Itó Džundži: Collection (2018) (seriál)

12x12 - Epizoda 1 : 1* Epizoda 2 : 2* Epizoda 3 : 4* Epizoda 4 : 4* Epizoda 5 : 2* Epizoda 6 : 3* Epizoda 7 : 3* Epizoda 8 : 1* Epizoda 9 : 3* Epizoda 10 : 3* Epizoda 11 : 2* Epizoda 12 : 2* Celkom spackané anime podľa veľmi zaujímavej predlohy. Mangu som pozeral sporadicky no anime bol vo výsledku prúser, s lepšími, dobrými, zlými a veľmi slabými epizódami.

Nepřesaditelný! (2017) odpad!

Komunista huliaci trávu, milujúci ženy, zenový učeň, spisovateľ, vyštudovaný psychológ, lovec trilobitov, psychiatrický pacient s poruchou osobnosti. To nevymyslíš. To je JXD. Je na to pyšný, dokumento o ňon je narcistický, primitívny, miestami veľmi zaujímavý. Tak ako JXD. Asi ho buď miluješ ale neznášaš. Mňa sa pozerať na film o človeku ktorý podporuje a poukazuje na jeho silne narcistickú povahu nebavilo a sralo. Nikdy viac.

Výchozí bod (2014)

Najkrajšia prvoplánová citová vydieračka na svete.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Podobný žáner neznášam. Prepálený obraz s halucinogennými nikam neveducími nelogičnosťami. Toto ale bola taká mega uber pičovina ktorá má od polovice neskutočne vtiahla. Riadne psychotická jazda ktorá sa nesie vo vlnách old school žánroviek a na rok 2018 poskytuje veľmi prekvapivú atmosféru práve rôznych exploitationov z 80. rokov.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Veľkolepá pocta všetkým hráčom sveta. Veľkolepá pocta známym menám v hernom priemysle. Veľkolepá pocta výborným filmárom a ich filmom. Celý tento film bol jeden veľký Easter Egg a aby som v ňon našiel každý jeden ukrytý detail musel by som si ho pozrieť ešte raz. Geniálna záležitosť od SP ktorého som za posledné roky zatratil. Film ktorý ma ako "Nerda" zahrial pri srdci a ako dieťa rokov 90. melancholicky dojal.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Pred časom som si myslel že najlepším filmom roku 2017 bol Detroit (chudáčik ktorý sa veľmi kritikou podhodnotil a neobjavil sa ani na oscaroch). Celkom si za týmto tvrdením stojím dodnes no určite bok po boku bude s Bilboardmi. Prečo ? Bilboardy boli scenáristickou bombou. Tak dokonale vykreslené postavy som už dlho nevidel. Príbeh je ponurý, pomerne depresívny a temný. Do prvej polovice filmu divák ani nechápe načo sa to pozerá no od druhej polovice (po určite závažnej a šokujúcej udalosti) sa film vykresľuje nečakane a každou ďalšou minútou prekvapuje čoraz viac. Tento snímok sa dá v modernej kinematografii označiť za veledielo (V minulosti by to bol mierne nadpriemerný film).

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Horšie ako siedmy diel. Už pri ňom som bol veľmi sklamaný ale toto bol totálnz fail. Sled nelogických a strašne rýchlych udalostí, podkopanie všetkých fan teórií ktoré ešte ako tak zachraňovali disney poňatie star wars príbehu, hrozné postavy. Nebyť epického záveru o hviezdičku menej (Do prvej polovice asi ešte o ďalšiu).

Mayhem (2017)

Fucking corporate life "aneb" Glenn dostal svoj revenge. Zábavný film. Stupid as hell ale zábavný.