Marys

homepage

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 10.11.2018  08:04

Nezaradil by som to do svojho top výberu kórejských komédií. Prílišné množstvo zbytočných dialógov zameraných na financie, z ktorých som toho veľmi nepochytil, príbeh nie natoľko výrazný, aby sa vryl do pamäte, skrátka taká neosolená zemiaková kaša medzi prílohami.

• 1.11.2018  22:48

Queen je jedna z mála kapiel, ktorú aj keď vyslovene nepočúvate, musíte k niektorým jej hitom inklinovať. Aspoň ja to tak vnímam. Rami Malek zahral svoju rolu skvele, no škoda, že výzorom málo pripomínal Freddieho, čo sa dalo porovnať pri záverečných titulkoch. Pri skutočnom príbehu niekoho neznámeho to až tak nevadí, no pokiaľ ide o takúto legendu, hodilo by sa ho prezentovať vizuálne hodnovernejšie. Niektoré úseky boli zbytočne predramatizované. Napríklad ten, pri ktorom Live Aid nemala odozvu od prispievateľov až kým nevystúpili Queeni. Každopádne veľmi dobrý film, ktorý si táto kapela jednoznačne zaslúžila a v záverečnej desiatke minút bude behať mráz po chrbte aj tým, čo tejto hudbe neholdujú.

• 30.10.2018  07:49

Keď opomenieme úchvatnú tváričku Emilie Clarke s obočím, ktoré má zhruba o stovku svalov na hýbanie naviac oproti ostatným ľuďom, máme tu Intouchables s romantickým podtónom a trpkejším záverom. Niektoré postavy, ako premotivovaný atlét Neville Longbottom, boli až príliš zaškatuľkované a nereálne pôsobiace. Pozeralo sa na to dobre, no na môj vkus to bola až priveľká vykrádačka nápadov.

• 18.10.2018  14:27
    Diktátor (2012)

Z filmov v hlavnej úlohe so Sacha Baron Cohenom sa mi diktátor páčil asi najviac. Možno to bolo mojim vlastným psychyckým nastavením, možno preto, že sa tvorcovia skutočne vyhrali s detailami, no nedalo sa s filmom z veľkej miery nesúhlasiť napriek tomu, že išlo o úplnú sprostosť.

• 18.10.2018  14:18
    Hataraku saibó (TV seriál) (2018)

Bol raz jeden život na japonský štýl. Pozrel som si prvých niekoľko dielov. Zo začiatku sa dostaví vzrušenie a pobavenie, no po pár dieloch zistíte, že idú šablónovito. Zakaždým sa objaví nejaký vírus, či baktéria a čelí jej nejaký iný druh bielej krvinky. K tomu nechýba otravná neschopná červená krvinka, ktorá je večne v ohrození. Chýba väčšia rozmanitosť príbehu. Bunky nie sú len o krvi a jej boji so škodlivinami.

• 18.10.2018  14:14
    Annihilation (2018)

Prípad, kedy upútavka predčí samotný film. Zaujímavá idea, zápletka, sci-fi námet, no scenár a prevedenie krívajú na vratkej nohe. Očakávania nenaplnené, nálada z filmu mierne pokazená, no aj napriek tomu treba dať filmu šancu.

• 6.10.2018  19:10

Oddychovka, ktorá vskutku pobavila. Lepšie než Lego Batman, od ktorého som mal vysoké očakávania, no nakoniec sklamal. Netreba čakať nič veľkolepé, no Nonjago je prudko pozerateľné, keď chcete trošku vypnúť realitu okolo.

• 6.10.2018  19:02

Umelecké, vtiahnutie priamo do deja polodokumentárnou kamerou. Jediným pozitívom asi z mojej strany je, že som pri filme nezaspal. Absolútne proti gustu a nepochopené. Vôbec som sa nechytal. Shia LaBeouf mi prišiel oveľa zaujímavejší, keď hrával v blockbusteroch.

• 1.10.2018  07:15
    Vlčí děti (2012)

Rozpačité dojmy z tejto japonskej rozprávky. Asi mi chýba kontext, no prišla mi veľmi zvláštna a párkrát sme sa s priateľkou pri pozeraní prichytili pri určitom "wtf" momente s podtitulom: To smáď tí autori nemyslia vážne. Vlčie deti nebudú mojim obľúbeným animovaným filmom. Mal pekné momenty, no je až príliš zvláštny.

• 30.9.2018  15:30
    Únos (2017)

Zaujímavý slovenský film na zamyslenie. Napínavý, drsný, nepríjemný, nad ktorým len rozmýšľame, ako ho tvorcovia ukončia. V súčasnosti aj veľmi aktuálny. Filmársky strop nedosiahol, no posolstvo, ktoré v sebe nesie mu dodáva auru nedotknuteľnosti.

• 24.9.2018  21:50
    Spojenci (2016)

Čakal som viac, naozaj. Nevrylo sa mi to tam, kam malo, bohužiaľ. Určite nie zlý film s tematikou druhej svetovej, no mňa osobne za srdce nechytil. Chemické reakcie neprebehli.

• 24.9.2018  21:39

Pukancová oddychovka. Mohla byť ešte "nerdovskejšie" viac prepracovaná, no to by asi jednoduchých Američanov až tak nelákalo. Každopádne, danú hru by som hrať nechcel. Prišla mi celkom nudná, jednoduchá a na to, aká bola krátka, prestriedala strašne veľa herných žánrov. Ako pokračovanie "stolovej" verzie ale príjemné.

• 24.9.2018  21:34

Zaujímavý thriller. Možno nevopchal pod kožu toľko zimomriavok, koľko mohol, no pomaly sa odvíjal od klbka a odhaľoval pravdu. Zaujímavá atmosféra. Nie úplne taká, ktorú človek vníma pri umeleckom festivalovom filme, zároveň ani čisto popcornová. Niečo medzi. Tak ako samotný film.

• 24.9.2018  21:27

Pekná rozprávka. Autori sa to snažili pojať viacrozmerne, aby upútali aj dospelého diváka, čo sa im podarilo. Čiastočne sa vybavovali spomienky aj na pôvodnú disneyovku, ktorú som videl pradávno. Vyzerá, že s nástupom novej technológie to myslí Disney s "hranými" rozprávkami vážne. A darí sa mu.

• 17.9.2018  14:27

Taká ženská záležitosť. Pozerateľná, so skvelým hereckým obsadením, no o čom chcela presne rozprávať, nevedno. Formujú nás prísny šéfovia, aby sme v budúcnosti vedeli stáť na vlastných nohách, alebo sú len nezmyseľne krutí a radšej od nich máme ujsť, pokiaľ sa dá?

• 3.9.2018  12:06
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Vtipné, svieže a nebyť niekoľkých "vatových" dielov, pri ktorých tvorcom dochádzali nápady, bolo by to senzačné. Určite jeden z tých lepších komediálnych seriálov, ktoré sa zaručene oplatí pozerať.

• 23.8.2018  12:41
    Bao (2018)

Jednoduché, trefné, no zároveň ničím až tak neobyčajné. Zvlášť ma zarazili titulky. Až sa mi rozum zastavuje, koľko ľudí s koľkými funkciami sa dokáže podieľať na 8-minútovom animáku.

• 23.8.2018  12:37

Skvelé pokračovanie. Nedá sa povedať, že som na film vytúžene čakal ako milióny nadšencov predo mnou, no som veľmi rád, že som ho videl. Ešte radšej, že som si predtým opakovane pozrel jednotku, lebo bez nej by som trochu tápal. Skvelý humor a energia robia z filmu jeden z najlepších animákov. Hoci hlavný záporák bol celkom predvídateľný.

• 23.8.2018  12:31

Prepojenie na ikonickú rozprávku s hľadaním rybky v širokom oceáne zobrali autori so všetkou počestnosťou a hrdosťou. Mierne nostalgická a zároveň čiastočne melancholicko-depresívna atmosféra sa viaže počas takmer celého deja. Badateľná hra na city znižuje moje hodnotenie, zároveň ale nemôžem povedať, že by bol Doryn zlý.

• 12.8.2018  13:57
    Ip Man 3 (2015)

Zavŕšnie trilógie s Donniem Yenom má v sebe obrovské množstvo dôstojnosti a melanchólie. Súboje sú tiež kvalitné, no celý snímok je rozkúskovaný na minimálne štyri časti. Akoby tvorcovia silou mocou chceli ešte jeden film o majstrovi, no nevedeli, ktorý príbeh ponúknuť. Každý osve sa im zdal málo výrazný, a preto ich spojili dokopy. Mike Tyson mi vo svojej úlohe prišiel nadmieru neautentický, žiaľ. Aj zaňho musím dať o jedno nižšie hodnotenie, než pri prvých dieloch.

• 7.7.2018  11:55
    Kolos (2016)

Originalita, atmosféra a herecké obsadenoe sa tomuto filmu uprieť nedajú, no samotný príbech ma nenadchol, nevtiahol do deja. Autori nechceli riešiť následky, ale mne tam akosi chýbali. Sci-fi so stovkami trhlín, ktoré prekuknú aj "amatérski geekovia". Skrátka zbytočne nadhodnotený nápad za pár šupov.

• 5.7.2018  21:55

Svieže, vtipné, dobre zapadá do skladačky, no zázraky čakať netreba. Pohodové odľahčenie po prvej Infinity War. S výnimkou potitulkovej scény, samozrejme.

• 31.5.2018  10:25
    Deadpool 2 (2018)

Samo o sebe by bol Deadpool 2 úplná bomba. No v porovnaní s jednotkou toľko nových vecí, ktoré by som možno nečakal, nepriniesol. Aj tak som sa ale skvele zabavil a už sa nemôžem dočkať X-Force.

• 25.5.2018  11:00

Výborná atmosféra, ale niektoré detaily mi prišli trochu nedotiahnuté. Celý film je z veľkej miery epizódny, ale tak to skrátka malo byť. Zaujímavý pokus, ktorý dieru do vesmíru nespraví, no oplatí sa ho pozrieť.

• 25.5.2018  10:43
    Haikjú!! (TV seriál) (2014)

Čo sa technickej stránky a športovej reality týka, tak Haikjú!! je určite najlepší zo športových animovaných počinov, ktoré som doposiaľ videl. Čo sa ale týka grafiky a celkového nastavenia, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol. Treba ale vydržať a potom to už bude dobré. Akurát čím ďalej seriál ide, tým doňho tvorcovia vkladajú viac a viac drámy, a tak sa stane, že volejbalový zápas trvá v seriáli dlhšie, než by trval v skutočnosti. To už trochu tvári Hajkjú!! škodí.

• 11.5.2018  22:33
    Úkryt v zoo (2017)

Pri tomto filme nedá neporovnávať s ostatnými filmami z podobného súdka. Žiaľ The Zookeeper's Wife zaraďujem k tým menej dobrým. Výkon Jessicy Chastain predčil Daniel Brühl v zmysle vývoja jeho postavy, no zvyšok bl popri týchto dvoch taký mdlý. Nehovorím, že na figu. Ak by to bol jediný film s touto tematikou, bolo by to za mňa klobúk dole. Žiaľ, tých filmov už je asi veľa a tento chytil za srdce trochu menej. Niečo "vo vzduchu" mu chýbalo.

• 8.5.2018  20:40

Nazval by som to "pozeraním z donútenie", pretože sme nedokázali naladiť nič normálnejšie na hotelovom televízore. V konečnom dôsledku ale táto moderná, no zároveň tuctová francúzska komédia nebola zlá. Účel splnila, neurazila a celkom aj pobavila.

• 8.5.2018  20:37
    Rozpolcený (2016)

Úprimne, film Vyvolený som nevidel a preto mi musela záverečnú scénu vysvetliť až priateľka. Odhliadnuc od toho ale Rozpoltený mal čo do seba, odohrával sa v hustnúcej atmosfére a James McAvoy ma presvedčil, že môže hrať aj takúto postavu, čo by som si o ňom predtým nepomyslel. Záver sa nepodobal thrillerom tohto typu, čo je na jednu stranu fajn, na druhú aj nie. Na toto mám stále tak trochu rozpoltené myšlienky.

• 27.4.2018  13:39

Stálo za to čakať. A môžeme čakať ďalej. Pre tých, ktorí nie sú zarytými fanúšikmi celej série, to nemusí byť taká slasť, pretože filmu mierne chýba výstavba a ide sa priamo do 2 a pol hodinovej akcie. Tí, čo ale majú Marvel v krvi, nemôžu inak, než za plný počet.

• 24.4.2018  16:08

Pre mňa jedna z horších "tarantinoviek", no hodnotenie je až také nízke pravdepodobne preto, že porovnávam. Hodinu a pol trvajúci úvod vo mne ale potrebnú atmosféru nevybudoval, skôr ma totálne odpojil myšlienkami od filmu. A stále som počítal, prečo je tých hrozných osem, keď ja ich vidím deväť, prípadne desať?

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34