Bloody13

okres Praha-východ
zataženo, převážně horory

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 17.5.2017  22:36

Ubírající směr týhle série se mi přestává líbit. Android David si hraje na Boha a stává se z něho největší zmrd ve vesmíru, mezitím co plně digitální (!) Alien hraje druhý housličky? To myslíš fakt vážně, Ridley? To si radši zopakuju letošní Life, poněvadž to je sice béčko, ale béčko, co si nehraje na něco, co ve skutečnosti neni. Ale pokud by tě náhodou zajímal můj názor (jako že asi néé), jakožto největšího hororovýho odborníka ve Střední Evropě a dost možná i na planetě (jako že asi jóo), chválim tě alespoň za to, žes nešetřil na tý luxusní brutalitě, jinak bych tě hodil ještě o třídu níž.

• 17.5.2017  01:38

Slušná "únosovka" od protinožců, která se namísto dravýho benzínu rozhodla jet na úspornou naftu. Tim chci říct, že tvůrci se vyhnuli téměř všemu násilí, které se tentokrát odehrává za (polo)zavřenými dveřmi, a většinu péče věnovali pro ně důležitějším faktorům. Třeba pěknému vizuálu (kde vedou povedené slow-motion záběry), trefně zvolené hudbě a velice slušně hrajícímu trojúhelníku postav, jehož dvě třetiny budete nenávidět a zbytku zdravě fandit. I proto jsou nepřímé (!) záběry znásilňování poměrně intenzivní (stačí, když se řve) a finále z vás může vykřesat dokonce i nějaké ty emoce.

• 5.5.2017  22:51

Britský Baby Blood se tentokrát nekoná, bohužel. Prevenge totiž neni ani atmosférická, ani krvavá a už vůbec ne vtipná. Spíš jen podivně melancholická a k závěru až nehezky stereotypní. (30%)

• 26.4.2017  09:00

Hororový thriller z ranku "Home Invasion", který sleduje poslední chvíle života Sharon Tate, kdysi krásné herečky a manželky Romana Polanského, kterou v roce 1969 brutálně ubodali Mansonovi přívrženci. Těhotnou! A že to nejsou žádný kecy, utvrzují tvůrci několika překvapivými detaily: ať už se jedná o jména a popravy všech obětí, způsobu vpádu do letního sídla, nápisů "Pig" nebo dokonce restaurace "El Coyote". A jak je na tom film samotný? S ohlédnutím na fakt, že za snímkem stojí režisér nenáviděné Annabelle, tak dopadl až nečekaně dobře. Tedy hlavně po stránce napětí, protože atmosféra je od začátku do konce hustá skoro jako bramboračka, nuda nemá šanci, protože stopáž má bez závěrečných titulků 67 minut a násilí je poměrně intenzivní, ač ne příliš explicitní. A pokud kroutíte hlavou nad tím, že několikrát bodnutá oběť toho dokáže ještě tolik naběhat, zjistěte si veškerá fakta, jak to tehdy bylo. Možná se budete divit. (65%)

• 24.4.2017  18:15

Kvalitativní sešup nejméně o dvě třídy. Hickox překvapivě ustoupil od hororu a přednost dává hlavně humoru. A i ten po většinu času smrdí sterilitou. Přeskakování v časových rovinách je tentokrát nudné a v druhé půli dokonce otravné a bez nápadu, protože tu velkou část filmu zabírá trapné šermování. Nejlepším okamžikem budiž účast Bruce Campbella, který exceluje v pěkně ztvárněné parodii na klasickou duchařinu The Haunting. Ve zdejší mučednické roličce tu božský Ash s rozdrásaným hrudníkem snáší jednu bolest za druhou v podobě soli, octa a dřevěné podlahy. Jeho odpověď však pobaví: "Vždyť je to jen maso!"

• 22.4.2017  08:38
    Cruel Summer (2016)

Pokud čekáte enormní nálož násilí a emocí, pak jděte k jinýmu Jezeru. Tady totiž najdete jenom nudu a Psychora rýpajícího se v psích hovnech. Cruel Summer totiž kašle na vytváření sebemenšího napětí a polo-dokumentární formou sleduje čtyři hlavní postavy. Špatně zahranýho autistu, co si chce v klídku zakempovat v přírodě, a trojici -náctiletých zmrdů, která se rozhodne vyjet si za ním a trošku mu pohrozit. A v tom je kámen úrazu. Na hlavní akt totiž čekáme skoro 55 minut a po dalších dvanácti je vymalováno. Tamní mládež se s tím očividně nikdy moc nesrala. A co dál? Dál už asi nic. Snad jen ten hnusnej přízvuk všech aktérů, velká porce záběrů na přírodu a vlezlá nálepka "based on a true events".

