tormento

okres Čadca
medzidruh

<< předchozí 1 2
    • 9.10.2017  18:06

V záplave marveloviek, je toto skvost...nezabudnuteľný film, akých je málo.

• 26.2.2017  08:17
    Muzzikanti (2017)

V niektorých pasážach jasný odpad a veľa trápností. Katastrofálna práca so strihom. Dejový linka slabá na štýl telenovely kde ale na miesto 180 častí Rapoš všetko narval do 2 hodín. No čo.. Lalaland to nieje... ALE. Som len obyčajný chlap, ktorému keď dáte pekné ženy ( hlavne Olszanska), alkohol, hokej, rock n roll (aspoň ten čo tam bol) tak mi to postačí. Ďalšiu hviezdu dávam za aj moje krásne Beskydy. A jednu za Jarka. Soundtrack na naše pomery celkom počúvateľný, myslím teda Nohavicu, Cmoríka, Jandovú.

• 29.5.2015  22:21

Ak by sme nežili v tak debilnej intelektualne - hipsterskej dobe, kde každý je už neviem aký premúdrený mal by Mad Max ešte väčšie hodnotenie. Veď už nechápem čo viac môžem od filmu tohoto žánru dostať...a ešte v dnešnej dobe. Hold, asi som len obyčajný chlap z dediny, čo ma rád strojarinu, auta, motorky a poctivé filmy.

• 22.12.2013  10:45

Unikátne

• 11.5.2013  08:27

Po druhom zhliadnutí, definitívne dávam 5*. Derek Cianfrance, má zvláštny talent točiť neobyčajné filmy o obyčajných veciach. Je to tak, muža najviac zmení dieťa. To sa aj z nezodpovedného rebela, stáva starostlivý otec. O hereckých kvalitách Coopera a Goslinga netreba pochybovať, trošku mi vadila Mendez (na jej mieste by som si vedel predstaviť niekoho schopnejšieho). Najväčším prekvapením je však DeHaan, v záverečnej pasáži kraľuje. Treba pochváliť aj soundtrack, a scenár, ktorý ani pri dlhej stopáži nenudí. Je príjemný zistenie, že stále vznikajú "netuctové" filmy, s myšlienkou a svojským štýlom. O to viac, keď si v nich strihnú herci, ktorým bude patriť budúcnosť...k dokonalosti však niečo chýba, no možno tento film nemal byť vôbec dokonalý.

• 13.4.2013  00:50
    Atlas mraků (2012)

Čo je viac ako láska?...nikdy nič!

• 20.2.2013  19:51
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

Koniec sveta nablízku. god bless this world

• 14.2.2013  14:08

Tí čo videli Fleischerov Zoombieland zrejme nočakávali žiadne extra zápletky. Ide v podstate o ľahko čitateľný scenár, a jedno veľke klišé. No divák sa nenudí. Film perfektne graduje, a drží si skvelé tempo. Herecká elita, (kde kraľuje hlavne Brolin) si zahrala svoj štandard. Navyše čerešničkou je female fatale ala Emma Stone. Povinnosť pre všetkých čo vyrastali na pc hre Mafia. Nenudil som sa, ba čo viac skvele bavil...čo som nečakal. Pre mňa určite prekvapenie, hlavne svojou nezvyčajnosťou "žánru". 5* za záverečnú prestrelku a Brolina.

• 12.10.2012  23:09

Celý život máš vo svojich rukách. Rory O Shea

• 4.3.2012  20:28
    Surfařka (2011)

Viete čo bude diať každú ďalšiu minútu, a aj to ako film skončí. No aj tak vás dostane. Možno tým ako je neskutočne skutočný. Svetlá chvíľa v živote Seana McNamaru :D

• 18.1.2012  11:02

Je krásne ako gitara v rukách týchto pánov vyzerá prirodzene. Je zbytočné dohadovať sa či práve táto trojica...dokument pre mňa splnil účel na 100%, pretože po zhliadnutí som okamžite chytil svoju gitaru a hral dokiaľ som vládal.

