Rychle a zběsile 5 (2011)

Pátý stupeň adrenalinové akce, vás prožene od začátku až do konce s nohou na plynu. Zvlášť pokud dokážete u filmu občas vypnout a neřešit fyziku s dialogy. Sestava herců zůstává, ba naopak je doplněná o postavy z předchozích dílů. Mile mě překvapilo, když jsem zase mohl vidět sympatického Sung Kang v roli Hana z Tokijské jízdy. Krásné holky a auta už u fast netřeba zmiňovat.

Ocelová pěst (2011)

Ocelová pěst není žádné originální dílo. Je to rodinný film, který si na nic nehraje a v poklidu si ho vychutnáte až dokonce. Hlavní hereckou dvojici a robota Atoma ( který občas opravdu vypadá jako živý) si hned zamilujete.

TRON: Legacy 3D (2010)

Dokonalé audiovizuální zpracování, na tohle bych mohl koukat celý den. Krásná Olivia Wilde se do role perfektně hodí.

Avatar (2009)

Smekám před Cameronem a jeho fantasy, vymyslel nový svět se všemi jeho detaily. Nemůžu se dočkat na další.

Princezna Mononoke (1997)

Vrchol Miyazakiho anime tvorby. Krásný příběh, příliš drsný na to být pohádkou. Líbivá animace, která nikomu nenadržuje. Film nemá žádnou viditelně kladnou či zápornou stranu, to jakou si vyberete je jen na vás.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Neuvěřitelně reálná akce z válečného Somálska, doplněná skvělou hudbou. Nic lepšího jsem z tohoto žánru ještě neviděl. Ridley Scott prostě umí!