• 15.4.2017  21:03

Roboti, a obzvlášť ti vraždící, byli tehdá v kurzu, tak chtěl svojí troškou do mlýna přispět i sám Wynorski - samozřejmě s grácií sobě vlastní. A tak tu máme hned trojici pásových plecháčů, kterým se to v obvodech trošku porouchá a v nákupáku po zavíračce začnou kydlit nadrženou mládež. No a protože Jim asi neměl ve svojí kategorii konkurenci, dovolil si tu svoje pozdější trademarky: třeba hezký holky, jejich ještě hezčí kozy a nadhled, jemuž by záviděl i mistr Ed Wood. Laserové paprsky se tu odrážejí od zrcadla a holky mají lepší mušku než chlapi. Třeba. Kromě jedné ustřelené palice ale dojde i na hady a pavouky (yeeaaah), kultovního béčkaře Dicka Millera a bodycount se zastaví na čísle 8. Pro těch 76 minut slušná braková zábava, pokud se tedy neberete moc vážně.

• 10.4.2017  20:44
    Crawlspace (2016)

Nečum na trailer, nečti komentáře a rovnou si to stáhni. Myslim samozřejmě film, ne předkožku, ty prase! Pokud ti to však nedalo a dál čteš tyhle stupidní řádky, prozradim ti jen jedno: ne všechny věci se jeví tak, jak ve skutečnosti jsou. Kromě tohodle překvápka se pak navrch ještě dočkáš snesitelných ksichtů, slušnýho záporáka a hodně povedený závěrečný naháněčky, po níž, jak se zdá, nebude prostor pro hepyjendy. Nebo jo? Tak už neser čas a přesvědči se sám!

• 9.4.2017  13:24
    Nicota (2016)

Nostalgický návrat do osmdesátých let, který ocení hlavně fandové poctivé ruční práce maskérů, nikoliv zastánci rakoviny moderního hororu - vyjebaného CGI. Monster není zas až tolik, jak by se na základě traileru mohlo zdát, ale jsou zvládnuty naprosto bravurně (chvilkami to vážně připomene mistra Carpentera), takže trochu zamrzí absence lepšího nasvícení, aby si jimi divák mohl více pokochat. Tvůrci naštěstí sázejí hlavně na nepříjemnou atmosféru, kterou nás dokážou držet v napětí téměř po celou dobu i v momentu, kdy se toho zdánlivě moc neděje. Závěr už trochu přehnaně ujel do fantasy, ale nic to nemění na celkovém dojmu, v němž převládá skoro až takové to dětské nadšení z dobře odvedené prácičky. Moc pěkný. P.S. Pánové LIVINGVŘED s Psychorem by nepoznali dobrej horor ani v případě, že by je sám Carpenter mrdal do prdele!

• 8.4.2017  20:59

Pokud jsi sadomasochista a vyžíváš se ve špatných filmech, zkus tuhle parodii na Drákulu. Budeš mít nutkání vypíchnout si oči při přehrávání všech herců - tos totiž nikdy neviděl! Budeš stříhat ušima nad jejich neskutečnýma dialogama - tos totiž nikdy neslyšel! Při závěrečné automobilové honičce a následné férovce pak asi budeš rovnou vzývat Wooda, Wynorskiho nebo jiného Antikrista, aby těm tančícím Pákistáncům ukázal, jak se točí trash. Protože tohle je přímo ukázková píč..ina!

• 26.3.2017  13:22

Zombie horor, co kouká na druhou stranu barikády. Hlavní postavou je totiž malá Venus Williams (jen s hnusnym přízvukem), která se otrocky strašně ráda učí dějinám a po vzoru Hannibala Lectera nosí na držce masku. Proč? Protože i navzdory svýmu masožravýmu původu lidi nežere, nýbrž se chce kamarádit. A to natolik, že je schopna odlákat pozornost svých mrtvých nejbližších ke kusu štěkajícího masa. Sama totiž lidskou potravou pohrdá a radši se cpe potulnýma kočkama nebo holubama. Pche! Ústřední nápad teda zajímavej, i když těžko uvěřitelnej už od dob Romera. Snímek má však svojí specifickou atmošku a několik povedenejch davovejch scén. Bohužel s postavama je to horší: ty - snad až na výjimku skvěle proradný Glenn Close - jsou těžce zaměnitelný a koukat v zombie hororu na Mirka Dušína s kozama fakt nemusim.

