Bloody13

Bloody13

strejda Freddy

okres Praha-východ
zataženo, převážně horory

316 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Příběhy ze záhrobí (TV seriál) (1989)

  Vydařený, dnes již kultovní seriál, který vzniknul podle oblíbených komiksových sešitů. Hltal jsem ho už jako capart v televizi v nočních hodinách. Samozřejmě, ne všechny díly se úplně vyvedly, ale drtivá většina z nich je výborná. Spousta známých jmen jak před kamerou, tak i za ní (Robert Zemeckis, Walter Hill, Tobe Hooper, Richard Donner, Tom Hanks nebo dokonce velký Arnie) se postarala o skvělou zábavu, kterou nám s láskou servíroval hláškující Strážce krypty. Jeho skvělá maska navíc pochází z rukou Kevina Yaghera (maskér Freddyho a Chuckyho).

 • poster

  Dead Set (TV seriál) (2008)

  Tohle je pro mě absolutní nářez! Britové znovu dokazují, že mohou západním horrorům směle konkurovat, možná jsou v lecčem dokonce lepší! Syrovost a beznaděj z něj přímo čiší (to nemluvim o drsnym finále, které si nebere servítky), v takové situaci bych se ocitnout opravdu nechtěl. Kor když jsou zombie takhle nasraný a rychlý. Celou sérii jsem shlédl téměř na jeden zátah, hltal jsem každou minutu, všechny aktéry, hlavně Patrick byl hustej, když sral do kýblu :). Další podobné projekty, prosim! 9/10

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

 • poster

  Psychoville (TV seriál) (2009)

  Pozor vážení, tohle je nečekaná pecka z Británie! Psychoville je velmi zdařilý seriál o sedmi půlhodinových chodech, jenž každý z nich překvapivě chutná o něco lépe, než ten předchozí. V první části se načrtne sextero hlavních postav, z níchž každá řeší svou úchylku, zálibu nebo mimořádnou schopnost, a postupně pronikáme více do jejich hloubky. Projekt je prosáklý trefným černočerným humorem, mnohdy hraničící s hrubozrnou sebeparodií a silným mysteriózním nádechem v podobě tajemné minulosti našich výstředních hrdinů. Je tu vulgární klaun s hákem na pravé ruce, psychicky labilní žena co vidí své dítě v obyčejné (?) panence, dále je tu trpaslík s nadpřirozenými schopnostmi, slepý a starý milionář, jenž je vášnivým sběratelem plyšáků, a nakonec matka s obtloustlým a lehce retardovaným synem, který se chce vyrovnat masovým vrahům. Seriál utíká jedna báseň, někteří herci hrajou více rolí (například Reece Shearsmith ztvárňuje jak klauna Jellyho, tak matku Maureen), což přes nánosy make-upu a zdařilých masek prostě nepoznáte. Každopádně fakticky super série, jsem zvědav, kudy se bude ubírat nejnovější druhá řada.

 • poster

  Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

  Na seriály koukám spíš výjimečně, ale tuhle událost letošního podzimu jsem si nemohl nechat ujít. Ash je totiž hrdina mého křehkého dětství. Někomu na zdi v pokojíčku visel plakát Backstreet Boys, někomu kozatá Pamela. Mně tam visel Ash; neúnavný bojovník se Zlem, hláškující borec, šílenec a drsňák s monumentální bradou jak z komiksu. A je fakt bomba, že ten chlápek se ani po X letech vůbec nezměnil - teda až na těch pár vrásek a pivní mozol. Démony kosí s grácií, hlášky cedí jak za starých lesních časů a sem tam nějakou přeřízne i jinak než hororově ("Lidi mě často podceňují, ale nakonec je stejně všechny zabiju, nebo vojedu"). Je sice pravda, že úvodní díl má jasnou Raimiho stopu (šílený spád, nepřirozené úhly kamery), což následující díly bohužel nedodrží, komediální stránka lehce převyšuje tu hororovou a CGI je občas víc, než je zapotřebí, ale kurva... to jsou naprostý zbytečnosti, protože Ash je zpátky a já si to neskonale užívám.

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

 • poster

  Oškliví Američané (TV seriál) (2010)

  Zbrusu nový a hodně nadupaný seriál, který se po slušném pilotu rozjel do opravdu nečekaných rozměrů. Každý díl začíná parodickou scénou na populární horory typu Kruh, Saw, Amityville Horror, Sliz nebo dokonce Twillight, a pak se rozjíždí vlastní příběh, většinou hodně morbidní, oplzlý a plný vtipných detailů a postřehů, že je téměř nemožné je všechny hnedka zaznamenat. Objevuje se tu nespočet filmových monster jako zombie, upíři, vlkodlaci, King Kong, démoni, čarodějové nebo vymyšlených příšer typu šoustající stromy, siamská dvojčata a létající mozek. V takovém paralelním světě se meze nekladou, takže pevně doufám, že v následujících sérií si autoři podrží svou vysoko postavenou laťku.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Kultovní seriál, který tvoří kultovní hlášky. Hele: "Jó, fákt? Myslíte, že jste lepší? Barte, pojď sem na chvíli! - Ty pojď sem na chvíli. - Jó, fákt?" Nebo Homer u soudu: "Homer dále nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné." - "Hmmm, jelito..." Dále nikdy nechybějící "D'oh!" či "Zná mojí jedinou slabost! Že jsem slabej!" Pokus udělat z Barta chlapa taky stojí za to: "Už jsi byl někdy v životě na lovu, Barte?" - "Ne. Je to divný, když je banda chlápků sama spolu v lese. Eeehm, takový teploušský." Ralphova oblíbená hra "Chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek..." a samozřejmě nepřekonatelný dialog mezi Ralphem a soukromým očkem: "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Jo, to už jsi říkal několikrát. Něco dalšího!" - "Jednou jsem se dloubal v nose, až mi tekla krev." - "Něco o Líze!" - "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Áh, toho přede mnou už někdo zpracoval!" Ale nebudu to tady zbytečně prasit, těch hlášek je spousta. Stačí si vybrat.

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

  Tak aby bylo jasno, vy zasraný hipíci! I když na americkou politiku nebo kulturu z vysoka seru, South Park si z ní dokáže dělat tak nehoráznou prdel, že nezbývá nic jinýho, než tvůrcům poděkovat za ty dlouhý léta nekorektní zábavy. Stvořili totiž kult. Áno? Kult, kterej se může rovnat jen velikosti rypáku Barbry Streisandový. A to je, kurva, už co říct, áááno?! V něm spousta postav, z nichž drtivou část budete milovat (Timmyyy!!!), menší část nenávidět (Ručníček) a zbytek vám bude tak nějak putna. Třeba Terence a Phillip, ááno? Kyle je Žid, Stan chudší verze Brandona Walshe, Cartman je vychcaná píča a Kennyho zabíjej v každym dílu, parchanti! Zajímavý je ale sledovat třeba vývoj učitele Garrisona, kterej se od lacinýho podivínství s panem Kloboukem/Větvičkou postupně vybarví v buznu a nakonec se předělá na ženskou. Stanův tatík je ale taky kus kreténa, áno? Jasně, občas je tomu vytýkaná podoba s uťápnutýma Simpsonovýma, i ty halloweenský díly by se tu našly. Ale na to sere pes. Áno? A já na vás taky seru. Jdu domu!

 • poster

  Griffinovi (TV seriál) (1999)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace