helianto

helianto

okres Praha
slunečnice

Skype: helianto25
Twitter: helianto25

58 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.4.2016
  Zločin v šantánu (1968)

  - Jiří Menzel původně film zamýšlel jako poctu Martinu Fričovi, proto je film černobílý.

  • 16.4.2016
  Čest a sláva (1968)

  - Film byl oceněn jako nejlepší zahraniční snímek na XXX. MFF v Benátkách. Hynek Bočan se toužil festivalu zúčastnit. Povolení dostal, bylo mu však řečeno, že financovat si svou cestu bude muset sám. Hynek Bočan na to ale neměl peníze, na festival se nedostal a dokonce ani nikdy obdrženou cenu osobně nespatřil.

  • 10.4.2016
  Nikdo se nebude smát (1965)

  - Odborný režisérský dozor nad filmem držel Karel Kachyňa. V žádném ohledu však Hynku Bočanovi nemluvil do obsazení filmu. S jedinou výjimkou. Původně vybraného kandidáta nedoporučil a díky tomu si Hynek Bočan vybral do role Josefa Zátureckého Josefa Chvalinu. Herec byl nabídkou zaskočen, není divu, v té době měl už šestý rok distanc, a to do té míry, že první natáčecí den vůbec nebyl připraven a neuměl text. Když ho však ujistili, že Hynek Bočan si je svým výběrem jist, podal vynikající výkon.

  • 31.1.2016
  Čintamani & podvodník (1964)

  - Jako ideálního představitele MUDr. Vitáska navrhla Hugo Haase Jiřímu Krejčíkovi přímo Olga Scheinpflugová. Jiří Krejčík několikrát Hugo Haase ve Vídni navštívil, ale vzhledem k hercově zdravotnímu stavu byl nakonec nucen se svého původního záměru vzdát. Dalším kandidátem byl Jan Pivec, který roli odmítl s tím, že nebude hrát vedlejší roli v něčem, kde hlavní roli hraje čuba. Jiří Krejčík tedy oslovil Karla Högera. Tomu se scénář okamžitě zalíbil a Krejčíkovi na roli kývl. Mezitím však Krejčíkovi volal Pivec. Byl nadšen scénářem a roli chtěl přijmout. Když mu Jiří Krejčík odvětil, že roli už nabídl Högerovi, Pivec opáčil: „Učitelskej? Jak by takovou roli mohl hrát učitelskej" (narážel tím na původní zaměstnání Karla Högera) a pravil, že si to osobně půjde s Högerem vyřídit, ať je Jiří Krejčík bez obav. Jak řízení mezi oběma mistry probíhalo, těžko říct. Jisto je, že roli nakonec získal Vladimír Šmeral.

  • 8.1.2014
  Ripper Street (TV seriál) (2012)

  - Ačkoliv BBC po druhé sérii zastavila další natáčení, seriál byl zvolen nejlepším pořadem na britských stanicích čtenáři populárního časopisu Radio Times. Hlasování se zúčastnilo více než 7 500 čtenářů, přičemž hlavní snahou bylo především to, aby BBC pokračovala v dalším natáčení.

  • 5.1.2014
  Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

  - Herec Luke Evans získal roli Barda Lučištníka díky svému velšskému přízvuku. (Zdroj: theonering.net)

  • 30.12.2013
  Silk (TV seriál) (2011)

  - Seriál byl v roce 2013 nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší dramatický seriál. A v témže roce také získal cenu Writers' Guild of Great Britain ve stejné kategorii.

  • 23.12.2013
  Pýcha a předsudek (2005)

  - Než dostal roli Mr. Darcyho, Matthew Macfadyen nikdy knižní předlohu od Jane Austen nečetl.