Marys

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 7.7.2018  11:55
    Kolos (2016)

Originalita, atmosféra a herecké obsadenoe sa tomuto filmu uprieť nedajú, no samotný príbech ma nenadchol, nevtiahol do deja. Autori nechceli riešiť následky, ale mne tam akosi chýbali. Sci-fi so stovkami trhlín, ktoré prekuknú aj "amatérski geekovia". Skrátka zbytočne nadhodnotený nápad za pár šupov.

• 5.7.2018  21:55

Svieže, vtipné, dobre zapadá do skladačky, no zázraky čakať netreba. Pohodové odľahčenie po prvej Infinity War. S výnimkou potitulkovej scény, samozrejme.

• 31.5.2018  10:25
    Deadpool 2 (2018)

Samo o sebe by bol Deadpool 2 úplná bomba. No v porovnaní s jednotkou toľko nových vecí, ktoré by som možno nečakal, nepriniesol. Aj tak som sa ale skvele zabavil a už sa nemôžem dočkať X-Force.

• 25.5.2018  11:00

Výborná atmosféra, ale niektoré detaily mi prišli trochu nedotiahnuté. Celý film je z veľkej miery epizódny, ale tak to skrátka malo byť. Zaujímavý pokus, ktorý dieru do vesmíru nespraví, no oplatí sa ho pozrieť.

• 25.5.2018  10:43
    Haikjú!! (TV seriál) (2014)

Čo sa technickej stránky a športovej reality týka, tak Haikjú!! je určite najlepší zo športových animovaných počinov, ktoré som doposiaľ videl. Čo sa ale týka grafiky a celkového nastavenia, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol. Treba ale vydržať a potom to už bude dobré. Akurát čím ďalej seriál ide, tým doňho tvorcovia vkladajú viac a viac drámy, a tak sa stane, že volejbalový zápas trvá v seriáli dlhšie, než by trval v skutočnosti. To už trochu tvári Hajkjú!! škodí.

• 11.5.2018  22:33
    Úkryt v zoo (2017)

Pri tomto filme nedá neporovnávať s ostatnými filmami z podobného súdka. Žiaľ The Zookeeper's Wife zaraďujem k tým menej dobrým. Výkon Jessicy Chastain predčil Daniel Brühl v zmysle vývoja jeho postavy, no zvyšok bl popri týchto dvoch taký mdlý. Nehovorím, že na figu. Ak by to bol jediný film s touto tematikou, bolo by to za mňa klobúk dole. Žiaľ, tých filmov už je asi veľa a tento chytil za srdce trochu menej. Niečo "vo vzduchu" mu chýbalo.

• 8.5.2018  20:40

Nazval by som to "pozeraním z donútenie", pretože sme nedokázali naladiť nič normálnejšie na hotelovom televízore. V konečnom dôsledku ale táto moderná, no zároveň tuctová francúzska komédia nebola zlá. Účel splnila, neurazila a celkom aj pobavila.

• 8.5.2018  20:37
    Rozpolcený (2016)

Úprimne, film Vyvolený som nevidel a preto mi musela záverečnú scénu vysvetliť až priateľka. Odhliadnuc od toho ale Rozpoltený mal čo do seba, odohrával sa v hustnúcej atmosfére a James McAvoy ma presvedčil, že môže hrať aj takúto postavu, čo by som si o ňom predtým nepomyslel. Záver sa nepodobal thrillerom tohto typu, čo je na jednu stranu fajn, na druhú aj nie. Na toto mám stále tak trochu rozpoltené myšlienky.

• 27.4.2018  13:39

Stálo za to čakať. A môžeme čakať ďalej. Pre tých, ktorí nie sú zarytými fanúšikmi celej série, to nemusí byť taká slasť, pretože filmu mierne chýba výstavba a ide sa priamo do 2 a pol hodinovej akcie. Tí, čo ale majú Marvel v krvi, nemôžu inak, než za plný počet.

• 24.4.2018  16:08

Pre mňa jedna z horších "tarantinoviek", no hodnotenie je až také nízke pravdepodobne preto, že porovnávam. Hodinu a pol trvajúci úvod vo mne ale potrebnú atmosféru nevybudoval, skôr ma totálne odpojil myšlienkami od filmu. A stále som počítal, prečo je tých hrozných osem, keď ja ich vidím deväť, prípadne desať?

• 5.4.2018  11:00

Dva dni po tom, čo som videl tento film, som aj zabudol, čo to vlastne chcem hodnotiť. Áno, také obyčajné a všedné to bolo. Pritom herecký potenciál je enormný. Škoda, že pošetrili na tom, aby mali kvalitný scenár. Ale Kristen Stewart mi tu vôbec nechýbala.

• 31.3.2018  08:05

Ťažké sci-fi v Ready Player One hľadať netreba, no napriek tomu, že bol spravený veľmi zľahka, pre mladých a rodiny s deťmi, romantickou zápletkou a v konečnom dôsledku to bola rozprávka, myslím že aj geekovia si prídu na svoje a nenájdu až príliš veľa žánrových chýb. Ja som sa veľmi bavil a nebude mi vadiť pozrieť si film znovu. Spielbergov návrat k pubertálnemu sci-fi rozhodne vyšiel a padol vhod.

• 26.3.2018  13:04
    Kancl (TV seriál) (2001)

Samo o sebe inšpiratívne v mnohých ohľadoch, no predsa slabo zrozumiteľné s oveľa nižšou kadenciou humoru ako u jeho americkej adaptácie. Keby som to pozeral opačne, možno by som reagoval ináč, no tým, že som najskôr dopozeral americkú verziu, tá britská mi prišla síce prirodzenejšia, no scenáristicky nedotiahnutá.

• 26.3.2018  12:53

Čakal som nejaký nový, hutný príbeh a aj keď tieto poskladané miniepizódy vôbec nie sú zlé, nedá sa to brať ako "Pat a Mat vo filme". Škoda. Keď už chceli spraviť niečo veľkolepé v rámci výročia, nemuseli sa tvorcovia toľko uskromniť a jedinú inováciu do filmu dať skladanie plátna a výmenu kotúčov filmov. Keď už, mohol to byť remaster skutočne najpodarenejších epizód, nie len tých posledných.

• 23.3.2018  13:35

Na Pulp Fiction človek musí dozrieť. A potom už zistí podľa seba, či to berie ako nechutnú drámu, alebo iracionálnu komédiu z gangsterského prostredia. Na strednej mi film veľmi nezašliapal, teraz, keď som sa ho konečne rozhodol poriadne pozrieť, tak z neho nemôžem. Kult.

• 23.3.2018  13:32

Starý ale vtipný film, v ktorého bizarnosti každý ucíti kúsok svojej domoviny a birokracie v nej. Na pozeranie s priateľmi akurát odľahčujúci.

• 15.3.2018  23:05
    Tomb Raider (2018)

Verzia s Angelinou Jolie predstavovala takú "batmanovskú" tvár Lary Croft. Prehnane bohatá, prehnane sebavedomá, vo všetkom vynikajúca nad ostatnými. V tomto reštarte celej série podľa reštartu samotnej hry ale vidíme Aliciu Vikander ako dievča z bohatej rodiny, ktoré sa za sedem rokov čakania na návrat svojho otca úplne spustilo. Toto je jej prvá výprava a prvé kroky k tomu, aby sa stala onou perfektnou pracháčkou. Keď prižmúrime obrovské oko nad popieraním fyziky a faktom, že by už v polke filmu mala byť aspoň päťkrát mŕtva, konečný celkový dojem z filmu je pozitívny. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie.

• 13.3.2018  22:51
    Snowden (2016)

Je to sila. Samotný príbeh je asi mohutnejší než filmové prevedenie, no ani to nebolo na zahodenie. Dalo by sa spraviť možno trochu dynamickejšie, kratšie, či záživnejšie, ale budiš. Tvorcovia sa rozhodli pustiť pomerne skoro do ešte horúcej látky a neurobili zle. Akurát skutočná priateľka Eda Snowdena zo záverečných fotiek vo filme mi prišla oveľa sympatickejšia než Shailene Woodley.

• 13.3.2018  22:43

Nepovažujem A Dog's Purpose za nejaký zlý film, naopak. Pre psíčkarov je to určite balzam pre dušu. Sám preferujem psy pred mačkami, no nehraničí to až s fanatizmom. Tento film ale účelovo tlačí na pílu, čo mu nerobí dobre. Pri porovnaní s Marley & Me, alebo Hachiko: A Dog's Story, je A Dog's Purpose príliš umelým a predvídateľným útokom na city. Cieľová skupina bola jasná, motív ale príliš prvoplánový.

