Thor: Ragnarok (2017)

Thor pro děti, Thor pro Strážce galaxie a Thor pro fanoušky Stranger things hudby. Vtipná parodie.

Svět podle Daliborka (2017)

"Udělal bych ratatatata a hotovo"... Myslím, že to bychom měli spíše udělat my v Prostějově.. ale my nejsme zrůda, která je schopná urážet i přeživší z Osvětimi. Asi je dobré vědět, že takoví lidé existují, ale smířit se s tím nějak nemůžu.

Noční směna (2016)

Projekce Febiofest - technicky naprosto nezvládnutá akce_pokud by to bylo zadarmo jako testovací projekce OK, ale pokud se lístky prodávají jako na běžné představení tak nechápu_ Titulky v několika větvích děje naprosto nečitelné, aplikace se neustále připojovala a odpojovala, hodně otázek se vůbec nenačetlo na některé se nedalo stihnout odpovědět a když člověk neustále vypínal/zapínal wifi a rozjížděl znovu aplikaci o kus děje přišel_dále nechápu proč mám zadávat pohlaví a věk v kině_ Jinak ale nápad fajn, pokud by to bylo opravdu 100% vychytané přijdou lidé několikrát, aby viděli jiný konec. Příběh sám o sobě velice jednoduchy, ale o to tady opravdu nejde.

Mlčení (2016)

V Mlčení bylo paradoxně málo mlčení. Neustálá potřeba komentovat Padrem všechno co se dějě, když divák přeci vidí, divák přeci ví!!! není vždy potřeba. Celkově jsem trochu bojovala sama se sebou, zda se mám na snímek podívat, jelikož moje názory na toto téma tíhnou spíše ke Spotlightu.... Udělala jsem ale dobře, ač rozvleklá první půle nám dáva zabrat a pravděpodobně v kině zbyde polovina, druhá část do své poloviny je úkazem vynikajícím. Konec už beru jen jako dovětek, vše se vyřeší přeci tou "formalitou". Od začátku do konce nelze jinak než vyzdvihnout exteriéry, kameru, bez hudebnost!! a výkon Andrewa (který mě odrovnal již v Hacksaw Ridge - tato zcelá jiná poloha mu sedla geniálně) je sice potřeba říct, že svým 100% (v první části) přesvědčením dokáže být silně iritující, ale to nemá s jeho výkonem nic společného. Vyobrazení, dusnost, tíha celého příběho s obrazy hrůzy a bojem s vlastní vírou ve mně určitě něco zanechaly, bohužel ale emocionálně mě film nezasáhl ani jednou, což vidím jako jediný nedostatek.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Když jsem se asi jako poslední člověk na planetě dostala ke knižním odstinum, musela jsem uznat, ze paní je proste v rámci žánru geniální. Převedení na plátno se v tomto případě zdařilo stejně tak, jako překlad knížky do češtiny. Zábavné, čtivé, vtipné, pro holky na odpočinek jako dělané. První díl to rozjel ve správných kolejích a očekávání byla velká. Celkově musím říct, ze druhy díl je lepší. Je to však zvláštní z hlediska toho, ze mnoho jednotlivých aspektů je vlastně horších než v jedničce. Ze soundtracku me zaujaly jen dva songy (ano ty dva první) v tom minulém vsechny. Klíčovým tahem celého děje je to, ze on je proste drsnej a chce dělat holkam to, no to co chce. Ted mame ale od začátku hodného ťunťu, kterému najednou nevadi to, co by dříve nikdy nepřekonal, absolutně chybí ta část z knihy, kdy s tim bojuje a snaží se ze svého problému dostat. Teď je to vsechno vlastně OK. Další problem je, ze druhá knížka byla mnohem více eroticky zajímavá než ta první, ale ve filmu se každých 15 minut dočkáme akorát toho, co má asi tak 90% lidi běžné doma. Naprosto odflaknuta je situace s havárii letadla, která i s návratem Christiana trvá asi pět minut (uz nebyl čas??) a díky níž se smálo celé kino. Suma sumárum jsem ale spokojená, dostala jsem to, co jsem chtěla a za rok to dostanu znova a žádná procenta na tom nic nezmění. Dornan a Dakota se k sobě perfektně hodí, navíc ona je opravdu hezká a on i umi hrát (viz seriál Fall)... JEDNO VELKÉ P.S. Strašně moc by me zajímalo proč na to chodí lidé, kteří film tak nesnáší? Všichni víme, o co jde nebo když jste tady takoví znalci tak předpokládám, ze víte o co jde, je to záměr, abyste mohli dat odpad? Nepochopím tu strašnou nenávist vůči filmu a urážení divaček. V kine byly naprosto normální ženské, které vedou normální život a holt se chtějí 2 hodiny dívat na naivní skoro porno a ja se ptám no a co?? Chlapi cumi na porno. To je fakt. A ted se můžou zbláznit, ze my koukame na skoro nahého Dornana, který což vám asi vadí opravdu nevypadá jako většina a jeste pekne cvičí, blby co? Dejte nam proste pokoj a nechte nás koukat na co chceme. Tady se prece neřeší žádné herecké výkony, režie, scénáře je to jen 2 hodinová pohádka. Víte co, ono je to vlastně jedno, trhneme znovu rekord ne? A mě by zajímalo kolik shlédnutí mají ty vaše rychlý prachy, hm? KDYŽ TO NEMÁŠ RAD TAK NA TO NELEZ

Psí poslání (2017)

2* - ne za to, že by to byl špatný film (špatný je jen dabing, který z něj dělá nepřirozenou ruinu), ale za to, že film není pro nikoho. Kdo nemá psy (zvířata) rád ten na to nepůjde, kdo je rád má - bude pravděpodobně jako my, traumatizovaný ještě celý večer. Není to vyděračný doják, ale je to prostě zbytečně smutný pohled na to, jak umírá celá parta psů.

Sedm statečných (2016)

2 - 2,5 a to jen pokud budu předstírat, že žijeme ve světě, kde jiný film s názvem Sedm statečných než tenhle neexistuje. Hanba, že jim bylo dovoleno zpracovat příběh znovu. Denzel Washington 10/10 Chris Pratt 8/10 Ethan Hawke 0/10 (jeho nejhorší role?) P.S. NUDA

Belmondo (2015) (TV film)

Neměla jsem vůbec žádnou potřebu psát komentář, myslím si že 5* je zcela jednoznačné, ovšem ve chvíli kdy si naprosto libuji ve 100% hodnocení, které najednou klesne díky 1* mi přijde ze svět přestává byt v pořádku.. Belmondo jak říkají jeho nejbližší, je nejmilejší a nejsympatictejsi herec Francie, měli bychom spíše říct herec-kaskader, jelikož si většinu nebezpečných scén odtocil sám, skákal po střechách, běžel po vlaku a stal přímo na letadle, visel na provaze, který se pod nim utrhl a točil i se zlomenou nohou. Do toho se nikdy nenechal řídit žádným režisérem, přijímal od nich jen připomínky, jelikož to byli jeho přátele. Ti nejlepší z nejlepších se ve Francii stále schází a tvoří krasnou partu.. Hossein, Gabin, Becker, Rochefort, Delon.. A nikdo z nich by mu nikdy nedal 1*. Ano je smutné, ze uz je starý a ze uz nebude další Zvíře a muž z Acapulca, ale stále ma svůj šarm a něco na něm proste je! Vive Bébel! P.S. Pro možnost hodnocení na csfd bych doporučila nějaký IQ test, tohle vázne není možné!