Popelka (2015)

Na jednu stranu je pravda, že trh už je presýtený "modernými" niekoľkovrstvovými rozprávkami, ktoré sú plné odkazov a orientácie na široké spektrum divákov. Na druhú ale táto "klasika" väčšinu času nudila. Hra na efekt, neprirodzene pôsobiaca digitalizácia. Čakal som trochu viac.

Správní chlapi (2016)

Čo sa atmosféry a humoru týka, tak sa mi film určite páčil. Zaujímavá chémia medzi Russelom a Ryanom bola správnym korením pre samotný snímok. Určitá ironická surovnosť a antihrdinstvo sa do zasadeného prostredia viac než hodili. Jediným väčším negatívom bola pre mňa samotná zápletka, ktorá ma nijak veľmi neoslovila, ale zase, tvorcovia sa aspoň vyhli určitej "tuctovosti".

Pixely (2015)

Tak tu bola výrazná absencia lásky k tematike, aby mohla byť uchopená správnym smerom a spôsobom. Skrátka, nápad veľmi zaujímavý, no zvyšok veľmi nepremyslený, plochý, fádny. Až sa čudujem, ako tam tvorcovia dokázali zohnať také obsadenie momentálne veľmi populárnych hercov.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Po tomto filme som si uvedomujem, že tie predchádzajúce sa mi už skutočne zliali dokopy. Minimálne ostatné dva. A napriek tomu, že to určite nebolo nezáživné pozeranie, asi by nebolo odveci X-Menovskú sériu po 20-tich rokoch zahasiť. Je krásna, zaujímavá, každý film má čo ponúknuť, no už je toho na môj vkus veľa. X-Force by mohol byť krásnou ultimátnou bodkou.

Captain America: Občanská válka (2016)

Áno aj nie. Nemôžem povedať, že som zažil práve filmovú extázu, no zároveň malo ďalšie pokračovanie avengerov neskutočne veľa pozitív. Jedným z nich je určite nové prevedenie spider-mana, ktorý pravdepodobne odstaví Andrewa Garfielda, ktorého verzia sa mi síce veľmi páčila, no prišla príliš skoro po Tobiem Maguirem, do zabudnutia. Okrem toho pohľadný snímok, ktorý nás ale veľmi ďaleko v príbehu neposunul. Uvidíme, čo príde ďalej.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Stále musím porovnávať a naďalej v tom cítim menej lásky k predloženej látke a viac záujmu o to natiahnuť ju až praskne. Skrátka vláčne, neskutočne veľa "hej, poďme sa uprostred bojového poľa porozprávať", alebo podobné smiešne nereálnosti. Vážne to nešlo spraviť v menšom, dynamickejšie a zaujať príbehom, než efektami?

Bláznivá dovolená (2015)

No, čo k tomu. Neprekvapilo. Naplnilo to všetky očakávania, no tie neboli príliš vysoké, takže taká rodinná komédia na zabitie času, ktorá sa bude omieľať ako všetky predchádzajúce "Vacations". Paradoxne najvtipnejší mi prišilo úvodné intro nevydarených dovolenkových fotiek.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Hneď začnem. Pôvodným Mad Maxov som nevidel. Toto bol dobrý film, premakaný, no myslím, že až príliš nafúknutý fanúškovskou obľubou. Pekné zábery, no príbeh veľmi plochý. Chápem, že pri takejto akčnej naháňačke ani hlbší byť nemohol, preto ale nemôžem tvrdiť, že toto bol najlepší filmový zážitok v mojom živote. Skrátka veľmi dobrý akčný snímok.

Fantastická čtyřka (2015)

V súčasnej "komiksovej naháňačke" je Fantastic Four veľmi veľkým prešľapom Marvelu. Iba akýsi tínedžerský nízkorozpočtový pokus, kde sa 3/4 filmu nič nedeje, a v poslednej štvrťke vlastne takisto nič. Pôvodné 2 filmy boli síce naivné, no aspoň vtedy neprebiehal taký boj o priazeň diváka medzi Marvelom a DC. Tento raz ale Marvel ponúkol svojmu sokovi priestor na pobavenie. Čo chceli touto verziou Fantastic Four bez výrazného charakteru, napätia, scenára, či myšlienky autori povedať, mi je zatiaľ neznáme.