• 23.3.2017  10:58
    Život (2017)

Mám slabost pro sci-fi, mám slabost pro horory, ale dost možná největší slabost mám pro sci-fi horory. Obzvlášť pro ty, kde si to skupina astronautů rozdá s nepřátelskou formou života. A novinka Life není výjimkou ani přes to, že většina z vás bude prskat něco ve stylu "tohle jsem viděl už v Alienovi a tohle zase v Sunshine" nebo rovnou "ten negr je totální kokot". Pravda, některý myšlenkový pochody tu rozhodně jsou na štíru, ale já to dokážu skousnout: však jsem nešel na nějakou 2001: Vesmírnou odyseu. Pokud ale přehlédnete všemožné berličky, kterými scénáristé pomáhají hladovému marťanovi v jeho vyhlazovacích manévrech, zbude vám solidně napínavá, exotická vyvražďovačka, což rozhodně není málo. Ta čtvrtá hvězda pak supluje hlavně moje vyslyšené přání, aby tvůrci měli koule na podobný závěr - ten totiž hodně potěšil :)

• 19.3.2017  17:39
    Vetřelec ³ (1992)

Tržby mizerný, diváci nespokojený a režisér, díky nesnesitelným zásahům studia Fox, dokonce nasranej. Třetí Vetřelec to zkrátka schytal ze všech stran. I proto je docela s podivem, že namísto obřího průjmu se z výsledku stal alespoň kus poctivý filmařiny. Není perfektně atmosférická jako Scottova jednička, ani akcí nabušená jako Cameronova dvojka. Jen je prostě jiná: sice komornější, za to drsnější a plná deprese. Ripleyová přichází o sympaťáka Hickse a malou Newt, kvůli vším si oholí hlavu, stává se terčem sexuálních deviantů a i když si poprvý v sérii zašuká, tahle láska vydrží max. 5 minut. Navíc je tu opět její starej známej xenomorf (a je úplně fuk, jestli mu budete řikat osina v prdeli nebo kamarád do deště - vždycky tu s ní bude). Vesmírnej slizák je tentokrát jenom jeden, avšak i to mu bohatě stačí k vyhlazení 50-členný věznice. A jak je obecně známo, ani Ripleyová neskončí moc slavně... teda slavně možná jo, ale rozhodně ne dobře. A skutečnost, že je Vetřelec v mnoha scénách digitální, diváckýmu optimismu taky moc nepřispěje. Naštěstí je tu Special Edition. Ta odstraňuje některý nesmysly, psa nahrazuje krávou, rozšiřuje vztahy mezi kriminálníky a přidává pár krvavějších obrázků. Mlaťte mě holí a křičte "Je to rebel!", ale nemůžu si pomoct, mně se ten film líbí.

• 19.3.2017  13:04

Byrne si vyrazil z rodný Austrálie do USA, aby dal vzniknout svýmu druhýmu celovečernímu hororu. A i když si dal poměrně načas, nemám dojem, že by jeho novinka byla lepší než prvotina The Loved Ones. The Devil's Candy má námětem blízko třeba k takovýmu Amityville Horror, jen je příběh obohacen o postavu tlustýho magora, co je na popud Satana nucen vraždit děcka (mimochodem, další ze šílených rolí Taylora Vince). Film tolik neděsí, spíše znervózňuje, ale třeba noční návštěva v dětskym pokoji a intenzivní závěrečná desetiminutovka jsou hodně povedený scény. Nepřeslechnutelnej je nadupanej soundtrack, kde fandy tvrdý muziky potěší hlavně Metallica, Slayer, Pantera nebo Cavalera Conspiracy.

• 16.3.2017  19:30

Rozhodně ne film pro každýho, ale pokud máš rád starý gotický horory, je slušná pravděpodobnost, že ti to sedne. Trefou do černýho nejsou jenom ty bizarní přeludy, díky nimž tě Verbinski drží na vážkách, jestli hrdinovi skutečně nehrabe. Hlavní doménou je totiž samotný sanatorium v nádhernejch kulisách švýcarskejch Alp. V tomhle odcizenym prostředí léčebny pro "nemocný" je totiž spousta prostoru pro rozehrání silný paranoie. Napravo vidíš starý a oschlý, avšak neustále šťastný pacienty, zatímco nalevo na tebe čeká podezřelej doktor s personálem a jeho neobvyklejma léčebnejma procedurama. Je sice fakt, že je to dlouhý jak tejden před vejplatou, ale než stačíš usnout, film na tebe vybalí sem-tam nějakou humusárnu... třeba jako rozseknutí kravskýho břicha nebo detailní vrtání do zubu. Závěr je pak trochu nečekaně béčkovej až hanba, ale pokud to budeš brát jako poctu Kladivářům, skousneš to a celkem se i pobavíš.

• 12.3.2017  20:38

Godzilla mě nadchla o něco víc, ale to neznamená, že by byl Kong špatnej monster film. Právě naopak. Ty málo propracovaný charaktery postav jsem naopak s povděkem uvítal, jelikož ve dvouhodinovém, příšerami nabušeném spektáklu na ně zkrátka nezbývá čas a místo. A stejně tu jde hlavně o opičáka. A ten si to tu dává opravdu velkolepě: ať už si hraje s helikoptérami nebo svádí souboje s chobotnicí a lebkoještěry, vždycky to vypadá úchvatně a ty prachy jdou sakra znát. Hodně príma je taky fakt, že nějaké vztahy či city Konga k lidské samici (imho, nenarostly Larsonový kozy?) jsou tu spíš lehce načrtnuty a film se soustředí hlavně na tu akci a mnohdy dechberoucí prostředí nepřátelského ostrova. Co už tak príma není, tak že sekvence s obřím pavoukem je žalostně krátká a že taky bohužel nedošlo na ty mravence. Jinak paráda!

• 11.3.2017  06:58
    Zásah (2016)

To samý, jako předešlí Killers. Akce je nasnímaná fajnově a brutalitou se nešetří, takže krev na vás vysloveně cáká skrz obrazovku. Jenže co naplat, když ruku v ruce s tím bije do očí i ostudná demence, která onu syrovost a vážnost sráží do kolen. Skvělým příkladem budiž třeba hned úvod filmu, v němž ozbrojená skupina vězňů stojí jen pár metrů před taktéž ozbrojenou skupinou policajtů a jen nesmyslně čekají, kdo z nich vystřelí první, aby v mžiku ze sebe vyrobily lidské cedníky. A těch nesmyslů je tu bohužel mnohem, mnohem víc. Do toho samozřejmě nezapomeňme na pro tvůrce už typicky přehnaný smysl pro melodramatičnost, díky níž se Headshot vlastně nikdy nerozjede: po pětiminutové mlátičce totiž se 100% jistotou přijde hnedka fňukací scéna, což je v závěru už zkrátka ubíjející. Takže pokud vám můžu poradit, moji žlutí přátelé, na nějaký vykreslování emocí se příště vyserte a věnujte se pouze tomu, co vám jde stejně nejlíp - pořádné akci!

• 10.3.2017  12:54

"Based on a True Story" - hmm, drzost tvůrci maj, to se musí nechat. Bohužel, už to neni ani vtipný, jenom blbý.

• 6.3.2017  14:06
    John Wick 2 (2017)

Orgasmus? Nejlepší akčňák v kinech od dob třetího Bournea? Adrenalinová jízda horskou dráhou? Dokonalá souhra akce, pohybu, hudby, barev a černého humoru? Ano, to všechno je pokračování Johna Wicka. Navíc, při závěrečné scéně se nelze netěšit na trojku, která - doufejme - dorazí co nejdřív. Chci další nášup.

• 2.3.2017  15:31
    Jiang tou (1975)

Počátek slušně atmosférickej a hezky mě namlsal, jenže už po chvíli začalo něco smrdět. Černá magie je tu spíš jakousi kulisou pro milostný intriky tří nebo čtyř lidí, co na sebe posílají kletby jen proto, že tamta nemůže mít tamtoho a tamten chce zase tamtu a navíc její prachy. Brzo je vám ale jasný, že tady se toho moc nestane. Kletby jdou celkem snadno zrušit a navíc se do toho přimíchá i bílá magie. No a to už se dostáváme k závěru, v němž nestačíte valit bulvy. Dva mágové si to tu rozdávají v neuvěřitelně "efektnim" souboji, kde se obloha barví do černa, lítají kreslený paprsky a když padá stavební jeřáb, na zem dopadnou tři trubky. Prostě neuvěříte, dokud neuvidíte. Otázka ale je, jestli tu hrůzu vážně chcete podstoupit.

• 26.2.2017  14:28
    Trash Fire (2016)

Ve chvíli, kdy se ta podivná bába ukáže ve dveřích svýho domu s brokovnicí, je na tuty jasný, že tu bude něco mnohem zkaženějšího, než hrdinovo nesnesitelný ego. A taky že jo! Tu přehnaně náboženskou a neuvěřitelně manipulativní starou čubku budete nenávidět s takovou vervou, že jí budete přát co nejbolestivější chcípnutí. Jestli však v závěru dosáhnete nějakýho uspokojení, na to už si musíte zodpovědět sami. Každopádně psycho je to solidní a celkem úchylný, podobně jako Batesův vydařenej debut Excision.

• 26.2.2017  09:50
    Kyselý dech (amatérský film) (2016)

Pokud milujete italskou gore školu mistrů Fulciho a Argenta a respektujete jí i se všemi neduhy, kterými tak často trpěla (toporní herci, absence příběhu, často bizarní konce), tak Kyselý dech je přímo pro vás. Ten má sice blíže k trashům, ale je vytvořen s ohromnou láskou nejen ke klasickým hororům, ale i k videoboomu datujícího počátek 90. let. Takže tu máme jak té době poplatnou módu (třeba hlavní hrdinka je celá Vasquezová z Vetřelců), videopůjčovnu s kupou VHS-ek (tady jsem si zmáčknul "pauzu" a kochal se všemi těmi horory a HK akčňáky) a v neposlední řadě i rychlodabingu, který tu má v závěru hodně důležitou roli. Gore sice spíš pobaví než zhnusí, ale oproti tomu kameraman si s těmi nájezdy a výškovými pohledy dal hodně záležet, takže to místy působí až nečekaně profi. Pro fandy Lukášovy tvorby je tohle rozhodně povinnost, bez debat se totiž jedná o jeho dosavadně nejlepší projekt. Jenom škoda, že je to tak krátký.

• 20.2.2017  16:59

Volkinova pomsta do puntíku splňuje všechno to, co se od sequelů čeká. Víc akce, víc krve a samozřejmě víc mrtvol... o hodně víc mrtvol. Dobrá půlka filmu probíhá totiž tak, že Kilpatrick někam naběhne, několikrát se zaksichtí a dotyčná oběť se záhy rozteče na sračky, případně vyšťaví na kost. Naštěstí je tu pořád Staziak, kterej se ukáže jako ten chytřejší scanner a v závěru našeho záporáka přechčije. Scanner Cop 2 je už béčkovej horůrek bez vlastního ksichtu, navíc bez napětí, co měla jednička. Ale zase to hezky odsejpá, mrtvol je opravdu požehnaně a nechybí ani copyright téhle série - vybuchující hlava.

• 13.2.2017  18:16

Podobný retro horory většinou můžu, ale tohle je teda fakt pekelná nuda. Během prvních 40 minut si pohodlně stačíte ostříhat nehty na nohách, uvařit kafe a objednat si pořádnou survivalovku na váš XBOX One, třeba Alien: Isolation. Pak se ukáže véháeskově ošuntělá Bára, chvilinku se něco děje, ocákne vás troška gore a pak deset minut nic. Pak se znova ukáže Bára, malinko gore a dalších deset minut pauza. No a pak se hlavní hrdinové vydaj skrz slavnou bránu někam do pekel (imho zastoupené sklepem) a v tu ránu je konec filmu. Napětí minimální, humor skoro nulovej. Nevim, nebavilo mě to. (30%)

• 10.2.2017  12:05
    Havenhurst (2016)

Ale jo, tohle je nakonec docela fajn slasher, co připomene minimálně dva starší příbuzné. Krvavá minulost rozlehlého hotelu a spletitý labyrint jeho tajných chodeb totiž silně evokuje Hooperův Toolbox Murders, albínský vraždící valibuk zase první See No Evil. Havenhurst sice neoplývá brutalitou obou zmíněných bratříčků a příběh je to největší klišé, které sesmolíte během tří minut na záchodě, ale zase si hezky buduje onu stísněnou atmosféru hotelu, v němž váš další a neopatrný krok znamená jistou smrt. Na můj vkus tu těch skrytých chodeb a jiných vymožeností bylo už trochu přehršel, na druhou stranu krátké vystoupení upištěné Danielle Harris, bodycount s číslem 7 a jedna pěkná gore scéna taky není zrovna málo, co řikáte?

