Marys

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 24.9.2018  21:50
    Spojenci (2016)

Čakal som viac, naozaj. Nevrylo sa mi to tam, kam malo, bohužiaľ. Určite nie zlý film s tematikou druhej svetovej, no mňa osobne za srdce nechytil. Chemické reakcie neprebehli.

• 24.9.2018  21:39

Pukancová oddychovka. Mohla byť ešte "nerdovskejšie" viac prepracovaná, no to by asi jednoduchých Američanov až tak nelákalo. Každopádne, danú hru by som hrať nechcel. Prišla mi celkom nudná, jednoduchá a na to, aká bola krátka, prestriedala strašne veľa herných žánrov. Ako pokračovanie "stolovej" verzie ale príjemné.

• 24.9.2018  21:34

Zaujímavý thriller. Možno nevopchal pod kožu toľko zimomriavok, koľko mohol, no pomaly sa odvíjal od klbka a odhaľoval pravdu. Zaujímavá atmosféra. Nie úplne taká, ktorú človek vníma pri umeleckom festivalovom filme, zároveň ani čisto popcornová. Niečo medzi. Tak ako samotný film.

• 24.9.2018  21:27

Pekná rozprávka. Autori sa to snažili pojať viacrozmerne, aby upútali aj dospelého diváka, čo sa im podarilo. Čiastočne sa vybavovali spomienky aj na pôvodnú disneyovku, ktorú som videl pradávno. Vyzerá, že s nástupom novej technológie to myslí Disney s "hranými" rozprávkami vážne. A darí sa mu.

• 17.9.2018  14:27

Taká ženská záležitosť. Pozerateľná, so skvelým hereckým obsadením, no o čom chcela presne rozprávať, nevedno. Formujú nás prísny šéfovia, aby sme v budúcnosti vedeli stáť na vlastných nohách, alebo sú len nezmyseľne krutí a radšej od nich máme ujsť, pokiaľ sa dá?

• 3.9.2018  12:06
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Vtipné, svieže a nebyť niekoľkých "vatových" dielov, pri ktorých tvorcom dochádzali nápady, bolo by to senzačné. Určite jeden z tých lepších komediálnych seriálov, ktoré sa zaručene oplatí pozerať.

• 23.8.2018  12:41
    Bao (2018)

Jednoduché, trefné, no zároveň ničím až tak neobyčajné. Zvlášť ma zarazili titulky. Až sa mi rozum zastavuje, koľko ľudí s koľkými funkciami sa dokáže podieľať na 8-minútovom animáku.

• 23.8.2018  12:37

Skvelé pokračovanie. Nedá sa povedať, že som na film vytúžene čakal ako milióny nadšencov predo mnou, no som veľmi rád, že som ho videl. Ešte radšej, že som si predtým opakovane pozrel jednotku, lebo bez nej by som trochu tápal. Skvelý humor a energia robia z filmu jeden z najlepších animákov. Hoci hlavný záporák bol celkom predvídateľný.

• 23.8.2018  12:31

Prepojenie na ikonickú rozprávku s hľadaním rybky v širokom oceáne zobrali autori so všetkou počestnosťou a hrdosťou. Mierne nostalgická a zároveň čiastočne melancholicko-depresívna atmosféra sa viaže počas takmer celého deja. Badateľná hra na city znižuje moje hodnotenie, zároveň ale nemôžem povedať, že by bol Doryn zlý.

• 12.8.2018  13:57
    Ip Man 3 (2015)

Zavŕšnie trilógie s Donniem Yenom má v sebe obrovské množstvo dôstojnosti a melanchólie. Súboje sú tiež kvalitné, no celý snímok je rozkúskovaný na minimálne štyri časti. Akoby tvorcovia silou mocou chceli ešte jeden film o majstrovi, no nevedeli, ktorý príbeh ponúknuť. Každý osve sa im zdal málo výrazný, a preto ich spojili dokopy. Mike Tyson mi vo svojej úlohe prišiel nadmieru neautentický, žiaľ. Aj zaňho musím dať o jedno nižšie hodnotenie, než pri prvých dieloch.

• 7.7.2018  11:55
    Kolos (2016)

Originalita, atmosféra a herecké obsadenoe sa tomuto filmu uprieť nedajú, no samotný príbech ma nenadchol, nevtiahol do deja. Autori nechceli riešiť následky, ale mne tam akosi chýbali. Sci-fi so stovkami trhlín, ktoré prekuknú aj "amatérski geekovia". Skrátka zbytočne nadhodnotený nápad za pár šupov.

• 5.7.2018  21:55

Svieže, vtipné, dobre zapadá do skladačky, no zázraky čakať netreba. Pohodové odľahčenie po prvej Infinity War. S výnimkou potitulkovej scény, samozrejme.

• 31.5.2018  10:25
    Deadpool 2 (2018)

Samo o sebe by bol Deadpool 2 úplná bomba. No v porovnaní s jednotkou toľko nových vecí, ktoré by som možno nečakal, nepriniesol. Aj tak som sa ale skvele zabavil a už sa nemôžem dočkať X-Force.

• 25.5.2018  11:00

Výborná atmosféra, ale niektoré detaily mi prišli trochu nedotiahnuté. Celý film je z veľkej miery epizódny, ale tak to skrátka malo byť. Zaujímavý pokus, ktorý dieru do vesmíru nespraví, no oplatí sa ho pozrieť.

• 25.5.2018  10:43
    Haikjú!! (TV seriál) (2014)

Čo sa technickej stránky a športovej reality týka, tak Haikjú!! je určite najlepší zo športových animovaných počinov, ktoré som doposiaľ videl. Čo sa ale týka grafiky a celkového nastavenia, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol. Treba ale vydržať a potom to už bude dobré. Akurát čím ďalej seriál ide, tým doňho tvorcovia vkladajú viac a viac drámy, a tak sa stane, že volejbalový zápas trvá v seriáli dlhšie, než by trval v skutočnosti. To už trochu tvári Hajkjú!! škodí.

• 11.5.2018  22:33
    Úkryt v zoo (2017)

Pri tomto filme nedá neporovnávať s ostatnými filmami z podobného súdka. Žiaľ The Zookeeper's Wife zaraďujem k tým menej dobrým. Výkon Jessicy Chastain predčil Daniel Brühl v zmysle vývoja jeho postavy, no zvyšok bl popri týchto dvoch taký mdlý. Nehovorím, že na figu. Ak by to bol jediný film s touto tematikou, bolo by to za mňa klobúk dole. Žiaľ, tých filmov už je asi veľa a tento chytil za srdce trochu menej. Niečo "vo vzduchu" mu chýbalo.

• 8.5.2018  20:40

Nazval by som to "pozeraním z donútenie", pretože sme nedokázali naladiť nič normálnejšie na hotelovom televízore. V konečnom dôsledku ale táto moderná, no zároveň tuctová francúzska komédia nebola zlá. Účel splnila, neurazila a celkom aj pobavila.

• 8.5.2018  20:37
    Rozpolcený (2016)

Úprimne, film Vyvolený som nevidel a preto mi musela záverečnú scénu vysvetliť až priateľka. Odhliadnuc od toho ale Rozpoltený mal čo do seba, odohrával sa v hustnúcej atmosfére a James McAvoy ma presvedčil, že môže hrať aj takúto postavu, čo by som si o ňom predtým nepomyslel. Záver sa nepodobal thrillerom tohto typu, čo je na jednu stranu fajn, na druhú aj nie. Na toto mám stále tak trochu rozpoltené myšlienky.

• 27.4.2018  13:39

Stálo za to čakať. A môžeme čakať ďalej. Pre tých, ktorí nie sú zarytými fanúšikmi celej série, to nemusí byť taká slasť, pretože filmu mierne chýba výstavba a ide sa priamo do 2 a pol hodinovej akcie. Tí, čo ale majú Marvel v krvi, nemôžu inak, než za plný počet.

• 24.4.2018  16:08

Pre mňa jedna z horších "tarantinoviek", no hodnotenie je až také nízke pravdepodobne preto, že porovnávam. Hodinu a pol trvajúci úvod vo mne ale potrebnú atmosféru nevybudoval, skôr ma totálne odpojil myšlienkami od filmu. A stále som počítal, prečo je tých hrozných osem, keď ja ich vidím deväť, prípadne desať?

• 5.4.2018  11:00

Dva dni po tom, čo som videl tento film, som aj zabudol, čo to vlastne chcem hodnotiť. Áno, také obyčajné a všedné to bolo. Pritom herecký potenciál je enormný. Škoda, že pošetrili na tom, aby mali kvalitný scenár. Ale Kristen Stewart mi tu vôbec nechýbala.

