ostre_pero

okres Ružomberok

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 29.10.2020  11:14

Tešil som sa na tento film, ako na každý z dielne Severanov. Žiaľ, sklamanie. Vážne dokáže sprej na pneumatiky nadvihnúť (niekoľkotonovú) skalu? To snáď nie.. Názorové rozpory dvoch nevlastných sestier vykreslené veľmi nejasne a zahmlene, zbytočná scéna s potápaním Tuvy v útrobách veľkej lode, a čo mala znamenať epizódka s pomocou odstaveného auta na ceste, to fakt netuším. Navyše, bodnutie psa nožom v dome, kde sa Ida vlámala? To čo? Celkový dojem viac než rozpačitý...

• 29.10.2020  11:09
    Let It Snow (2020)

Zábery úchvatnej gruzínskej zasneženej prírody na viac určite nestačia. Príbehu chýba uveriteľnejší dej (prežiť hlavnej hrdinke taký dlhý čas v mrazivej krajine je nereálne, "vykúpať sa" v mrazivej vode, a potom akoby nič v tom istom oblečení "žiť" ďalej bez ujmy - smiešny jeden príklad za všetky). Georgia Ski Hotel? To vážne? Nedalo sa byť aspoň o trošku viac autentickejší? Škoda, potenciál to malo, ale jeho využitie je mizerné.

• 6.9.2020  20:55
    Palm Springs (2020)

Priznám sa, po prvom zhliadnutí to bolo na odpad, ale potom som to videl znovu a znovu. Ústredná dvojica a skutočne vydarená hudba sú popri niekoľkých ozaj vydarených humorných scénkach hlavnými lákadlami tohto filmu.

• 3.8.2020  20:40

Rozprávka, akú dnes nemáte šancu nájsť. Možno Máša a medveď, ale aj tak... Hudba Karla Svobodu je niečo fascinujúce, je to ozajstný zážitok. Ale aj scenár, tak blízky pôvodnej Collodiovej predlohe. Všetko spolu hrá a ladí. Je to pre deti, a tam to funguje na sto percent.

• 13.7.2020  10:17

hudba Tóno Popovič... Paráda. Ale aj všetko ostatné je také dobré, aké dnes už len tak nevidíme. Žiaľ...

• 26.5.2020  23:56
    Věc (1982)

výborné...

• 25.5.2020  12:40
    Pani Dokonalá (TV film) (2018)

Normálne by som dal len dve **. Ale, jedna hviezda navyše je za to, že dali priestor známym a DOBRÝM slovenským hercom, a neexperimenovali s maďarskými, poľskými, českými a inými dovezenými osobami, ktoré by len brali príležitosť vyniknúť našim overeným a kvalitným hercom. Ďalšia * navyše je za prevedenie, scenár, celkovú myšlienku, dej v osade/dedine, príležitosť ukázať našu typickú slovenskú krajinu, zvyky a prostredie. A posledná * je za Michaelu Čobejovú. Áno, je to dobrá herečka, navyše krásna a s talentom, ktorý aj v tomto filme dokázala. A navyše, je to miestami dokonca prekvapivo vtipné. Takže plný počet, práve preto..

• 4.5.2020  19:56

Veľmi silný príbeh. Phoenix a Ruffalo excelujú.

• 7.2.2020  19:45
    Sviňa (2020)

Liberálna bratislavská kaviareň sa zvlieka z kože. Vrchol jej primitívneho chaosu však zaniká v dyme nikotínu, kokaínu a netolerancie iného názoru.

• 14.1.2020  00:16
    Hniezdo - Episode 1 (E01) (epizoda) (2020)

Na začiatok famózne. Mitaš, Šafaříková, Višňovský, paráda. Scenár vynikajúci a presne v duchu verejnoprávnej televízie - bez bulváru, klišé a prízemných tém - réžia na úrovni a pre mňa osobne - Ružomberčania v akcii (Javorková, Fričová...), 5/5. Verím, že v tomto duchu to bude pokračovať aj naďalej, má to nakročené k výšinám, ktoré dosiahli Tajné životy...

• 23.11.2019  22:59

Výborné! Samara a Adam na jednotku, ostatní moc nezaostávali. Posledný song soundtracku Love me tender v prevedení Stereo Jane dokonale demonštruje celý film. Pokojne aj druhýkrát...

• 5.11.2019  22:43
    Sestričky (TV seriál) (2018)

Za uplynulých 10-15 rokov som videl všetky "dôležité" (rozumej sledované) seriály zo slovenskej produkcie. Sestričky patria k najlepším, ak nie sú (pre mňa) tým úplne najlepším. Kašlem na nejaké hromadné hodnotenia, ale ľudskosť, citlivosť scenáristov a režiséra, ako aj celkový pocit z jednotlivých epizód sú jednoducho úchvatné! Herecké koncerty výnimočných slovenských osobností ako Dana Košická, Milo Kráľ či Martin Mňahončák (a ďalších) sú len čerešničkou na - už aj tak - s láskou pripravenej, chutnej, priam dokonalej torte. Blahoželám všetkým, ktorí tento seriál pripravili.