• 9.2.2017  20:05

Mě docela překvapujete, lidi. Po delší době se objeví dobrý, skoro až starosvětský horor s klasickými postupy strašení, a spousta z vás si jen stěžuje na všemožné vykrádání a absenci originality. Vážně jste u duchařiny něco takovýho čekali? DNESKA? Pokud ale nepatříte k rejpalům a chcete se na hodinku a půl "jenom" pobavit, existuje solidní pravděpodobnost, že vás tahle novinka nenasere. Je totiž docela prima sledovat horor, u něhož vám hlavní postavy nejsou úplně u zadku i přes to, že příběh nabídne pár logických kopanců. Každopádně, atmosféru to má moc pěknou, občas je to poměrně strašidelný a tentokrát nevadí ani pídění se po pravdě, s čímž navíc souvisí i příjemný závěrečný twist. Zkrátka nemám důvod nadávat, bavilo mě to a tečka. (70%)

• 7.2.2017  02:48
    Zhong gui (1983)

Ultra brutální Yin Zhong sice jen tak něco nepřekoná, ale i tohle je slušný příspěvek do grupy HK hororů o krutých následcích černé magie. Středobodem příběhu je tentokrát manžel, co se mstí za smrt své nevěrné ženušky. A když mu, asi v polovině filmu, začne pomáhat jeden šaman, strhne se série klasických prasárniček. Těšte se tak na pojídání mozečku, blití červů a hlavně krvavé finále, v němž ženě exploduje hrudník, aby z něho vylezla chapadlovitá příšerka a ta to tam solidně rozjela: navíc za doprovodu hudby z Vetřelce - jak už tu Pepa správně podotknul. Masky jsou poplatné své době (docela solidní), čarování zase působí komicky. No a pokud se ptáte na zvířátka, tak erotiky a sexu je tu taky celkem dost. Za mě teda silná trojka.

• 2.2.2017  18:10
    Kruhy (2017)

Tak po tomhle budete koukat na dvojku jako na docela dobrej horor. Její pokračování je totiž jen smutnym odrazem hollywoodské sterility. Lekačky absolutně nefunkční, atmosféra se utopila asi někde ve studni a napětí se smrsklo na jedinou palčivou otázku: nedojde si profesor Leonard Hofstadter pro radu k profesoru Sheldonovi Cooperovi? Jenže nedošel, a tak je divák, počítající počet hlav v poloprázdnym sálu, svědkem toho, jak je Samara degradovaná na pouhou oběť v nepříliš funkčních family vztazích. Jediné, co zbylo, je známý hudební motiv a celkem mrdatelná hlavní hrdinka. "Ale no tak, Blooďáku, přece to nemůže bejt až tak zlý!" Ale ono to je, ty vole, ještě horší! Však uvidíte sami...

• 26.1.2017  21:03
    Deftones - Back To School (hudební videoklip) (2000)

Skvělej a chytlavej song z průlomovýho White Pony, osobně však dávám přednost jiným adeptům. Třeba Korea je nářez, nebo Elite, Change, Passenger, Digital Bath a taky Knife Party a taky..... uff, co to melu za hovna - celá deska je výborná!

• 25.1.2017  17:13

Zkrátit stopáž (tak dvacet minut) a ubrat kupu keců (dobrou polovinu), byl by to docela fajn okultistickej horůrek. Jenže nestalo se. Místo toho se musíte prokousat hodinou usoplený vaty, aby se až v poslední třetině začalo něco dít. Úplnej závěr je poměrně blbej a střihačsky nemilosrdnej, ale pochválit musim zajímavý mordy: všechna ta řezání, bodání do očních bulv nebo napichování na dveře skrz hubu na mě rozhodně udělalo dojem: na poměry tehdejší puritánský Anglie je to totiž až nečekaná tendence brutality. Škoda, že s ní tvůrci nepřišli o trochu dřív.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53