Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tí čo videli Fleischerov Zoombieland zrejme nočakávali žiadne extra zápletky. Ide v podstate o ľahko čitateľný scenár, a jedno veľke klišé. No divák sa nenudí. Film perfektne graduje, a drží si skvelé tempo. Herecká elita, (kde kraľuje hlavne Brolin) si zahrala svoj štandard. Navyše čerešničkou je female fatale ala Emma Stone. Povinnosť pre všetkých čo vyrastali na pc hre Mafia. Nenudil som sa, ba čo viac skvele bavil...čo som nečakal. Pre mňa určite prekvapenie, hlavne svojou nezvyčajnosťou "žánru". 5* za záverečnú prestrelku a Brolina.

Uvnitř tančím (2004)

Celý život máš vo svojich rukách. Rory O Shea

Surfařka (2011)

Viete čo bude diať každú ďalšiu minútu, a aj to ako film skončí. No aj tak vás dostane. Možno tým ako je neskutočne skutočný. Svetlá chvíľa v živote Seana McNamaru :D

Bude to nahlas! (2008)

Je krásne ako gitara v rukách týchto pánov vyzerá prirodzene. Je zbytočné dohadovať sa či práve táto trojica...dokument pre mňa splnil účel na 100%, pretože po zhliadnutí som okamžite chytil svoju gitaru a hral dokiaľ som vládal.

Bezstarostná jízda (1969)

Veľmi sa mi páči ľahkosť snímku, ktorú ešte viac dokresľuje výborný soundtrack. Zvláštne je, že film sa vlečie pomaly a takmer bez dejovo, no pri záverečnej scéne som mal pocit, že mi niečo ušlo. Nezáleží na tom, či boli herci počas filmovania mimo, ich výkonu sú jednoducho skvelé. Obzvlášť sa mi páči výkon Petera Fondu- jeho málo zhovorčivá postava bola veľmi zaujímavá-on je ten frajer, ktorého vidí každý milovník drsných strojov a slobody v sebe!

Zvrácený (2002)

Natočené odzadu?...ale prosím vás, to už tu bolo(memento)...zvláštny kamera? vôbec ma neoslovila, skôr naopak, niekedy mi bolo z nej zle . Drsnosť a autenticita scén je síce značná, ale pri dĺžke záberov to aj tak vyšumí. Noé sa snažil o niečo prelomové, možno sa mu to podarilo, ale nie u mňa. Krása Moniky Belluci sa však nedá vytknúť.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

O poznanie zaujímavejšie spracovaný dokumentárny cyklus ako ten z dielne Discovery-River monsters(http://www.csfd.cz/film/270079-ricni-monstra/)....aj keď si myslím, že Vágner sa nechal silno inšpirovať. Rybie legendy nie sú iba pre rybárov, a musia sa páčiť každému milovníkovi prírody.+ za doprovodný komentár Pavla Rímskeho

Zrození Planety opic (2011)

Absolútna atmosféricka pecka roku 2011. Podobné pocity som zažíval pri Temnom ritierovi, a to všetko vďaka skvelej hudbe (to by chcelo oscara) a strhujúcom deji. Tiež treba vyzdvihnúť prácu animátorov, opice vypadajú dôverihodné a celkový dojem je takmer dokonalý.

Warrior (2011)

Záverečná scéna bola to najsilnejšie, čo som v rámci žánru zažil. Song od The National - About today je jednoducho krásny...inak veľmi pekne natočené klišé.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Nanešťastie jeden z najpravdivejší filmov aké som kedy videl. Realita bez pozlátka, ktorú nikto z nás nechce zažiť...