Do hloubky webu (2015)

Silk road - potencionálny začiatok Harm reduction s predajom a užívaním drog na novej úrovni 21. storočia ? Uvidíme, každopádne úžasná vec ktorá sa bude hýbať stále vpred (I ked anarcho- myšlienkám veľmi nefandím). 78%

Útěk do divočiny (2007)

Krásny film o hľadaní samého seba vo svete. Road movie s nie práve happy endom, s nádhernou hudbou, perfektne zrežírovaná. Malo to určité slabé momenty ktoré asi trpeli veľkou stopážou snímku a váhal som nad hodnotením no v konečnom dôsledku som si povedal že podobný film poznám asi len Jeremiah Johnson a Into the wild sa mu na dnešné pomery kľudne dokázalo vyrovnať. 87%

Ben X (2007)

Veľmi silný film. Dlho som lepšie ladený a emočne vypätý film nevidel. Priznávam, už ani nepamätám kedy som sa pri filme naposledy rozplakal, Bena X si pamätať budem. 88%

Vlak do Pusanu (2016)

KONEČNE !!! Po takom dlhom čase, po toľkých brakoch a sklamaniach, stále túžiac a dúfajúc že sa Zombie témy ujme niekto schopný kto žáner posunie o úroveň vyššie som sa dočkal. Samozrejme ako každý, i Train to Busan malo svoje chyby (napr. osobne by som zvolil iný OST), nejaký ten strih, niektoré scény neboli veľmi tiptop. Ale tomuto nervy drásajúcemu nanajvýš negativistickému filmu pri ktorom človek prežíva kvantá emócií a úzkosť som to odpustil. Dokázali To Južný Kórejci. Stále som čakal že to bude Amerika ale asi to takto malo byť. Strhujúci hlavný dej, hordy zombie, nekončiaca akcia, kopa hlavných postáv ktoré miznú tak rýchlo ako pribúdajú a k tomu ešte vedľajšia téma na zamyslenie sa, odražajúca luďský egoizmus, strach a silná otázka toho ako sa v podobnej situácii zachovať, spolupracovať ? ísť na vlastnú päsť ? nebodaj riskovať ? Niekedy všetko dokopy. 88%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Keď už siahnuť po komerčnom Hollywoodskom filme jedine X-Men. X-Men v podaní Bryana Singera ničí ktorýkoľvek Marvel movie vrátane Avengers a tak isto i od DC. Z môjho subjetívneho hľadiska je Bryan Singer mainstreamový kráľ ktorý dáva dole korunku i mojej niekdajšej hviezde komercie, Zackovi Snyderovi. Popcorn pre Singera poprosím. 78%

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Pre mňa momentálne najlepší mainstream animák až od čias Ratatouille. Svieži, veľmi vtipný, úsmevný s detektívnou zápletkou ktorá nesklame ani staršie publikum. Pozitivnými emóciami nabitá jazda pre celú rodinku. Jednoznačne kandidát číslo jedna na tohtoročného oscara. 88%

The Fear of 13 (2015)

Trauma v detstve, prvé klamstvo, druhé a tretie, drogová závilosť a cela smrti. Jeden z najneuveritelnejších príbehov aké som za poslednú dobu videl. O tomto ani keby bol natočený film nebude taký hodnoverný ako výpoveď človeka ktorý si odskákal jeden z najbizardnejších životov v Americkej juridiskcii. Veľa emócií, veľa polemizovania o skutočnej obeti tohto príbehu ... možno ani žiadna nebola, tomuto človeku koniec koncov basa zmenila život o 180 stupňov k lepšiemu. Toto píše len sám život. 88%

The Horde (2016) odpad!

Nominant na pičovinu roka. Tieto one man army céčka boli možno zábavné tak v 80. rokoch, ale tam mali aj ostať. 10%

Černá kočka (1968)

Atmoferickejšia, strašidelnejšia a s lepším príbehom z feudálneho Japonska. Kuroneko je po réžijnej stránke trošku slabšia ako mladší počin Onibaba no predčí ju tým čo som v týchto dvoch filmoch hľadal hlavne. Staré vyobrazenie ešte staršieho Japonského folklóru, histórie a legiend. Pri sledovaní som sa cítil ako v starom japonskom divadle. Oba filmy sa krásne dopĺňajú a škoda že nevznikla na túto tématiku trilógia. 88%