• 18.10.2019  13:32

Jude Law sa zlepšuje, jeho výkony sú neskutočným zážitkom pre diváka. Téma spracovaná na úrovni, ale na (takmer) dokonalosť tomu niečo chýbalo - viac prekvapujúci dej, lepšie/uveriteľnejšie rozuzlenie či kvalitnejší soundtrack, ktorý za motívom a úrovňou filmu značne zaostáva.

• 18.10.2019  13:07
    Sklep (2018)

Na slovenské pomery veľmi slušné. Má to solídnu zápletku, napätie a uveriteľný dej, z hereckých výkonov vyniká Milan Ondrík, z ktorého sa stáva herec svetového formátu.

• 18.10.2019  13:06
    Žiť (2010)

Úžasné! Spracovanie, aké vedia len Rusi, nič umelé, efektné, domyslené a prirobené. Len surová a drsná realita, silná myšlienka a človek sa pri filme nenudí ani chvíľku. Bravúrne predstavenie na čele s prvotriednym výkonom Denisa Švedova.

• 18.10.2019  12:32
    Fabrika (2018)

Tradične rusky výborné, precízne, bez prifarbovania a spomalených záberov. Realita dneška, smutná a pravdivá, fantastický Denis Švedov, pochmúrna atmosféra fabriky, vykreslená dokonale. Zážitok.

• 18.10.2019  12:30

Veľké sklamanie. Predvídateľný dej, slabý scenár, jediné, čo stálo za to, bol výkon S. Worthingtona, inak bieda a mizéria.

• 16.7.2019  01:06
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

Pre mňa jeden z najlepších slovenských seriálov. Aj vďaka Igondovi, Rašlovi a Černému.

• 12.2.2019  00:28

Viggo Mortensen. Urobil z tohto filmu dokonalosť. Ale aj Peter Farrelly. Bezpochyby. Úžasné dielo, ktoré sa minimálne u mňa zapíše do dejín svetovej kinematografie veľkými písmenami.

• 15.10.2018  23:21
    The Gambler (2014)

Wahlberg výborný, Langeová zvodná a krásna, ale niečo mi tam chýbalo. Napríklad ma celý čas iritoval bezstarostný postoj hlavného hrdinu, ktorý mal všetko a všetkých na háku. Druhýkrát by som si to asi pozrel, preto 75%.

• 20.9.2018  02:31

Hlavná hrdinka OK, výborný výkon, rovnako ako pár ďalších postáv. Prílišné sústredenie sa na osud a problémy jednej osoby však zatienilo nielen celý film, ale aj zmysel jeho nakrútenia. A to je škoda, mohol to byť trhák a celosvetový hit. Takto to je len jedohubka, ktorú si nikto nepozrie dvakrát.

• 20.9.2018  02:29

Výborný film. Zážitok celých 107 minút, žiadna zbytočná smrť a skvelá práca režiséra, ako aj hlavných postáv, pre mňa celkom neznámych. Piata hviezdička je za nádherný kolorit škótskeho ostrova, čo dodávalo deju úžasnú atmosféru.

• 27.5.2018  21:18
    Milenky - Epizoda 12 (E12) (epizoda) (2018)

Bol som spočiatku skeptik, ale ako plynul seriál, presvedčil ma. Výborné herecké výkony, skvelá hudba, prvotriedna atmosféra. Žiadna hanba oproti britským Mistresses, ktoré sú úplne top. Mimoriadne vydarená slovenská verzia, chválim tiež výber herečiek. Aj hercov.

• 2.3.2018  21:16
    Tlumočník (2018)

Skvelý film pre všetky generácie. Poučný, smutný, miestami aj trefne vtipný. Film, ktorý rozhodne nekončí záverečnými titulkami. A bod navyše za to, že najdlhšie sa nakrúcal v mojom milovanom Ružomberku...

• 2.2.2018  23:26
    Exists (2014)

Mohlo to byť lepšie, nebyť divného konca.

• 31.1.2018  08:25
    Wheelman (2017)

Nuda nehrozí, skvelá jednohubka, ale druhýkrát si to už nepozriem..

• 31.1.2018  08:24
    Konvert (2017)

To, čo robí tento film výnimočným, je rozhodne hudba, atmosféra a ruské spracovanie. V americkom poňatí by to nebolo ani na tri hviezdy.

• 31.1.2018  08:21

Neľutujem 91 minút, len mi chýbal aspoň jeden nakazený človek, ktorý by zvonku rodiny ohrozoval. Takto to bolo všetko postavené skôr na psychológii a vzťahoch, hororových prvkov by si zaslúžil film viac...

• 19.1.2018  22:08

veľmi dobré, len škoda tej gay témy, inak by bolo 90%. takto 70.

• 19.1.2018  22:06
    Vdova (TV seriál) (2014)

Jeden z najlepších slovenských seriálov vôbec. Aký to rozdiel oproti divokým koňom, neplačúcim chlapom, rôznym vlkom a iným akože seriálom!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9