Marys

homepage

Skype: marys_squirtle

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 6.1.2019  15:44

Ambiciózny, dychberúci, no v konečnom dôsledku nie až natoľko pútavý film, aké boli moje očakávania k nemu. Niektoré vizuálne kúsky pôsobili amatérsky a podobne ako vo filme Looper, aj pri The Walk vyzerá maska Josepha Gordon-Levitta, ako by ho poštípala osa na tvár. Bolestivo a niekoľko krát. Nenaplnilo moje predstavy, hoci pripúšťam, že potenciál tam bol. Pohorel na detailoch.

• 5.1.2019  19:01

Zaujímavé, vtipné podanie. Veľmi vkusné a trefné. Navyše ako bonus unikátna animácia, z ktorej budete v úžase polku filmu. Tú druhú polku si žiaľ budete myslieť, či sa v kine nepomýlili a nezabudli vám dať 3D okuliare. Na mňa to osobne bolo až príliš vizuálna. Epileptikom neodporúčam ani zďaleka. Sám pritom epileptik nie som. Skrátka výborné, no unaví oči ako po pol dni v práci za počítačom.

• 27.12.2018  12:11

Film pre mňa znamená určitý rozpor. Na jednu stranu krásna vizualizácia pôsobí priam rozprávkovo, aj príbeh je celkom jednoducho napísaný (na štýl Spy Kids), no zároveň sa dialógy snažia byť dospelácke, film je plný násilia a "prehánkovej" erotiky, čiže nedokážem presne pochopiť, kto má byť cieľovou skupinou. Pre deti vhodný nie je, dospelým zas môže prísť až príliš "farebný".

• 26.12.2018  10:33

Kritikmi zrušené, finančne neúspešné, no prudko pozerateľné. Podobne ako u Assassin’s Creed, ani tu sa žiaľ anticipovaného pokračovania nedočkáme z vyššie spomínaných dôvodou. Assassin doplatil na to, že si za cieľovku vybral prevažne hráčov populárnej hry a na žánru neznalých mohol pôsobiť zmätočne. Artuš zas mohol doplatiť na to, že jeho príbeh už bol rozprávaný toľkokrát, až je ho ľudstvo presýtené. Aj keď sa snažil byť iný.

• 26.12.2018  10:10

Na slovenské pomery akceptovateľná záležitosť, hoci by nezaškodilo menej melanchólie a temna pre vianočnú rozprávku. Inšpirácie načerpané z množstva ďalších rozprávok sú vkusne prepletené, záver podľa očakávaní rozprávkový, akurát nám do hlavy nešlo, prečo bol Tomáš Maštalír zamaskovaný tak, aby vyzeral ako Ján Koleník, a Csongor Kassai ako Jan Kraus. Snáď si nepýtali tak veľa...

• 26.12.2018  10:05

Milá príjemná rozprávočka, ktorá zahreje pri srdci. Pútavá animácia, zaujímavý príbeh, množstvo odkazov na mytológiu a zvyky, ktoré sú nám blízke, no zároveň už veľmi vzdialené. Ako pohladenie od mamy.

• 17.12.2018  10:32
    Aquaman (2018)

Podľa prvotných údajov o filme som očakéval, že sa DC podarilo spraviť prvý husársky kúsok tým, že z najzbytočnejšieho superhrdinu spravia toho, ktorý potiahne príbeh vpred. CGI efekty sa značne zlepšili, sexy telá hlavných protagonistov mali zabrať tak na ženy, ako na chlapov, no čo sa scenára týka, bolo tu toľko wtf-facepalm-patetických momentov, až pochovali všetko, čo sa z Aquamana mohlo stať. Keď už podmorskí ľudia jazdiaci na morských koníkoch nie sú to najtrápnejšie z celého filmu, niečo je zle.

• 26.11.2018  19:30

Jednotka bola vcelku živá a odlišná od potterovskej ságy práve fantastickými zvermi. Tie sa vyskytujú aj v dvojke, no už idú na stranu a evidentne všetko smeruje k veľkému súboju dvoch najsilnejších mágov. Chýba trochu kreativity a niečo, čo by nerobilo z Grindelwaldových zločinov len akýsi prelínací diel. Veď aj samotný Harry Potter bol zaujímavý v tom, ako na konci roka vždy musel voľačo vyriešiť. Tu sa nám len odhalilo pár zaujímavých právd a prehodili sa strany, o ktorých aj tak vieme, že sa ešte v budúcnosti párkrát prehodia. Koľko dielov série je objednaných?

• 20.11.2018  20:21

Taký kvázi spomienkový diel s množstvom odkazov na predchádzajúce diely, ktorý asi znamená definitívny koniec tiahlej série. Bolo to príjemné, pozerateľné, no ničím výnimočné, či premyslené. Také, normálne. Detskí herci nevadili, scenár trochu pokrivkával. Hlavne v rozohranosti mnohých tém, ktoré neboli nijako opodstatnené. Asi sa materiál musel nahrubo zostrihať, z čoho nakoniec vzišiel takýto rozstrapatený pokus. A záver veľmi zrýchlený, akoby to už tvorcov nakoniec prestalo baviť.

• 20.11.2018  09:58
    Bright (2017)

Potenciál tam bol obrovský. Prevedenie rozpačité, nevýrazné, mdlé, zlé. Prirovnal by som to k sérii Underworld, ktoré má ale jednu výhodu. Kate Beckinsale v latexovom oblečení. Aj keď príbeh stojí podobne za starú belu, pozerať sa na to dá. Pri Bright som zaspával. Škoda. Taký dobrý nápad...

• 10.11.2018  08:04

Nezaradil by som to do svojho top výberu kórejských komédií. Prílišné množstvo zbytočných dialógov zameraných na financie, z ktorých som toho veľmi nepochytil, príbeh nie natoľko výrazný, aby sa vryl do pamäte, skrátka taká neosolená zemiaková kaša medzi prílohami.

• 1.11.2018  22:48

Queen je jedna z mála kapiel, ktorú aj keď vyslovene nepočúvate, musíte k niektorým jej hitom inklinovať. Aspoň ja to tak vnímam. Rami Malek zahral svoju rolu skvele, no škoda, že výzorom málo pripomínal Freddieho, čo sa dalo porovnať pri záverečných titulkoch. Pri skutočnom príbehu niekoho neznámeho to až tak nevadí, no pokiaľ ide o takúto legendu, hodilo by sa ho prezentovať vizuálne hodnovernejšie. Niektoré úseky boli zbytočne predramatizované. Napríklad ten, pri ktorom Live Aid nemala odozvu od prispievateľov až kým nevystúpili Queeni. Každopádne veľmi dobrý film, ktorý si táto kapela jednoznačne zaslúžila a v záverečnej desiatke minút bude behať mráz po chrbte aj tým, čo tejto hudbe neholdujú.

• 30.10.2018  07:49

Keď opomenieme úchvatnú tváričku Emilie Clarke s obočím, ktoré má zhruba o stovku svalov na hýbanie naviac oproti ostatným ľuďom, máme tu Intouchables s romantickým podtónom a trpkejším záverom. Niektoré postavy, ako premotivovaný atlét Neville Longbottom, boli až príliš zaškatuľkované a nereálne pôsobiace. Pozeralo sa na to dobre, no na môj vkus to bola až priveľká vykrádačka nápadov.

• 18.10.2018  14:27
    Diktátor (2012)

Z filmov v hlavnej úlohe so Sacha Baron Cohenom sa mi diktátor páčil asi najviac. Možno to bolo mojim vlastným psychyckým nastavením, možno preto, že sa tvorcovia skutočne vyhrali s detailami, no nedalo sa s filmom z veľkej miery nesúhlasiť napriek tomu, že išlo o úplnú sprostosť.

• 18.10.2018  14:18
    Hataraku saibó (TV seriál) (2018)

Bol raz jeden život na japonský štýl. Pozrel som si prvých niekoľko dielov. Zo začiatku sa dostaví vzrušenie a pobavenie, no po pár dieloch zistíte, že idú šablónovito. Zakaždým sa objaví nejaký vírus, či baktéria a čelí jej nejaký iný druh bielej krvinky. K tomu nechýba otravná neschopná červená krvinka, ktorá je večne v ohrození. Chýba väčšia rozmanitosť príbehu. Bunky nie sú len o krvi a jej boji so škodlivinami.

• 18.10.2018  14:14
    Annihilation (2018)

Prípad, kedy upútavka predčí samotný film. Zaujímavá idea, zápletka, sci-fi námet, no scenár a prevedenie krívajú na vratkej nohe. Očakávania nenaplnené, nálada z filmu mierne pokazená, no aj napriek tomu treba dať filmu šancu.

• 6.10.2018  19:10

Oddychovka, ktorá vskutku pobavila. Lepšie než Lego Batman, od ktorého som mal vysoké očakávania, no nakoniec sklamal. Netreba čakať nič veľkolepé, no Nonjago je prudko pozerateľné, keď chcete trošku vypnúť realitu okolo.

• 6.10.2018  19:02

Umelecké, vtiahnutie priamo do deja polodokumentárnou kamerou. Jediným pozitívom asi z mojej strany je, že som pri filme nezaspal. Absolútne proti gustu a nepochopené. Vôbec som sa nechytal. Shia LaBeouf mi prišiel oveľa zaujímavejší, keď hrával v blockbusteroch.

