hercami, no hrať naschvál zle, to musela byť veľmi zaujímavá a náročná skúsenosť. Napriek tomu ma Disaster Artist neoslovil natoľko, aby som si povedal: Wau, tak toto teda bolo výborné! Prišiel som, videl som, idem ďalej.

• 7.11.2019  11:00
    Bistro Ramen (2018)

Silný príbeh s dojímavým vrcholom. Film plný chutí a vôní, ktoré lákajú zájsť do najbližšieho ázijského bistra. Čo mi prekážalo, bol strih. Striedanie scén mi prišlo veľmi študentské až amatérske, nevedel som dobre rozlíšiť, čo je spomienka a čo súčasnosť a evidentne to nebol zámer. V tomto som sa potom trochu strácal. Myšlienka filmu pekná, no pomerne malá, bez väčšej ambície preraziť a stať sa dobrým filmom pre všetkých.

• 7.11.2019  10:57

Mortal Engines mi prišli kvázi ako cyberpunkové Star Wars. Na to, že ho robili ľudia od Pána Prsteňov a Hobita, chcel stihnúť film povedať strašne veľa. Jackson sa najnovšie vyznačuje schopnosťou spraviť z tenučkej knižky trilógiu na 9 hodín, no v tomto prípade mi to dalo do hlavy opačný efekt. Predlohu som nečítal, ale prišlo mi, ako by chceli tvorcovia nasekať minimálne dve knihy do jedného dvojhodinového filmu. Strašne nasekané, rýchly vývoj deja a postáv bez možnosti určitej reflexie. Taký "DC film" vo svete blockbusterového sci-fi.

• 7.11.2019  10:52
    Enderova hra (2013)

Film chcel byť určite alternatívou detských/tínedžerských fantasy na štýl Harryho Pottera, Twilightu, Hunger Games a spol., no nedostal sa tam. Kniha mohla byť dobrá, nečítal som, no film je strašne plochý, jednoduchý, detský, no skončí úplným mindfuckom. Neviem presne určiť cieľovú skupinu, pre ktorú bol nakrútený.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37