Furmi

Vir Aeternum - Večný Muž

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.4.2020  20:12
    LA Originals (2020)

Najlepší art-documentary aký som videl od čias Exit Through the Gift Shop.

• 12.5.2019  23:00

Ed Wood 21. storočia. The Room bol príšerne príšerný film ktorý dopozerať dokonca bolo sado masochistické utrpenie. James Franco mu dal úplne iný rozmer vďaka ktorému som si užil ešte raz túto neskonalú sračku.

• 4.5.2019  23:10

Social Engineering

• 29.4.2019  22:15

Pre tento jeden jediný diel sa tento seriál oplatilo pozerať 8 rokov. Pre tento jeden jediný diel niet pochýb že sa nevymazatelne Game of Thrones zaradilo medzi vrcholy svetovej High Fantasy.

• 27.4.2019  18:14
    Destricted (2006)

1. Marina Abramovic - ***, 2. Sam Taylor-Wood - odpad!, 3. Matthew Barney - odpad!, 4. Richard Prince - 2*, 5. Larry Clark - 4*, 6. Marco Brambilla - 1*, 7. Gaspar Noe - 2*

• 11.1.2019  21:49
    German Angst (2015)

1. Final Girl : 1* ... 2. Make a Wish : 2* ... 3. Alraune : 3*

• 7.1.2019  00:18

Odporne a matérsky osekaná a tým zohavená "verzia" vele klasiky Lone wolf and Cub. Videl som všetky diely a jedná sa o diela ktoré už nikdy nebudú nahradené ani napodobnené. Dali základ mnohým akčným "krvákom". Ale mali chybu (teda aspoň pre západného diváka). Bolo ich veľa a dokopy boli veľmi dlhé. Tak sa amíci rozhodli pár dielov zosekať ako sa im páčilo, prihodiť tomu vlastnú story z pohľadu Dajgora (až sa to počúvať nedalo) a odporný americký soundtrack ktorým Lone Wolf and Cub úplne zdehonestovali. 2* len zato že sa jedná o pôvodný originál.

• 26.12.2018  21:10
    Pokoj (2003)

Zbierka najklišoidnejších hlášok a scén z celej filmografie vopchatá do jedného strašne, príšerne zlého filmu.

• 25.12.2018  23:06

Extended Director's cut: 219 min

• 9.12.2018  21:39
    Ukrajina v ohni (2016)

Špinavá proruská propaganda.

• 9.12.2018  14:57
    Itó Džundži: Collection (TV seriál) (2018)

12x12 - Epizoda 1 : 1* Epizoda 2 : 2* Epizoda 3 : 4* Epizoda 4 : 4* Epizoda 5 : 2* Epizoda 6 : 3* Epizoda 7 : 3* Epizoda 8 : 1* Epizoda 9 : 3* Epizoda 10 : 3* Epizoda 11 : 2* Epizoda 12 : 2* Celkom spackané anime podľa veľmi zaujímavej predlohy. Mangu som pozeral sporadicky no anime bol vo výsledku prúser, s lepšími, dobrými, zlými a veľmi slabými epizódami.

• 21.11.2018  22:12
    Nepřesaditelný! (2017)

Komunista huliaci trávu, milujúci ženy, zenový učeň, spisovateľ, vyštudovaný psychológ, lovec trilobitov, psychiatrický pacient s poruchou osobnosti. To nevymyslíš. To je JXD. Je na to pyšný, dokumento o ňon je narcistický, primitívny, miestami veľmi zaujímavý. Tak ako JXD. Asi ho buď miluješ ale neznášaš. Mňa sa pozerať na film o človeku ktorý podporuje a poukazuje na jeho silne narcistickú povahu nebavilo a sralo. Nikdy viac.

• 3.11.2018  00:38

Najlepší film roku 2018.

• 28.10.2018  21:30

Najkrajšia prvoplánová citová vydieračka na svete.

• 16.9.2018  21:45

Podobný žáner neznášam. Prepálený obraz s halucinogennými nikam neveducími nelogičnosťami. Toto ale bola taká mega uber pičovina ktorá má od polovice neskutočne vtiahla. Riadne psychotická jazda ktorá sa nesie vo vlnách old school žánroviek a na rok 2018 poskytuje veľmi prekvapivú atmosféru práve rôznych exploitationov z 80. rokov.

• 22.7.2018  21:49

Veľkolepá pocta všetkým hráčom sveta. Veľkolepá pocta známym menám v hernom priemysle. Veľkolepá pocta výborným filmárom a ich filmom. Celý tento film bol jeden veľký Easter Egg a aby som v ňon našiel každý jeden ukrytý detail musel by som si ho pozrieť ešte raz. Geniálna záležitosť od SP ktorého som za posledné roky zatratil. Film ktorý ma ako "Nerda" zahrial pri srdci a ako dieťa rokov 90. melancholicky dojal.

• 13.3.2018  11:50

Pred časom som si myslel že najlepším filmom roku 2017 bol Detroit (chudáčik ktorý sa veľmi kritikou podhodnotil a neobjavil sa ani na oscaroch). Celkom si za týmto tvrdením stojím dodnes no určite bok po boku bude s Bilboardmi. Prečo ? Bilboardy boli scenáristickou bombou. Tak dokonale vykreslené postavy som už dlho nevidel. Príbeh je ponurý, pomerne depresívny a temný. Do prvej polovice filmu divák ani nechápe načo sa to pozerá no od druhej polovice (po určite závažnej a šokujúcej udalosti) sa film vykresľuje nečakane a každou ďalšou minútou prekvapuje čoraz viac. Tento snímok sa dá v modernej kinematografii označiť za veledielo (V minulosti by to bol mierne nadpriemerný film).

• 13.3.2018  11:47

Horšie ako siedmy diel. Už pri ňom som bol veľmi sklamaný ale toto bol totálnz fail. Sled nelogických a strašne rýchlych udalostí, podkopanie všetkých fan teórií ktoré ešte ako tak zachraňovali disney poňatie star wars príbehu, hrozné postavy. Nebyť epického záveru o hviezdičku menej (Do prvej polovice asi ešte o ďalšiu).

• 11.1.2018  00:39
    Mayhem (2017)

Fucking corporate life "aneb" Glenn dostal svoj revenge. Zábavný film. Stupid as hell ale zábavný.

• 10.1.2018  14:28

3:08 od začiatku až do konca. Prvý diel ma celkom šokoval a znechutil. Ale pri tomto druhom som si uvedomil jednu vec. Netreba sa na tieto veci pozerať tak povrchne. Keď som eliminoval povrchný prvý dojem prišiel som nato že toto je proste život. Tieto veci sa dejú každý deň (autonehody, vraždy, samovraždy, všemožné choroby a pod.). Kto si myslí že je to iné ako na týchto snímkoch mýli sa. Rozdiel je len v tom že to nikto nenhráva na kameru a nedá na internet. Fanúšikovia filmov si radi pozrú nejaký vojnový alebo "gangsterský film" často spojený s obchodovaním s drogami. Ale keď vidia ako vojaci strieľajú, odpaľujú a brutálne popravujú svojich "nepriateľov" tak už je to otrasné ? Áno. Lebo realita je stále horšia ako film. Tak isto drogové gangy v Južnej Amerike sa s ľuďmi v realite v rukavičkách nezahrávajú. Smutné ale na tejto planéte v tejto dobe bežné. Niektoré videá boli dokonca až vtipné a nehodnotím veľmi sexuálne explicitné záležitosti do ktorých sa dotyčný zapájali dobrovoľne. Dokumentárnu zložku táto kompilácia naplnila a pre niekoho kto je rád v rozhľade no nikdy by nechcel vyskúšať, vidieť ani zažiť čobylen sekundu z vecí zobrazených v tomto dokumente je to celkom slušný náhľad do sveta o ktorom sa síce hovorí, ale málo kedy sa ukazuje na obrazovky.

• 9.1.2018  23:37

Snuff shit. Jedno z videí v MDOPE 2.

• 9.1.2018  20:55

1* Za "dokumentárnu" ukážku aká sa len tak nevidí, že aké su ľudia strašné zvery, excentrici a podivíni. Dopozerané bez pretáčania a stopovania až do konca. Tak či onak jedná sa určite o najskazenenejšiu, najnechutnejšiu, najzvrátenejšiu kompiláciu videí z internetu.

• 1.1.2018  01:13

Mierne zostrihaný a spektrom (veľmi amatérsky) nadabovaný dokument "Secret State of North Korea".

• 30.12.2017  00:08

"Toto je príbeh z terajších čias. Z čias gýču a úpadku. Keď už aj starý a dobrý režiséry zvädli a poslali na ľudstvo osud hrozných filmov. Len jedna spoločnosť sa odvážila vzoprieť tomuto trendu. NETFLIX ! Netflix mal nápady dovtedy nevídané. Kdekoľvej sa zjavil nevkus, kdekoľvek prišla nuda alebo gýč, bol tam NETFLIX." Áno. V tomto neskutočnom filmovom úpadku a pseudo umeleckej tvorbe je Netflix poslednou baštou kvality. Takéto snímky tu chýbali už pred rokmi no som za nich veľmi vďačný aj teraz. Stále sa k ním rád uchýlim po nehoráznych sklamaniach mainstreamu.

• 28.12.2017  20:51
    matka! (2017)

Ten typ filmu po ktorom (a už aj v priebehu neho) sa cítim znechutený. Aronofského som ešte v jeho "zlatých režisérskych časoch" zbožňoval. Po tomto ide do zatratenia. Nechápem čo sa to s filmovým priemyslom deje. Všetci sa snažia byť tak originálny, umelecký a asi nepochopenými ? Iritujúci nechutný film ktorý je podobenstvom toľkým mišmašom že to vo výsledku nedáva skoro žiadny logický zmysel, zápletka tak isto absentovala a aj keď sa považujem za ľudomila, ľudí mám rád a verím v ich svetlé zajtrajšky, všetkých protagonistov (vrátane komparzu) by som pozabijál na mieste aj s ich vystupovaním. Veľká bieda a ďalší zárez k sračkám od ktorých sa veľa očakávalo, ktoré tu rastú ako huby po daždi od roku 2011.

• 27.12.2017  15:50
    Bright (2017)

Jeden z najlepších a najoriginalnejších nápadov roka. Po rasistických filmoch, gayoch, lezbičkách, neonových pičovinách, pseudo intelektualných nudných sračkách sa patrilo zrobiť poriadne bizarnú fantasy hovadinu. Vyšlo z toho veľmi vtipné a originálne dielo ktoré ma úplne dostalo. Netflix (ako produkčná spoločnosť) sa mi páči čím ďalej tým viac.

• 25.12.2017  16:20
    Contratiempo (2016)

Výborná atmosferická bomba. Stačilo málo a bolo by to za plné hodnotenie. Príbeh bol už ku koncu veľmi prešpekulovaný a úplný záver dosť neuveritelný ale tŕpol som pri celom filme. Atmosféra sa dala krájať, výborná réžia a celková pochmúrne temná atmosféra s gradujúcou hudbou vytvorili dokopy veľký skvost ako zo starej Americkej školy mystery thrillerov od najväčších es v brandži. Na Španielov (I keď v produkcii WB) nevýdaný počin.

• 22.12.2017  12:07
    To (2017)

Po predvčerajšom zážitku z filmu Detroit som si myslel že som videl najlepší film roku 2017. It mi zmýšľanie trošku zmenilo. Detroit je u mňa asi stále zatial najlepším filmom roku ale It neskutočne prekvapilo. Toľké kvality aké som v tomto filme videl a našiel Detroit nepredčil. Nieje to Academy Award záležitosť ale film to je vskutku veľmi dobrý. Asi som ešte nevidel film ku ktorému by sedeli žánre ako - rodinný, komédia, dráma, romantický, mysteriózny a horor. It všetky tieto žánre skĺbil do jedného filmu a div sa svete, všetky funguju na svojom správnom mieste v správny čas. Hororovo je "to" na úrovni conjuring a vo finále sa jedná o veľmi zábavný film se vším všudy co k tomu patří.

• 19.12.2017  20:16

Jednoznačne pre mňa najlepší film roka 2017. Určite sa musí objaviť na oscaroch. Som už celkom znudený z týchto rasovo motivovaných tématík po minulom roku (Moonlight som nerozdychal dodnes). Avšak objavili sa aj dobré veci a po 13th bol Detroi jedna emocionálna bomba. Miestami tak emočne silný zážitok až som si to neraz musel stopovať pretože sa celý film na jednu ranu len veľmi ťažko pozerá (trošku aj kôli stopáži). Neboj dokonalý. Záver už bol trošku prehnaný a afektovaný ale "pracujem" s tým čo tu je a zdá sa mi že rok čo rok sú filmy slabšie. 10 rokov dozadu by bol Detroit premier, v roku 2017 je u mňa najlepším filmom.

• 7.12.2017  20:19

Neskutočne milujem tieto "uber masculin" bizzare, absurdné anime. Hokuto no Ken mi pripomenul staré časy Jojos bizzare adventure. Tento stupidný žáner proste žeriem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18