• 9.3.2018  10:38
    Wind River (2017)

Tematicky aj žánrovo ma film totálne obišiel. Iste, snaží sa riešiť ťažkú problematiku, ktorej sa možno nikto iný nedotkne, no všehovšudy je to 90 minút nezáživného hundrania popod nos a na záver 15 minút surovej akcie. Zároveň v tom cítiť určitý americký patriotizmus, takže ani na nezávislý film sa to hrať nechce. Neviem presne, čo okrem posolstva, ktoré mi nie je blízke, ma malo na Wind River zvlášť upútať.

• 9.3.2018  10:25
    Šokugeki no Sóma: San no sara (TV seriál) (2017)

V prvých dvoch sériách Yukihira čelil predovšetkým svojim rivalom, ktorí sa v konečnom dôsledku stali jeho priateľmi. Tretia séria už ale predstavuje skutočných "záporákov", ktorý sa snažia vyštvať zo školy kreativitu a slobodné kulinárske umenie. Seriál sa dostal tak do ešte grotesknejšej podoby, no zároveň sa začal naťahovať. Pri anime na štýl Naruto, Bleach, atď. by sme na to boli zvyknutí, no tuná keď jedna séria má niečo cez 10 dielov, sa to veľmi nehodí. Autori ubrali s dobrého tempa.

• 26.2.2018  12:34
    Kancl (TV seriál) (2005)

Britský The Office mám v úmysle si ešte len pustiť, no myslím, že jeho americká "kópia" nebol taký veľký prešľap, ako tomu často býva pri daných adaptáciách. Úvodná séria bola pokusom o nízkorozpočtovú napodobeninu, no seriál postupne dostáva vlastné kontúry, osobitosť a profesionalitu. Veľa "kancelárskych krýs" sa s The Office stotožní, čo bol pravdepodobný zámer autorov na margo sledovanosti. Sám som jednou z nich. Zaujímavé je sledovať vývojn postáv a aj keď sa niektoré môžu spočiatku javiť záporne, v konečnom dôsledku si zamilujete väčšinu. Seriál sa pomerne radikálne mení koncom 7. série, keď sa rozlúčime s hlavným hrdinom, čo nie je až tak často videný jav pri komediálnych seriáloch. Možno s výnimkou That ´70s Show. Tam to tvorcovia neustáli. Pri Office to zvládli trochu lepšie, no hoci Michael Scott, hraný Stevom Carellom liezol isto väčšine na nervy, v konečnom dôsledku seriálu chýbal. Následné pokusy so striedaním rôznych manažérov a snaha o vyprofilovanie Eda Helmsa, a.k.a. Andrewa Bernarda vyzneli skôr ako zlátanina podľa potreby a možností. Zároveň posledné dve série celkom radikálne krúžia k záveru, čo trochu narúša pohodu z prvých siedmich sérií. Príliš veľa zvratov v rámci nalákania diváckej priazne, čo mohlo mať kontraproduktívny efekt. Trochu ma ale potešilo, že na rozdiel od Parks and Recreation, ktoré je vedené podobným štýlom, sa tuná dokument, o ktorom celý seriál je, dostal priamo do deja. Začalo to "odpojením sa" Steva Carella a už sa to len nabaľovalo a vyvrcholilo. Záverečná epizóda, ktorá sa udiala akože po roku nebola prebytočne precitlivelá a bola solídnym ukončením dlhého seriálu. Akurát dieťa Angely Kingsley mohlo byť nahradené iným detským hercom, pretože výzor 1,5 a 2,5-ročného dieťaťa býva markantný.

• 26.2.2018  11:31

Tento kórejský snímok mal skvelý nábeh byť niečím viac než len romantickou komédiou. Tak, ako chcel hlavný hrdina vytvoriť originálny "lovesong" a skončil pri tuctovej odrhovačke, aj samotný film začína vulgárne, perverzne, intímne, vtipne a neošúchane, no skončí trápno predvídateľne, systémom, keď ma ľúbi, ja jeho nie a naopak. Škoda. Zároveň nechápem, prečo sa pri ex-priateľke hlavného hrdinu stretávame s úplnou nahotou a pri jeho "známosti cez telefón" s nahotou žiadnou. Pritom by si to niektoré scény dokonca pýtali, keď už sa s tým teda začalo. Vlastne oveľa viac než pri tých úvodných nahých scénach. Nuž čo, So-yool Shin je asi jediná Kórejka, ktorá má čo svetu ukázať, tak to autori využili. Aj keď nasilu.

