Co děláme v temnotách (2014)

Pekný kúsok. Veľmi vtipný, osviežujúci, netradičný. Určite to nie je kino-trhák, no rozhodne sa ho oplatí pozrieť.

Sayangkoldong yangkwajajeom aentikeu (2008)

S najväčšou pravdepodobnosťou mi niečo uniklo. To, čo v kórejských filmoch s obľubou sledujem, mi pri Antique výrazne chýbalo. Až keď som sa teraz dozvedel, že je film robený podľa japonskej mangy, všetko začína dostávať zmysel. To ale neznamená, že sa pohľad na snímok v mojich očiach zmenil. Kórejci by sa mali držať svojho a japonskú zvrátenosť, nelogickosť, a nikam nesmerujúce odkazy nechať Japoncom.

Predátor (1987)

Na 80-te roky niečo výnimočné, čo aj v súčasnosti poskytuje priestor pre zamyslenie - naozaj má toto už takmer 30 rokov? Zároveň je to ale stále len plochá silácka akčná rezačka s obrovským množstvom chýb a nepochopiteľných zámerov.

V hlavě (2015)

Určite zapamätateľný animák, veľmi vtipný. Skutočne som sa schuti pobavil a niektoré scény boli priam výnimočne trefné. Zároveň ale Inside Out nebol až tak neuveriteľne božský na to, akú, dá sa povedať, že mániu, vyvolal. Veľmi dobrý kúsok Pixarovskej skladačky, no výhru v lotérii zas čakať netreba.

Interstellar (2014)

Možno za to môže IMAX, no Interstellar ma do seba úplne vtiahol. Jasné, nachádzajú sa v ňom určité nelogickosti a nepresnosti, ktoré sa ale dajú prehliadnuť. Skrátka Gravity a 2001: A Space Odyssey ma dosť nudili. Interstellar ale kombinuje to najlepšie z oboch, momenty prekvapenia,úchvatné obrazy a napriek dlhej stopáži som sa ani chvíľu nenudil. Asi takto sa to má robiť.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Nebolo to také ohromujúce, ako trailer napovedal, že by to mohlo byť, no rozhodne film nebol žiadnym sklamaním. Vkusný humor, elegancia, zvraty, tempo, príjemné obsadenie. Nie je sa na čo sťažovať. K úplnému majstrovstvu ale ešte nejaký ten dielik od stavebnice chýbal.

Koleje osudu (2013)

Dobrý námet filmu, no v spracovaní mi chýbala dynamika, napätie, skrátka to napriek kvalitnému obsadeniu nemalo požadovanú iskru. Veľmi veľa hluchých miest, ktoré odpútavali pozornosť. Nemal som z filmu dobrý pocit. Určite sa dal spraviť zaujímavejšie.

Nejhledanější muž (2014)

Film, ktorý sa hrá na niečo, čomu nesiaha ani po päty. Zvažoval som aj 2 hviezdy, no až také zlé to asi nebolo. Každopádne nudné, vleklé a vatové dialógy uspávali, film sa vďaka nim zdal o hodinu dlhší. Atmosféra takmer žiadna, dej nedomyslený a prehollywoodovaný.

Ant-Man (2015)

Po úvodnom traileri som sa veľmi bál. No nakoniec je z Ant-Mana plnokrvná komixová marvelovka, jedna z najvtipnejších a pomerne zaujímavých. Mala síce hluché miesta, no efekty boli veľmi dobré, hlavné postavy takisto, čiže dá sa povedať, že spokojnosť.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Film nie je dotiahnutý do dokonalosti. Dali by sa mu vytknúť určité chybičky krásy v hereckých výkonoch či maskovaní. Preplieta ale skvelú dávku znesiteľného cynizmu v rámci duálneho deja. Veľmi dobré sledovanie. Švédsky Cimrman.