• 18.1.2012  10:55

Veľmi sa mi páči ľahkosť snímku, ktorú ešte viac dokresľuje výborný soundtrack. Zvláštne je, že film sa vlečie pomaly a takmer bez dejovo, no pri záverečnej scéne som mal pocit, že mi niečo ušlo. Nezáleží na tom, či boli herci počas filmovania mimo, ich výkonu sú jednoducho skvelé. Obzvlášť sa mi páči výkon Petera Fondu- jeho málo zhovorčivá postava bola veľmi zaujímavá-on je ten frajer, ktorého vidí každý milovník drsných strojov a slobody v sebe!

• 13.1.2012  10:34
    Zvrácený (2002)

Natočené odzadu?...ale prosím vás, to už tu bolo(memento)...zvláštny kamera? vôbec ma neoslovila, skôr naopak, niekedy mi bolo z nej zle . Drsnosť a autenticita scén je síce značná, ale pri dĺžke záberov to aj tak vyšumí. Noé sa snažil o niečo prelomové, možno sa mu to podarilo, ale nie u mňa. Krása Moniky Belluci sa však nedá vytknúť.

• 12.1.2012  13:01
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV seriál) (2011)

O poznanie zaujímavejšie spracovaný dokumentárny cyklus ako ten z dielne Discovery-River monsters(http://www.csfd.cz/film/270079-ricni-monstra/)....aj keď si myslím, že Vágner sa nechal silno inšpirovať. Rybie legendy nie sú iba pre rybárov, a musia sa páčiť každému milovníkovi prírody.+ za doprovodný komentár Pavla Rímskeho

• 28.12.2011  19:58

Absolútna atmosféricka pecka roku 2011. Podobné pocity som zažíval pri Temnom ritierovi, a to všetko vďaka skvelej hudbe (to by chcelo oscara) a strhujúcom deji. Tiež treba vyzdvihnúť prácu animátorov, opice vypadajú dôverihodné a celkový dojem je takmer dokonalý.

• 7.12.2011  14:16
    Warrior (2011)

Záverečná scéna bola to najsilnejšie, čo som v rámci žánru zažil. Song od The National - About today je jednoducho krásny...inak veľmi pekne natočené klišé.

• 5.12.2011  13:29

Nanešťastie jeden z najpravdivejší filmov aké som kedy videl. Realita bez pozlátka, ktorú nikto z nás nechce zažiť...

• 11.11.2011  10:48

Nič prevratné ako DeLonge avízoval. Slabý vesmírny stroskotanec, ktorý sa prostredníctvom hlbokých myšlienok snaží upozorniť na to čo všetci vieme. 3 hviezdičku dávam, za zaujímavú vizualizáciu a podarené zábery, ale inak vládne mierne sklamanie. Zbytočné naťahovanie vydania, len kvôli magickému dátumu, a DeLongove vyhlásenia o výnimočnosti tohto snímku ( ako celej awy) tiež nerobili dobrotu.

• 1.11.2011  19:05
    Na parket! (TV seriál) (2010)

Je to otras...nehodnotím len tento seriál, (ani som ho poriadne nevidel, načo?) ale celý moderný disney ch...kde sa vyparilo to kúzlo 80 a 90-tých rokov, keď každá rozprávky či seriál boli niečo viac. Na tomto teraz vyrastajú deti?...veď to nieje nič iné iba čisté pozérstvo :( Ak budem mať niekedy deti, tak disney ch. asi radšej zakódujem :D... škoda no

• 30.10.2011  19:07

Vďaka pánu Bohu za Universal channel...a ľudskú debilitu, ktorá nepozná hranice. Otázka znie: prečo sa takéto nezmysly "točia", dabujú a pre koho? Lebo v takýchto filmoch nevidím moc veľký zmysel, horor, to teda v žiadnom prípade, na komédiu až moc trápne, v sci-fi by som si predstavoval efektíky aspoň na úrovni windows 95, prírodopisné a náučné to tiež moc nebolo...vlastne náučné hej!..pretože kto si to raz pozrie, ten sa poučí :D

• 24.10.2011  21:11

Otrepaný a ľahko predvidateľný príbeh, ktorý fungoval (rocky, over the top) a funguje aj v dnešnej dobe...trošku viacej efektov a moderných hračičiek, solídny herci...a je z toho oddychovka, pri ktorej som sa rozhodne nenudil!

