helianto

helianto

okres Praha
slunečnice

Skype: helianto25
Twitter: helianto25

57 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  Romantika ve své nejčistší podobě. Natočit v dnešní době film tak čistý, že by se po jeho zhlédnutí nezarděla ani sama Jane Austen, považuji za téměř geniální počin. Jak smutné, že Američané si tento čistý zážitek pokazili alternativním koncem. O tomto film tu bylo řečeno mnohé. Mě po jeho několikátém zhlédnutí napadlo, že je to film o lásce (jak překvapivý závěr :o))). O mnoha podobách lásky. A režisérovi se zde podařilo něco neuvěřitelného - těch mnoho podob lásky vyjádřit na malém prostoru, hutně, zkratkovitě, jednoduchými a přitom jednoznačnými prostředky, drobnými gesty, náznaky - vášeň vyjádřená pohledy a letmými dotyky ... (důrazně nedoporučuji dívat se na tento film těsně po dočtení románu, který se naopak vyznačuje silnou epičností, mohli byste být krutě zklamáni). Joe Wright si hodně pohrál s vizuální stránkou filmu, se světly a stíny, a s jejich pomocí a za podpory mimořádně nádherné a něžné hudby, vytváří onu zmiňovanou romantickou čistotu. A, nemohu si odpustit :o), Matthew MacFadyen se tímto filmem stává pro mě nejen panem Darcym číslo jedna (Mr. Firth, promiňte :o), ale také mojí hereckou láskou navždy :o)).

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

  “Je, drazí, Štědrý den a dnes Chrám Smrti zahálí. Dnes se nespaluje… Ač by se právě spalovat na tak štědrý den mělo… Aby se co nejvíce duší vymanilo… Osvobodilo… Vzlétlo do vesmíru… Našlo nová těla. Štědrý den má být štědrý i pro mrtvé…“ Juraj Herz s Ladislavem Fuksem byli naopak velmi štědří ke všem živým a stvořili dílo vpravdě nesmrtelné, nebeské i ďábelské zároveň. Dokonalé ve své psychopatické perverznosti, propracované do nejmenších detailů, výběrem představitelů jednotlivých rolí mrazivého divadla, včetně roliček nejmenších, přes hudbu, která diváka geniálním způsobem vtahuje do děje, téměř ji ani nevnímáme, ale ona tam je, dokreslujíc temnou atmosféru snímku, až po obraz, fascinující záběry a dokonalý střih, přenášející diváka z prostředí do prostředí se snově fantaskní lehkostí, takřka nepostřehnutelnou. A celé toto geniálně bizarní panoptikum bere pod svá laskavá ochranná křídla Rudolf Hrušínský… “Já mám pořád pocit, že pro vás dělám strašně málo…“ Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015.

 • poster

  Tajemství hradu v Karpatech (1981)

 • poster

  Saturnin (1994)

 • poster

  Jak ukrást Venuši (1966)

 • poster

  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

 • poster

  My Fair Lady (1964)

 • poster

  Žhavé výstřely 2 (1993)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace