jjjerry

pracující :-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 18.9.2020  23:40
    1917 (2019)

Absolutně nevyužití potenciál tématu a kamery. Zachraňte...ehm koho že? Ani si nepamatuji jméno "hlavního hrdiny". Sam Mendes mě zklamal. Kamera perfkektní, ale to je tak vše. Skvěle zobrazené zákopy, bahno čvachtalo jak kdybych tam byl. Super ten kontrast se zelenou, les, louka proti "šedohnědi". Mam dokumenty a filmy z první sv.v. spojené se "šedou" černobílou. Bohužel děj je slabý. Dva "hrdinové mně absolutně nepřirostli k srdci". A pár zápletek je absolutně nelogických a zbytečných a ztrácejí realičnost. SPOILER zřícní a totální zasypání a pak no stres, žádný zranění? letadlo havaruje a upřostřed celé louky přesně na stodolu? zastařelit snipera v okně? jako vážně? a proběhnutí městem a pak pád z vodopádu? A to tam museli v rámci genderové a náboženské vyrovnanosti dát "sikha" vojáka? ENDSPOILER

• 6.9.2020  22:23

Jeden z dalších srdcervoucích romantických snímků. Na jednu stranu se jakoby snaží šířit osvětu. Na druhou stranu je velmi nereálný. Pacienti s touto nemocí mají často pihy, už od dětství je jejich kůže na první pohled odlišitelná... Je naprosto nereálné aby se do ní zamiloval "školní fešák". Je to taková trošku nerealistická teenegerovská trapárna. Ale někoho dojme. Herecké výkony velmi dobré.

• 6.9.2020  14:36

Skvělé herecké obsazení. Velmi dobrý scénář. Místy možná trochu přehnané. Ale určitě hodnocením zde podceněný snímek.

• 6.9.2020  14:09
    Ostrov pokladů (TV film) (1990)

Už tehdy skvělý Christian Bale. Skvělý hudební doprovod. Dobrý příběh držící se knižní předlohy.

• 6.9.2020  13:49
    Devs (TV seriál) (2020)

První díl vás navnadí. Zajímavá hudba, zajímaví herci a neznámý příběh. Pak si říkáte, že se něco musí stát. Čekáte, kdy se to konečně rozjede. Nestane se vůbec nic, bohužel. Dále pokračuje nuda střídaná nudou. Zajímaví herci, vám po čase přjdou stále stejní, se stejně blbým výrazem.

• 6.9.2020  13:41
    Biohackeři (TV seriál) (2020)

Na německý seriál slušné. Začátek parádní. Relativně uvěřitelné. Poté je to přeplácané, překombinované. Mám pocit, že režisér a scénárista v jedné osobě se nemohl rozhodnout, tak tam raději dal "vše" a je to trochu patos.

• 6.9.2020  12:46
    Vlastníci (2019)

Varování. Toto není komedie. To je sakrastické realistické drama. Dobře napsaná předloha. Perfektní herecké výkony. Excelují Lábus a Havlová (v pár scénách ale ztrácí). Kdyby se ubralo trochu "extrému" bylo by to ještě lepší Moc to kopíruje divadlo. Jak by možná řekla Chytilové "nepŘehRávej mně tu, nejsi na divadle". Vůbec mně tam neseděl "[pán nabízející dokola vizitky]" to už bylo moc. Jinak mrazivě realistické. Bohužel až děsivé zobrazení maloměšťáctví, závisti, strachu a hlouposti a arogance završené zoufalstvím. První polovina skvělá, závěr je hodně slabý. skvělý komentář: Verbal

• 5.9.2020  22:51
    Palm Springs (2020)

Časová smyčka jako téma niky nezklame. Celkem slušné tempo. Trošku absurdní. Mám pocit, že scénárista se snažil být orginální, ale moc mu to nevyšlo. První polovina mě bavila daleko více. Na Hromnice o den více to opravdu nemá...

• 4.9.2020  21:02

Za mě až přílišná vlastenecká agitka pro Indickou armádu. Takový "Top Gun" v sukni z Bollywoodu. Čekal jsem trošku více. Je to takový pohodový film ale moc od něj nečekejte.

• 4.9.2020  20:59

Čekal jsem od toho daleko více. Místy jsem se fakt nudil. Nenašel jsem si hrdinu, komu fandit, jak se do příběhu vžít. Ale líbí se mně slušná realičnost. Scénář dával celkem smysl. Zápletky zajímavé a nečekané. Jen to chtělo méně nudy a asi jiné herce.

• 28.6.2020  18:04
    Duch ve stroji: SAC_2045 (TV seriál) (2020)

Animace je velké zklamání. Hudba se drží stále vysoko, ale místy je až rušivá. Nad vodou to drží perfektní scénář, místy nepředvídatelný. První polovina epizod je takový průměr, ale ty následující SPOILER po znovuzaložení Sekce 9 jsou perfektní ENDSPOILER. Jediné co mě vadí, je animace a místy "dětinskost" určitých postav, či "bojových tanků".

• 28.6.2020  17:59

Natočit historický snímek, je vždy výzva. Tady to dopadlo celkem dobře. Perfektní zobrazení policejního vyšetřování. Výbuchy, hysterie, panika...vau perfketní drsná atmosféra. Celé to jen kazí ten patos, americký patriotismus a ty kecy jak je amerika skvělá, výjimečné, atd.

• 17.5.2020  11:03
    21 Bridges (2019)

Velmi dobrá kriminálka. Hezky, realisticky napsána, bez zbytečných nelogických zápletek. Bohužel až zbytečně přímý příběh, bez zápletek, otázek a pochybností a s převídatelným koncem. Herci jsou perfektní, všem jsem to věřil. Jen to ve mě nezanechalo žádný hlubší dojem kvůli kterému bych se k filmu vracel.

• 15.5.2020  23:53

Velmi dobře napsaný scénář. Kvalitu filmu drží hlavně skvělé herecké výkon v čele s Emma Stone. Jedinou kritiku bych měl k tomu "černobílému vidění světa" a trochu rasismu naruby. Ale nechci se pouštět do "vážných témat". Je to pohodový hezký film, z kterého na vás dýchne jižanská atmosféra minulého století...

• 8.5.2020  10:38

Čekal jsem od toho daleko více. Základní příběh není špatný. Ale není to dotažené. Žádná dojemná scéna, žádná fajnová hudba, tohle se vám pod kůži nevryje:(

• 26.4.2020  23:43
    Bosch - Série 6 (série) (2020)

Vau, to byla opět jízda a už se těším na další serii. Hrozně jsem se bál, že to ztratí kvalitu, ale ne, stále je to špička. Scénáristicky pečlivě vyšperkované, herci přesvědičivé. Úžasná jezzová hudba na dokreslení. Jediné co nechápu, proč tento seriál trochu zapadá a není na špici popularity.

• 7.4.2020  21:46

Toho čeho jsem se bál se stalo. Logika příběhu mizí a stává se z toho vztahovka. Pane bože, kde je ta chytrá Carrie, co předvídá a uvažuje trochu logicky. SPOILER: má nejcenější nahrávku na světe, proč nepřepošle, nevytočí Saula a nenahraje, prostě cokoliv. btw a co jištění, obchodník ji mohl picnout hned ENDSPOILER zklamání velike

• 3.4.2020  14:39
    Král (2019)

Tak tohle byla jízda. Historicky relativně velmi věrohodné. Přesto zábavné a plné napětí. Chválim, že Francouzi mluví fracouzsky, a některé dialogy jsou dvojazyčné. Nazval bych to velkofilmem. Skvělá atmosféra a souboje. V současné době takových filmů s propracovaným scénářem a dialogy moc není. Herci neokoukaní a perfektně vybraní. Těším se na další snímek od Netflixu. SPOILER: jak se z chlapce, flákače stává muž a král když je postaven před nečekanou odpovědnost. Perfektní scéna jak už král vejde do hostince, ten respekt, ta atmésféra se může krájet. ENDSPOILER

• 3.4.2020  14:15
    Ad Astra (2019)

Nuda plná nelogických momentů. Velké zklamání od Brad Pitt. Ale asi to nešlo zahrát lépe, ten scénář kulhá na všechny čtyři.

• 3.4.2020  14:07

Po dlouhé době opravdu zábavný horor. Musíte se ale povznést a odpustit Krasinskému tu nelogiku. Perfektně budované napětí. Zvuky jsou naprosto úžasné. "Vetřelci" perfektní. SPOILER: nelogika- každý stát, vláda by vyřešila pointu v pravních dnech "invaze", němí lidé jsou často daleko hlučnější právě proto, že se neslyší. ENDSPOILER. když se na to povznesete a budete věřit v jinou dimenzi, kde by to fungovat mohlo, můžete si ten film užít=)

• 3.4.2020  13:58

Velmi povedená adaptace. Lehký nenucený komediální nádech přidal novotu a svěžost. Kevin Costner perfektní a Alan Rickman si vydláždil cestu k Severusovi :-D Na mě možná zbytečně drastický začátek, co mě jako mladšího odradil v pokračování sledovat. Jinak mohu jen doporuči Director's cut.