• 1.10.2018  07:15
    Vlčí děti (2012)

Rozpačité dojmy z tejto japonskej rozprávky. Asi mi chýba kontext, no prišla mi veľmi zvláštna a párkrát sme sa s priateľkou pri pozeraní prichytili pri určitom "wtf" momente s podtitulom: To smáď tí autori nemyslia vážne. Vlčie deti nebudú mojim obľúbeným animovaným filmom. Mal pekné momenty, no je až príliš zvláštny.

• 30.9.2018  15:30
    Únos (2017)

Zaujímavý slovenský film na zamyslenie. Napínavý, drsný, nepríjemný, nad ktorým len rozmýšľame, ako ho tvorcovia ukončia. V súčasnosti aj veľmi aktuálny. Filmársky strop nedosiahol, no posolstvo, ktoré v sebe nesie mu dodáva auru nedotknuteľnosti.

• 24.9.2018  21:50
    Spojenci (2016)

Čakal som viac, naozaj. Nevrylo sa mi to tam, kam malo, bohužiaľ. Určite nie zlý film s tematikou druhej svetovej, no mňa osobne za srdce nechytil. Chemické reakcie neprebehli.

• 24.9.2018  21:39

Pukancová oddychovka. Mohla byť ešte "nerdovskejšie" viac prepracovaná, no to by asi jednoduchých Američanov až tak nelákalo. Každopádne, danú hru by som hrať nechcel. Prišla mi celkom nudná, jednoduchá a na to, aká bola krátka, prestriedala strašne veľa herných žánrov. Ako pokračovanie "stolovej" verzie ale príjemné.

• 24.9.2018  21:34

Zaujímavý thriller. Možno nevopchal pod kožu toľko zimomriavok, koľko mohol, no pomaly sa odvíjal od klbka a odhaľoval pravdu. Zaujímavá atmosféra. Nie úplne taká, ktorú človek vníma pri umeleckom festivalovom filme, zároveň ani čisto popcornová. Niečo medzi. Tak ako samotný film.

• 24.9.2018  21:27

Pekná rozprávka. Autori sa to snažili pojať viacrozmerne, aby upútali aj dospelého diváka, čo sa im podarilo. Čiastočne sa vybavovali spomienky aj na pôvodnú disneyovku, ktorú som videl pradávno. Vyzerá, že s nástupom novej technológie to myslí Disney s "hranými" rozprávkami vážne. A darí sa mu.

• 17.9.2018  14:27

Taká ženská záležitosť. Pozerateľná, so skvelým hereckým obsadením, no o čom chcela presne rozprávať, nevedno. Formujú nás prísny šéfovia, aby sme v budúcnosti vedeli stáť na vlastných nohách, alebo sú len nezmyseľne krutí a radšej od nich máme ujsť, pokiaľ sa dá?

• 3.9.2018  12:06
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Vtipné, svieže a nebyť niekoľkých "vatových" dielov, pri ktorých tvorcom dochádzali nápady, bolo by to senzačné. Určite jeden z tých lepších komediálnych seriálov, ktoré sa zaručene oplatí pozerať.

• 23.8.2018  12:41
    Bao (2018)

Jednoduché, trefné, no zároveň ničím až tak neobyčajné. Zvlášť ma zarazili titulky. Až sa mi rozum zastavuje, koľko ľudí s koľkými funkciami sa dokáže podieľať na 8-minútovom animáku.

• 23.8.2018  12:37

Skvelé pokračovanie. Nedá sa povedať, že som na film vytúžene čakal ako milióny nadšencov predo mnou, no som veľmi rád, že som ho videl. Ešte radšej, že som si predtým opakovane pozrel jednotku, lebo bez nej by som trochu tápal. Skvelý humor a energia robia z filmu jeden z najlepších animákov. Hoci hlavný záporák bol celkom predvídateľný.

• 23.8.2018  12:31

Prepojenie na ikonickú rozprávku s hľadaním rybky v širokom oceáne zobrali autori so všetkou počestnosťou a hrdosťou. Mierne nostalgická a zároveň čiastočne melancholicko-depresívna atmosféra sa viaže počas takmer celého deja. Badateľná hra na city znižuje moje hodnotenie, zároveň ale nemôžem povedať, že by bol Doryn zlý.

• 12.8.2018  13:57
    Ip Man 3 (2015)

Zavŕšnie trilógie s Donniem Yenom má v sebe obrovské množstvo dôstojnosti a melanchólie. Súboje sú tiež kvalitné, no celý snímok je rozkúskovaný na minimálne štyri časti. Akoby tvorcovia silou mocou chceli ešte jeden film o majstrovi, no nevedeli, ktorý príbeh ponúknuť. Každý osve sa im zdal málo výrazný, a preto ich spojili dokopy. Mike Tyson mi vo svojej úlohe prišiel nadmieru neautentický, žiaľ. Aj zaňho musím dať o jedno nižšie hodnotenie, než pri prvých dieloch.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35