• 31.3.2018  08:05

Ťažké sci-fi v Ready Player One hľadať netreba, no napriek tomu, že bol spravený veľmi zľahka, pre mladých a rodiny s deťmi, romantickou zápletkou a v konečnom dôsledku to bola rozprávka, myslím že aj geekovia si prídu na svoje a nenájdu až príliš veľa žánrových chýb. Ja som sa veľmi bavil a nebude mi vadiť pozrieť si film znovu. Spielbergov návrat k pubertálnemu sci-fi rozhodne vyšiel a padol vhod.

• 26.3.2018  13:04
    Kancl (TV seriál) (2001)

Samo o sebe inšpiratívne v mnohých ohľadoch, no predsa slabo zrozumiteľné s oveľa nižšou kadenciou humoru ako u jeho americkej adaptácie. Keby som to pozeral opačne, možno by som reagoval ináč, no tým, že som najskôr dopozeral americkú verziu, tá britská mi prišla síce prirodzenejšia, no scenáristicky nedotiahnutá.

• 26.3.2018  12:53

Čakal som nejaký nový, hutný príbeh a aj keď tieto poskladané miniepizódy vôbec nie sú zlé, nedá sa to brať ako "Pat a Mat vo filme". Škoda. Keď už chceli spraviť niečo veľkolepé v rámci výročia, nemuseli sa tvorcovia toľko uskromniť a jedinú inováciu do filmu dať skladanie plátna a výmenu kotúčov filmov. Keď už, mohol to byť remaster skutočne najpodarenejších epizód, nie len tých posledných.

• 23.3.2018  13:35

Na Pulp Fiction človek musí dozrieť. A potom už zistí podľa seba, či to berie ako nechutnú drámu, alebo iracionálnu komédiu z gangsterského prostredia. Na strednej mi film veľmi nezašliapal, teraz, keď som sa ho konečne rozhodol poriadne pozrieť, tak z neho nemôžem. Kult.

• 23.3.2018  13:32

Starý ale vtipný film, v ktorého bizarnosti každý ucíti kúsok svojej domoviny a birokracie v nej. Na pozeranie s priateľmi akurát odľahčujúci.

• 15.3.2018  23:05
    Tomb Raider (2018)

Verzia s Angelinou Jolie predstavovala takú "batmanovskú" tvár Lary Croft. Prehnane bohatá, prehnane sebavedomá, vo všetkom vynikajúca nad ostatnými. V tomto reštarte celej série podľa reštartu samotnej hry ale vidíme Aliciu Vikander ako dievča z bohatej rodiny, ktoré sa za sedem rokov čakania na návrat svojho otca úplne spustilo. Toto je jej prvá výprava a prvé kroky k tomu, aby sa stala onou perfektnou pracháčkou. Keď prižmúrime obrovské oko nad popieraním fyziky a faktom, že by už v polke filmu mala byť aspoň päťkrát mŕtva, konečný celkový dojem z filmu je pozitívny. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie.

• 13.3.2018  22:51
    Snowden (2016)

Je to sila. Samotný príbeh je asi mohutnejší než filmové prevedenie, no ani to nebolo na zahodenie. Dalo by sa spraviť možno trochu dynamickejšie, kratšie, či záživnejšie, ale budiš. Tvorcovia sa rozhodli pustiť pomerne skoro do ešte horúcej látky a neurobili zle. Akurát skutočná priateľka Eda Snowdena zo záverečných fotiek vo filme mi prišla oveľa sympatickejšia než Shailene Woodley.

• 13.3.2018  22:43

Nepovažujem A Dog's Purpose za nejaký zlý film, naopak. Pre psíčkarov je to určite balzam pre dušu. Sám preferujem psy pred mačkami, no nehraničí to až s fanatizmom. Tento film ale účelovo tlačí na pílu, čo mu nerobí dobre. Pri porovnaní s Marley & Me, alebo Hachiko: A Dog's Story, je A Dog's Purpose príliš umelým a predvídateľným útokom na city. Cieľová skupina bola jasná, motív ale príliš prvoplánový.

• 9.3.2018  10:38
    Wind River (2017)

Tematicky aj žánrovo ma film totálne obišiel. Iste, snaží sa riešiť ťažkú problematiku, ktorej sa možno nikto iný nedotkne, no všehovšudy je to 90 minút nezáživného hundrania popod nos a na záver 15 minút surovej akcie. Zároveň v tom cítiť určitý americký patriotizmus, takže ani na nezávislý film sa to hrať nechce. Neviem presne, čo okrem posolstva, ktoré mi nie je blízke, ma malo na Wind River zvlášť upútať.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34