• 26.2.2018  11:22
    Tvář vody (2017)

Diváci odchádzali z kina sklamaní. Neviem, či čakali nejaký napínavý akčný blockbuster. Ja som ho nečakal a svojim spôsobom mi film prišiel veľmi príjemným pohladením duše. Svojou atmosférou a citom u mňa vyvolal skvelú predspánkovú melanchóliu sobotného večera. K dokonalosti mu ešte čo-to chýba, ale určite sa oplatí ho vidieť. Najviac si lámem hlavu nad spôsobom odstránenia škrupiny z vajca vareného na tvrdo, ktoré predviedla Sally Hawkins. To sa musím naučiť.

• 26.2.2018  11:17
    Šokugeki no Sóma: Ni no sara (TV seriál) (2016)

"Druhý chod" v rámci Shokugeki sa už zameriava konkrétne na určitý "Masterchef" turnaj a počet dielov v porovnaní s "Predkrmom" je polovičný, no v kombinácii s niekoľkými dielmi "Original Video Animation" sa dopátrame k širšiemu pozadiu a nažhavíme na dezert. Nové farbisté fantázie katarzie z pokrmov, prsia nových hrdiniek, stále to funguje. Možno o to viac, že už pri dvojke človek nestrká nohu do neznámej jaskyne.

• 26.2.2018  11:11
    Šokugeki no Sóma (TV seriál) (2015)

Vôbec neviem, ako som mohol Shokugeki zabudnúť ohodnotiť. Je to taký bizár, že aj väčšina veľmi zláštnych japonských filmov či seriálov sa na túto vec nechytá. Kto chce zažiť skutočný "food porn", vrelo odporúčam. Orgazmus spôsobený jedným hltom, obrovské prsia lietajúce sem a tam, zvrátení fanúšik by sa určite potešil, keby z tohto vznikli aspoň zo dva diely hentai animácie. Zároveň je to vtipné a do istej miery poučné v rámci kulinárstva, tak pokiaľ niekto vydrží prvé 2-3 diely a zvykne si na seriálový rukopis, Shokugeki si zamiluje.

• 24.2.2018  08:35

Black Panther prekonal moje očakávania, pretože som sa obával, že pôjde o politicky korektnú snímku z Marvel Universe, ktorou upokojia rasovú komunitu. Ono tomu aj tak bolo, no celý film bol spravený tak zaujímavo, že to vôbec neprekážalo. Farebné kostými, svižný dej, humor Marvelu príznačný. Veľmi pozerateľné. O žiadny prešľap tu nejde.

• 20.2.2018  06:34

Havaj je v súčasnosti in, tak ako tomu bolo za čias filmu Brave Škótsko. Mňa ale tento "film cez kopirák" nenadchol a ani s prostredím sa nestotožňujem, takže, hoci je to dievčensky ľúbezné a pre chlapcov zas svalnaté a exoticky erotické, autori stavili na osvedčený úspech, ktorý sa u mňa nedostavil.

• 16.2.2018  19:07

Underworld značka neskutočne dopláca na slabý scenár, čo z nej robí béčkovú akciu. Už väčšina seriálov je lepšie napísaná, má hlavu a pätu a nie je to len naťahovanie tematiky donekonečna. Chýba tu možno knižná preloha, podľa ktorej by sa išlo a tiež triezvy rozum, ktorý by nedovolil romantické rozjímania uprostred krutého boja niekde na úrovni začiatku 90. rokov minulého storočia. Nehovoriac ešte o chabých CGI efektoch podčiarkujúcich amaterizmus tvorcov. Námet a Kate v latexe majú stále niečo do seba, no 15 rokov sa tu prežúva jedno sústo a už poriadne zhorklo.

• 16.2.2018  16:51
    Steve Jobs (2015)

Napriek lepšiemu hereckému obsadeniu v tomto snímku sa mi viac páčilo spracovanie látky s Ashtonom Kutcherom v hlavnej úlohe. Tu ide čisto o tri udalosti podobného charakteru s podobným motívom a, skrátka, nezaujali ma. Viem, o čo tvorcom išlo, no nebolo to pre mňa pútavé.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34