Anna Karenina (2012)

Kombinacia Joe Wright + Keira ktoru mam ja osobne rad. Film je podla mna skor pre zenske publikum (pochopitelne), ktore sa do postavy Anny bude vediet viac vzit. Pre mna osobne sa film skor zameriava na rusku spolocnost, na jej odsudenie Anny a na to aka povrchna v tej dobe (len v tej dobe?) tato spolocnost bola. Postava Anny moze byt pre niekoho vnimana skor ako egoisticka pre ineho zas skor ako zena zlomena ktora hladala svoje stastie. (pre mna skor oboje). Zalezi na vnutornom postoji jednotlivca. Kazda postava ma svoje negativa a aj pozitiva a je na vas na ktoru stranu sa priklonite. Hudba skvela a scenka s Kitty v kociari bola nadherna. Celkovy pocit z filmu viac ako pozitivny.

Love (2011)

Musim uznat ze po zaverecnych titulkach som bol celkovo prijemne prekvapeny. Aj ked to zachranil az ten pre mna celkom prekvapivy koniec. Dialogy medzi postavami obcas super a realisticke (ano narazam na nadavky a doberanie sa) inokedy zas strasne naivne a hlupe. Zmenit naivne dialogy, pridat viac akcie a nejake rychlejsie tempo tak by som nemal filmu co vytknut.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Tento film by som si asi nikdy nepustil sam od seba, ale kedze niektore zeny nemaju rady niektore filmy (neviem co je na Looper zle) tak som si to musel pozriet. Film nicim neprepkvapi ale ani neurazi. Uroven vtipov tu drzi Rebel Wilson a obcas Elizabeth Banks. Ostatne postavy su neutralne alebo dokonca otravne a postava ktoru hra Joe Manganiello mi tam ani nejak nesedela. (asi chceli dat autori dalsie sexy telo navyse)

Lovci hlav (2011)

Film by som asi rozdelil na 2 casti. Prva polovica je atmosfericky nabusena a postupne graduje a skoro som v kine ani nedychal. Druha polovica uz ale podla mna padne to nejakeho "sedeho priemeru" a atmosfera z prvej polovice sa vytrati. Celkovy dojem z filmu u mna , zialbohu, druha polovica dost zrazila. Zaverecne "inteligentne" rozuzlenie norskeho Buscemiho pre mna uz posobilo vyumelkovane a absolutny zaver bol len klincekom do rakvi. Celkovo vsak za prvu polovicu 90 za druhu 50 takze 70.

Sněhurka a lovec (2012)

Uvodnych zhruba 40 minut je neskutocne nadupanych a je skoda ze to nevydrzi do konca. Asi by bodla o nieco kratsia stopaz. Kristen hra celkom dobre ale to co predvadza Charlize Theron je nieco neuveritelne. Uz v Monster sa mi velmi pacila a tu len potvrdila ako skvela herecka je.