• 29.3.2020  16:09
    Devs - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2020)

Přestává mě to bavit. Gerland si hraje na něco více, než má. Uměla navození hlubší filozofické myšlenky, bohužel postavené úplně na vodě. Kopíruje atmosféru "svého" Ex Machina a ještě mizerně. Za mě bohužel podobně slabé jako Annihilation. Ale pseudointelektuálům to možná může vyhovovat a budou si mastit ego, že je to něco nového a neotřelého a jen oni to chápou. Pro mě nuda plná nelogiky.

• 25.3.2020  10:50

Zklamání roku. Jsem rád, že jsem šel raději na pivo, než do kina. Věřil jsem, že Abrams tomu dodá "sílu" napětí a smysl. Bohužel je to ještě větší zmatek, než předešlé dvě epizody. Upřímně si ani moc nepamatuji děj a záminku těch předešlých (už to svědčí, že mě nic nezaujalo). Problém začíná už obrovskou nelogikou scénáře, "díry" kam se podíváš. Celý universe se někdo snažil "měnit" a zároveň vykrádat staré epizody. Takhle to nefunguje a dopadlo to jak když Pejsek a kočička vaří dort. Je tam "všechno" ale je to naprosto nestravitelné. SPOILER: Už úvodní scéna je hodně slabá a to bylo ve SW vždy něco na co se člověk těšil (průlet lodi). Proč stále musí postavy divákům něco vysvětlovat? (asi vliv Disneho pro děti a hlupáky). Co to bylo za nesmysl s těma "way trackerama"? kdo by je tam dal po pádu hvězdy smrti a proč? To nemohli navázat na starý dobrý HOLOCRON ze staré doby? Nikdy jsem nemyslel, že to řeknu, ale Kylo Ren je horší než JarJar. ENSPOILER: pro mě stále SW universe končí epizodou VI.

• 22.2.2020  15:15

O hvězdu horší než Ano šéfe. Ale stále jeden z nejlepší "kuchařských" pořadů v ČR. Zdéňa stále vtipný a zábavný. Je to možná více "šou" než pořad o vaření, ale proč ne. Ano, je to "franšíza" Gordon Ramsey, "24 hours to hell and back" s menším rozpočtem. Ale proč ne? A těm "rádoby znalcům a závistím chudáčkům", bych chtěl vzkázat, nikdy není nic zadarmo=) a za druhé, vyčistěte si uši..., jasně se tam říká, že přišli "natáčet pořad o vaření". Proto tam jsou profi kamery, ale nevědí, že Pohlreich tam je zrovna "teď" a, že přímo ty záběry se použijí a do takového formátu pořadu.

• 11.2.2020  00:32
    Le Mans '66 (2019)

Velmi dobrý snímek. Ale bohužel tomu něco chybí k dokonalosti. Asi silnější příběh, lepší muzika. Na film Rivalové to nemá.

• 26.1.2020  11:08
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix je perfetkní a konečně se dočkal velké hlavní role. Oblíbil jse si ho už od "8 MM". Film jse si užíval, jako skvělé psychologické drama. Jen po tom vychvalovaání všemi, jsem čekal nějak více. Ale to je asi problém přehnaného očekávání.

• 26.1.2020  10:49
    The Boys - Season 1 (série) (2019)

Tohle mě bavilo. Velmi příjemné překvapení. Už mně bylo trošku zle, ze všech komixových adaptacích a trapně hláškujících superhrdinů. Je to nové, vtipné. Vcelku to má i logiku, co odpovídá "superhrdinům". Skvělé herecké obsazení a hlavní postavy jsem si svým způsobem zamiloval a ty záporné začal nenávidět a litovat zároveň. Vyzdvihl bych perfektní sountrack.

• 24.1.2020  23:55
    The Boys (TV seriál) (2019)

Úplně nejvíc krutopřísný seriál. PS: Verbal žije, jeho komentář je všeříkající a relativně slušný =)

• 18.1.2020  13:07
    Outsider - Roanoke (E02) (epizoda) (2020)

U druhého dílu nadějného seriálu se to většinou láme. Zda první epizoda jen "nenavnadila" a pak to nespane do patosu. Tady dej naopak graduje. Přináší více otázek a o to více mě nutí sledovat dále. Co bych vyzdvihl je "hudba, zvuk". To dodává skvělou napínavou atmosféru. SPOILER: tik-tak tikající hodiny sem měl pocit, že čas se zastavil i v mém obýváku"ENDSPOILER

• 18.1.2020  13:04

Po velkém zklamání z Temný případ, přichází konečně pořádný hororový krimi thriller. Tohle není žádná detektivka stylu Kobra 11. Začátek je zatím nadějný, doufám, že si udrží to napětí dále.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26