• Fantasy

Láska po anglicku (2014)

Veľmi nespojitá romantická "komédia", pri ktorej sa divák unudí na smrť. Jednotlivé scény sú tak odtrhnuté, že sa nedokáže stotožniť s ničím čo sa tam deje.

Lída Baarová (2016)

Celé stvárnenie príbehu mi prišlo byť neautentické. Simona Stašová ako Lídina matka pôsobila, ako keby si odbehla z retro komédie o socíku a zabudla, že teraz točí drámu. Napriek tomu, že ju mám rada, tak jej obsadenie bol najhorší výber. Osobne sa mi nepozdával ani rozpačitý Hitler, ktorý našťastie nedostal toľko filmového priestoru. Keď som zbadala Mádla, bolo mi jasné, že sa jedná o komédiu. No a nakoniec sa dostávam ku samotnej Líde. Táňa Pauhófová je krásna a talentovaná herečka, preto chápem, že je často obsadzovaná, ale naozaj nerozumiem tomu, prečo nemohli vybrať herečku aspoň trochu podobnú skutočnej Líde. To je ako keď typického európana obsadia do úlohy džingischána. Jednoducho je tam absolútna fyzická odlišnosť a účes ani makeup to nezachránia. Netuším či je to len preto, alebo to bolo aj samotným hereckým prejavom Táni Pauhófovej, ale ja som jej tú Lídu nejako nezožrala. Stále sa mi tam prebíjala tá potmehúdska ryšavka. Film na mňa takmer vôbec nepôsobil ako dráma a nevyvolal skoro žiadne emócie. Snáď jeden krát sa mi zovrelo hrdlo a to, keď Lídin otec s jednou nohou prišiel za ňou do väzenia. Milostnú scénu zobrazenú v ohni snáď už ani netreba spomínať, tu bolo zjavne každému za samotných tvorcov trápne. Obrovská škoda, že z takéhoto tragického príbehu, aký prežila Lída, nebol režisér schopný vytrieskať jednu srdcervúcu drámu. Omnoho viac emócií som prežívala pri dokumentárnom filme so skutočnou Lídou, ktorá svoj život prerozprávala a musím sa priznať, že niekedy som jej mala problém rozumieť. A po jeho vzhlianutí mi bolo smutno. Presne tento pocit mal dosiahnuť tento film, nestalo sa.

Legenda o drakovi (2015)

Vizuálne nádherne spravený film, len škoda toho twilightového poňatia v strede filmu.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Herečke s väčším nosom zväčšili nos o trochu, teda ten rozdiel bol len malý, čo pravdaže neznižuje kvalitu rozprávky. Väčší problém som mala s tým, že hlavná hrdinka nepôsobila vôbec autenticky (hlavne svojou komunikáciou), skôr som si ju vedela predstaviť ako bežné bratislavké dievča a nie princeznu spred x storočí. No ale raz je to tak, že máloktorá rozprávka sa snaží pôsobiť autenticky a skôr vyznieva ako paródia v historických kostýmoch. Na vianoce to človek znesie, ale každoročný trhák ako "Tři oříšky" alebo "Perinbaba" z toho nebude. Dobrá rozprávka jednoducho potrebuje mať atmosféru.

Carol (2015)

Tak trochu nemastné neslané..

Stranger Things (2016) (seriál)

Natoľko strašidelné a pútavé, že človek si musí pozrieť niekoľko dielov za sebou. Úžasná atmosféra druhého sveta, akoby pod vodou, kde sa poletujúci popol podobal na planktón. Dokonca aj zvuk sa šíril podobne ako pod hladinou. Výborné herecké výkony len dopomohli pochopiť aj detské vnímanie situácie. Príšera veľmi pripomínala tú z faunovho labirintu s očami v dlaniach, ktorá je podľa mňa jedna z najhrozivejších možno tým, že sa podobá na človeka, ale nieje to človek. Jednoducho skvelí herci, napínavý dej od začiatku a mrazivé spracovanie si zaslúži 100%.

Dámský podnik (2013) (seriál)

Veľmi zaujímavo poňatý seriál, ktorý sa zameriava nielen na samotné "remeslo" a vzťahy medzi hlavnými postavami, ale aj na marketing firmy/podniku, ktorý je podaný veľmi zrozumiteľne.

Divoká dvojka (2015)

Príjemná a vtipná oddychovka na večer... Zaslúžilo by si to tak aspoň 60%, pretože tých 53 čo to má, ma najprv odradilo. Celé je to na štýl policajtky Sandry Bullock, ale lepšie keďže je to bez nej.

Věčně mladá (2015)

Konečne príjemný romantický ciťák, ktorý zanechá dojem a pozitívny pocit.

Od pěti do sedmi (2014)

Pribeh, ktory mal chytit za srdce a vyvolat dojatie, ale nepodarilo sa. Trocha plytke zobrazenie lasky na to, aby sa dala nazvat laskou. Komedialna stranka tohto filmu bola taktiez slaba, ale pozerat sa na to dalo, aj ked som sa nezabavila a nezanechalo to vo mne dojemny pocit, co zrejme bolo cielom tvorcov.