• 4.10.2011  10:43

Non-stop zimomriavky!

• 22.9.2011  23:44
    Drive (2011)

Očakával som dosť, ale to čo som videl mi úplne rozbúchalo srdce...a keď sa objavili tie ružové(štýlové) záverečné titulky napadlo ma : ešte nie!... alebo pusťte to znova. Gosling hrá životnú úlohu, a Renf ukázal že sa aj Holywodu ako urobiť kvalitný film(Škandinávia a Južná kórea). Bez zbytočných komentárov, kde sa hrá s každým záberom akoby to mal byť jeho posledný, (svetlo, kompozícia atď.) a soundtrack toľko vychvaľovaný?...zabudnite na rádiovky z typu don omar (fast five) tu dostanete takú dávku, že ešte v ten večer si napálite Kavinskeho, real hero a pojdete sa prejsť nočným mestom-nezáleží natom aké máte auto, alebo či ste dobrý vodič...ste proste Driver. Film asi nezarobí toľko čo jemu "podobné", u mňa víťaz tohto roka...aj bez oscara (keď by si ich zaslúžil možno niekoľko)

• 19.9.2011  15:16

Otázka strieda otázku..a odpoveď?...tú musí každý nájsť sám v sebe

• 15.9.2011  18:26
    Half Nelson (2006)

Fuu..tak toto som nečakal. To že je Gosling skvelý herec som vedel, ale vďaka tomuto snímku je u mňa jeden z najvýnimočnejších súčasne scény. To sa zhostil svojej postavy ma nechalo počas celého filmu v nemom úžase. Silný príbeh, ktorý je dosť reálny ešte viac umocnil zážitok. Scéna kde mu jeho žiačka donesie dávku je nezabudnuteľná...možno som ešte v opojení...u mňa 95% a Golslingov výkon na Oscara.

• 7.9.2011  11:06

Milujem Škandináviu, milujem Island. Tento hudobno vizuálny dokument mi to len opäť potvrdil. Balzám na dušu...

• 16.8.2011  10:08

Ak sa niekomu tento film nepáči tak potom asi nemá dušu...Príbeh o ktorom ešte dlho po skončení premýšľate aký je život nádherný a zároveň trpký. Ak by som nemal na nejaký film zabudnúť do konca života, som si istý že to bude tento.

• 5.8.2011  11:28

Skutočný príbeh človeka ktorý miloval cyklistiku a slobodu ktorou ho napĺňala...V dopravnej nehode príde o ľavú nohu a jeho život sa rapídne zmení... Nebojuje iba s fantomovými bolesťami, ale hlavne sám so sebou. Páči sa mi celková atmosféra- kamera, hudba, herecké výkony. Zaujímavé je tiež rozprávanie Marka o svojom otcovi, ktoré nenásilne dotvára atmosféru deja. A Schweiger ako vlasáč- bonus.

• 24.7.2011  11:50
    Chlapi sobě (TV seriál) (2004)

Prečo sa natomto "debilnom, nevtipnom a prízemnom" sitcome tak bavím???- asi som len obyčajný chlap! :-)

• 6.7.2011  08:11
    Marley a já (2008)

Spočiatku som nechcel ani tento film dopozerať. Prišiel mi vcelku nudný a bez myšlienky. No postupne si ma získal, a za koniec dávam 5-pes nepotrebuje rychlé autá, veľké domy, alebo značkové oblečenie, mokrý konár úpne postačí. Psovi je jedno či ste bohatí, chudí, mudrí, hlúpi,pekní alebo škaredí... dajte mu srdce a on vám dá to svoje. O koľko ľuďoch toto môžete povedať, koľko ľudí dokáže, aby ste sa cítili vzácni a mimoriadni? Koľko ľudí dokáže aby ste sa cítili výnimoční?...this is a true.

<< předchozí 1 2